Термин Ноември 2025 - Тема 5

  • 30 662
  • 745
# 75
Днес бях на втори тонове, другият път ще е на 09.10. Всичко точно, но спеше милият (дай боже в това отношение да се е метнал на майка си), аз изядох 2 бонбона, размърда се по-ясно по едно време и това беше. А преци да отида закусих, пих кафе. После като се прибрах повече мърдаше 🤣.

За естествено/секцио мога да кажа какво ми е казала козметичката. Първото й дете го е родила естествено, второто секцио. Не помня кое е било 4 кг. и кое 4,2 кг. Но каза, че ако трябва да избира, задължително би избрала естественото. Разбира се с уговорката, че може да се роди така и няма медицински причини за задължително секцио.

Аз сега като ви чета нямам спомен кога последно ходих да очен преглед, може би преди 2 години, може и повече. Чудя се дали сега да ходя, нямам диоптър и други такива. Но по принцип работата ми е все на компютър, нищо, че от Великден не работя, но пък съм на телефон/лаптоп...
Виж целия пост
# 76
Писах на гинеколога но докато ми отговори какво мислите че е това??От 1та бременност нямах такова нещо.
По лицето имам малки петна но е нормално тези са големи черти като от изкуствен тен неразмазан.Мъжа ми видя и се стреснах
Виж целия пост
# 77
И аз да се включва, въпреки че няма да кажа нещо много по-различно от останалите. 😁 Моето мнение за естественото и секциото е следното - каквото си почувстваш, то да е. Едни имат добри преживявания с едното, други пък с другото. Важното е накрая мама и бебе да са здрави, все тази как сме го родили! Аз лично изпитвам неистов страх от нормалното раждане и предпочитам операцията. 🤷♀ В момента съм 33+4 и бебето си го усещам, че е седалищно, досега така и не се завъртя нито веднъж. Относно болките и неразположенията и при мен се обаждат, около стомаха, ребрата, ниско долу, вечер като спя и ставам до тоалетна ме боли много при ставането, което през деня го няма, но се успокоявам, като чета и че при вас е същото. Вероятно си е напълно нормално, предвид, че сме съвсем накрая. 🥹❤ Не мога да повярвам колко бързо мина времето и как много скоро ще започнем да пишем една по една. ❤

Hellokitty1993 и аз го опреличавам като следи от изкуствен тен. Нямам идея от какво може да е. Пиши след като ти отговори АГ-то.
Виж целия пост
# 78
Нали и аз ви бях споделила, че се притесняват за теглото, сега 2 седмици по-късно измерига девойката 2.8кг, а преди това 2.2кг и 2.1кг, та тези мерки са бая относителни. Във вторник ще съм за първи път при Зебрите, та ще видим и там колко ще я премерят. В София вали сняг и аз съм много неподготвена за времето, нямах дрехи за бременеене лятото, но май нямам и за зимата. Та така имам да пиша план за раждане и да направя изследване за хепатит, че не ми го бяха пуснали.
Успях на всички и скоро ще гушкаме малките си бобови! BlushGreen Heart
Виж целия пост
# 79
По темата за раждането - аз също съм разколебана какво да избера, а след няколко дни влизам в 9ти месец.🤯
Аз също съм дребна и нямам идея бебето ще може ли безпроблемно да излезе по естествен път. Да си призная страхувам се от разкъсвания. Отделно физически не съм правила никакви упражнения, не съм се подготвявала по никакъв начин, защото имаше период, в който ми бяха забранили натоварванията и това по-скоро го определям като негатив.
Ще раждам в Щерев, а там са привърженици на естественото раждане и очаквам проследяващата да ме насочи към такова раждане. Следващата седмица съм на консултация с анестезиолог и май ще трябва вече да взема някакво решение и да се обсъди с лекарката. А в главата ми е пълна каша общо взето.
Виж целия пост
# 80
Здравейте! оплакох се на АГ,че имам леки болки в корема от време на време и таза ме боли та ми каза да увелича дозата на магнезия,но шпа 3х1 и ми изписа ново нещо Витафолат някоя от вас пие ли го ?
Аз пия Витафолат, още от 5 месец , след като започнаха да ми изтръпват ръцете през нощта,  доволна съм . То е б комплекс , през първата бременност не приемах и след раждането имах недостиг,  забравих и вършех неадекватни неща.. хубаво е ,че са ти го изписали.
Виж целия пост
# 81
Моят лекар ме попита как предпочитам и след като казах, че се надявам на естествено много подкрепи избора, предвид даденостите ми (каза, че височината, таза и позицията/мерките на бебето са чудесни за този тип раждане).
Конкретно за мен секциото ми се струва като по-“лек” вариант (в сериозни кавички лек), от гледна точка на това, че съм от хората, които предпочитат три дни болка от възстановяване, отколкото 1 час болка на момента, но фактор ми е възможността за едно по-бързо започване на кърмене и това след раждането да съм по-способна да си гледам бебето. Иначе и двата вариант ми се струват едно геройство и са леко плашещи 😂
 Ако се чувствам добре и има такава възможност бих предпочела бебето да е при мен и през нощта в болницата, за да свикна в една безопасна среда, където веднага ще има кой да ми помогне ако се наложи.

А тези от вас, които са се насочили към естествено - кога мислите да обсъдите с лекаря си повече подробности за раждането, упойки и тн. В 34 г.с съм и ми се струва рано, но знам ли 😀
Виж целия пост
# 82
На мен АГ-то ми каза, че в 37-ма седмица ще ми каже окончателно дали ще може да съм естествено (макар че за момента и двете клоним натам), та предполагам и разговорът в детайли ще остане за тогава.
Виж целия пост
# 83
Здравейте!
Имам някакви болки много ниско долу когато бебто се движи първа бременност  ми е и незнам как се усещат контракцийте ,усещам го че адски много се движи и последния път във 34 г.с беше се обърнал със главата надолу възможно ли е когато се движи със главата да ме удря ,някакви рязка  болка  която не вода да опиша ....
От днес влизам във 9 месец.
Когато се движа имам тази болка пък и отделно вече имам болки във пубисната кост от 2 седмици  и е доста тежко.
А за раждането АГ то каза че може и да е (секцио) защото бебето е доста голяма във 34 г.с беше 3 кг
Виж целия пост
# 84
Здравейте!
Имам някакви болки много ниско долу когато бебто се движи първа бременност  ми е и незнам как се усещат контракцийте ,усещам го че адски много се движи и последния път във 34 г.с беше се обърнал със главата надолу възможно ли е когато се движи със главата да ме удря ,някакви рязка  болка  която не вода да опиша ....
От днес влизам във 9 месец.
Когато се движа имам тази болка пък и отделно вече имам болки във пубисната кост от 2 седмици  и е доста тежко.
А за раждането АГ то каза че може и да е (секцио) защото бебето е доста голяма във 34 г.с беше 3 кг
Болката ниско долу и аз я имах Аг каза но шпа и магнезий за сега болката спря
Виж целия пост
# 85
По темата за раждането - аз също съм разколебана какво да избера, а след няколко дни влизам в 9ти месец.🤯
Аз също съм дребна и нямам идея бебето ще може ли безпроблемно да излезе по естествен път. Да си призная страхувам се от разкъсвания. Отделно физически не съм правила никакви упражнения, не съм се подготвявала по никакъв начин, защото имаше период, в който ми бяха забранили натоварванията и това по-скоро го определям като негатив.
Ще раждам в Щерев, а там са привърженици на естественото раждане и очаквам проследяващата да ме насочи към такова раждане. Следващата седмица съм на консултация с анестезиолог и май ще трябва вече да взема някакво решение и да се обсъди с лекарката. А в главата ми е пълна каша общо взето.

Тази консултация с анаестизиолог ти ли си я изиска?За нормално раждане и аз ли да си искам да не ме изпуснат пак без епидурална упойка да раждам...
Виж целия пост
# 86
По темата за раждането - аз също съм разколебана какво да избера, а след няколко дни влизам в 9ти месец.🤯
Аз също съм дребна и нямам идея бебето ще може ли безпроблемно да излезе по естествен път. Да си призная страхувам се от разкъсвания. Отделно физически не съм правила никакви упражнения, не съм се подготвявала по никакъв начин, защото имаше период, в който ми бяха забранили натоварванията и това по-скоро го определям като негатив.
Ще раждам в Щерев, а там са привърженици на естественото раждане и очаквам проследяващата да ме насочи към такова раждане. Следващата седмица съм на консултация с анестезиолог и май ще трябва вече да взема някакво решение и да се обсъди с лекарката. А в главата ми е пълна каша общо взето.

Тази консултация с анаестизиолог ти ли си я изиска?За нормално раждане и аз ли да си искам да не ме изпуснат пак без епидурална упойка да раждам...

Не съм я изисквала аз, мисля, че в Щерев си е задължителна тази консултация преди раждане. Ще пиша в четвъртък като мине, нямам идея точно как протича.
Виж целия пост
# 87
Минавам да кажа, че днес мина и нашия преглед. Всичко е наред с бебка и тоновете й, вече е 2,6кг, утре влизаме в 9ти месец.
Лекарката ме изтегли и излезе, че съм качила 2кг за две седмици, а на кантара вкъщи не виждам такива фрапантни разлики. Според мъжа ми може да е и от по-тежките дрехи, че тук времето също беше доста гадно и се обух със зимни обувки. АГ-то каза, че всички се надяват да е от дрехите, но по-често не е. Каза ми да внимавам с приема на храна - аз последно време имам чувството, че повече спя отколкото да съм будна и да ям. 🤷‍♀️
Все тая, не съм се притеснила особено, каквото и да е.

Говорихме и за симптоми на раждането и кога да звъннем и тръгнем за болницата. Следващия ни преглед е на 15.10, и може и да ни е последния.

Честно казано забравих да я питам за самото раждане и неща покрай него, защото ни забавиха с час при влизането.
Другия път се надявам да се сетя.

По темата с раждането - аз се надявам да мога да родя естествено, но ако нещо наложи секцио ще го направим - важното е накрая да сме добре.
Преди време доста се страхувах от идеята за естествено раждане, сега съм спокойна и все още не ме е обзел страх. Макар че си признавам, че имам моменти, в които се сещам, че по един или друг начин бебка все ще трябва да излезе. 😁

За момента като че ли повече ме "притеснява" факта, че тази бременност идва към края си и след месец живота ни ще се преобърне изцяло и не съм сигурна какво ни очаква и дали ще се справим като нови родители.
Виж целия пост
# 88
Leti07, аз предния път на прегледа тежах 59 и малко. Бях с дълга лятна рокля и сандали. Прибрах се вкъщи, претегляне се без сандалите, имаше 200 гр. разлика. После съблякох роклята и паднах на 58 и нещо. Та дрехите си тежат. Мен, ако питаш, гледай кантарът у вас какво показва, но този при АГ. Аз вкъщи се е случвало и чисто гола да се тегля. То затова и се зачудих как качих за няма и ден 1 кг. грубо казано.

Иначе май и аз повече мисля какво ще е след, но се моля да не изчаткам ментално, доколкото е възможно и чисто физически да се справим с гледането на бебето.
Виж целия пост
# 89
И аз започнах много да го мисля какво ще е след, а и имам планове и за моето здраве какво да правя, че имам разни болежки, които никой не иска да лекува в момента и си ходя с тях.
Притеснявам се каката как ще реагира, ще се оправяме ли с две деца. Как ще мине раждането, всичко наред ли ще е, малко ме е страх от секциото мен, защото е операция, а не са ме оперирали освен от 3та сливица и има един страх, но ако се наложи, стискам зъби и това е. Притеснявам се, че и още не съм напълно готова с подготовката за девойката, хем имам всичко, хем обаче не е подготвено. Не сме извадили изпралили леглото, количката и столчето за кола. Планирам другата седмица да действам със столчето и леглото, защоот количката сякаш може и малко по-нататък, че все пак си взима място и още не съм измислила къде ще я държим.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия