Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема №35

  • 34 784
  • 750
# 240
Не знам дали правилно мога да те посъветвам, но не се бави с отстраняването на миомата, ако желанието ти е да запазиш матката.

Интересво как навсякъде по белия свят миоми с такива размери ги отстраняват съвсем нормално, а тука направо ти махат матката. Явно не им се занимава.
Мен като ме оперираха АГто каза, че такива растящи миоми често дават рецидив на момичето до мен. За това ако матката вече не е нужна я махат, няма през две години да те оперират..
На нея я запази, защото не беше раждала. Но каза, че трябва да побърза с раждането, защото опасността от рецидив е голяма. Аз също имах миома, 2 см, която десет години си стоеше все така и не растеше...така й щеше да си остане до менопаузата.
Та за това ги махат, не защото не им се занивава! Много по сложно и рисково за хирурга и пациента е махането на цяла матка отколкото отсраняването на миома само. Нея я пуснаха на третия ден, мен на петия.
Виж целия пост
# 241
Здравейте,бях на гиниколог исписа ми дуфастон защото не ми е идвало 4 месеца,каза че лигавицата на матката е станала 1,5см което било много и ако чакам да ми дойде без да го предизвиква после можело да не спре и да се наложи кюртаж. Имам миоми и функционира киста която откри сега.Дави питам миомите няма ли да порастат и не пречи  ли на тях като вземам дуфастон?Преди точно един месец бях на друг гиниколог той каза че нямам кисти може ли за 1месец да се появи  а е 4см освен туй се разминават и в измерването на миомите и лигавицата на матката.да се чудя на кой да вярвам сигурно ако ида на трети и той друго ще каже
Виж целия пост
# 242
Дуфастонът е прогестерон и той не пречи на миомите, а точно обратното. Естрогенът ги подхранва.
Виж целия пост
# 243
Здравейте момичета,
По повод на последните коментари за странни симптоми пиша. Направила съм си списък за доктора, че идва декември ще ходя на годишен преглед и не мога да запомня всичко 😆
Свързани са с цикъла и се случват не наведнъж и не постоянно, но винаги 10тина дни преди да ми дойде.
На 47 години съм.

Нередовен цикъл. Тази година за първи път, прескочи 3 пъти. Симптомите ги има и когато липсва цикъл.
Събуждане през нощта между 3ч. и 4ч. За ходене до тоалетна. Всяка нощ!
Нощни горещи вълни 1-2 + много ускорен пулс / все едно матрака гори под мен/. Не всяка нощ.
Понякога нощни изпотявания
Леко спя и се събуждам от всички звуци. Последната година.
Странни болки в ставите на различни места, например дясната китка, без да съм се ударила
 Странни изтръпвания на различни места по кожата в определена малка зона. Корема, кръста, краката...
Много засилено и променено обоняние /храни, парфюми/.
Мигрена+ зрителна аура /аурата е ново/
Силна умора, не всеки ден, но има дни, когато всичко правя насила.
Лесна раздразнителност, силна чувствствителност.
Забравяне дори на важни неща
Ниско/никакво либидо преди цикъл
Трудно повишаване на мускулната маса, въпреки че спортувам, 4/5 пъти в седмицата и се движа много.
Много суха коса и пада повече
Сърбящи уши
Остеопения и възли в щитовидната жлеза
Виж целия пост
# 244
Сърбящите уши, също ли????
Аз съм с проблемни уши/ поне 1 отит в годината/, и мислех, че е от там - в последните месеци , капя капки всекидневно Rolling Eyes
Виж целия пост
# 245
С моя мъж еднакво ни сърбят ушите, сутрин заставаме един срещу друг с клечка в ръка, чешем си ушите и се гледаме с празен поглед. Той му вика мастурбиране на уши Grin. Не мисля, че и той има премено.  Лекарката УНГ каза, поне да слагаме Триодерм, за да избегнем инфекции с това ежедневно търкане. Ама пък е много приятно.
Виж целия пост
# 246
С моя мъж еднакво ни сърбят ушите, сутрин заставаме един срещу друг с клечка в ръка, чешем си ушите и се гледаме с празен поглед. Той му вика мастурбиране на уши Grin. Не мисля, че и той има премено.  Лекарката УНГ каза, поне да слагаме Триодерм, за да избегнем инфекции с това ежедневно търкане. Ама пък е много приятно.

Ахаха, Велико! Мастурбиране на уши 🤣🤣
Не знам, при мен се появи сега и понеже ги има и тези безумни изтръпвания по кожата преди да ми дойде, реших че е свързано. Една така чувствителна нервна система. Аман!
Честно казано изненада голяма е тази фаза преди менопаузата и е по-неприятно от пубертета.
Виж целия пост
# 247
Покривам почти всички симптоми.  Годините същите,  аз вече нямам Щитовидни жлеза,  отстранена поради възли, хистеректомия поради миоми.  Но ставане нощем,  мигрена с аура.
Като цяло няма оправия, хормонално било🤣. Спрях цигарите,  поне разредих мигрените. Пия колаген за болежките и спортувам.
Виж целия пост
# 248
Хайде пак нещо ново да науча. Какво е зрителна аура?!
Виж целия пост
# 249
Хайде пак нещо ново да науча. Какво е зрителна аура?!

Много стряскащо нещо като се случи за първи път. Трае около 15-20 мин. Зрително смущение, при мен са едни зигзагообразни светещи линии и загубвам част от зрението. След това идва главоболието, но не е задължително. Аз усещам след това едно като уплътняване в окото...бе странно и страшно. Бях на доктор,  не е от очите. Има си такъв вид аура...от хормоните е.
Аз имам мигрена още от бременността, преди 17г. Това ми е ново явление
Виж целия пост
# 250
Стряскащо е всеки път като се случи, и различни неща го провокират При мен някой път продължава и по-дълго. Някой път първо е главоболието, но няма генерално правило.
Офталмолога каза да не го мисля изобщо, след прегледа който ми направи. Но, го мисля де, много е неприятно.
Виж целия пост
# 251
И аз с месеци имах сърбеж на ушите и позиви да се чеша с клечка. Изчезна, когато си смених слушалките. Моите слушалки си бяха обикновени, не от тези дето се пъхат в ушите, но по някакъв начин ми запотяваха ушната мида.
Забравих да напиша, че известно време след ката махнах тези слушалки си мажех ушите със салицилов спирт, който е отлично средство против гъбички. Капвах от спирта на клички за уши и мажех леко по мидата на входа на дупката.

Мигрена с аура имам от доста години. Според невроложката като вляза в менопауза трябва да спре. Моята аура е по-различна - виждам проблясъци. Два пъти съм имала такива зигзагообразни линии като калейдоскоп. Според очната лекарка е от спазъм на нещо си, май на зрителен нерв, не запомних.
Виж целия пост
# 252
И аз с месеци имах сърбеж на ушите и позиви да се чеша с клечка. Изчезна, когато си смених слушалките. Моите слушалки си бяха обикновени, не от тези дето се пъхат в ушите, но по някакъв начин ми запотяваха ушната мида.
Забравих да напиша, че известно време след ката махнах тези слушалки си мажех ушите със салицилов спирт, който е отлично средство против гъбички. Капвах от спирта на клички за уши и мажех леко по мидата на входа на дупката.

Мигрена с аура имам от доста години. Според невроложката като вляза в менопауза трябва да спре. Моята аура е по-различна - виждам проблясъци. Два пъти съм имала такива зигзагообразни линии като калейдоскоп. Според очната лекарка е от спазъм на нещо си, май на зрителен нерв, не запомних.

Като казвате калейдоскоп и аз имах преди време често такива явления, но понеже нося контактни лещи и мислех, че е нещо от тях. Никога не бих го свързала с настъпваща менопауза, но при мен цикъла така се разбърка, че се видя чрез него, че навлизам.
Виж целия пост
# 253
И аз имам разни изпълнения с очите често напоследък, но и аз си мислех, че нещо им става.
Виж целия пост
# 254
Аз още нещо да питам. Вие имате ли проблеми с паметта. Аз започнах много да забравям. Понякога буквално не помня, че съм казала нещо преди 10мин. Чувствам се тотално затъпяла също.
Дали е от предменопауза или са ранни симптоми на деменция? Много съм притеснена. Има ли изледвания, които да покажат дали е деменция. Как се диагностицира това?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия