Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема №35

  • 34 797
  • 750
# 285
А чувствате ли се постоянно уморени?
Да, чувствах се, като коригирах инсулина отшумя! Защото пременото отключва и ИР
Виж целия пост
# 286
Благодаря за съветите, момичета.
Сега пък прокапах, със всички гадни екстри - боли ме главата, корема, гърба и всичко.
Виж целия пост
# 287
А чувствате ли се постоянно уморени?
Много често да.
Виж целия пост
# 288
Аз за другото пресъхване говорех. Отивам на търся лубриканти и глобули.
Рокстар и аз като теб  и ме спаси Лактобор.
Виж целия пост
# 289
Оххх, момичета, кажете нещо за пустите вълни!
Пробвала съм Клименум (това най-ми пасваше, но сякаш организмът ми свикна с него и спря да ми действа); после всички видове детелини, кохош, Ремифемин, Менопас; меносан, фемарел..и не помня още какво - като луд с картечница съм в аптеките, ама пусто, не мога да намеря наистина действащ продукт.
Последно взех от айхерб менопауза на Лайф, но още нямам ефект(4-и ден).

И другото което ме съсипва е нощното будене и лек сън. Една приятелка е мн доволна от авита релакс - било само билки, та търся мнения дали има ефект?
Мента+глог+валериан, не ми помага; мелатонин-също; чайове пих от лавандули и не знам какви още лайкучки; ашваганда, пасифлора - не и не...
Виж целия пост
# 290
Оххх, момичета, кажете нещо за пустите вълни!
Пробвала съм Клименум (това най-ми пасваше, но сякаш организмът ми свикна с него и спря да ми действа); после всички видове детелини, кохош, Ремифемин, Менопас; меносан, фемарел..и не помня още какво - като луд с картечница съм в аптеките, ама пусто, не мога да намеря наистина действащ продукт.
Последно взех от айхерб менопауза на Лайф, но още нямам ефект(4-и ден).

И другото което ме съсипва е нощното будене и лек сън. Една приятелка е мн доволна от авита релакс - било само билки, та търся мнения дали има ефект?
Мента+глог+валериан, не ми помага; мелатонин-също; чайове пих от лавандули и не знам какви още лайкучки; ашваганда, пасифлора - не и не...
Аз имах най добър ефект за съня от лотосоник плюс магнезиев бисглицинат.
Виж целия пост
# 291
Оф, този мелатонин Pensive
5htp си вземи и B комплекс , но него през деня го пий.
Като се пооправи спането( до 5дни се натрупва, на седмия- десетия вече ще спиш), разреди през ден , след време- ще прецениш по многото сънища,  замени го с естествен триптофан от грифония.
За 5htp - swanson или now.
Виж целия пост
# 292
Здравейте, момичета.
На 49г съм. С много стрес през последните години.
Имам нужда от съвет или просто да чуя дали някой е имал подобно нещо.

През септември не ми дойде. През октомври имах цикъл, но сега отново ми закъснява – вече около 20 дни. Около момента, в който трябваше да ми дойде, започна силна болка в кръста вдясно – първо си мислех, че е симптом, че ще ми идва. Понякога усещам и болка в рамото.

От същото време започнах да се събуждам по 2–3 пъти нощем, макар че после си заспивам. Имам и силен сърбеж по кожата. Бях на гинеколог няколко дни преди да се появят тези симптоми и тогава всичко беше наред.

Напоследък забравям, чувствам умора и личната ми лекарка каза, че е много вероятно да навлизам в менопауза. Но тези болки в кръста са ужасни – като преди цикъл, но не минават от болкоуспокояващи. При движение отслабват, сякаш имам мускулна треска или стегнат мускул.

В момента пия магнезий и Милгама, но засега няма особен ефект.

Ще се радвам на мнение или опит от ваша страна.
Виж целия пост
# 293
То,че ще е така занапред няма нужда дори да се споменава,но вземете си направете някакви основни изследвания,които се споменават почти през страница и си попълнете там каквото трябва и след това се насочете към други добавки.Реорганизирайте храненето ,движението,почивката...В един момент става преливане от пусто в празно и никакъв ефект,въпреки хвърлените пари.Всеки организъм е различен и на всеки действат различни методи и всичко е проба-грешка.
Виж целия пост
# 294
Оф, този мелатонин Pensive
5htp си вземи и B комплекс , но него през деня го пий.
Като се пооправи спането( до 5дни се натрупва, на седмия- десетия вече ще спиш), разреди през ден , след време- ще прецениш по многото сънища,  замени го с естествен триптофан от грифония.
За 5htp - swanson или now.
Извинявам се, че нахлувам в темата, досега само Ви четях, но и аз съм си за тук.
Този 5htp в колко часа го пиеш и в каква доза?
Виж целия пост
# 295
На мен вчера пак ми дойде цикъла. Да видим колко дни ще е. Обаче е изключително обилен. До преди кръвоизлива, си беше оскъден, към нормален. А сега е кланница !
Наблюдавам и активизиране на алергия! Кожна. Страшни екземи по ръцете, кожата е суха и нацепена до кръв, на места, на които до сега не е било. Сърбеж по краката и суха кожа също.
Лошият сън продължава.
Корема ми ще гръмне.
Исках да започна упражнения за прибирането му ( на корема) с фитнес и други неща, но нещо не смея да започна. След като лекарката ми каза за изсипването, и от състоянието, не смея да се насиля с фитнес и коремни упражнения, точно сега. Лошото е, че корема започва да се отпуска пак...

Това  5htp може ли да го покажете, кое пиете?
Виж целия пост
# 296
Тези двете,  защото аз избягвам магнезиев стеарат- гадене и главоболие ми докарва.


Swanson имат и 50мг, ако някой се съмнява в дозата.
Аз в няколко теми вече съм казвала, по различни поводи, че доста дълго и  с помощ от специалист правих проба/ грешка върху себе си, а после се осмелих и на майка ми да го давам, и на дъщеря ми.
Въпреки това, настоятелно повтарям- запознайте се с основните положения, изучете механизма на действие, не се осланяйте на моите препоръки!
Сега ,поне това имаме- информация и достъп.
Скрит текст:
Сънят не е просто „изключване“, той е резултат от динамичен баланс между възбудни и инхибиторни невротрансмитери.
Основните участници:

Серотонинът е предшественик на мелатонина, регулира настроението и чувството за спокойствие.

Мелатонинът не е „хапче за сън“, а сигнал за биологично време. Той не приспива, а казва на мозъка, че е нощ.

ГАМК (GABA) e главният „спирачен“ невротрансмитер, който подпомага релаксацията.

Орексин-поддържа бодростта, неговият дисбаланс често стои зад хроничното безсъние.

Когато има недостиг на серотонин (например при хроничен стрес, хормонални промени, чернодробна или чревна дисфункция), цикълът „триптофан> 5-HTP>серотонин >мелатонин“ се нарушава.
В този случай грифонията може да подпомогне възстановяването на естествения серотонинов и мелатонинов път, но само ако черният дроб и микробиомът работят нормално, защото там протичат ключовите метаболитни стъпки.

Ролята на черния дроб и триптофана:

Метаболизира аминокиселините, включително триптофана.Ако е претоварен (от токсини, лекарства, алкохол или хроничен стрес), пътят на триптофана може да се измести, което намалява синтеза на серотонин и съответно на мелатонин.

Това означава, че проблемът не винаги е в „липсата на сън“, а в метаболитен дисбаланс, който блокира биохимията на заспиването.
Трябва да се разбере синергията мелатонин–серотонин–черен дроб.
Всеки етап зависи от чернодробните ензими, състоянието на микробиома, нивата на витамини (особено B6, B3, B12, магнезий) и естествения ритъм на ден/нощ.
Мислене, а не механично лечение и приемане на каквито и да било билки и добавки!
Виж целия пост
# 297
Много ти благодаря, LordOzzy !
 Ще прочета информацията преди да предприема мерки!
Виж целия пост
# 298
Някой има ли е някакви странични ефекти от 5htp. Аз миналата седмица си го поръчах от iHerb заедно с Ел тирозин и ГАБА. За този Ел тирозин четох някои отзиви, че хората стават агресивни от него, но съм решила да го пробвам заради щитовидната (имам хипофункция) и заради вечната умора и липса на концентрация.
Виж целия пост
# 299
На мен Габа нещо не ми беше ок.
Трябва и аз да си взема 5htp, че около цикъла много забивам в депресия, явно серотонинът пада, от сутринта до следобед съм черен облак.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия