На море в Гърция 2026

  • 56 097
  • 743
# 720
Моите племеннички живяха за малко в България, вече повече от 10 години живеят в Испания. Като ходя при тях им нося локум, халва, сирене, кашкавал, луканка, суджук, бонбони виолетки, подправки (за сестра ми), лимонови резанки, пестил, лютеница. И обезателно като съм там разточвам баница. Но това са нещата, които те обичат. Ако трябва да купувам за грък - луканка, суджук, някакви местни десертчета от рода на "Република" и някакви нашенски бонбони (между другото има и такива с розово масло). 
Виж целия пост
# 721
И в Гърция има сладко от рози. Единствената храна, която е различна от тяхната, са киселото мляко, розовите домати и краставиците.
Виж целия пост
# 722
И в Гърция има сладко от рози. Единствената храна, която е различна от тяхната, са киселото мляко, розовите домати и краставиците.
А имат ли като нашите пастърми, луканки и подобни? Никога не съм заглеждала тези щандове по магазините, все на сиренето и йогурта налитаме.
Виж целия пост
# 723
Преди година попаднахме на българка хазяйка. Носехме за себе си Странджански дядо и луканка. Подарихме ѝ "дядото", а тя на всичкото отгоре била от Странджа. Много се зарадва жената. Иначе беше над 50 годишна. Като млада се омъжила за грък. Много рядко идвала в България.

yovanka, мисля, че нямат луканки и подобни. За пастърми не съм се заглеждала.
Виж целия пост
# 724
Ормос Панагяс до плажа Трани Амуда (средния ръкав), който препоръчахме на мен, не е ли баш в скучно място с красиви гледки,ис опции за круизи до други красиви гледки? Ако намерят хотелче с басеин Simple Smile
Виж целия пост
# 725
Има пастърма Караманлидика и е страхотна. И сухи колбаси също.
Но са османска традиция (те твърдят - византийска Simple Smile), не са гръцка, и затова извън Тракия и Източна Македония рядко се намират (в Атина има хубав ресторант с кулинарен магазин в центъра), а по островите - хич.
Виж целия пост
# 726
Говежда пастърма (те я наричат пастурма) сме взимали в Гърция от супермаркет - много е добра - по-сочна е от нашата и с повече подправки, включително и чесън, които са като кремообразен филм по ръба. Мисля, че от тази марка страшно ни хареса:

Не беше и скъпа.
Виж целия пост
# 727
Има пастърма Караманлидика и е страхотна. И сухи колбаси също.
Но са османска традиция (те твърдят - византийска Simple Smile), не са гръцка, и затова извън Тракия и Източна Македония рядко се намират (в Атина има хубав ресторант с кулинарен магазин в центъра), а по островите - хич.
Параход, тъй като ще отскочим до Атина за няколко дни, ще споделиш ли това местенце?
Виж целия пост
# 728
Разбира се https://maps.app.goo.gl/8Fbw8ttSYHt9W5gT6
Виж целия пост
# 729
Много благодаря 😉
Виж целия пост
# 730
Благодаря за предложенията, взех някой неща, ще се оглеждам за още тия дни.

Ние ще сме в Сидирокастро село в Регион Серес, който е близо до БГ граница. Предложете какво да си купя от магазините им, освен узо, зехтин и евентуално говеждата пастърма която миленка_д предложи.
Виж целия пост
# 731
Дайте малко инфо за Лимнос Simple Smile
Букнах си в началото на юни 5 нощувки на различни места, надявам се да стигнат за разглеждането на острова.

Кои са достъпните хубави плажове ? Предполагам е ветровито.

Нещо от кухнята им по-специфично има ли ?
Виж целия пост
# 732
На нас най-много ни хареса Thanos beach  на Лимнос. Не духаше там, по-закътан е.
Виж целия пост
# 733
Ормос Панагяс до плажа Трани Амуда (средния ръкав), който препоръчахме на мен, не е ли баш в скучно място с красиви гледки,ис опции за круизи до други красиви гледки? Ако намерят хотелче с басеин Simple Smile

отговарям на семейството с тийнейджърка от бургас Simple Smile осъзнавам колко абсурдно ми е изглеждал поста насред суджуците и зехтина хахахах но бях през телефона и не ми се визуализира така, както на компа сега.
Виж целия пост
# 734
От плажовете на Лимнос фаворити са ни Мегало Фанараки, Земата, Евгатис, Гомати, Кокиноврахос и Агиос Йоанис. Танос и Плати също са хубави, като Плати най-малко ми допадна от всички изброени. Евгатис е със ситни камъчета във водата, но най-много риби видяхме там.

Коментирали сме и друг път - на южните плажове почти никакъв вятър нямаше. Вятър ни е духал на Гомати и Кокиноврахос, но след Тинос не можаха да ни уплашат Grin

За нещо специфично за ядене се сещам на първо време за пастата фломари и сиренето мелихлоро. Продават ги и по магазините и всеки път си купувахме за Бг на тръгване. Пастата се вари много бързо и е доста засищаща, може би заради яйцата вътре, но няма вкус на юфка.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия