На море в Гърция 2026

  • 56 119
  • 743
# 675
ImposiBelle,
фериботите до Тасос са на частна компания, която по традиция не участва в националните стачки.

Milena12345,
да потвърдя и аз, че на Едипсос плажът не е пясъчен, вероятно някоя подвеждаща снимка са сложили.
Виж целия пост
# 676
Таня67, благодаря ви за бързия отговор.

Обикновено майките празници ги прекарваме на остров Тасос. Винаги тръгваме един ден преди началото на блока от почивни дни, за да изпреварим огромните тълпи по пътищата. Но тази година ще пътуваме точно на 1 май.
Наистина съм останала впечатление, че техния транспорт стачкува всяка година на 1 май.
А сега и в нета има такива статии и затова реших да проверя дали информацията, която чета е коректна.
Видях, че има разписание на фериботите, за месец май изглежда нормално.

Благодаря ви за информацията, Параход!
Виж целия пост
# 677
Момичета, благодаря!
Къщата е в близост до Порто Пефки.
Направили са си плаж, явно са насипали сами пясък. В краен случай може и там да ходим
А този район как е? Има ли какво да се прави? Какво ви е мнението?
Виж целия пост
# 678
Порто Пефко е пясъчен, макар и много малък. Но аз, както очевидно и Таня67, бях останала с впечатление, че за самата Лутра Едипсу се говори.
Виж целия пост
# 679
Извинявам се, явно не съм се изразила правилно. Къщата е много близо до Порто Пефки.. аз написах в кой район е, помислих че ще е по-ясно, защото селото Yiáltra е забутано.  Просто се чудех в тази част на Евия има ли нещо интересно, за разходки.. с кола сме  можем да обикаляме
Тотално непозната ми е. Все я отлагахме в годините.
Виж целия пост
# 680
Здравейте,
По препоръки от форума редовно си харесваме някоя дестинация за лятно море в Гърция (август - тогава са ни отпуските).
Тази година нещо закъсняхме с резервацията и сме в голяма чуденка.
Със съпругата ми сме големи фенове на по-дивите плажове и на шнорхелинга.
Преди 2 години бяхме в Микро (Пелион) и околностите и имаше доста добри места, а миналата година бяхме в северната част на Кефалония - в района на Фискардо и беше супер.
Сега още се чудим.
Моля препоръчайте някое спокойно място или селце с хубави диви плажове - може и да не са съвсем близо - с кола сме и не е нужно да са пясъчни.
Без голяма блъсканица и с повечко хубави таверни.
Не е задължително да е на брега на морето.
И само да не е в Северна Гърция.
Много ще съм благодарен на някакви препоръки.
Поздрави!

P.s. Може и на някой остров да е, но от по-близките и леснодостъпни с ферибот.
Виж целия пост
# 681
Август изисква да сте на силно нетуристическо място, за да има диви плажове. Препоръчвам източния бряг на Евия (от Лимнионас надолу) или Лесбос. Има и хубави села/градчета малко навътре. 
До Лесбос фериботът е дълъг, но пък е от Кавала и е много удобно, особено с каюта.
Виж целия пост
# 682
Август изисква да сте на силно нетуристическо място, за да има диви плажове. Препоръчвам източния бряг на Евия (от Лимнионас надолу) или Лесбос. Има и хубави села/градчета малко навътре. 
До Лесбос фериботът е дълъг, но пък е от Кавала и е много удобно, особено с каюта.

Много Благодаря за насоките!
Ще разгледам възможностите за Евия - отдавна ми се върти в главата.
За Лесбос също е интересно, но жена ми хич не си пада "мореплавател" и не знам...
С радост ще приема и всякакви други предложения.
Още веднъж - Благодаря за отзивчивостта!
Виж целия пост
# 683
Аз препоръчвам Самотраки, диво и  сравнително  спокойно островче.
Виж целия пост
# 684
Здравейте, предстои ни пътуване до Солун на 1ви май, а сега чета че целия град ще е блокиран и е силно препоръчително да не се пътува натам на тази дата. Някой знае ли дали това е така, или нещата в медиите са преувеличени. Вярно ли е че абсолютно нищо няма да работи?
Виж целия пост
# 685
Аз препоръчвам Самотраки, диво и  сравнително  спокойно островче.
а има ли пясъчни плажове?
Виж целия пост
# 686
Един. Всичко друго е чакълести камъни. Обаче е страхотен и все още "див' остров. За мен си е хипи островът на Гърция. Пак бих се върнала там, и пак с колелета и палатка.
Виж целия пост
# 687
Традиционно гърците отбелязват 1. май със стачки, които се отразяват на транспорта. Има и шествия, но това не означава, че всичко ще е затворено. Просто ще има проблеми с придвижването с кола и транспорта, ако ползвате такъв.
Виж целия пост
# 688
Здравейте, по повод стачката на 01.05 - имате ли идея дали някоя, предполагам частна, фериботна компания ще работи на 01.05 за маршрут игуменица- Корфу, тъй като имам резервация от 01.05, а се очертава да не може да се стигне до острова? Благодаря предварително ако някой може да помогне
Виж целия пост
# 689
Здравейте, по повод стачката на 01.05 - имате ли идея дали някоя, предполагам частна, фериботна компания ще работи на 01.05 за маршрут игуменица- Корфу, тъй като имам резервация от 01.05, а се очертава да не може да се стигне до острова? Благодаря предварително ако някой може да помогне
Единственият ви вариант е да пътувате в четвъртък. Нито една компания няма да плава в петък.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия