Кутия за обяд – какво приготвяте за училище и офиса? - тема 17

  • 14 846
  • 454
# 150

Сандвич с крема сирене, луканка и кашкавал, круша, крекери и бисквити
Виж целия пост
# 151

Маслини, краставици, макарони със сирене, ябълки.
Виж целия пост
# 152
За днес малко домашна баница, плодове, фъстъци и десерт.
Виж целия пост
# 153
Али, много апетитни мъфини!  Следващия път като правиш да ме имаш в предвид😉!
   Що се отнася до патладжана, хем го кисна заради горчилката, хем го приготвям предварително. В случая за по бързо го изпекох във фурната, но ако е пържен или запечен на грил тиган става по- вкусно.
     Днес мързелива закуска.

     За обяд пиле по мексикански и салата от айсберг с моркови.

Виж целия пост
# 154
Завиждам за непретенциозните деца, които всичко ядат. 😂
Ама не мога да я съдя, понеже и аз не ям доста неща. Simple Smile
Виж целия пост
# 155
Bibkota, разкажи повечно за това пиле. Изглежда супер Simple Smile

Sea.sea, едната ми дъщеря е кошмарно капризна и другата яде всичко.
Много е досадно, понякога правя едно ястие в 3 вариянта 🙄.
Винаги съм мислила че няма да слугувам на капризи, но рядко, го правя. Не е толкова просто.
Виж целия пост
# 156
Ето и от мен обяд за днес:

Домашни сиренки -тези ги правих в по-големите силиконовите формички за тарталети. Нищо не залепва по този силикон, много се радвам, че си купих. С мъфините в хартиените формички за печене беше голяма мъка.
Салата с марулки Little Gem, царевица, майонеза и маслини
Орехи
Соленки
Авокадо


Скрит текст:

Ох, bibi, труден е значи този патладжан... не е за мен тази рецепта, моите са все бързи и "мързеливи".
Но ако броим чистенето и миенето след самото готвене, то тогава бързо и мързеливо май нищо няма...Joy

Кажи по-добре тогава за пилето по мексикански, че сега и то ми се прияде...
Страшно вкусно изглежда, давам ти всичките мъфини за една порция! WinkGrinning

Да питам и каква е поръската на варените яйца?
Виж целия пост
# 157
Виж целия пост
# 158
За утре-пица,банан,десертче Република.
Виж целия пост
# 159
Мандарините свършиха за утре и по този повод малкият си пожела лимон в кутията за утре и да е нарязан, за да може да го яде… само лимон, сандвичите каза, че не иска повече.🤔 Иначе големият ще получи кроасан с пилешка шунка, ементал, червено песто, майонеза и рукола; без лимон.
Виж целия пост
# 160

Кроасан с масло който намазах с шоколад,два бонбона, мандарина и царевичен чипс.
abs за първи път чувам дете да си поиска лимон за училище:) браво на детето
Виж целия пост
# 161
Дъщеря ми сама си прави кутията за днес и нямам снимка. 😂
Каза, че е сложила сандвич с топено сирене и краставици, малини, къпини, боровинки и забравих вече какво друго. 😃
Дано и стигне да се наяде.
Между другото, ако днес има други именици като мен- да сте живи и здрави! 🤗
Виж целия пост
# 162
Али, имаме сделка за размяната 😄
   Що се отнася до пилето.... Момичета, направо ме е срам да кажа, че е пет за четири 🙃. Замразен мексикански микс от Лидл, който задуших в масло, добавих нарязано предварително сварено пиле, поръсих каквито подправки се сетих + кашкавал. Нищо особено! Даже бях сигурна, че няма да го докосне, то пък взело, че му харесало. Добавям още една бърза рецепта в списъка. Предполагам, че със сурово пиле задушено на късчета даже ще стане по-добре.
    А, това върху яйцата е шарена сол.
    Sea, Честит Имен Ден, с пожелание за здраве и късмет!
    Браво на госпожицата! Колко е голяма? Ако ти трябва зет, имам един в къщи😄😉
   
   За днес сандвич с шунка и гауда, и паста.

Виж целия пост
# 163
Късно смогнах, но да се отчета и с днешния обяд:
Крем супа от броколи, карфиол, тиква и картофи и гарнитура към нея сирене
Салата с домати, царевица, марулки little gem и майонеза
Маслини
Омлет- мъфинче

Скрит текст:

Виж целия пост
# 164
Аз не се включвам тези дни, защото детето беше болно, а деугата седмица ще пътуваме. Но ви следя и скоро пак съм на линия с кутии.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия