Инвестиции - къде, как, какво? - Тема 5

  • 23 532
  • 430
# 270
Мерси! Както вървеше, за малко да си помисля, че ще препишеш дословно класацията на Капитал но добави и някои по-нишови имена.
Виж целия пост
# 271
Минавам само , за да отбележа че въпреки всичките си минуси и в нашия заден двор има живот Wink :
"Българският SOFIX е най-бързо растящият борсов индекс в света от началото на 2026 г., отбелязва Блумбърг"

https://www.bta.bg/bg/news/economy/1043739-balgarskiyat-sofix-e- … eta-ot-nachaloto-
Виж целия пост
# 272
Един разговор с Димитър Георгиев (Елана трейдинг), който може да ви е интересен.
https://youtu.be/Zkgku3FRbUg?si=hAmzZ-JkyO2rqyhR

Виж целия пост
# 273
Здравейте, поканиха ме в една Инстаграм група с "примамливото" име Забогатявай с... Включих се от любопитство да видя какво ли предлага човекът, за да забогатея. От кратко и незадълбочено Гугъл търсене разбирам, че човекът е известен с участието си в родно риалити, че продава книги със съвети за финансово благополучие, че е брокер на недвижими имоти и, че в тази група търси съмишленици за създаване на Private equity fund, с вход 50K евро, с цел инвестиция в строителството на сгради. Аз толкова пари нямам, но дори да имах, в момента, в който прочетох поканата, в главата ми зазвучаха скам сирени, та искам да ви попитам: в България такъв вид подканване към инвестиции на хора, които нямат професионален опит с инвестиции, законно ли е? Има ли някакъв регулиращ орган или докато не си изгубиш парите, няма кой да се занимава (че и след като ги загубиш няма кой да ти помогне)?
Освен това ми е интересно какво смятате, че ще се случи с хората, които все пак решат да се включат в проекта? Има ли шанс за успех?
И последно мислите ли, че трябва да се подаде сигнал за такава група?
Виж целия пост
# 274
Не е забранено от закона.
Нисколиквидна инвестиция в строителство, а не оптимизация на фирми. Кука за шарани
Фактът, че събира "инвеститори" през Инстаграм е повече от достатъчен.
Не е ничий проблем какво ще се случи с хората. Имат глави на раметене си и да ги ползват по предназначение вместо да ги клатят като камили
Виж целия пост
# 275
Понеже се сещам за кой "брокер" говориш, разгледай му инстаграм профила, послушай му рийловете, прочети как отговаря на коментари. За мен работа с такъв човек е твърдо НЕ.
Виж целия пост
# 276

Забранено е да се лъже и заблуждава. Оттам нататък не е забранено да се събират пари за каквото и да било. Имаше някаква градска легенда (или пък истински случай?), дето от някаква пирамида в проспекта били написали, че ще инвестират по схемата на Понци и не гарантират на никого, че няма да загуби парите си, макар че за първите вложители има голям потенциал за бързо удвояване на  вложенията. И всеки, инвестирал в тяхната институция се съгласява, че приема написаното и произтичащите рискове.
Хора масово внесли, малцина спечелили, останалите били излъгани, ама в съда им казали, че сами са си виновни, понеже са били предупредени.
Виж целия пост
# 277
В някои случаи може да се предприемат мерки за дадени схеми да бъдат спрени в зародиш. След като пазите в тайна групата и аз ще трябва да запазя в тайна дали може да се предприеме нещо, не че имам избор. С половинчати въпроси - половинчати отговори.
Виж целия пост
# 278
Здравейте, поканиха ме в една Инстаграм група с "примамливото" име Забогатявай с... Включих се от любопитство да видя какво ли предлага човекът, за да забогатея. От кратко и незадълбочено Гугъл търсене разбирам, че човекът е известен с участието си в родно риалити, че продава книги със съвети за финансово благополучие, че е брокер на недвижими имоти и, че в тази група търси съмишленици за създаване на Private equity fund, с вход 50K евро, с цел инвестиция в строителството на сгради. Аз толкова пари нямам, но дори да имах, в момента, в който прочетох поканата, в главата ми зазвучаха скам сирени, та искам да ви попитам: в България такъв вид подканване към инвестиции на хора, които нямат професионален опит с инвестиции, законно ли е? Има ли някакъв регулиращ орган или докато не си изгубиш парите, няма кой да се занимава (че и след като ги загубиш няма кой да ти помогне)?
Освен това ми е интересно какво смятате, че ще се случи с хората, които все пак решат да се включат в проекта? Има ли шанс за успех?
И последно мислите ли, че трябва да се подаде сигнал за такава група?
Не можеш да забогатееш с инвестиции лесно и без риск. В това ще се включат хора без пари, които ще изтеглят кредити, както стана с печално известният Исторически парк.Единственият начин да забогатяваш е да работиш здраво и да инвестираш при 10 процента доходност с години наред и такава се забогатява бавно и стабилно.
Виж целия пост
# 279
Не виждам защо трябва да го преследва закона. Човека предлага някакъв продукт дали ще е печеливш или не отделен въпрос. Не звучи като нещо незаконно. Ако някой реши, че му харесва да си вложи 50 к евро. Май на всички тук не ни харесва, но това са лични мнения и преценка. Някой даде пример с Исторически парк. Дори и там май официално не е незаконно. Който си мисли, че това нещо може да е печелившо да инвестира. Подобни групи с гръмки имена е добре да се избягват по принцип и за всичко.
Виж целия пост
# 280
InvestPro на живо неделя 1 февруари:

https://www.youtube.com/live/6k7p-Mk7Yvs
Виж целия пост
# 281
Някой ще се пробва ли на cg:nasdaq?
От любопитство, някой пробва ли се?
Виж целия пост
# 282
Здравейте и от мен! Идвам с въпрос към по-опитните, защото аз съм много боса и тепърва искам да навляза в инвестирането. Какви ресурси използвате? Видях няколко ютюб канала в темата, със сигурност ще ги погледна. Можете ли да предложите и някакви книги, други ресурси, сайтове? Видях книгата 'Интелигентният инвеститор' на Бенджамин Греъм, дали е подходящо четиво? За момента съм се насочила към Trading 212 като платформа.
Виж целия пост
# 283
Някой ще се пробва ли на cg:nasdaq?
От любопитство, някой пробва ли се?
Аз лично не съм. Ти купи ли и какви са ти прогнозите? Нещо не ги обичам този тип инвестиции.
Към последната потребителка - аз лично нито книги, нито канали чета или слушам. Къде от липса на време, къде от липса на желание. Член съм на няколко фейсбук групи за инвестиране, ама и там толкова ги чета. С малко четене в интернет ще добиеш достатъчно информация за пасивно инвестиране. Навремето на Димитър Ангелов блога бях чел основно да си направя регистрация.
Виж целия пост
# 284
Аз лично не съм. Ти купи ли и какви са ти прогнозите?
Не. Понеделник реших, че пазарът достатъчно е реагирал на слуховете и се отказах.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия