Хитринки за всякакъв случай - 42

  • 34 808
  • 451
# 315
Кло, точно този розовия отдавна не съм го виждала. Трябва да погледна дали пак го има, и аз бях доволна.
Иначе аз съм много доволна от препарата за тоалетна с белина от Лидъл, White Action пише на шишето. Има със зелена и със синя капачка. В Кауфланд също има аналогични от тяхната марка. Цената е около 3 лв. Единственият минус е, че се усеща белината, но бързо свикнах на уау резултата от почистването. Оставяла съм да действа и през нощта при по-упорити наслагвания. Най-хубавото е, че по-леките се махат и без търкане с четка.🙂
Виж целия пост
# 316
Долче, може ли да споделиш снимка да го видя и да се запася с този спасителен препарат Simple Smile
Виж целия пост
# 317
Да, разбира се.🙂 Този и неговия "брат" със зелената капачка:



Като действие се справят еднакво добре.
Виж целия пост
# 318
Долче, само за тоалетна ли го ползваш препарата, или и за плочките в банята?
Виж целия пост
# 319
mariat, и за плочките, и за мивката в банята го използвам. И за ваната. Просто си се усеща белината и е хубаво да се носи маска. Аз при почистване на тоалетната не слагам - изливам някакво количество препарат, пускам капака и оставям да действа. Накрая преценявам дали има нужда да използвам и четката и накрая пускам водата. И за упорити единични петна по плочките (теракот) използвам, просто след малко започват да побеляват  (петната, не плочките🙂).
Другият ми любим препарат за банята е от Кауфланд - препаратът им за тоалетна с лимон против варовик.😂 В жълто шише, пак около 3 лева струва.
Да уточня, че и двата препарата, ако ще чистя плочките в банята, ги използвам предимно там, където мога да изплакна с душа. То и останалите, по-отдалечените от душа, нямат нужда от подобен препарат. Там горе-долу с всякакъв става.
Виж целия пост
# 320
А тези препарати може ли да се ползват върху стара вана,на която на дъното е паднало покритието?
Какво ли не пробвах  за почистване в банята на родителите си, но ако има белина в препарата  ми се струва ,че става на сиви петна, там където е паднало покритието на ваната.
Виж целия пост
# 321
Ние сме с такава стара вана. Почистваме я с онзи леко абразивен препарат, който е течен като гъсто мляко ( мисля че Циф се казваше в България) и абразивна гъба, сложена на електрическа четка.
Виж целия пост
# 322
Благодаря , и аз с такъв я почиствам, ама това търкане....майка ми не може да го прави.
Но ще потърся и такава четка - много по лесно ще ми бъде
Виж целия пост
# 323
А тези препарати може ли да се ползват върху стара вана,на която на дъното е паднало покритието?
Не знам, нашата вана си е с покритие. Иначе от абразивните добре почистват и обикновените абразиви на прах. А петна от кафе и чай по чаши и с обикновена сол се почистват.
Аз по принцип обикновена белина не използвам. Или от тези препарати за ВЦ за почистване, или Аче за цветни дрехи за петна по дрехи. Но пък може да се пробва и на тази вана дали ще има ефект /щом вече е използвана и друга белина/. На мен ми харесва точно това, че обикновено си спестявам тъкането на повърхностите с тези препарати.
Виж целия пост
# 324
Здравейте , моля за помощ за препарати за такива шкафове да не остават следи :

И за много мръсен под от ремонта на мебелите.
Виж целия пост
# 325
Идея какво да направя с обувки,  които боядисват отзад на петата?
Виж целия пост
# 326
Импрегнирай ги със спрей за водоустойчивост.
Виж целия пост
# 327
Виждала съм и всякакви подложки за обувки, мисля, че има и за петите
Виж целия пост
# 328
Как да спрат да ми хлопат обувки тип лоуфъри, като вървя и ми се изхлузват на петата, много е досадно.
Виж целия пост
# 329
Продават се лепенки, които се залепват отзад и спират този ефект. Дали беше в ДМ или другаде?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия