Инвитро Център към MK "Доверие" - тема 3

  • 19 118
  • 369
# 345
В Токуда съм ходила много пъти, защото става най-бързо, уикенд за 1-2 часа са готови, през седмицата обикновено за 2-3. Последните пъти ходя в централата на Цибалаб в неделя за изследвания, но някои се бавят, не знам да не ти забавят чхг-то.
Виж целия пост
# 346
Много благодаря! Още не съм решила дали да чакам неделята или още в събота да го проверя....но за Ткуда за неделя разбрах, че май нещо се минавало през спешен център ли, как стоят нещата? Да не вземат да ми откажат да ми пуснат изследването...
Виж целия пост
# 347
Последно бях в събота към 10 сутринта преди две седмици и даже си работеше регистратурата на лабораторията. Първо проверявам дали тя работи, ако не работи, се минава през централната, която е на входа. Вечер/нощно време и тя не работи и тогава е през спешното. Никога не са ме връщали. В 10 вечерта обаче искат някакво обяснение защо се налага тогава да се направи, аз пусках АнтиХа. Не ми отказаха, ама ме посъветваха да съм си го изместела, така че до 19:00 да съм при тях. През деня няма да имаш проблеми. Моята ангиоложка е в Токуда и затова там пусках по-често изследвания, а и  ми харесва, че ставст бързо. Цените обаче са по-високи от на други места и ако се пускат пълни изследвания, човек може да го има предвед, защото разликата става голяма.
Впрочем от Токуда имат услуга дори да дойдат на адрес да вземат кръв, възползвала съм се и от това, когато не ми даваха да ставам.

Успех и дано е положителен! 🍀
Виж целия пост
# 348
Много, МНОГО ти благодаря за изчерпателния, информативен отговор! Супер! Ехаааа, не знаех, че има възможност даже до адрес да помолиш да дойдат - това също е полезна информация (дано не ми се налага де, че то сигурно също струва скъпичко). Важното е да са наред нещата и да имаме добри новини! Благодаря от сърце още веднъж за съвета!
Виж целия пост
# 349
Здравейте!
На 4-та инсеминация съм и трябва в четвъртък да си направя тест дали е сполучлива или не, та ако не е, минаваме на инвитро. Моля, кажете ми какво да очаквам? Като пари, като процес. Благодаря!
Виж целия пост
# 350
В Токуда и Вита лабораториите работят уикенда.
Виж целия пост
# 351
Здравейте!
На 4-та инсеминация съм и трябва в четвъртък да си направя тест дали е сполучлива или не, та ако не е, минаваме на инвитро. Моля, кажете ми какво да очаквам? Като пари, като процес. Благодаря!
Кандидатствайте по фонда, след 4 инсеминации имате това право.
Иначе има качен актуален ценоразпис на клиниката, но много зависи какви медикаменти ще използва доктора, какви селекции ще правите при МФ, какви изследвания ще пускате..
Виж целия пост
# 352
За фонда е ясно. Какви са тези селекции? Какво зависи от тях? Затова питам какво точно се прави, не съм запозната. Може би ако знам процеса, ще ми е по-лесно и да си направя сметката.
Виж целия пост
# 353
За фонда е ясно. Какви са тези селекции? Какво зависи от тях? Затова питам какво точно се прави, не съм запозната. Може би ако знам процеса, ще ми е по-лесно и да си направя сметката.
Най-общо казано имате:
* Стимулация - тя включва различни препарати и вече в зависимост от случая Ви доктора преценя дали да действа с лека стимулация (Летрозол + малко Мериоферт примерно). Тогава стимулацията е около 200-250€ примерно.
*Пункция - там вече се включват селекциите на мъжкия материал - Зимот чип, ПИКСИ и т.н. - те са по около 200-240€ всяко, може да поискате ембриоскоп, калциева активация и хранителна среда за яйцеклетките. Всяко това се заплаща пак в този ценови диапазон.
*Трансфер - в зависимост от това дали ще има свеж или замразен трансфер имате суми (300-400€) + замразяване и съхранение на ембриони.
Това е най-основното.
Виж целия пост
# 354
Сумата за замразяване за какъв период е във ценоразписа е около 230 евро но не пише за какъв период е? За месец предположих....
Виж целия пост
# 355
Извинете за въпроса, но ако всичко това се плаща, то какво тогава покрива този фонд?


За фонда е ясно. Какви са тези селекции? Какво зависи от тях? Затова питам какво точно се прави, не съм запозната. Може би ако знам процеса, ще ми е по-лесно и да си направя сметката.
Най-общо казано имате:
* Стимулация - тя включва различни препарати и вече в зависимост от случая Ви доктора преценя дали да действа с лека стимулация (Летрозол + малко Мериоферт примерно). Тогава стимулацията е около 200-250€ примерно.
*Пункция - там вече се включват селекциите на мъжкия материал - Зимот чип, ПИКСИ и т.н. - те са по около 200-240€ всяко, може да поискате ембриоскоп, калциева активация и хранителна среда за яйцеклетките. Всяко това се заплаща пак в този ценови диапазон.
*Трансфер - в зависимост от това дали ще има свеж или замразен трансфер имате суми (300-400€) + замразяване и съхранение на ембриони.
Това е най-основното.
Виж целия пост
# 356
Извинете за въпроса, но ако всичко това се плаща, то какво тогава покрива този фонд?


За фонда е ясно. Какви са тези селекции? Какво зависи от тях? Затова питам какво точно се прави, не съм запозната. Може би ако знам процеса, ще ми е по-лесно и да си направя сметката.
Най-общо казано имате:
* Стимулация - тя включва различни препарати и вече в зависимост от случая Ви доктора преценя дали да действа с лека стимулация (Летрозол + малко Мериоферт примерно). Тогава стимулацията е около 200-250€ примерно.
*Пункция - там вече се включват селекциите на мъжкия материал - Зимот чип, ПИКСИ и т.н. - те са по около 200-240€ всяко, може да поискате ембриоскоп, калциева активация и хранителна среда за яйцеклетките. Всяко това се заплаща пак в този ценови диапазон.
*Трансфер - в зависимост от това дали ще има свеж или замразен трансфер имате суми (300-400€) + замразяване и съхранение на ембриони.
Това е най-основното.

https://www.cfar.bg/%d1%84%d0%b8%d0%bd%d0%b0%d0%bd%d1%81%d0%b8%d … 0%b0%d0%bd%d0%b5/

Това покрива фондът.
Възможно е да се наложи доплащане, но е строго индивидуално.
Примерно за самата хормонална стимулация, протоколът и дозите са много различни според случая и реакцията на организма. Може и да не се наложи доплащане, но зависи.
Селекциите са за преодоляване на конкретни проблеми, най-вече свързани с мъжки фактор и/или при втори/трети и т.н. опит. Обикновено в деня на пункцията, ембриолозите оглеждат материала на партньора и коментират с вас дали могат да препоръчат някоя конкретна техника.

И така нататък. Много е индивидуално.
Виж целия пост
# 357
+1 за горния коментар. Разбирам, че хората искат да се подготвят предварително, но всяка двойка е различна, с различни проблеми и лекарите (включително доктор Станулов) използват различни подходи и не мисля, че съществуват две двойки платили еднакви суми. Важното е все пак да имате готовност да доплатите, ако се наложи, защото фондът не покрива баш всичко и да не се изненадате неприятно.
Виж целия пост
# 358
За таксите за замразяване има ли някоя запозната дама?
Виж целия пост
# 359
Аз знам, че не покрива всичко, но ми се искаше ориентировъчно да знам, защото лично аз не съм от богатите и дори инсеминациите ме дърпат доста назад. Но разбрах, сложно е за отговор. Ще трябва да го изговоря с доктора предварително, че да не стане да ми назначи неща, които не мога да си заплатя.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия