Нашите цветя - тема 30

  • 22 495
  • 740
# 195
Делфиниум и лупина са ми на първо място в списъка. Всичко останало е на по-заден план.
Виж целия пост
# 196
anmasu, моето тръгна да цъфти. Явно му беше студено досега. Тези дни ще го снимам, като се поотворят всички цветове.

Натт, много красиво ти е цъфнал седума.
Виж целия пост
# 197
Точно делфиниум имах миналият сезон, самозасял се, стана голямо растение. Чета, че се сее за разсад от септември до март, т.е сега му е времето. За директно в градината - април, над 10°. За предпочитане били семена от предния сезон, защото бързо губели кълнямостта си.
Значи сей, слагай на топло и показвай как се развиват. Simple Smile
Виж целия пост
# 198
Моите каланхоета са изкарали пъпки, но са много висящи (около метър надолу и изглежда някак парцаливо), честно казано мислех да ги подрежа, защото не ми изглежда добре и да оставя само растителността, която върви нагоре. Не го правя в момента само заради пъпките.
Виж целия пост
# 199
Аз пак да питам някой да се е пробвал дебелец и делосперма от семенца да отгледа, дали сега е момента? Някаква успеваемост?

Сега ще се опитам да спася спаружените клубени на далията, четох, че може да се накиснат във вода и после май направо ще ги сложа в саксии да си чакат пролетта... Нищо, че е доста рано...миналата година не ми се спаружваха, явно сега на по-топлата зима им е били топло и сухо в гаража в кутията...
Скрит текст:
Виж целия пост
# 200
На прозореца държа каланхоето,  но зима е и няма слънце, така е. Като процъфти  ще го орежа повече.
Виж целия пост
# 201
Церопегия (потърсих из снимките) съм си взела пролетта на 2024г от Airplants. В началото тръгна много добре. Даже си отрязах резници, натопих ги във вода, те покараха едни фини коренчета и ги засадих в малка саксийка, но миналатя година ми се загубиха. Смятам, че аз нещо не му уцелих - почва, място, саксия... може би зимата да му е било студено.

Много ме радваше, определено прави впечатление, особено като наедреят листата и полилавеят.
Виж целия пост
# 202
А дали могат разсадите директно от табличката за разсад да се местят в градината, без да се пикират в саксия?
Виж целия пост
# 203
Ще си пречат ако не ги пикираш, когато са нагъсто се издължават прекалено. Освен това в табличката няма достатъчно място за корените.
Аз съм сяла разсад директно в саксийки, сея няколко семена и после оставям най-силните растения.
Виж целия пост
# 204
Може би зависи и на какво са разсадите, ако е нещо дребно...

Вчера ме хвана лудост и си поръчах разни семена за разсади... Като не мога да копая😂 да видим нещо ще излезе ли тази година...
И след 24часа киснене във вода, от което промяна не видях сложих корените на далиите в саксии с пръст.... Дано се съвземат... Имало шанс според нета🤔
Виж целия пост
# 205
Да се похваля с моята мъничка Церопегия Ууди Blush
Взех я от Хоумакс. Бяха останали три, от които тази беше най-читава.. Да видим как ще се спогодим Blush

Виж целия пост
# 206
Ооо, тази Церопегия много красива! Ще видя и аз да си купя отнякъде.
Аз не пикирам повечето цветя, защото няма къде да ги държа. Докато пораснат си стоят в саксиите. После като станат готови разсаждам в саксии или в градината. Недостатъци, които отчитам са, че като стане топло трябва да държа саксиите някъде на сенчести места докато се прихванат. Може и да имам загуби почти винаги изсъхват някои корени.
Ако, човек има място да държи разсадни табли е хубаво да пикира. След преместването  растенията не страдат и не разбират, че са преместени на ново място.
Виж целия пост
# 207
Рано е още , а и студено . Аз правя март , април . По рано правя на циния и газани , а след това на тагетис и вербена . Това са които сея всяка година . Никога не сея в табли , а в кутии каквито намеря и нито цветя пикирам , нито зеленчуци . Та аз ако взема да пикирам цялата къща няма да ми стигне . Ние правим много разсад . Толкова много цветя , че нямам място ама да имам .
Виж целия пост
# 208
Есента заложих резници на рози, някои са се разлистили чудесно, но сега видях на камерата, че вятърът е издухал едната бутилка и вероятно резника ще измръзне. Много ми е тъжно, той беше един от най-добре развиващите се.
Виж целия пост
# 209
Ето едната ми градинска циклама. Цветчетата са много дребнички, но пише, че се размножава добре. Другата е с по-едри листа и цветове, но тя цъфтя през есента.



Това е глехомата в момента. През лятото няма розови нюанси.



Маргаритки и кокиченца.





И едно цветче от аубриетата - само информативно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия