АС и други романтични К-драми - тема 15

  • 19 988
  • 633
# 630
И аз го изгледах Пешо. С някои негови наблюдения съм съгласна, с други - не чак толкова 😆
Виж целия пост
# 631
Пред очите ми мина инфо за Азиатските филмови награди, проведени в Пусан наскоро. Заслужено или не, наградите обрал Китай, а личните награди били за Сон Уейлон и Тиян Сиуей.
Лично мнение е, че конкуренцията е невъзможна и абсурдна, защото Китай се представя обобщаващ 3-те големи възлови кино-индустрии - Хонг-Конг, Тайпе и Пекин.
Виж целия пост
# 632
ДжГ ще снима проект за Нетфликс и този път за разнообразие ще е отрицателния герой, но не разбрах положителен изобщо ще има ли. Все още са на етап катинг и се очаква снимките да стартират през август.

Актьорът, певец и модел И Джун-ги се готви за една от най-смелите роли в кариерата си, участвайки в нов проект на On The Works, продуцентска компания, която наскоро влезе в историята на корейското кино.
Според MyDaily, И Джун-ги ще участва в новия оригинален исторически филм на Netflix „Доджаби“ (или „Тоджаби“). Името на филма произлиза от древнокорейската дума „도차비“, древното име на доккеби, митичен дух от корейския фолклор. В този филм актьорът ще играе мощен антагонист, който ще се превърне в една от ключовите фигури, определящи напрежението на целия сюжет. Очаква се това да бъде най-радикалният актьорски експеримент в кариерата му.
Проектът привлече вниманието на индустрията още в предпродукцията благодарение на продукцията си от On The Works, студиото, което наскоро постигна огромен успех с „Човекът, който живее с краля“, който се превърна в един от най-касовите филми в историята на южнокорейското кино. Сътрудничеството на И Джун-ги с режисьора Ан Те-джин също е от особен интерес. Ан Те-джин някога е бил асистент-режисьор на „Кралят и клоунът“, филм, който се превърна в пробив за И Джун-ги, събирайки 10,51 милиона зрители в Южна Корея.

През последните години ролята на завладяващ антагонист стана особено важна за успеха на големите проекти. Сега вниманието е насочено към новия злодей, изигран от И Джун-ги, актьор, отдавна известен с историческите си роли, отличителния си външен вид и впечатляващо грациозните си сцени с бойни изкуства.


Най после бих казала аз, че разглезените  от огромно съдържание корейци сигурно вече едва се сещат кой беше ДжГ. Миналото лято излезе новина че ще се снима в комедия, пак костюмен сериал, но така и не разбрах снима ли се, не ли, никакви други новини не са ми попадали. Наму агенцията му се скъсва да рекламира новия проект на Сонг Канг (също с премиера през август) но нито дума за ДжГ.
И още един стар познат през август ще излезе след дълга пауза - Нам Джу Хьок и мистичния трилър/хорър  Источен дворец, който снима веднага след уволнението си от армията миналия септември. Сано има късмет със завръщането си, защото миналата година месец след началото на снимките на СП се случи пожар и декори, реквизит и архив от заснета серия изгоряха, корейците го сметнаха за много лош знак...
 Прави ми впечатление че напоследък се снимат/излизат на екран много истории за духове, зомбита, отвъден  свят... Тези дни някаква айдълка не помня групата започна снимки в порредния хорър...

Равносметката на топ 3 на корейския бокс офисзо за първата половина на годината стои така
1 Човекът който живееше с краля (исторически)
2. Колония (зомби трилър с Джун Джи Хюн и Джи Чанг Ук)
3. Шепнеща вода (хорър с Ким Хе Юн и И Джу Уон)

Изгледах първите 2 серии от
Дивный новый мир / Brave New World
https://m11.doramalives.news/dorama/o_divnyy_novyy_mir/series1/

Хитът този месец, ама ако кажа че ми хареса началото, ще излъжа.
Виж целия пост
# 633
"My royal Nemesis" приключи, а аз останах с объркани впечатления. Нужен ми е справочник, ама с дебелината на тел.указател. Хем реинкарнация, хем не. Почти всички по едно и също време ли? А бе...скалъпиха хепи финал, но до него стигнаха редувайки се кой да умре за другия.
Може би с превода се опетлеших, знам ли?! Ако има бг-превод, ще се надявам да ми стане по-ясно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия