АС и други романтични К-драми - тема 15

  • 20 163
  • 637
# 630
И аз го изгледах Пешо. С някои негови наблюдения съм съгласна, с други - не чак толкова 😆
Виж целия пост
# 631
Пред очите ми мина инфо за Азиатските филмови награди, проведени в Пусан наскоро. Заслужено или не, наградите обрал Китай, а личните награди били за Сон Уейлон и Тиян Сиуей.
Лично мнение е, че конкуренцията е невъзможна и абсурдна, защото Китай се представя обобщаващ 3-те големи възлови кино-индустрии - Хонг-Конг, Тайпе и Пекин.
Виж целия пост
# 632
ДжГ ще снима проект за Нетфликс и този път за разнообразие ще е отрицателния герой, но не разбрах положителен изобщо ще има ли. Все още са на етап кастинг и се очаква снимките да стартират през август.

Актьорът, певец и модел И Джун-ги се готви за една от най-смелите роли в кариерата си, участвайки в нов проект на On The Works, продуцентска компания, която наскоро влезе в историята на корейското кино.
Според MyDaily, И Джун-ги ще участва в новия оригинален исторически филм на Netflix „Доджаби“ (или „Тоджаби“). Името на филма произлиза от древнокорейската дума „도차비“, древното име на доккеби, митичен дух от корейския фолклор. В този филм актьорът ще играе мощен антагонист, който ще се превърне в една от ключовите фигури, определящи напрежението на целия сюжет. Очаква се това да бъде най-радикалният актьорски експеримент в кариерата му.
Проектът привлече вниманието на индустрията още в предпродукцията благодарение на продукцията си от On The Works, студиото, което наскоро постигна огромен успех с „Човекът, който живее с краля“, който се превърна в един от най-касовите филми в историята на южнокорейското кино. Сътрудничеството на И Джун-ги с режисьора Ан Те-джин също е от особен интерес. Ан Те-джин някога е бил асистент-режисьор на „Кралят и клоунът“, филм, който се превърна в пробив за И Джун-ги, събирайки 10,51 милиона зрители в Южна Корея.

През последните години ролята на завладяващ антагонист стана особено важна за успеха на големите проекти. Сега вниманието е насочено към новия злодей, изигран от И Джун-ги, актьор, отдавна известен с историческите си роли, отличителния си външен вид и впечатляващо грациозните си сцени с бойни изкуства.


Най после бих казала аз, че разглезените  от огромно съдържание корейци сигурно вече едва се сещат кой беше ДжГ. Миналото лято излезе новина че ще се снима в комедия, пак костюмен сериал, но така и не разбрах снима ли се, не ли, никакви други новини не са ми попадали. Наму,  агенцията му се скъсва да рекламира новия проект на Сонг Канг (също с премиера през август) но нито дума за ДжГ.
И още един стар познат през август ще излезе след дълга пауза - Нам Джу Хьок и мистичния трилър/хорър  Източен дворец, който снима веднага след уволнението си от армията миналия септември. Дано има късмет със завръщането си, защото миналата година месец след началото на снимките на СП се случи пожар и декори, реквизит и архив от заснета серия изгоряха, корейците го сметнаха за много лош знак...
 Прави ми впечатление че напоследък се снимат/излизат на екран много истории за духове, зомбита, отвъден  свят... Тези дни някаква айдълка не помня групата започна снимки в порредния хорър...

Равносметката на топ 3 на корейския бокс офисзо за първата половина на годината стои така:
1 Човекът който живееше с краля (исторически)
2. Колония (зомби трилър с Джун Джи Хюн и Джи Чанг Ук)
3. Шепнеща вода (хорър с Ким Хе Юн и И Джу Уон)

Изгледах първите 2 серии от
Дивный новый мир / Brave New World
https://m11.doramalives.news/dorama/o_divnyy_novyy_mir/series1/

Хитът този месец, ама ако кажа че ми хареса началото, ще излъжа.
Виж целия пост
# 633
"My royal Nemesis" приключи, а аз останах с объркани впечатления. Нужен ми е справочник, ама с дебелината на тел.указател. Хем реинкарнация, хем не. Почти всички по едно и също време ли? А бе...скалъпиха хепи финал, но до него стигнаха редувайки се кой да умре за другия.
Може би с превода се опетлеших, знам ли?! Ако има бг-превод, ще се надявам да ми стане по-ясно.
Виж целия пост
# 634
Редактирах
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Изгледах първите 2 серии от
Дивный новый мир / Brave New World
Ох, всеки път като видя този вариант на заглавието, се сещам за книгата - https://chitanka.info/book/625-prekrasnijat-nov-svjat
Аз съм на седмия му епизод от около 2 седмици насам и не мога да се мотивирам да го довърша. А харесвам Хо Нам Джун и Им Джи Йон... Но съм си обещала да го довърша, преди да започна някой от новоизлизащите. А те са много 😄. Надявам се това да ми е стимулът. И скоростта 1.25 на Нетфликс 😂.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Много се забавлявам с този тип анимирани графики, действат ми хипнотизиращо. И днес ми попадна класация за най-популярните момчешки групи 2004-2026, по месеци, базирано на брой търсене в Интернет в световен мащаб.
Има някои много интересни тенденции, една от които е непрекъснатото присъствие на К-поп групи в класацията:

Виж целия пост
# 635
Накъде без к-поп групите?! Laughing
Моите почват турнето си из Европа от Мадрид, където вече пристигнаха. Поне петима от тях, че другите двама са в Париж. Летейки от Инчон към испанската столица, Джунгкук небрежно разходи стотина хиляди долара аксесоари по себе си, въпреки иначе съвсем неглижарския си външен вид.
https://x.com/dearmyday_jk/status/2069289402682261673
https://x.com/jeonIves/status/2069307612101775597
Впрочем, множество к-поп знаменитости и корейски актьори в момента се подвизават на седмиците на модата в Милано и Париж.
https://x.com/j1nzhu0o_/status/2069506326540218371

На този фон няма как да не спомена, че Лиса (БлекПинк) си е купила поредно Ферари (загубихме ѝ бройката Joy). Други обаче ѝ ги броят Wink - https://x.com/lalisamgger/status/2068859986805969103 И това на фона на клюките, че се е разделила с  Фредерик Арно.

Аз продължавам да се разхождам с Пешо, този път в Гьонджу. Оставам в очакване да видя, къде ще ме разходи из следващата точка от пътуването си - Сеул.
https://www.youtube.com/watch?v=2vmrpWE_mdU
Виж целия пост
# 636
Проф, тя визията можехда небрежна, направо, ама бас държа че вичкия продран парцаляк е на стойност поне 10 000 $ USD и той от прочути брандове, та всичко е точно. Като гледам шапката и такъв тип маска направо започвам да се задушавам, сигурно и на него не му е лесно. Кой ювелирен бранд рекламира Джонгкук?
Иначе  знаем че Инчон за Корея си е по добро място за дефиле от Париж и Милано, че масовия кореец я види новините от световните модни столици, я не,  освен феновете които следят специално, ама в масовия случай от летището даже  корейските домашни любимци ще разберат кой на къде отива и какво има по него от глава до пети, като ги покажат по местните канали и дори по разположените екрани из града, по булеварди, гари и около  молове ще ги въртят с дни...
За Лиса и раздялата и с Фредерик Арно подозренията са отдавна. Той липсваше от представянето и на рекламно събитие на Шисейдо в Токио през януари или февруари, а през март го нямаше и на Бали, където тя празнува рождения си ден и видимо изглеждаше в доста близки отношения с тайландски супермодел. А преди няколко месеца вероятно вече бившия Арно тъкмо откри някакъв бизнес в Корея че да не е само Лиса, ами да прави и парии като ходи толкова често ...Не знам дали е била с новото Ферари, но преди няколко седмици видях снимки докато шофира Ферари по улиците на Сеул.
На корицата на американското издание на Венити Феър

 
Сестрите Гонг Сънг Йон (кралицата майка от Перфектната короната) и ЧонгЙон  от TWICE с интервю и фотосесия за Harper’s BAZAAR спонсорирани  от Tiffany & Co.. Когато са с такива прически ми е трудно да различа коя коя е. СънгЙон е с година по -голяма от ЧонгЙон т.е са на 32 и 33. Тези дни много наблягат с новини за завръщането в групата и като самостоятелен изпълнител на по-младата, която години е била в процес на тежко заболяване (синдром на Къшинг в резултат на дълго лечение с високи дози кортикостероиди заради дискова херния на шийните и прешлени) Доскоро е била неузнаваема с доста килограми над обичайната и форма, но пишат че се е излекувала, което не съм много убедена че е възможно. Явно ремисия на заболяването, разказват как по-голямата години се е грижила за по малката, взела я е и в дома си. в моментите на подобрение се е завръщала в групата, оттегляла се е.. Акцентът от тези дни е че айдълката ще се пробва в киното и в момента преговаря с Варо, агенцията на оннито.


Сокчо явно този път ще пропусне Милано, снима сериал и репетира за  концертите от азиатското си турне, което ще започне с два последователни дни в началото на юли от покрития и климатизиран стадион Джамсил, но преди 10-на дни презентира поредния нов продукт на  Prada Beauty и към билбордовете с другите си реклами добави и още.. Испанските му фенове се посмяха че имал "синьо лято" не знам дали асоциират с много стария испански сериал от времената на нашето детство, но явно свързват "Бьонсито" със серията сини продукти, които рекламира напоследък  - Джони Уокър блу, синия балсам за устни на Прада, някакъв син сладолед и така...
Не ми се получи слагането като гиф, а като линк. то всъщност вече не е актуално, защото мина повече от месец и половина от как Сокчо и актрисата И Мин Джонг се хилеха като луди на хшоуто на Булгапи, където го представиха като новия посланик на марката.  Актрисата  тогава я обвиниха че  флиртувала с него под носа на съпруга си  И Бьонг Хун, който стоеше от другата и страна, направо го била загърбила.  Тези дни  е споделила в причината в репортаж от летището на път за Рим, дано да е достатъчно това което е казала. На някои корейци наистина трябва да им забранят да припарват до социални мрежи, че е просто ужасно какво могат да изпишат. От другата му страна стоеше Ким Джи Уон, другата посланичка на марката освен Уон Йонг от IVE , но приказката му вървеше предимно с И Мин Джонг, придружавана от съпруга си ...Или може би е мислил че е по безопасно  да разговаря с омъжена актриса, майка на две деца чийто съпруг стои до нея... уви,  що се отнася до Сокчовото присъствие до някоя жена, явно няма спасение от подобни обсъждания. Очаквах да го "огаджат" с Ким Джи Уон, но не познах. Другия път за да се спаси от подобни неща ще трябва да го сложат да седи сам, или пак да разчита на дамската компания да разясни ситуацията.
https://giphy.com/gifs/ccNwxx0mRFIVVTnhP6

Шегата е дошла точно от мъжа и, който е попитал след показването на един огромен рубин каква е цената на това чудо, някой е подхвърлил  че е към 10-на млрд. вона, а И Бьонг Хун бръкнал за портфейла си и казал  "Благодаря, ще взема два"

Някак успях да събера в едно мнение трите супербижутерийни марки, липсва  американската Хари Уинстън, че да е пълна картинката, но тя май няма представителство в Корея.
Ето я и Джи Су от Блек Пинк от миналата седмица на вечерта организирана от Картие за представянето на новата им колекция «Into the Wild». Джису с много нежна муселинена рокла, цвят слонова кост от  Georges Hobeika. Пишат че много е отслабнала, за разлика от появата и на коледното представяне на марката, когато бяха тримата посланици- тя, ХюнДжин от Стрей Кидс и тогавашния посланик на Картие УСокчо. Предния път почти я изядоха за някоко килограма, били и се залепили точно на шия, рамене и ръце и не били за показване, но сега са само суперлативи и много снимки са пуснали.





Не може да мине такова представяне и без запазената фирмена марка леопардът от рубини, сапфири и смарагди. Сокчо пък от леопарда на Картие мина успешно на змията на Булгари. Голям кич, ама какво да се прави, трябва да се подчертае фирмения образ/лого.

Най после има дата за сватбата на Мун Че Уон- неделя 28.06. но без локация и агенцията и е отрекла слуховете че бъдещия съпруг е дерматолог както и спекулациите за предбрачна бременност.

 И да завърша с айдълката Айли, аз я знам защото имам няколко много любими нейни песни от ОСТ, но не помня от кои сериали са, защото просто не съм ги гледала. Тя се омъжи миналия април и тека веднага се метнаха  да създават поколение с нейния бизнесмен, но уви, понякога както знаем е нужно повече време. Не знам защо се разбързаха така, тя е млада, но освен естествените опити в продължение на половин година, наскоро станаха вече 2 опита ин витро. Бизнесменът за да я успокои я води по екзотични почивки, но тя сякаш все повече потъва в депресия и това вероятно е нещото което не и позволява да забременее, много се е фокусирала. Необяснимо ми е и защо за всяка стъпка информира феновете си, та после като не стана да поняся дружното им съжаление, сякаш е погребала някого. Сега уж знаят защо се случва физическата и промяна, но я критикуваха че е доста подпухнала и се е наложило отново да се обяснява че е заради лекарствата, а иначе  с няколко килограма повече си е все така красива. Загубих снимката, но просто се беше очертало коремче, което се образува понякога след такива процедури.

Следя този господин, който работи в някой от сеулските магазини на Том Форд и често изпробва върху себе си козметиката на марката. По някое време доста маникюр беше пуснал, но тук гледам че поскъсил. Редовно изпробва върху себе си, но прави демонстрации на различни  техники на гримиране върху лица на мъже и жени, а всеки път реакцията на парфюмите е една и съща, явно освен доста над средното като цени за марковиге, са и много хубави.

Забелязала съм че корейците предпочитат прозрачни червила и дори като текстура и цвят да са прозрачни, пак ги нанасят едва едва, направо пестеливо без очартаване и ярки цветове.
https://www.youtube.com/shorts/GlbmIpPlMSQ
https://youtube.com/shorts/ZCaeyPxs1dU?si=99JgpBCtPgxS7iS0

Сокчо и Хе Юн като 2 капки вода, но загубих пълното видео, там и звучаха еднакво- физиономии, маниери, думи и смях. Как е възможно не знам, по такива видеа коментират брадички, скули, трапчинки, скорпиони, ама пак е необяснимо Joy
https://www.youtube.com/shorts/I6l9rLrjoyY
Виж целия пост
# 637
Впрочем, множество к-поп знаменитости и корейски актьори в момента се подвизават на седмиците на модата в Милано и Париж.
--------------------------------------------
Аз продължавам да се разхождам с Пешо, този път в Гьонджу. Оставам в очакване да видя, къде ще ме разходи из следващата точка от пътуването си - Сеул.
https://www.youtube.com/watch?v=2vmrpWE_mdU
Горките младежи, нямат късмет с времето. Тази седмица температурите са кошмарни - от 3 дни е над 40 градуса (вчера в наше село стигнаха 42), утре ще е "само" 39.

В Гьонджу Пешо се разходи по едно време почти по улицата, където се намираше ханокът, където спах 😄. Но продължавам да не съм съгласна с него за някои неща, особено за мнението му за Пусан (който на мен много ми хареса, дотолкова, че "следващият път" пак ще му отделя поне 3-4 дни 😂)
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия