?Въпроси всякакви за СО? 2026

  • 101 352
  • 3 051
# 2 430
Елора, възпитавани сме по един и същи начин, на мен също нищо не ми е липсвало с разликата, че почнах да работя на 15 всяко лято и всички по скъпи “глезотии” съм си купувала сама.

Ами не, не сте възпитавани по един и същ начин. Ти даже сама си го написала:

Цитат
Винаги всичко му се е угаждало, от нищо не сме го лишавали. Майка ми все го защитаваше и беше като майка- орлица над него. Баща ми през повечето време го няма, защото много работи, но и той винаги е бил мил и грижовен. Може би и там им е грешката.

Майка орлица и липсващ баща. Мачът е свирен.
И да, точно тяхна е грешката. Сега да жънат това, което сами са посели.
Виж целия пост
# 2 431
Казусът с брата наркоман - потърсете в интернет информация за съзависими. Защото вие сте такива. И започнете от там. Всички - майка ти, баща ти, ти. Спрете да мислите за него, дали учи, какво прави, дали е ял, спал...
   Потърсете първо помощ за себе си. Няма да се свърши света, а и брат ти, защото не е взел диплома. Аз бих предложила и да ограничите изхранването, прането и всички  грижи, които  мама върши за детенцето. И също предлагам цялото семейство да се консултира със специалисти.
   Имаше една реплика, че зетът, съпругът на авторката, е говорил с брата. Опитайте чрез него, явно има повече авторитет и подход. Изслушайте неговото мнение.
Виж целия пост
# 2 432
Аууу.. брат ти има кола... на 18г? ти да видиш. Браво на майка ти и на баща ти.

Браво. Да купят на пикльото и една къща.

Пенелопе, противоречиш си. Възпитавани сте по-различен начин.
Както казах, колата не е негова. На дядо ми е и седи на паркинга в момента без гориво. Апартаменти имаме и даваме под наем, но той не знае за тях, умишлено не сме му казали, за да може да се изнесе на квартира и сам да се оправя. Да прави сте, че наистина може би сме възпитавани по различен начин. Аз имах предвид, че и мен са ме лигавили и нищо не ми е липсвало, но сякаш винаги съм имала мярка и не съм била толкова нагла колкото него, а той злоупотребява с тяхната доброта. Осъзнава си грешката майка ми вече, но е късно.
Пс: преди малко някак си убедих брат ми да отидат цялото семейство на психиатър, поотделно, но при един и същ човек. Първо ще отиде майка ми с баща ми, а след това той. Вече запазих час при Гаро Казасян.
Стискам палци да има някакъв ефект.
Извинявайте че толкова се разгърна темата, просто в безизходица се чувствам и исках съвет.
Виж целия пост
# 2 433
За момчето - вижте Пламен Йотински.
Може да помогне. Помогна на мой приятел в доста дълбокото беше.
Виж целия пост
# 2 434
Хм, гуглето не знае нищо за Гаро Казасян Grinning
Виж целия пост
# 2 435
Според мен успокойте топка още 1-2 седмици да минат матурите. След което сериозни разговори.
Виж целия пост
# 2 436
Хм, гуглето не знае нищо за Гаро Казасян Grinning

Ето ти и снимка, понеже явно вече трябва да доказвам абсолютно всяка дума, която казвам. Честно казано е доста грозно човек да бъде обвиняван в лъжа, когато говори за толкова тежка семейна ситуация.
Виж целия пост
# 2 437
Той ще продължи с манипулациите. След матурите ще е кандидатстването, после друго.
Какво, като не си вземе матурите? Може пък да му подейства отрезвяваващо след като приятелите му са успели, а той не.
Абеее много го жалите и продължавате. Не личи да сте си взели поука.
Успех при психиатъра!
Виж целия пост
# 2 438
За момчето - вижте Пламен Йотински.
Може да помогне. Помогна на мой приятел в доста дълбокото беше.
Само един съвет от цялата помия, която се изля….
Начинът съвсем не е да изгонят момчето, ще стане съвсем зле. Трябва му отделяне от майката, по възможност известно време да поживее със сестра си и нейния мъж. Щом е склонен да говори с психолог, има шанс да стъпи на краката си. Според мен, е прав в бунта си срещу родителите, пубертета допълнително усложнява нещата. Щом се впечатлява от динамиката в другите семейства…. Не го оставяйте, а му помогнете.
Виж целия пост
# 2 439
Значи толерирате безобразното поведение на някакъв келеш, кола сте му купили и я поддържате, молите се да му платите университет извън България и още какво беше, и се чудите защо продължава да бъде келеш.

Това трябва да е някаква свръх нескопосана пързалка.
Кола не сме му купили! Нито някой му се е молил да учи в чужбина, нашите просто го предложиха като вариант. Явно за някои хора всичко е „пързалка“, когато не са те хората, които живеят в това напрежение всеки ден. Радвам се, че ви е забавно, на нас честно казано изобщо не ни е. Не мога да повярвам от къде я вадят тая злоба някои хора. Наистина не проумявам, човек в трудна ситуация търси съвет и утеха, а получава главно упреци! Точно заради такова отношение хората си мълчат, търпят и се страхуват да говорят за проблемите си, защото веднага биват изкарани „пързалка“, лъжци или търсачи на внимание. После всички се питат защо семействата крият с години какво се случва у дома и защо никой не търси помощ навреме.
Виж целия пост
# 2 440
Вие търсите помощ от форум, от бг мама.
Това не е правилното място.
Търсете специалисти.
Виж целия пост
# 2 441
Само един съвет от цялата помия, която се изля….
Начинът съвсем не е да изгонят момчето, ще стане съвсем зле. Трябва му отделяне от майката, по възможност известно време да поживее със сестра си и нейния мъж. Щом е склонен да говори с психолог, има шанс да стъпи на краката си. Според мен, е прав в бунта си срещу родителите, пубертета допълнително усложнява нещата. Щом се впечатлява от динамиката в другите семейства…. Не го оставяйте, а му помогнете.
Защо да "е прав в бунта си"?
Какво момче, какъв пубертет? На 19години е, шофьор, абитуриент и пуши дори трева вече.
Майка му е лошата, така ли?
Виж целия пост
# 2 442
"Лоша" е майката. За едно момче след определена въраст е унизително майка му да го контролира дали е ял, дали е спал.
Сигурна съм че таи неприязън към нея и всички, които я подкрепят.
Жената не е имала лоши намерения, но уви, обикновено са такива резултатите.
Виж целия пост
# 2 443
Вие търсите помощ от форум, от бг мама.
Това не е правилното място.
Търсете специалисти.
Търсили сме, но чак днес успяхме да го убедим да отиде и той.
И все пак не смятам че е редно да се хвърлят такива упреци и да се държи такъв просташки тон в темата. Абсолютно не говоря за всички участници, благодарна съм на тези, които ми дадоха истински съвети, без злоба.
Виж целия пост
# 2 444
За момчето - вижте Пламен Йотински.
Може да помогне. Помогна на мой приятел в доста дълбокото беше.
Само един съвет от цялата помия, която се изля….
Начинът съвсем не е да изгонят момчето, ще стане съвсем зле. Трябва му отделяне от майката, по възможност известно време да поживее със сестра си и нейния мъж. Щом е склонен да говори с психолог, има шанс да стъпи на краката си. Според мен, е прав в бунта си срещу родителите, пубертета допълнително усложнява нещата. Щом се впечатлява от динамиката в другите семейства…. Не го оставяйте, а му помогнете.
По-добре да поживее с някоя от бабите си или на квартира. Не мисля, че е нужно сестрата и мъжът и да бъдат намесени в цялата ситуация.
"Лоша" е майката. За едно момче след определена въраст е унизително майка му да го контролира дали е ял, дали е спал.
Сигурна съм че таи неприязън към нея и всички, които я подкрепят.
Жената не е имала лоши намерения, но уви, обикновено са такива резултатите.
И с това съм съгласна. Явно има конфликт с майката, която може да не е лоша, но за него да е обсебваща или има и нещо друго в техните отношения за което не знаем....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия