Професия учител - 24

  • 40 659
  • 671
# 660
При нас по договор заплатите наистина бяха на минималния праг, останалото беше кеш под масата и се редяхме при счетоводителя дни наред да си вземем плика, и така всеки месец. И в други частни училища където съм питала при кандидатстване пак беше така - по договор минимума, останалото в плик.

Скрит текст:
Чак като напуснах бранша и на интервю за друга работа питах така ли плащат, се хванаха за главите и ми обясниха, че било незаконно това.
Виж целия пост
# 661
Има разлика и между София и София. Отново ще споделя, че всичко зависи от конкретното училище и от това какви условия сте договорили. Има частни, в които няма родителски, педагогически съвет, не попълват никаква документация, не се интересуват и от кредити, заплатата им е двойна над нашата, тръгвта си веднага след като приключат часовете. Проблемът е, че са малко и отдавна са си взели хората, то кой ще напусне такова училище.
Действайте, но разпитайте хубаво за нещата, защото може да се озовете и в трудов лагер. Grinning
Виж целия пост
# 662
Колеги, имам един страничен въпрос.

Вече няколко пъти ми се случва (онлайн), когато в коментар изложа мнението си (в подреден и структуриран текст, както си пиша обикновено), да получа нападки, че това е писано от ИИ, че не споделям лично мнение, впечатление и пр... Че много бързо и добре ползвам ИИ и т.н.

Естествено от хора, които не ме познават...

На вас случвала ли ви се е подобна ситуация?

До там ли стигнахме, когато някой представя информация грамотно, стилистично издържано и подредено,  да смятаме, че е плод на ИИ?!... Явно "по-голямата половина" от народонаселението не го умее и не допуска, че някой друг може да го прави сам...

Още от студентските години по подобен начин си развивах въпросите и го намирам за съвсем естествено.

И на учениците, когато давам план-конспекти, ползвам подобно изложение. И се опитвам да ги науча и те да извличат и представят информация по аналогичен начин (почти безрезултатно за 100% малцинства).

И ако трябва да бъдем точни, това е удачен начин, затова и ИИ е така програмиран.

Като се замисля, явно с напредването на съвременните технологии, голяма част от хората ще имат все по-малко знания, умения и компетентности. (И все по-голямо самочувствие...)

Тъжно и жалко...

GrinningАма няма да се правя на по-проста, за да удовлетворявам нечии очаквания.Grinning

Поредното "мнение":
Скрит текст:


Не съм ползвала ИИ, но явно в групите за взаимопомощ ползването на ИИ е нещо лошо, предвид подобни реплики...
Виж целия пост
# 663
Ако човек е свикнал да чете тъпотии из интернет и да скролва в социалните мрежи, всичко което е една идея по-интелигентно ще му се струва ИИ. Но пък ако види клипче на куче което прави челна стойка, веднага ще се впечатли, ще го сподели с приятели и изобщо няма да се усъмни че е правено с ИИ. Наистина ли те интересува какво мислят точно този тип хора за теб и за написаното от теб? От друга страна, омаловажаването на чуждия труд съществува много преди ИИ изобщо да се появи, винаги ще се намери някой да каже "м, голяма работа, не е кой знае какво това което си написала/направила". Ако обръщаш внимание на всеки такъв камък който хвърлят по теб, кога ще стигнеш там накъдето си тръгнала? Случвало ми се е, много пъти. Такива хора ги оставям да си се киснат комфортно в блатото, което сами са си създали.
Виж целия пост
# 664
Little Queen, благодаря,  че се включи!

Скрит текст:
Всъщност, когато се замислих, май най-често ми се случва при обсъждане на лечението на сериозно заболяване. В желанието си да помогна с конкретен отговор на зададен въпрос, неведнъж прочитам подобни коментари.

От благодарност, че всичко се нарежда по най-добрия възможен начин за мен, се старая до колкото мога да бъда полезна с информация и на други хора със същата диагноза.
Виж целия пост
# 665
Вела все по-често виждам хора, които не могат да структурират отговорите си правилно и затова ползват AI. Понякога просто се отказвам да пиша, само за да не получавам негативни коментари.Дори предпочитам да отговарям на лични съобщения.
Виж целия пост
# 666
Нека си драскат.
На някои хора и ИИ няма да им помогне да структурират мнение.Joy
Виж целия пост
# 667
Колеги, имам един страничен въпрос.

Вече няколко пъти ми се случва (онлайн), когато в коментар изложа мнението си (в подреден и структуриран текст, както си пиша обикновено), да получа нападки, че това е писано от ИИ, че не споделям лично мнение, впечатление и пр... Че много бързо и добре ползвам ИИ и т.н.

Естествено от хора, които не ме познават...

На вас случвала ли ви се е подобна ситуация?

Един майтап да ти кажа, Вела. Във форума не, ама на защитата на дипломна работа на СДК за учител по КМИТ ми се случи такова нещо. Дали съм била ползвала ИИ за решаване на задачите, които съм измислила. Аз съм ги мислила, пък ще дам на ИИ да ми решава собствените ми авторски задачи, как ли пък не? Понеже решението ми било нестандартно. Ми, една задача може и да има няколко начина за решение, нали...? Хем ми беше смешно, хем си знаех, че жената, която го каза, ме мрази, хем го приех като комплимент. После коментирах и с колежка от училище и се посмяхме заедно, защото тя ми помагаше с идеи. Simple Smile Нарекоха ме "чатбот", егати... Joy
Виж целия пост
# 668
Вела, хич да не ти пука! 🤓
Впрочем, аз съм си обучила един "джем" за рецензии по определени критерии, в който нарочно включих типични мои лафове, от типа "На новия ред няма мини" и подобни. Когато го тествах, учениците ме закачаха, че сме постигнали гещалт с ИИ.
Виж целия пост
# 669
Колеги, имам един страничен въпрос.

Вече няколко пъти ми се случва (онлайн), когато в коментар изложа мнението си (в подреден и структуриран текст, както си пиша обикновено), да получа нападки, че това е писано от ИИ, че не споделям лично мнение, впечатление и пр... Че много бързо и добре ползвам ИИ и т.н.

Естествено от хора, които не ме познават...

На вас случвала ли ви се е подобна ситуация?

До там ли стигнахме, когато някой представя информация грамотно, стилистично издържано и подредено,  да смятаме, че е плод на ИИ?!... Явно "по-голямата половина" от народонаселението не го умее и не допуска, че някой друг може да го прави сам...

Още от студентските години по подобен начин си развивах въпросите и го намирам за съвсем естествено.

И на учениците, когато давам план-конспекти, ползвам подобно изложение. И се опитвам да ги науча и те да извличат и представят информация по аналогичен начин (почти безрезултатно за 100% малцинства).

И ако трябва да бъдем точни, това е удачен начин, затова и ИИ е така програмиран.

Като се замисля, явно с напредването на съвременните технологии, голяма част от хората ще имат все по-малко знания, умения и компетентности. (И все по-голямо самочувствие...)

Тъжно и жалко...

GrinningАма няма да се правя на по-проста, за да удовлетворявам нечии очаквания.Grinning

Поредното "мнение":
Скрит текст:


Не съм ползвала ИИ, но явно в групите за взаимопомощ ползването на ИИ е нещо лошо, предвид подобни реплики...
Аз отдавна избягвам да пиша и да коментирам, защото не ми се занимава след това с хора, които са готови да "ме изядат'. Няма смисъл да си губя времето. И си спестявам негативни емоции.
Виж целия пост
# 670
Вела, неведнъж си ми помагала с точната информация, от която съм имала нужда. Винаги си обяснявала ясно, подробно и разбираемо. Изобщо не си заслужава да обръщаш внимание на заядливите коментари. Продължавай да бъдеш все така полезна!
Виж целия пост
# 671
Пак, че не е написал ВНАПРЕДВИД. Bowtie
Имайте едно наум, че голяма част от коментарите онлайн са дело на тролове или ботове. Когато нещо не им изнася, често отговарят с подобни глупости, за да отклонят разговора и да дискредитират автора.
Иначе, да. Случва ми се и лошото е, че не е в онлайн средата, а в училище. Не използвам учебници на нашите издателства, всичко си пиша сама и когато раздавам материали за домашно, чувам сходни коментари от ученици. Приемам го като комплимент, защото това са мои преразказани и допълнени материали от студентските години.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия