Слънцето пече, а форумка седи плете и разплита - 6

  • 93 227
  • 284
# 105
Палечка, страхотни са диадемите. Аз плета ластичета за коса също с цветенца и едни чанти (май плажни ще станат) съм замъчила пак за базара, дано успея....
Виж целия пост
# 106
KRIVONDELA, страхотни линкове!
Палечка, жестоки диадеми!
Аз съм в застой поне с плетенето...децата ми проболедуваха едно след друго...сега наваксваме с материала с каката...именник, туй- онуй...

Snejana_G, много хубава новина! Леко бременеене!
Виж целия пост
# 107
линкче
Виж целия пост
# 108
Винаги като тръгна да търся нещо определено, не го намирам.

 

Още ще търся. Спомням си, че имах едно списание с много кърпи.
Виж целия пост
# 109
вече няколко пъти си убождам пръста до кръв с тънката кука. Много е гадно. Някоя от вас ползва ли напръстник, или просто да си залепя левкопласт?
Виж целия пост
# 110
Ето, намерих още малко:

   

тити, тя и Снежанка така.........  Flutter
Виж целия пост
# 111
ето и от мен нещо простичко:


Виж целия пост
# 112
Благодаря за идеите Hug!
Чак и на мен ми се прииска да нося кърпа, вече имам вдъхновение да плета за по-големи дечица, а защо не и за мами.
Да видим с кое ще се справя...

Тити, слагам лепенка, ама от детските по-гладки са. Наистина е много гадно.
Виж целия пост
# 113
Здравейте момичета,
аз пак имам питане и молба за моето болеро.
Снежана ми изпрати упътване за нейното  и аз вече плета гърба,но  реших да  го комбинирам с тази красива яка.
Някоя от вас може ли да ми помогне със съвет как да изплета яката на това т.е тази част,на която се наплита мотива на една кука.Текста е много ситен,а снимката е с лошо качество и при опита ми да я разпечатам нищо не се чете.




Предварително благодаря!
Виж целия пост
# 114
Тази схема ми се вижда непълна.  Confused Наистина е трудно да се разгадае. Струва ми се, че има елементи, които започват от средата, а това на схемата е само плетката, която гисъединява с останалата част.
Виж целия пост
# 115
Цитат
Публикувана от: letia6tata_krava 

Тази схема ми се вижда непълна.   Наистина е трудно да се разгадае. Струва ми се, че има елементи, които започват от средата, а това на схемата е само плетката, която гисъединява с останалата част. 


На мен не ми е ясно как да изплета това парче,което се зашива към гърба и ръкавите и на което след това се наплита мотива на една кука newsm78
Виж целия пост
# 116
По принцип това е част от предницата и трябва да я започнеш от долу нагоре (от там, където пише 5,5 см).
Ръкавната извивка е ясна, остава да докараш скосената част на предницата.
Че ще разплиташ -  Hug  ... и това е ясно.
Скосяването зависи  от дебелината на преждата и куките.
Като гледам по схемата - пробвай да наддаваш на всеки 2р по 1 бр или 2 бр.. и като стигнеш на височината на започване на правата част  на ръкавната извивка - наддавай на всеки 4р или 6 р. по 1 бр. - пак трябва да прецениш според преждата.

Първото скосяване е до ... около 1/3 от височината на цялата предница   newsm78

Това е май Hug
 
Виж целия пост
# 117
Там, където пише 3 см пришиваш към гърба под мишницата, а 10-те см. е рамото.
Виж целия пост
# 118
Голяяяяяяяяямо благодаря KRIVONDELA,

сега вече ми е доста по-ясно,ще следвам инструкциите ти Hug
Е,запазвам си правото и да питам,ако възникне нещо Blush
Лека вечер!
Виж целия пост
# 119
Помоо--оо-о-ощ.Пак сьм аз.Още в пьрвата тема има много хубави списания,а проблемьт ми е,че не мога да отворя нито едно.Четох инструкциите,които сте давали и си инсталирах програмата djvureader,но пак не става.Летяща кравичке,и ти си ми пратила списания,ама ядец..Ще се изям от яд.Като кликна вьрху списанието се появявя страница,на която не пише Donload, а Upload.Пак моля за спешна помощ. newsm78 Извинявам се,че пак занимавам всички с моите неумения като хакер,ама само ведньж да вляза в час  и да почна да плета............Тогава вече ще ви занимавам и с неуменията си и по тази тема Laughing  Благодаря.....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия