🎥 Всичко за филмите: Гледах! Искам да споделя! Ревюта, премиери, новини...LXVII 🎬

  • 37 957
  • 612
# 600
Въпреки критиките: "Денят на истината" дойде и оглави боксофиса в САЩ
https://www.actualno.com/cinema/vypreki-kritikite-denjat-na-isti … news_2606777.html

И..., за съжаление, RIP и нека на Мелмак я приемат като майката и на техния първи посланик на Земята.
Виж целия пост
# 601
Да не са решили да го правят Бонд и кралят предварително одобрява?

На мен Идрис Елба ми е ахх....... Simple Smile
Виж целия пост
# 602
Ето класация на най-гледаните филми за 2026 г.
Това са всички филми, които към 16.06.2026 г. са минали $100 млн. световен приход.
В първата колонка са парите, които са заработени от продажбата на билети в киносалоните по света, а във втората колонка е бюджета на филма. Сами може да си направите сметката, кой е на печалба и кой на загуба. Simple Smile
Всъщност ще ви дам и класирането със салдото (плюс/минус) в нова класация, за да е нагледно всичко.
п.п. цифрите са в милиони долари. Само Супер Марио мина 1 млрд. долара.

ВАЖНО
👉 Даден филм трябва да направи около 2-2.5 пъти бюджета си в световния боксофис, за да излезе на нула!
Иначе е на загуба!

И така:
1. The Super Mario Galaxy Movie - $1,002,357,423 // $110 млн.
2. Michael - $932,214,824 // $200 млн.
3. Project Hail Mary - $681,404,846 // $250 млн.
4. The Devil Wears Prada 2 - $675,918,386 // $100 млн.
5. Pegasus 3   - $656,459,523 // $80 млн.
6. Hoppers - $372,010,783 // $150 млн.
7. Star Wars: The Mandalorian and Grogu - $315,072,355 // $300 млн.
8. Obsession   - $286,493,965 // $1 млн. / 750 000 хил. (не се знае точно ; да кажем грубо около $1 млн.)
9. Backrooms - $248,466,950 // $10 млн.
10. Wuthering Heights - $241,601,072 // $80 млн.
11. Dear You - $232,000,000 // $2 млн.
12. Blades of the Guardians - $215,363,913 // $120 млн.
13. Scream 7 - $207,999,405 // $45 млн.
14. Scare Out - $200,371,064 // $100 000 хил.
15. GOAT - $194,797,161 // $90 млн.
16. Scary Movie - $173,190,642 // $30 млн.
17. Dhurandhar: The Revenge - $152,900,759 // $80 млн.
18. Boonie Bears: The Hidden Protector - $139,300,000 // $60 млн.
19. The Drama - $131,891,145 // $28 млн.
20. Mortal Kombat II - $128,751,044 // $80 млн.
21. The Sheep Detectives - $121,767,917 // $75 млн.
22. The King’s Warden - $111,568,304 // $7 млн.

Класиране по чиста печалба

1. The Super Mario Galaxy Movie +892.4 млн.
2. Michael +732.2 млн.
3. Pegasus 3 +576.5 млн.
4. The Devil Wears Prada 2 +575.9 млн.
5. Project Hail Mary +431.4 млн.
6. Obsession +285.5 млн.
7. Backrooms +238.5 млн.
8. Dear You +230.0 млн.
9. Hoppers +222.0 млн.
10. Scare Out +200.3 млн.
11. Scream 7 +163.0 млн.
12. Wuthering Heights +161.6 млн.
13. Scary Movie +143.2 млн.
14. GOAT +104.8 млн.
15. The King's Warden +104.6 млн.
16. The Drama +103.9 млн.
17. Blades of the Guardians +95.4 млн.
18. Boonie Bears: The Hidden Protector +79.3 млн.
19. Dhurandhar: The Revenge +72.9 млн.
20. Mortal Kombat II +48.8 млн.
21. The Sheep Detectives +46.8 млн.
22. Star Wars: The Mandalorian and Grogu +15.1 млн.



Новите премиери
 
Disclosure Day
https://www.imdb.com/title/tt15047880/
бюджет: $115 млн.
световен приход към 15.06: $92,879,000 млн.
-
Очертава се пореден провал, но да видим следващите два уикенда все пак. Жалко за Юнивърсъл и Спилбърг, аз лично очаквах по-сериозен боксофис.
Ще го гледам тепърва, нямам търпение.
 
The Furious / Huo zhe yan
https://www.imdb.com/title/tt33311069/
бюджет: $20 млн.
световен приход към 15.06: $2,750,000 млн.
-
Този филм ще е мания! Очаквам да е на печалба от Азия.
 
Stop! That! Train!
https://www.imdb.com/title/tt38128726/
бюджет: $20 млн.
световен приход към 15.06: $2,021,284 млн.
-
Провал за Bleecker Street и Юнивърсъл относно някакви 'Драг кралици'


У нас, слаб старт на Денят на истината. Страшен филм го громи.
Стискам палци на Мандо и Грогу да минат 1 млн. лв. ама както писах и миналия понеделник май съвсем за малко няма да стане, пф.





Виж целия пост
# 603
“Живот и любов” Естония,по Синемакс-драма,много добър,за първи път гледам естонска продукция.
Long story short-HBO Max,тъжен,човешки,но и с много премерен хумор на моменти.
Виж целия пост
# 604
Препоръчвам, новият на Гай Ричи https://www.imdb.com/title/tt27681354/
уникален, както винаги
Виж целия пост
# 605
Toy Srory 5/ Играта на играчките (2026)


Гледах го  вчера новият филми от франчайза. Обичам поредицата много от дете и съм имам своят мърч на тях.  Според мен “Играта на играчките “ трябваше да си е в три  филма.Те си бяха много силни и емоционални. Но нали Дисни обичат продълженията и направиха част 4 които нямаше никакъв смисъл от него 🤷♀ и тъп. Кому му беше нужно това…?  Помислих,че 5-та част ще е такава подобна.
Но да сгреших. Новата част много ми хареса. Засяга темата за технологиите вредата от тях и полезността. Малкото момиче Бони се сдобива с таблет Lilypad който уж да й помогне да си намери приятели. Междругото има такъв детски таблет истински е от филма.
Джеси е по главен герой тук от Уди и Баз. Нейните страхове и травмата от миналото  с Емили ( първата й собственичка) я удариха още силно и емоционално.
Посланието на филма е да не се зомбират децата, нека да си играят с играчките да изпозлват въображението си и намират нови приятели за игра. За това не е нужно таблет.
Виж целия пост
# 606
,,Hoppers"  https://www.imdb.com/title/tt26443616/
Изглежда забавен, детски, но има доста неща, които са много сериозни. Нямам предвид само екологичния проблем. 8/10.
Виж целия пост
# 607
Филмът “Обсебване”: 5 минути сюжет и през останалото време кръв и крясъци
Уебкафето, Антония Руменова 19.06.2026
Става дума за новия хорър "Обсебване", който от премиерата си в САЩ насам се нареди сред боксофис рекордьорите - при това без известни имена в актьорския си състав и без познат режисьор зад камера.
Фактът, че анонимен екип може да привлече такъв поток от зрители, е достоен за уважение, особено на фона на това как доста по-големи режисьори паднаха по очи с епичните си ленти напоследък.
"Обсебване" несъмнено е силно рамо за киноиндустрията, но в творчески и разказвателен смисъл филмът е чист въздух под налягане.

(има спойлери, да си знаете; историята се разказва в описанието и в подкрепа на мнението на авторката; има го и трейлърът)
https://webcafe.bg/kino/filmat-obsebvane-5-minuti-syuzhet-i-prez … -i-kryasatsi.html
Виж целия пост
# 608
Вчера гледах " Дълбоки води " и да си кажа хареса ми , отначало си помислих че ще е поредният филм на ужасите , но не беше доста емоционален на няколко момента. Какво по ужасяващо от това да оцелеш в самолетна катастрофа и след това да ти се наложи да се бориш със със група акули за оцеляването си . Давам на филма 10 / 10 . И като сюжет , и като игра на актьорският състав, много ми хареса филма . Препоръчвам го .
Виж целия пост
# 609
Това е един от страховете ми.😅 Ще го гледам.
Виж целия пост
# 610
Добре, че сподели. Мислех, че ще е поредната боза, но сега ще го гледам.
Виж целия пост
# 611
Колин Фарел за вярата си в извънземни, “Батман 2” и вайръл снимката му с Том Круз
"Дали вярвам в разумни същества от далечни земи или небесни селения, които може би дори не можем да проумеем с ограничените си умове? Да, разбира се", споделя актьорът.
Той дори допуска, че те вероятно знаят за нас, посещавали са ни и може би се разхождат сред нас.
"Не ми се иска да мисля, че имат лоши намерения. Може би съм идеалист", допълва той с усмивка.

https://webcafe.bg/kino/kolin-farel-za-vyarata-si-v-izvanzemni-b … u-s-tom-kruz.html

Той бе забелязан на прожекция на новия филм на Стивън Спилбърг "Денят на истината" в компанията на колегите си от "Специален доклад" Том Круз и Дакота Фанинг.
Виж целия пост
# 612
Денят на истината (Disclosure Day) (2026)
https://www.imdb.com/title/tt15047880/

Има филми, които са шедьоври, такива, които са провали, и такива, които просто не стават за гледане. Но има и филми, които носят клеймото на пропуснатия шанс за нещо голямо и за място в историята. За съжаление този филм попада именно в последната категория.

Добър филм за едно гледане, но според мен забравим за масовия зрител. Жалко, защото потенциалът за нещо много повече беше налице.

Може би ако режисьор не беше Стивън Спилбърг (а легендата Джон Уилямс не беше композитор на музиката), а някой от младата вълна режисьори, филмът щеше да получи повече палчета нагоре и поощрения за това, че е смел и че прави нещо по-различно (най-вече заради финала). Но когато зад камерата стои Спилбърг - един от най-великите режисьори за всички времена - очакванията скачат до небесата. Особено когато говорим за Спилбърг и извънземни...

Този филм спокойно може да бъде определен като своеобразен микс между ''Близки срещи от третия вид'' (и дори нещо като духовно продължение на класиката от 1977 г.), ''Извънземното'' и ''Досиетата Х''.

Интересното е, че около филма често се коментират повече конспирациите, отколкото самите му художествени качества. Теориите, че извънземните вече са сред нас и че американците скоро ще разкрият шокираща истина, която ще промени човешката история, отново заливат интернет.
Аз обаче оставам скептичен. Никога не съм бил голям фен на дълбоките конспирации, защото според мен в тях има сериозна доза дезинформация, а истината е някъде там (хехе), но не точно там, където някои искат да я открием... Ако ме разбирате.

В крайна сметка 90-те години бяха златната ера на подобни конспирации, а основен двигател на тази мания беше една от най-големите телевизионни класики в историята - ''Досиетата Х''.

За случая в Розуел се е изписало много. За Зона 51 - също. Чел съм безброй материали, гледал съм филми и сериали по темата, затова няма да се разпростирам излишно, тъй като ще избягам от самия филм. А той също ни показва кадри именно от Розуел, Ню Мексико, 1947 година.

Какво ми хареса?
Атмосферата. Автентичността на научнофантастичната история. Мистицизмът.
Режисурата на Спилбърг е на обичайното си високо ниво, а музиката на Джон Уилямс добавя допълнителна тежест и емоция.
Емили Блънт и Колин Фърт са страхотни!
На много хора финалът очевидно не им е харесал.
На мен обаче точно този финал - категоричен въпреки привидно отворения си характер - ми допадна най-много.
Последните думи на Маргарет според мен осмислят цялата борба на Извънземното. Не е случайност, че то разчита именно на човешката емпатия и емоция, за да се стигне до този кулминационен момент. Не е случайност и че светът във филма е полудял и е на ръба на самоунищожителна Трета световна война.

Нейните/неговите думи:
''Слушай“
Според мен означават едно-единствено нещо:
''Спрете да крещите един срещу друг и започнете да се слушате''
Това е моята трактовка, а дали съм прав или не - само Спилбърг може да каже. (някой да му прати това ревю и човекът да ни обясни какво е искал да каже, хаха.)
Според мен при подобно развитие хората много бързо биха забравили за различията помежду си. Трета световна война няма как да избухне. Осъзнаването, че съществува друг разумен интелект, би обединило човечеството независимо от раса, религия и националност.
Но тук дори не говорим за извънземна заплаха, а за много по-развит от нас интелект, който просто се опитва да извлече най-доброто от човешкия вид. Да ни научи да обичаме и да живеем заради самия живот.

Какво не ми хареса?
Сценарият можеше да бъде далеч по-убедителен.
Историята е твърде разпиляна. Посланията често ни бяха натрапени. Конспиративната линия издишаше, а цялата тази могъща тайна организация ми изглеждаше сякаш е извадена от анимационен филм.

В ''Досиетата Х'' подобни теми бяха разработени много по-убедително. Разбира се едно е сериал, друго филм. Ясно е това.

Имаше и твърде много моменти от типа ''само по филмите стават такива неща'', което олекотява историята. А това не е евтина приключенска семейна история, а тежък епос с важно послание.
Абсурдна беше сцената, в която Даниел се промъкна посред бял ден покрай над сто агенти, за да измъкне Маргарет от къщата. Не знам какво си е мислел Спилбърг и защо, по дяволите, тази сцена е оцеляла след финалния монтаж.
За съжаление имаше още подобни моменти.
Поотделно те не са фатални, но когато започнат да се натрупват, везната постепенно натежава.

Какво е посланието на Спилбърг?
Най-големият проблем на човечеството не е дали има извънземни.
Най-големият проблем е, че престанахме да се чуваме помежду си.

А какъв е изводът?
Според мен: Истината не е опасна. Опасен е страхът от истината.

Денят на истината е добър филм с големи идеи, силна атмосфера и много интересно послание, но и с достатъчно сценарни проблеми, за да остане далеч от величието, към което очевидно се стреми. И ме е много за това. Класически пример за пропилян потенциал за шедьовър.

Препоръчвам да се гледа на голям екран! 😊
-
7
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия