Не мога да избера име...

  • 5 391
  • 209
# 75
Аз предлагам Анастасия - това е гръцкия вариант на Възкресия и хем звучи по-добре, хем стои добре до Мария според мен.

Чудесно предложение.
Виж целия пост
# 76
Но има и светици с името Анастасия – на 29 октомври и на 22 декември. Може да се бърка именният ден. Аз също щях да го предложа, но едно, че самото име не ми харесва много, и друго, че си има светици с това име.
Виж целия пост
# 77
А и колко хора знаят, че Анастасия е Възкреся?
Но Мария и Анастасия са добра комбинация.
Виж целия пост
# 78
Повечето хора може да не знаят, но предполагам, че това име беше посочено като алтернатива на Възкресия, защото жената очаква бебето през април. Може да се роди около Великден. Ако е Възкресия, ще се свързва повече с Възкресение. А и жената написа, че харесва имена с българско звучене.

Исках да кажа, че за Анастасия си има и отделни именни дни. Разбира се, може да празнува и на Възкресение Христово.

На мен лично името Анастасия не ми харесва. Звучи ми като „анестезия". Възкресия ми харесва повече.

Но изборът е на авторката.
Виж целия пост
# 79
На мен винаги ми е харесвало Анастасия, но да, има си друг имен ден.

Около Великден са Велислава, Велизара, Велина, Вела, които са много красиви според мен.
За Цветница ясно, там има огромен избор от имена.
Виж целия пост
# 80
Мария е много силно име и поставя високи критерии за избора на второто име. На мен лично най-добре ми звучат едно до друго Мария и Теодора, Мария и Ана, Мария и София.
Анастасия е хубаво име, но пак ще се сведе до Ани. Познавам и една Анастасия, на която и казват Стейси, но тя е от смесен брак.
Ще дам и две нестандартни предложения, но добре звучащи и с известна закачка - Антоанета и Магдалена. Имат хубави кратки варианти (Ани, Тони, Нети, съответно Маги или Меги).

Има и вариант да потърсите съвет от голямото дете. Някои деца си имат избрани и предпочитани имена за братче или сестриче,  и познавам доста семейства, които кръстиха малкото си дете по идея на голямото. Така и то се чувства по-съпричастно към появата на новия член на семейството.
Виж целия пост
# 81
За сега съм се спряла на 2 имена и ги обмислям, но тук наистина много хубави предложения и смислени ми давате. Благодаря на всички!
Виж целия пост
# 82
Лили е чудесно и връзката с април е отявлена.
Има си и дълги варианти - Лиляна, Лилия.
Виж целия пост
# 83
Анастасия, ако се роди по-близо до Великден. От една страна - асоциация с големия празник, от друга - имен ден на дата, много различна от Великден. Много благодаря на съфорумката, която припомни значението на това прекрасно име.

Ако се роди по-близо до Цветница - Виолета, Лилия, Цвета и изобщо - цветно име.
Виж целия пост
# 84
Анастасия. Много го харесвам и за бебе през април е супер.
До Мария също Анна ми стои добре.
Виж целия пост
# 85
Но Анна няма връзка с априлските празници.
Анастасия по какъв начин я свързвате с тях?
Виж целия пост
# 86
Авторката пише, че се казва Магдалена. Първото й момиченце е Мария, би могла и за второто да избере име със същата буква: Мануела, Маргарита, Магнолия... Маргарита, освен че е име на цвете, означава и „бисер, перла".

Есме, името Анастасия означава „възкресение". Затова се свързва и с Великден.
Виж целия пост
# 87
Но Анна няма връзка с априлските празници.
Анастасия по какъв начин я свързвате с тях?
Анастасия мисля, че означава "възкръснала" или подобно. По-назад в темата е обяснено значението.
Виж целия пост
# 88
Според мен Магнолия не става за име на човек. Мануела е популярно в католическия свят, но не е типично българско име.
Виж целия пост
# 89
Сетих се за името Мануела покрай сестри Малееви: Мануела, Катерина, Магдалена. Мануела не е непознато име в България. Името Мануела означава „с нас е Бог". Може да празнува на 17 юни: св. Мануил, Савел и Исмаил или на Благовещение. И трите имена: Мария, Магдалена и Мануела, са библейски.

Магнолия си е красиво име.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия