Бързи здравословни въпроси и отговори – 55

  • 24 271
  • 740
# 735
Нормално ли е изписването на Фраксипарин при счупен крака? Няма операция само гипс... Отказах да го взема, ама сега пък взех да се притеснявам.... Някой от вас ако е имал счупване на крака, изписвали ли са му кръворазреждащи?
Зависи какво е счупването. Не е невероятно да ти го дадат, не е и вредно. Не виждам какво те притеснява.
Виж целия пост
# 736
Счупването е травма, която може да е свързана и с травма на кръвоносните съдове.  Бих го слагала.
Мой племенник почина след катастрофа и последваща емболия. Имаше само счупен крак.
Виж целия пост
# 737
Нормално ли е изписването на Фраксипарин при счупен крака? Няма операция само гипс... Отказах да го взема, ама сега пък взех да се притеснявам.... Някой от вас ако е имал счупване на крака, изписвали ли са му кръворазреждащи?
Много добре го е обяснила ДеВа. Вземи си го и си го слагай, ако не можеш , си купи аспирин протект примерно. Задължително го изписват. И аз съм свидетел как един съсед си отиде зареди тромб от счупен крак.
Виж целия пост
# 738
Mila1331, Гърне без похлупак, много благодаря за информацията!
Виж целия пост
# 739
Мерси за инфото, Гърненце.
Всъщност - аз не съм ходила лично до Геника, обадих се по телефона. Служителката, която ми вдигна също не беше наясно, но ми даде телефона на някаква Ирина, ако си спомням добре, която беше отлично запозната с теста.

Да, те и мен са ме пренасочвали, дори като им пиша e-mail. Обикновено те свързват с някой по-компетентен служител.
Но пък, ето че и тази, с която си говорила, не ти е споменала за спазването на диета. Според мен, по тази причина, винаги е най-добре, ако това е възможно, да се четат оригиналните листовки и изисквания на конкретното изследване. Simple Smile



Линк към новата тема! Flowers Sunflower
Виж целия пост
# 740
Нормално ли е изписването на Фраксипарин при счупен крака? Няма операция само гипс... Отказах да го взема, ама сега пък взех да се притеснявам.... Някой от вас ако е имал счупване на крака, изписвали ли са му кръворазреждащи?
Много добре го е обяснила ДеВа. Вземи си го и си го слагай, ако не можеш , си купи аспирин протект примерно. Задължително го изписват. И аз съм свидетел как един съсед си отиде зареди тромб от счупен крак.
Оперирвали ли са ги заради счупването?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия