Mounjaro (Тирзепатид) – споделете опит и резултати! 2

  • 29 642
  • 615
# 600
Значи за мен поне си струва цената тогава, може да не слабея особено, но аз пък тези суми ги давах за лицето 😅
Виж целия пост
# 601
Значи за мен поне си струва цената тогава, може да не слабея особено, но аз пък тези суми ги давах за лицето 😅
То за цената ,че си заслужава заслужава си, под всичките му форми в които помага ,ама то егати цената 🤣 типично като за жена хем ме устройва, хем не точно … 🙅♀😀
Виж целия пост
# 602
Здравейте! Благодаря на всички за споделения опит и информация! Безценни са!
Започнах от 1-ви юни с Мунджаро 2,5 мг, чувствам се добре с изключение на първата седмица. В нея имах леко неразположение и силна сухота в устата, въпреки приема на 3 л вода. В неделя поставих 4 доза и тъй като ми е добре, няма глад нито неразположения, мисля да си остана на нея. Свалила съм 5 кг. до сега, но аз имам много.
На 52 г съм, с ИР, с Диабет тип 2 и ИТМ 37.
След всичко изчетено и изгледано мисля, че е добре да си карам на най-ниската доза докато мога. Това е маратон, а не спринт. Все още наблюдавам какви са усещанията ми и как се опознаваме с лекарството. Единствено мисля да си взема писалка от 10 мг, за да мога да я ползвам по-дълго или ако се наложи увеличаване на дозата да имам.
Тук в темата открих една полезна снимка с посочените кликове и дози, благодаря за нея!

Споделила съм с най-близките си роднини и приятели. Нямам проблем с това, те знаят моите битки от последните години и ме подкрепят. Мнението на масата не ме вълнува. Laughing
Виж целия пост
# 603
BoBoDes, 5тата доза няма нужда от външна спринцовка, с малко повече натиск и дърпане става ( в моя случай - със силните "ръчички" на ММ).
да, четох такива коментари, опитах, но явно нямам мъжка сила, и мъж нямам, та не се получи Laughing а и ме достраша да не го счупя и да се излее, че са бая пари Laughing
Виж целия пост
# 604
Колко време след поставяне на първа доза се усещат странични ефекти?
Виж целия пост
# 605
Скоро ретата ще бъде одобрена. Вече се изследва и нов медикамент с 4 рецептора. Този бизнес е за милиарди и се развива скорострелно
Вече стават много популярни и пептидите за коса, потъмняване на кожата и всякакви други влияния върху организма. Аз сега тествам медния пептид, който е за коса и кожа.
Виж целия пост
# 606
Какъв пептид има за коса, официално регистриран ли е?
Виж целия пост
# 607
Има меден пептид, не е официално регистриран, но е един от най-дълго изследваните пептиди
Виж целия пост
# 608
Колко време след поставяне на първа доза се усещат странични ефекти?
Аз поставям в неделя дозите. След първата в понеделник имах зверска сухота в устата, а вторник и сряда бях като пребита - отпаднала, имах гадене, но в четвъртък всичко приключи! Това само след първата. Много ми помогна водата с малко изцеден лимон или вода леко подсолена с морска сол.
Виж целия пост
# 609
Аз не съм имала странични ефекти, нито с Оземпик, нито с Мунджаро. Случвало ми се е да ми стане лошо, ако съм яла по-мазна храна - основно мазни свинско - но не го броя за страничен ефект, ами за основен Grinning Вече си знам и такава храна не ям.
Не се настройвайте, пе задължително ще имате ефекти.
Виж целия пост
# 610
Аз най-гаден ефект имах от глюкофаж едно вррме, не този xr, а обикновеният. И съм се наплашила малко. За сега нямам някакви проблеми, усещам ефекта без някакви кофти ситуации с корема ми. Кръвното ми е 95 на 80, но аз съм с ниско кръвно и не е драма.
Виж целия пост
# 611
Случвало ми се е да ми стане лошо, ако съм яла по-мазна храна - основно мазни свинско - но не го броя за страничен ефект, ами за основен Grinning Вече си знам и такава храна не ям.
и аз повръщах от едни калмари в хепи, много мазно и тежко ми стана, чак ми се виеше свят Rolling Eyes явно наистина трябва да се внимава с мазните храни
Виж целия пост
# 612
Здравейте момичета! Знам, че темата е за Мунджаро, но понеже мернах няколко мнения за Вегови (Wegovy) и понеже ще го започвам скоро, искам и аз да се включа и да разпитам за съвети относно храненето най-вече:
- Какво избягвате на всяка цена (освен пържено)? Аз от 2 години съм на безглутенов режим заради Хашимото и съм свикнала вече, но ми е доста трудно да си измислям какво да ям. Кои са ви go to ястията?
- Пиете ли си кафе с мляко или само черно/черен чай?
- Изцяло ли сте изключили захарта, дори плодове? Ендокриноложката ми каза от плодовете само ягоди, малини и боровинки и само следобяд.

Другото, което ми е интересно:
- приемали ли сте креатин за запазване на мускулна маса? Тренирам от доста време и си имам развита мускулатура, но просто е под слоеве и слоеве мазнина и не искам да загубя.
- приемате ли други добавки?
- ако имате гадене, какво ви помага най-много?
- къде най-често си слагате инжекцията и забелязали ли сте разлика при различните места за поставяне?
- пътували ли сте в самолет с инжекцията, има ли проблем?

Благодаря!
Виж целия пост
# 613
Аз нищо не избягвам на всяка цена. Просто не ми се ядат някои неща. Като цяло гледам да наблягам на протеините. Плодове ям в неголеми количества - боровинки, ягоди, крушам банани 9не всички на един път Simple Smile ). За кафето не мисля, че малко мляко в него ще ти навреди, но ти си знаеш. Аз лично пия само чисто кафе.


Креатин вземам всеки ден, не само като тренирам, помага ми с мозъчната мъгла. Вземам всеки ден вит. Д и Магнезий.
Виж целия пост
# 614
Привет, освен мазно с друго проблем нямам. Захар съм изключила под всякаква форма. Напоследък и плодове рядко ям, но иначе боровинки основно.
Ако не съм приемала достатъчно храна и ми стане лошо ям по половин банан или преди физическа активност.
Сутрин със ставането пия по половин литър вода. Водата е много, много, много важна.
Тренирам вече по 2 до 3 пъти седмично. Назад съм описала е пост защо.
В момента приемам протеин на прах, омега 3 6 9, биотин, колаген с някакви добавки е него.
Слагах само е корема, но откакто открих ръцете и краката препоръчвам с 2 ръце. Има постове в интернет относно иглите. Аз използвам 6 мм, защото с 4 явно не ми е ок. Не усещам лекарството толкова добре.
За гадене смуча кристали морска сол. Обикновено е следствие на дехидратация, която е свързана с дефицити на минерали или недостатъчен прием на вода.
За самолет няма проблем.
Здравейте момичета! Знам, че темата е за Мунджаро, но понеже мернах няколко мнения за Вегови (Wegovy) и понеже ще го започвам скоро, искам и аз да се включа и да разпитам за съвети относно храненето най-вече:
- Какво избягвате на всяка цена (освен пържено)? Аз от 2 години съм на безглутенов режим заради Хашимото и съм свикнала вече, но ми е доста трудно да си измислям какво да ям. Кои са ви go to ястията?
- Пиете ли си кафе с мляко или само черно/черен чай?
- Изцяло ли сте изключили захарта, дори плодове? Ендокриноложката ми каза от плодовете само ягоди, малини и боровинки и само следобяд.

Другото, което ми е интересно:
- приемали ли сте креатин за запазване на мускулна маса? Тренирам от доста време и си имам развита мускулатура, но просто е под слоеве и слоеве мазнина и не искам да загубя.
- приемате ли други добавки?
- ако имате гадене, какво ви помага най-много?
- къде най-често си слагате инжекцията и забелязали ли сте разлика при различните места за поставяне?
- пътували ли сте в самолет с инжекцията, има ли проблем?

Благодаря!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия