Априлски бебета 2026 ❤️ (Тема 4)

  • 18 988
  • 761
# 345
Аз мислех, че моята е само така!
По принцип свекърва ми е най-стиснатия човек, когото познавам.
Подари ми пръстен 3 размера по-малък, който купила за мен! Питала мм кой номер нося и той казал. Въпреки това купила малкия. Да съм си го разширила…. Това преди 3 г..

Та тя дели едно парче домакинска хартия на 3 - разслоява го, за да го ползваме няколко пъти. Разбирате що за човек…
Взимам гнездо от приятелка, свеки го вижда “ама аз мога да ушия….” Еми хубаво ший си ама не ми апострофирай избора да взема от приятелка.
За всяко нещо има коментар. Сега щяла бънджи да купува.. аз не желая, не сме говорили, никога не е ставало дума. Е, жената щяла да взима бънджи.
Моята още не се е научила да пазарува от тему. И само това ме спасява. Искам един килим за игра, харесала съм, но не съм го купила още. Сигурно като дойде време ще бъде в уишлиста с подаръци. Обаче знам, че ако го поискам от приятелките ми с директен линк ще го купят. А не такива “ама то е същото”…
Свекърва ми искаше да ходим заедно във Вис Виталис да сме избирали.. никакъв шанс! Преди имах сила и енергия, ама такъв таралеж в гащите с нея няма да си сложа. Сега вече нямам ни сили, ни желание.
Просто ми писна всеки мой избор да се коментира ама как това, ама как онова, ама тя щяла да направи, ама да изработи, ама да купи. Толкова суетня ме дразни на макс, като харесам нещо, влизам, поръчвам го и идва за ден!

И като чуя “ ама аз на сина едно време взех количка от Еди кого си “ . Да за това преди 30 години мъжа ми е бил с лилава количка и са го мислили за момиче, защото са взели количка от някаква позната. А не е като да нямат възможност по принцип… имат ама стискат. Ще дадат 2000лв за почивка, ама шишетата трябва да са от китайския 😂
Виж целия пост
# 346
Да ти кажа страхувах се, че ще ми предложи количката на мм.
Мм е роден 1985. Брат ми е роден година по-рано и са му купили количка, която после е била ползвана от мен и след това от братовчедка ми. И помня много добре двете грозни колички, същите е имал и мм. И като 20 години след мм се родила братовчедка му, свекърва ми предложила количката на мм на младата майка. Жената отказала, говорим за 2005 г! Леле, как можело! Отказала прекрасната количка!!!

Аз просто съм втрещена всеки път от мизерното мислене, знам, че не са богати, но то е въпрос на мислене, битуване, съществуване. Всичко е най-евтиното, всичко е най-промоционалното…
Седнала оня ден да ни обяснява да сме си купели нови осветителни тела. Как ми хрумна! Леле.. не се бях сетила, че сме в основен ремонт и ще ни трябват. Обаче още сме в къртене, не съм купила мивка, смесител, ама лампи нямало… понеже тя си купува от 20 лв, а аз искам да отидем и спокойно да изберем нормални осветителни тела, които да пасват на интериора.
Виж целия пост
# 347
Ох това със салфетките мислех че се случва само при нас Joy Шокирам се всеки път като го видя. Едни роднини са така... Първо се купуват някви мега пакети салфетки на промоция, говоря за примерно 100 броя за 70 стотинки или нещо такова. После всяка салфетка се реже с ножица наполовина, щото да се ползва два пъти. После евентуално се разслоява.
Ако ме видят как си духам сополите с една салфетка и я хвърлям в кофата, ще получат някой инфаркт. Joy
Мацки, запазих си час за трета ФМ в петък. Мислех да я пропусна, но като знам, че вероятно това ще ми е последна бременност, казах си "защо не" Simple Smile
Виж целия пост
# 348
И аз имам час за последна ФМ на 27,а аз искам да ви питам мамчета имате ли вече едно опъване ниско долу.Пия магнерод но започна да се появява аз съм в 32г.с
Виж целия пост
# 349
При нас е точно обратното - готови да купят най-скъпото или среден клас. Ама да не е китайско.
А аз и мм сме точно обратното. За нещо, което ще ползваме 2-3месеца, изобщо ама изобщо не виждам смисъл да давам повече пари, като за 15-20лв ще ми свърши същатата работа примерно.
Активна гимнастика, купих за 20-25лв, чисто нова. Бяха възмутени,защото знаеш ли какви хубави имало по 70+лв нагоре. То че има -има. Ама моят син я ползва 3месеца и то не всеки ден (все пак писва). И да ви кажа, още е здрава и ще се ползва и за 2рото и после на боклука.

Чета ви, колко сте напред в седмиците и се вълнувам, другия месец ще започнат да се появяват първите бебчовци 🤗
 Надявам се, началото на другия.месец да имам по-голяма яснота - преди или след Великден ще ми е секциото.
Виж целия пост
# 350
И аз съм на мнение, че за неща, които ще се ползват 3-4-5 месеца няма смисъл да се дават луди пари. Да не говорим, че едно 50-60% от нещата така или иначе са произведени в Китай.
Но пък е мнооооого неуважително да питаш от какво човекът има нужда, да ти се посочи точно от какво и ти да пренебрегнеш. Аз на това много бих се ядосала. Бих разбрала да каже - нямам възможност за всичко, ще взема 1 нещо или няма да мога да си позволя нищо, но тези неща много ги мразя.
Виж целия пост
# 351
И аз имам час за последна ФМ на 27,а аз искам да ви питам мамчета имате ли вече едно опъване ниско долу.Пия магнерод но започна да се появява аз съм в 32г.с

Опъвания да искаш! Моят корем всеки ден е със собствено мнение. Ту ниско долу ме натиска, ту под ребрата, ту отстрани опъва, ту пъпът ми все едно ще изскочи. И аз пия магнезий какъв ли не, но ако не полегна на една страна за 30ина минути поне, няма оправия.

С тез' вашите свекърви направо ще ме уморите. 😄 То в един момент вече даже спира да е смешно. Обективно погледнато, защо човек трябва да разслоява домакинска хартия, като 1 къс струва под 1 стотинка? Няма смисъл да се ядосвате и разправяте, човек няма как да промени 50-60-годишни порядки. 🙄 По едно време ми беше станало криво, че нашите баби са далеч и няма как да се включват, даже и да искаме. Обаче това си има и предимства: каквото си решим ние с мъжа ми - това е. Преди време имаше опити за намеси, но като видяхме, че е невъзможно да ни съвпаднат вкусовете, желанията и възможностите, на няколко пъти отговаряхме с "Ами ще видим, ще помислим" и в един момент хората спряха да се опитват. 🙃
Виж целия пост
# 352
Аз вчера излизах, обикалях, причиних си кола маска на интим, защото не търпя косми. Ии вечерта от умора си имах яко бракстън Х пак. Sad

Иначе няма как да промениш 60 годишни хора, то е ясно.

Хубаво е ако разбираше от дума тип “ще помислим и ще видим”, което е някава фраза “не ме занимавайте, моя си работа”, а тя мисли, че не можем да вземем решение и се бута акъл да дава.
Не ми беше повярвала, че не се дава мед на новородено. Даже от родилното се давало! Ходила да говори с някаква медицинска сестра и да пита вярно ли е… не мога просто!

Аз също си ходих на третата фетална и ми казаха, че се вижда запушване на слъзния канал с прогноза да се оправи до раждането. Надявам се да е така, на една приятелка детенцето не се оправи и му се запушва Sad

Ще слагам rsv ваксината в края на месеца, а вече съм в 32 г.с.
Виж целия пост
# 353
Darbie,съгласна съм с теб. За да избегнем такива неща, с първото дете казахме, че ние ще купим всичко необходимо. Ако някой държи нещо да подари - ваучер, пари в брой, и ако е дреха да е за над 6месечна възраст.
И всички се съобразиха с това наше желание, колкото да не им харесваше -родители, роднини и приятели.
Виж целия пост
# 354
Моята свекърва по принцип винаги предпочита аз да си избера каквото ни трябва, а тя само да даде парите. Винаги е била на мнение, че всеки да си избира нужното.

Обаче като стане дума за дрешки, понякога ми показва такива модели, че направо ми прилошава 😂 Моля се само да не купуват нищо на свой вкус. Много ценя всеки подарък, но знам, че нещо, което не ми харесва просто ще си стои неизползвано. Ще ми е жал да го хвърля/подаря, но и няма да го ползвам.

Така беше винаги и с моята майка — купуваше ми дрехи по неин вкус и всичко си стоеше непокътнато. Тя вече се научи от опит и нищо не взима без да ме пита, дано и свекърва ми не тръгне по същия път 😄

От Temu/Shein съм поръчвала само дреболии от сорта на четка за коса, уред за бял шум, органайзери, муселинови кърпи и т.н. Шишета и подобни неща не смятам за удачно да се купуват от китайски сайтове, защото не е ясно каква е пластмасата и качеството, а това все пак влиза в директен контакт с устата на бебето.

Иначе също не виждам смисъл да се дават луди пари за неща, които ще са актуални буквално 1-3 месеца
Виж целия пост
# 355
При нас всички знаят колко съм кисела и крива като не стане, както съм го планирала, и изобщо не си правят експерименти за общото ни благо Grinning За всеки празник на детето изпращам конкретни неща с линкове в различен ценови клас да си изберат и поръчат роднините - не обичам некачествени неща, изкуствени материи, пластмасови играчки и тн. Леля ми на няколко пъти купува дрехи от китайски сайтове за малката и директно й казвам, че й ги връщам, защото няма да й ги облека. Оттогава и тя се придържа към списъците ми без своеволия. Но много бих се издразнила ако се купят заместители на нещата от моя списък от китайски сайтове, но без драми просто ще кажа, че няма да ги ползваме и могат да останат у тях когато бебето е на гости да ги ползва.

И роднини и приятели често са ми поставяли под въпрос избора на нещо - като например спално бельо, завивки, пелени, одеяла купувам на CottonHug, не са бюджетни, но са много качествени и предпочитам да използвам тях. Ей, колко пъти е трябвало да се обяснявам, че не, не са същите като в Ikea примерно и не искам да купя от Ikea.

На погачата ни подариха някакви огромни плюшени играчки, които изобщо нямаме къде да съхраняваме, а ми е жал да изхвърля и сега съм ги събрала заедно с няколко мечета от украсата на погачата и още куп нови и неизползвани играчки, за да ги даря някъде, където ще им се радват. Едва поизчистихме малко ненужни вещи и леко се напрягам като се замисля как ще се презатрупаме отново с вещи.

За третата фетална морфология много се чудех дали да правя и кога, записах час за 20.02 и за 27.02 и в крайна сметка оставих часа на 27.02. Така или иначе ми я покриват от допълнителното здравно, ще я направя за всеки случай, но малко ми писна от толкова прегледи и чакане пред кабинети.
Виж целия пост
# 356
Леле, аз даже не мога да си представя как някой ще се хване да разслоява домакинската хартия.  И при нас има доста примери с разни на вид икономии, за съжаление това е един модел на мислене и начин на живот, който надявам се никога  да не ни застига. Не,че ние сме богаташи, нищо подобно, но мисленето ни не е като на масата хора от предното поколение.
Шишета от тему дори не би ми хрумнало да разглеждам. Имам някакви дрешки от там, но съм гледала състава. Много магазини за съжаление продават неща от там тип играчки и пелени, но на много по-високи цени.
За подаръци и аз предпочитам или пари, или точно това, което съм харесала. За съжаление вече се почна с играчки тип пластмасови боклуци, а много мразя такива еднодневки.
Виж целия пост
# 357
Като ви чета перипетите с родата, си припомням защо избягвам моята (не, че е голяма).
Дойде ми музата и аз да си измрънкам. Мен пък миналата седмица ме ядоса майката на бащата на първото дете, ака "бившата свекърва". В събота ми заяви, че ще вземе детето в неделя сутринта в 7 и 30, за да ходели да посрещат таткото от летището. Аз категорично заявих, че детето е на уроци неделя, има режим и няма шанс да събудя цялата къща в 6:30-7:00 в неделя!, щото тя така е решила......после започнаха пазърлъци как не съм права и било по-добре тя да вземе детето и да го заведат и вземат от уроци .... вече съвсем се ядосвам и тотално я резнах. А тъпото е, че с таткото криво-ляво се разбираме и тя все се бута, не знам и аз.

В нашето семейство има само тъща и свекар, но и двамата са много разбрани и без да им казвам, предложиха директно да дадат пари, които са си заделили за бебето  и ние да си ги харчим.
Има опити на майка ми тя да взима комплекта за изписване, но и' намекнах, че е по-добре да сме двете при избора 🤣🤣🤣

Аз съм решила да минимизирам покупките. Некст то ме и ново столче за кола до 6м (подарили са им повече от нужното и сега раздават) ще ни дадат приятели, количката от каката, взех още от черния петък многократни пелени и ергораница и до там🙈
Не мисля да прекалявам с дрехите, стискам си палци да кърмя и да скипна шишета и биберони. Джунджурии за сега няма да взимам, нещо и настроение за пазар нямам. Една приятелка изпадна в ужас как няма да взема биберон залагалка на бебето и шише да му "давам водичка" 🤣🤣🤣
Като знам как се заринах с боклуци при първото и после с багера изнасях, искам да си го спестя ..... но пък разбирам и майките с първо дете, голям кеф си е да взимаш неща за бебето.

Но това са си вашите деца и мъже, не позволявайте външни хора да ви развалят настроението, защото така са решили. Аз едно време приемах всякакви подаръци, но случайно или не тези издаващи гадни, стържещи звуци и евтините, миришещи токсично на китайска фабрика, все се чупеха още преди да ги дам на детето, при монтаж или при пране се повреждаха. Не знам как все ставаше 😉
Виж целия пост
# 358
ilieva, каква ергораница си се спряла?
Аз се чудя на коя да заложа. Имам една, ицяло лен - за лятото е супер, ноо на мен ми беше супер неудобна и повече от 20 до макс 30мин не издържах с нея.
И сега мисля за Ergobaby
Виж целия пост
# 359
Според мен и свекър ми понякога избушва от свекърва ми, ама няма избор. 😆😆😆

А примера с разслояването е един от многото. Най-гадно е като получиш нещо от такъв човек как може да ти е дал нещо за 2 лв ама изкарва, чв трябва да си благодарен едва ли не все едно си получил 200 бона и ти се напомня, и ти се натяква.
Изпитвам ужас от това, че бебето ми ще е някаква атракция за родата. Моята е малка, а аз и без това не общувам много с тях. И откак забременях тотално не съм изгодна - гледам предимно себе си.
И мм няма много роднини, което ме радва, защото нерви нямам за неговите. Обаче тя майка му е като за 5.
Усещам как иска да се навира във всичко около бебето и то за да се чувства полезна. Има си някакъв комплекс и постоянно иска да е ангажирана с нещо, какво по-хубаво от това да се вре на новородено. Вярно е, че помага, идваше в нас да чисти мръсотията от ремонта. Абсолютно не мога да отрека това, благодарна съм. Ама не може за всичко акъл да искаш да даваш и да се опитваш да ми навираш стоки и услуги, които не харесвам.

Беше решила, че ще раждам в Тина Киркова, защото тя преди 25 г се оперирала там от миома и била познавала някакъв екип. Викам си абсурд, само това ми трябва, свекърва ми да ме урежда.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия