Майски бебета 2024г. - Тема 8

  • 7 657
  • 261
# 255
Имаш ли възможност да останете малко време вкъщи двете? Така и ти, и тя ще се успокоите. Майките винаги усещат и щом не намираш подхода им за правилен, значи не е вашето място. Определено смени яслата, но според мен си дайте малко почивка.
Иначе е нормално да се тръшкат, сърдят, да не правят нещата, както до сега са ги правили. Къпането при нас е голяма истерия, днес яде нещо, утре не го иска. Всеки ден е нещо ново. Това вече си е от възрастта и според мен е нормално да има капризи.
Виж целия пост
# 256
Имаш ли възможност да останете малко време вкъщи двете? Така и ти, и тя ще се успокоите. Майките винаги усещат и щом не намираш подхода им за правилен, значи не е вашето място. Определено смени яслата, но според мен си дайте малко почивка.
Иначе е нормално да се тръшкат, сърдят, да не правят нещата, както до сега са ги правили. Къпането при нас е голяма истерия, днес яде нещо, утре не го иска. Всеки ден е нещо ново. Това вече си е от възрастта и според мен е нормално да има капризи.

Имам, да. Говорила съм за оглед с едно друго място. Притеснявам се, ако я прехвърля, как ще реагира. От друга страна, в новото място мога да изгубя мястото, което към момента е свободно. Каша ми е. Затова всеки по-трезвен поглед ми е от полза. Иначе тя започна с всички тези капризи след като проходи на ясла.
Виж целия пост
# 257
Премести я! Това отношение определено не е нормално, а и детето явно не се чувства ок по това което описваш. Стискам палци да намерите място на което детето да се чувства добре и ти спокойна, защото надали можеш да работиш нормално ако по цял ден я мислиш, а и това което описваш като поведение вечер след градината още повече изнервя обстановката.
Виж целия пост
# 258
По принцип част от адаптацията е да си изкарват всичките емоции вкъщи след ясла / градина. Вярвай ми, моето дете беше непоносимо. Сдържат се там, пред чужди хора са, а ти си ѝ safe space и пред теб излива всичко.

Обаче съм съгласна, че след като не се чувстваш ок, трябва да я преместиш. Никога няма да спреш да го мислиш, само ще се притесняваш, не си струва.
Виж целия пост
# 259
Имаш ли възможност да останете малко време вкъщи двете? Така и ти, и тя ще се успокоите. Майките винаги усещат и щом не намираш подхода им за правилен, значи не е вашето място. Определено смени яслата, но според мен си дайте малко почивка.
Иначе е нормално да се тръшкат, сърдят, да не правят нещата, както до сега са ги правили. Къпането при нас е голяма истерия, днес яде нещо, утре не го иска. Всеки ден е нещо ново. Това вече си е от възрастта и според мен е нормално да има капризи.

Имам, да. Говорила съм за оглед с едно друго място. Притеснявам се, ако я прехвърля, как ще реагира. От друга страна, в новото място мога да изгубя мястото, което към момента е свободно. Каша ми е. Затова всеки по-трезвен поглед ми е от полза. Иначе тя започна с всички тези капризи след като проходи на ясла.

Моето мнение, че трябва да й са даде време преди да почне на новото място. Несъмнено тя няма да разграничени двете и ще продължи да ходи с рев и нежелание.
За свободното място - мисля си, че точно лятото няма да се засилят да заемат местата по яслите. Обикновено това става след първото класиране и после от септември. Като винаги някой окапва - приемат го в държавна, на родителите не им хареса нещо, детето много се разболява и го спрат отново, майката забременява с второ и решават да остане да си го гледа. Причини много. Разбира се, това са мои разсъждения и не гарантирам, че ще е така.
А, тръшкането ще го има винаги в която и да е ясла. Там някак си пазят приличие, но вкъщи се развихрят, както си знаят. А и бебешки пубертет. Около 2-рата си година попадат в ретрограден Меркурий, Сатурн и цялата галактика 😀
Виж целия пост
# 260
Да, ще я спра временно от сегашната ясла и ще обмислим за новата. Днес беше да я види - леле, момичета! Само като ни отвориха вратата и детето видя шарения коридор, изпадна в див рев. Scream Пак си повтарям - знам, че адаптацията е труден период за всяко дете и в повечето случаи е подобна, обаче нещо отвътре ме гложди за сегашното място. Сигурно съм и лигла, де да знам. Smile
Виж целия пост
# 261
Не, в никакъв случай не си лигла. Очевидно детето не се чувства добре, тъй че е нормално да търсиш промяна.
И не е нужно адаптацията да е трудна, надявам се да намерите място, където да видиш добро отношение и грижа, защото това е нормалното, а не рев, стрес и травми.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия