
моята няма да е от рафия, а от една малко по твърда прежда на дропс.
да не говорим колко техники прилагах, пък наддавки, пък свивки, допълнителни бримки, обръщане на редовете, издутини ставаха, муцунка, бедро, коремче, какво ли не, плета си по схемата (с помощта на gemini и предимно с английски термини, които и ако не плета - забравям, че нямам достатъчно за запомняне практика) и изведнъж се получава изпод пръстите ми - голям кеф! изплетох й пуловерче също, тепърва ще плета асесоари и други животни, просто няма такъв кеф!

Мисля й подплата, дръжки да не са плетени, а едни други леки.. ама да видим
Моделът е този https://www.garnstudio.com/pattern.php?id=4390&cid=19 , но цветовете изначало ги измислих други + златното кантче дропс глитър май беше кончето ( на втората вълничка още не съм сложила)(идеята за кончето беше малко да стане по-съвременно,че нещо много старомодна ми се видя,и сега ми е малко на кантар). Харесва ли ви?! Първото ми плетиво!!! 

), намираш диаметъра. Т.е. делиш обиколката на главата на 3,14. Ако главата ти е 56 см, то 56/ 3,14 = 17,83 см. Толкова трябва да е диаметъра на кръга отгоре - около 17 - 18 см. Разбира се, това е приблизително. Препоръчани теми