Седмокласници 2025/2026 - тема V

  • 28 455
  • 757
# 360
Ден на отворените врати в ПГХТТ в Пловдив:

http://u4avplovdiv.com/%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B … dYXj0nb2oVWQFnyfA
Виж целия пост
# 361
The only one, браво на твоите деца. Аз ако оставя баткото да обучава малкия, някой няма да оцелее 😂 Ще са скандали и рев нон стоп.
 Фотон, моето дете ходи по БЕЛ в една школа Просперитет и развитие. Там има  и математика, но нямам наблюдения от нея, защото детето ходи в квартала при една учителка. Сега обаче се чудя дали не сгреши, че не го пуснах и по МАТ там. Дават доста домашни и правят пробна матура през седмица, което си е доста добър опит.
Виж целия пост
# 362
Mimi1234, може да провериш в книжен пазар. При бързо търсене ми излиза това: https://knizhen-pazar.net/products/books/4768414-matematika-za-7 … s-po-formata-pisa Аз често купувам стари сборници и книги от тази интернет страница.
Виж целия пост
# 363
Е хубаво де, ама защо в учебен ден? Ние сме втора смяна. Иначе много бих искала детето да отиде, ама трябва да я освободя от училище освен...
На сайта им не го виждам като информация.
Виж целия пост
# 364
Навсякъде май по МАТ положението е трагично.Няма часове за затвърждаване на материала и не се обясняват задачите.
Моя днес ми каза,че утре ще правят контролно на първи и втори признак за еднаквост и симетрала на отсечка.Той обаче май се разболява нещо.Киха,кашля и подсмърча от вчера.Давам симптоматични и се моля да се размине само с това.
Виж целия пост
# 365
Е хубаво де, ама защо в учебен ден? Ние сме втора смяна. Иначе много бих искала детето да отиде, ама трябва да я освободя от училище освен...
На сайта им не го виждам като информация.
А в нашето училище даже взеха децата, и днес, с автобус от пгхт, ги заведоха в училището, черпили са ги смути, после са го изследвали и са им обяснявали за паралелките. Всичко прекрасно, хубава база, големи стипендии (племенника учи там), много хубави специалности, после веднага влизат в уХт, но децата, които учат там, са много немотивирани , основно двойкаджии, средата е ужасна (племенниика е единствения,дето по желание учи там), и просто ,за съжаление, не ни е в полезрението..
Виж целия пост
# 366
Ето го пробния на ОТ по МАТ
Скрит текст:
Благодаря на всички,  които писаха по моя въпрос. Бях забравила,  че не може тук пдф да се качва.
Фотон, виж в НПМГ. Имат секция курсове на сайта и за няколко групи липсва уточнението Няма места, та би следвало да записват. Друг е въпросът доколко е добре там като ниво. Моята се оплаква, че вървят напред с материала спрямо училище, а тя го разбирала, когато училищната учителка го обясни. И ние сме в чудене дали да не сменяме група, школа...
Виж целия пост
# 367
При вашите деца важи ли едновремешната практика ако не си подготвен, да се "извиниш"? Според наборчето не можело. Никой не го правел и никой учител нямало да признае такова извинение, дори и еднократно. А на мен така ми е жал! Не може по 12 часа да си съсредоточен и работоспособен дни наред.
Виж целия пост
# 368
Не съм чула за подобни извинения, ама не виждам защо да не може да се случи някое дете да се извини, че не е подготвено. Отделен е въпроса, че вече рядко изпитват като едно време, повече на тестове карат и оценки за участие в клас.
Виж целия пост
# 369
При моя такива извинения не важат.Също и ако не си бил на училище трябва да намериш начин да разбереш какво са взели и какво са им дали за домашно.Детето веднъж като отсъства съученик каза,че се извинил,че е без домашно,защото бил болен и не знаел какво е домашното и до кои улок са,но не му го признали.
Виж целия пост
# 370
И аз никога не съм чувала за такава практика, но си мисля, че учител, който е поне малко човек, не би отказал да влезе в положение, ако му се даде разумна причина защо не си подготвен (стига да не е постоянно де).

Иначе натоварването е огромно наистина и при нас виждам вече детето как започва да дава на късо. Днес втора смяна на училище, след това на физиотерапия до 21 и в 21:30 тепърва се прибра и започна да пише домашни, че утре е от 9 сутринта на урок по БЕЛ и след това имат нулев час в училище... Дори ѝ спестих вечерните упражнения, макар че трябва всеки ден да ги прави принципно, а те са по 1 час. Това е ненормално просто...
Виж целия пост
# 371
Мишленце,моя и той Понеделник и Вторник е така.Само дето вечер няма сила,която да го накара да пише домашно или да учи нов уро.Той е толкова изморен и нищо не му влиза в главата.Затова предпочита да стане като вчера сутринта рано,за да успее.До Петък вече е толкова изморен,че сили няма за нищо и заспива рано.Да дойде Юни,да минат веднъж матурите и съм му обещала,че ще го оставя това лято да си почива повечко.
Виж целия пост
# 372
Моят започма втория срок ударно с три шестици по английски. На контролното по математика за видовете ъгли има 5. Той е доволен. Решил трудните задачи, а объркал лесните. Не за първи път му се случва.
Виж целия пост
# 373
Искам да попитам, тези чиито деца се се явявали на ПИ в Междучасие как и кога получават резултати? Синът ми се явни на ПИ БЕЛ на 02.02, но още не съм получила резултат на мейла, а в сайта им пише ДО 15 дни от датата на явяване.
Доста съм разочарована от комуникацията с тях. Може би защото НИЯ са просто перфектни с комуникация и информация около пробните изпити )не посещава нито една от двете школи).
Виж целия пост
# 374
Viliandar, звънни им на телефона на офиса след 10ч. Могат да ти кажат резултата, ако е проверено, както и кога може да вземете работата от Дондуков. Не помня, но може и да са 15 работни дни. На мен ми се е случвало да звъня.
Детелина, и той днес пита мен дали може да се извини, че отива без домашно/ с половин домашно. Просто няма време. Аз виждам, че не се мотае. Друг е въпросът, че си е запълнил програмата с дейности, които не са мат и бел, но не иска да се откаже от тях. Досега е бил само на по един ПИ на предмет, май и аз ще пробвам Ния скоро.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия