Седмокласници 2025/2026 - тема V

  • 28 443
  • 757
# 555
При нас само по БЕЛ и История се пишат оценки на активно участие,похвали и домашни.При три плюсчета или активно участие се пише 6.Моя по БЕЛ има две плюсчета и чака 3,а по История има 6 на активно участие онзи ден.По МАТ господина им пишеше 6 на пет пъти верни домашни,но като видя,че всички имат дори и най-големите двойкаджии и спря дори и да им ги проверява.На проекти им се пишат оценки.Единствено по Физика пише избирателно на някои деца.Моя се стара на края на първия срок да прави проект,за да му пише по-висока оценка и тя не му я писа,а на някои каза,че е писала.Затова намрази и физиката и учи с голям зор там . Днес имат контролно по Английски и ще видим какво ще изкара.
Виж целия пост
# 556
Сутринта слушах една българка,която живее в Дания.Има 2 дъщери и я питаха в какво точно се изразява образователната система там,че е толкова давана за пример.
Ами нямат оценки до 8 клас,насърчава се креативното мислене,практическата насоченост,индивидуален подход към детето и неговите интереси.Няма го като при нас елитно/неелитно училище и това виж,аз съм по-добър и уча в едно от най-най училищата.
А,и не дават домашни,за да има възможност детето да развива хобито и извънучилищни  си инереси.
Еххх,размечтах се.А нашите са в безумен стрес,и за какво???
Виж целия пост
# 557
Ох, като ви чета поне не съм сама в тази драма. На мен ми идва в повече този седми клас. По всичко ги юркат децата, дано накрая да не окапят предсрочно.
При нас дават проекти по различните предмети. Понякога екипен, друг пък индивидуален. Като е екипен слушам драми защо точно с тези другарчета са я сложили. Даже имаше да прави презентация по ТП ...
Похвали има предимно по БЕЛ, тук таме се появяват и по други предмети.
По МАТ се мъчим с геометрията вкъщи. Леко съм се отчаяла. По БЕЛ все силна и вилна,че всичко знае, ама като седне да прави тестовете винаги има грешки. Напоследък забелязвам, че се дърпа да пише тези. Ученето на стихотворенията на изуст - мъка, мъка .... 


Виж целия пост
# 558
За първи път чувам, че СД не са задължителни и се пропускат тези часове. При нашите си е като стандартен час по физическо при същия учител.
Виж целия пост
# 559
Viliandar,и аз вчера за първи път разбрах,че не са задължителни.Инак и при моя са при същия учител,който им е по физическо.
Виж целия пост
# 560
Нашите правят проекти или индивидуално, или в екип, но те избират с кого да бъдат. После им пишат оценки.
Похвали отдавна не е получавала в Школо. Пишат им оценки за активно участие по всички предмети. Оценки имат и за научено стихотворение наизуст (понякога им дава част от стихотворение както беше с "Опълченците на Шипка"). Не се дърпа много да учи стихотворения наизуст, особено като чуе как с баща ѝ ги рецитираме след като сме били ученици много отдавна, някак ѝ идва ентусиазма. 😁

Тезите я мъчат най - много. Дано не се пада от "Немили - недраги".
По геометрия засега се справя, макар че има някои затруднения.
Виж целия пост
# 561
Като стана дума за непрегледен чертеж, какво означава критерият "правдоподобен чертеж"? Като не може да се ползва транспортир, колко точно правдоподобен би могъл да е?
Виж целия пост
# 562
За научено стихотворение наизуст при моя също им пишат оценки.За сега нямаше проблем с научаването им,но с Опълченците ще види зор си мисля.Днес са правили контролно по Английски.Каза,че е било лесно,но каже ли така съм на тръни,защото все нещо е оплескал.По ИУЧ БЕЛ им е върнала контролните и има 5.Яд ме е,защото има елементарни грешки,които на НВО ще го изиграят лошо.
За чертежи все повтарям да чертае с молив и да гледа да е прегледно,но кои ли ме чува.
Виж целия пост
# 563
Като стана дума за непрегледен чертеж, какво означава критерият "правдоподобен чертеж"? Като не може да се ползва транспортир, колко точно правдоподобен би могъл да е?
За мен това включва елементарни неща, като, например, ако са дадени ъгли и има тъп ъгъл, да начертаеш тъпоъгълен триъгълник. Това се дърлям с малкия тази седмица - каквото и да е условието, той чертае почти един и същ почти правоъгълен триъгълник 🤷‍♀️ даже нагледно му показах, че видът на триъгълника определя къде ще се пресекат симетралите (например) и може да подскаже за решението на задачата.
Виж целия пост
# 564
Точно описаното  от kbl   означава правдоподобен  чертеж, а не  примерно  ъгълът  да  е точно  36  градуса като  в  условието...  Ако има  от един връх  построени и  височина, и  ъглополовяща, да  са    поставени  правилно  като  поредност  спрямо  ъглите  на  триъгълника, че  да  се намери  после   вярната големина на  ъгъла между тях. Или  за  симетралите и височини  в  тъпоъгълен: преди няколко  години имаше  такава задача  във втори модул,  триъгълникът беше  тъпоъгълен и    пресечната  им  точка   е извън него.  Като я  постави  човек   вътре и така   пресмята  после,   се  стига  до несъотвтствия.  Но ако  правилно  помня,  неразбираемо за мен  поне,  бяха  присъдили  еднакъв  брой  точки и на начерталите правилно, и на  другите. А  точно  това  би  могло  да  е  едно  от  дребните  отсявания  на  знаещия малко  повече.
Виж целия пост
# 565
Хм, добре. Благодаря!
Аз самата трудно успявам да докарам приблизителен чертеж (не съм професионалист, разбира се) и винаги тъпият ъгъл ми е вдясно. Което не е проблем, предполагам, стига означенията и другите елементи на чертежа да са правдоподобни. Трябва да измислим някаква стратегия за правдоподобност, с която да свикне, че тъпият ъгъл и при нас често е прав, че понякога и остър на вид. Ако се ситуира в едно и също положение (ляво, дясно, каквото му харесва), може би изгледът ще е по-точен...

ПП Сега се замислям дали пък няма да е подходящо да се начертаят точни ъгли с различни градусни мерки (10, 20, 30 и т.н.) и да се поглеждат понякога и така зрителната памет да си каже думата в точния момент.
Виж целия пост
# 566
Да се съобрази,че срещу по-голям ъгъл е по-голяма страна и обратно,но това го учат чак при неравенствата...
Виж целия пост
# 567
Има един стар лаф, че геометрията е способността да се разсъждава правилно върху грешен чертеж.

Но приблизително поне трябва да могат да съобразяват как ще изглежда, за да им се получат задачите.
Виж целия пост
# 568
Детелина,и аз чертая като теб.Винаги тъпия ъгъл ми е вдясно.Мен много ме е яд на моя,че чертае на ръка с химикал.И почерка си е развалил.Госпожата от уроците по МАТ му е направила забележка и там се старае,но по другите предмети е ужас.Нищо не може да му се прочете.
Виж целия пост
# 569
Момичета, днес е един от тези дни, в които си казвам майната му на училището, има много по-важни неща в живота....
Ако някой е по-чувствителен по-добре да не чете долу..
Скрит текст:
Съобщиха ни, че едно дете от съседния клас е починало. Говори се за самоубийство...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия