Кой какво сервира вчера? Кой какво ще готви днес? - Тема N° 1 - 2026 година

  • 21 422
  • 773
# 45
Сутринта (за мен само) прясно мляко с овесени ядки, стафиди, орехи и парченца черен шоколад.
Таратор, чушки бюрек, салата Айсберг с авокадо.
Виж целия пост
# 46
Заек, попска яхния на фурна
Печени картофи със зехтин и розмарин
Виж целия пост
# 47
Свинско със спанак и сметана, по долната рецепта, леко модифицирана.
Ще го готвя на този купен от Икея чугун / вдъхнових се от една нет кулинарна блогърка, която доста рецепти приготвя на него/ и днес ще му е сефтето.



Рецептата https://recepti.gotvach.bg/r-163933-%D0%A1%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D1% … D0%B3%D0%B0%D0%BD

Модификацията - свинското са котлети от бон филето, които овкусявам предварително със микс за свинско , след това пържа и след това задушавам във виното.
После ги изваждам от тигана, правя соса, но не с топено сирене, а с настърган пармиджано / може и друго сухо италианско сирене/ и с чесън на прах, не със суров чесън.
Виж целия пост
# 48
Вчера
Спанак с ориз и пил.крила
Салата краставици с копър
Днес
Кисело зеле със свинско
Зелена салата
Виж целия пост
# 49
Кисело мляко с чиа и мед за мен
баница със сирене
зелен фасул с телешко
мандарини
Виж целия пост
# 50
Спаначена супа, тортия и вратни пържоли.
Виж целия пост
# 51
Пилешка супа
Виж целия пост
# 52
Супа с гъби и фиде без застройка
Гъбена мусака/запеканка( печурки, лук, моркови, мляно месо, ориз и отгоре заливка от кисело мляко с яйца и малко брашно)
Салата от домати и сирене
Мандарини
Виж целия пост
# 53
мусака
морковена салата
саздърма
Виж целия пост
# 54
Пържени картофи и за мезе луканка
Чаша вино за мен, за ММ - тъмна бира
Халва за десерт
Виж целия пост
# 55
Телешки джолан със зелен фасул
Таратор с айсберг, рукола, краставица, репички и пресен чесен.
Ягоди със сметана
Виж целия пост
# 56
Днес такос. Снощи направих убийствено гуакамоле, та ще комбинираме.
Виж целия пост
# 57
Зеленчукова крем супа
Агнешко със спанак
Реване ... със сладолед
Виж целия пост
# 58
Утре пиле по френски в Икейският чугун
Виж целия пост
# 59
Вчера ММ имаше рожден ден. За вечеря приготвих салата китайско зеле с кисело мляко и чесън. И извадих и мариновани гъби от буркан. Основното беше вратни пържоли на фурна. Извадихме и суджук домашен, вече е изсъхнал. В неделя ще вакуумираме останалите суджуци.
Предната вечер сложих свинска плешка на мокро осоляване за пастърма. В събота ще подсуша и овалям в подправки и окача да съхне.
Днес внучката има рожден ден. Запазихме маса и ще празнуваме заедно рожденните дни на ММ и внучката.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия