Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 437 937
  • 44 128
# 19 740
От радио интервюто на  Йончев, който познава Калушев от 25 г; той абсолютно недоумява за Ботев.  За него е абсурдно това. И се самообвинява, че не се е досетил и не се е включил в търсенето. Явно имаше предвид, че постването на Ботев  не е било с цел да направи послание за намеренията си, я по-скоро да укаже мястото.
Моя интерпретация : може да се е знаело за някаква предстояща среща на това място и Калушев да е подозирал, че може да е капан и да е искал да посочи мястото.
Виж целия пост
# 19 741
Най-смисленият въпрос от много време насам! Да, има протоколи за действие, по мое скромно мнение от гледна точка на професията ми, до един нарушени или неизпълнени.
Добре, обяснете ми нещо друго. Получава се сигнал на 112, че са открити трима простреляни, вероярно мътрви. Кое налага такова стиковане на службите, което да отнеме часове? Не трябва ли да летят линейки, да гъмжи от полицейски коли, да се отцепи по-широк периметър и да се започне претърсване за извършителя? В най-кратки срокове? Нито са знаели тогава, че е самоубийство, нито кога е извършено. Да не говорим, че при престрелка може да има все още живи хора, при които е въпрос на минути да бъдат спасени.
Виж целия пост
# 19 742
Който не иска да продължава да си заравя главата в пясъка, е добре да изгледа последното видео на Иван Сапунджиев. Например тук в темата потребители обясняваха, че СА говори истината и вярват на нея, а Валери лъже и не му вярват. Е, добре - тя каза, че Валери е моралният убиец на шестимата, защото подавал сигнали за п...ята на Калушев и тези хора са мъртви, тъй като ИК се е отчаял в последно време в резултат на тези сигнали и проверки. Тя го каза - директно, без двусмислие.
ИК бил се отчаял според СА, говорил за смъртта пред майка си напоследък, праща и прощално предсмъртно съобщение, но според вас е убил убит - със собственото му оръжие, на отдалечено място, където сам е решил да отиде с изключени телефони.
Виж целия пост
# 19 743
Да бе, на Калушев точно Валери му е виновен за хилядата изцепки. Как ли пък не.
Виж целия пост
# 19 744
Добре, оглеждат първо с дрон периметъра около хижата, вероятно за собствена безопасност (не знам какво търсят, като освен ако заплахата не е слон, няма как да се види в гориста местност) и пристъпват към хижа с ...колко беше...35 помещения, от които могат да бъдат изпозасттеляни от лудия/лудите убийци, от които толковя се пязят.
Виж целия пост
# 19 745
Някой от вас, които смятате, че времето за стиковане и придвижване на екипите е много/голямо, пътувал ли е през прохода от София за Берковица? В зимни условия? Питам съвсем добронамерено.
Виж целия пост
# 19 746
Със сигурност такова престъпление не е имало преди и всички по веригата на полиция и прочие нямат опит как да действат максимално бързо и прецизно .
И да задължително е да обезопасят и огледат мястото .
А и голямо уведомяване е паднало ,то си отнема време.
Това ,че не откриха кемпера ми е драма на мен .
Виж целия пост
# 19 747
Аз не мога да си обясня пускането на Деян. Не могат да ме убедят, че е просто един от многото свидетели. Той е ключов свидетел. Първо той открива труповете на Петрохан, второ той остава единственият жив от най-близката група на Калушев и трето - не съдейства съвсем, защото отказва да отключи телефона си.
Допускам, че изобщо не е пуснат, може би е защитен свидетел, но след второто интервю с Ралица, от разследването трябваше да кажат нещо и съчиниха това с чужбината...

Дечо така и не можах да проследя от колко време се е познавал с Калушев. Някъде четох, че се е присъединил по-късно към групата в Мексико, но дали е живял с тях постоянно там или е бил приходящ?
Той е всъщност единствения, който е имал живот извън тази група - в смисъл, има фирма и съвсем реални задължения в офиса. Както се разбира от показанията на майка му, провеждал е седмични оперативки на място в офиса, бил е ангажиран, та най-вероятно не си е вдигнал за постоянно в Мексико...
Виж целия пост
# 19 748
Тук се спори дали служители на ДАНС са били първи на хижата след получаване на сигнала. Не, не са били. Там бяха служители на друга специализирана служба към МВР.
Разбира се, че при такъв случай шефа на ДАНС е нормално да се появи и да направи някакво изявление, ако не и само да присъства.

Всъщност, хайде да си припомним това


Нормално било шефа на ДАНС да се появи и да даде изявление, така ли? А шефът на МВР или главния секретар що  така излязоха в нелегалност? Аз пък смятам, че е нормално тъкмо те да се повявят с разпореждания и изявления. Шефът на ДАНС не зная какво прави там в първите минути от откриването на телата.
Виж целия пост
# 19 749
Аз също смятам, че Деан не е в Мексико, а покрит...А за кемпера от самото начало казах, че трябваше хеликоптер и дрон да огледат планината...За 24 часа щеше да е открит.Не е колело мушнато в храсти
Виж целия пост
# 19 750
За мен, като лично усещане, тримата с кемпера са бягали. Защо? От кого са искали да се скрият? Нямам обяснение. Да се гърмиш в чисто нов луксозен кемпер, нищо духовно не виждам в това. Нито ритуално.
Виж целия пост
# 19 751
Дали пък групата не се е готвела да изчезне и да започне наново? И са знаели, че има риск да не успеят и затова са си казали "За мен беше чест." Каквото и да се случи, за мен беше чест да бъдем заедно досега.
Дали Калушев не е давал препратки и символи в последните си писма. Указания къде да го търсят и кой е виновен ако нещо се случи с него.
Аз не мисля, че Калушев насила е държал хората около него. Това е било тяхно желание и е съвпадало с интересите им. Дори и децата са били там, защото им е харесвало. Та на кое дете няма да му харесва да не ходи на училище и да живее свободно и сред природата като приключенец.
Опитите да бъде изкаран Калушев по-черен от дявола ме дразнят. Може да е бил хахо и да не го е слушала много главата, а такива са всички обсебени на тема някаква религия, но не е бил зъл демон, който причинява страдания на хората около него.
За съжаление, без да е искал според мен, е станал причина за смъртта на много хора.
Виж целия пост
# 19 752
Оф , Сарафов той просто е шокиран от дейността на тази организация , на първо място 😡
То проучвана ,то проверявана , то разпитвани от полиция от ДАНС от прокуратура  ,психолози .. и видиш ли той бил шокиран не толкова от самоубийствата ,а от дейността .
Виж целия пост
# 19 753
Пропуските на разследващите просто вадят очите. Затова и бившият шеф на ДАНС, който призна, че има такива, а и още грешки ще излизат, призова да вярваме, че са от некадърност, а не нарочни.
За мен, независимо дали от некадърност или нарочно, това е факт, който показва каква продъдена държава сме.

Iliana, вероятно не само на теб, а и на повечето тук, ни е драма това с 6-дневното търсене на кемпера. А вероятно ще стане още по-голяма драма, ако се окаже, че тези хора са намерили смъртта си след 2.02.
Виж целия пост
# 19 754
Пет фенки и пиян Тошко - и пет болни последователки на Ламата. Все птиченца сме се събрали.
Ами след втори да, на трети, когато А последно се е включил старлинк. И Калушев е влизал във фейсбук. Не, не са били Сретен Йосич и мексиканската мафия.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия