Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 499 195
  • 45 888
# 21 885
Въпросът е, че след неуспешния първи изстрел е невъзможно да е хванал пистолет и отново да се прицели в главата.
Виж целия пост
# 21 886
Скрит текст:
А разглеждахте ли датите, огледални ли са? Значат ли нещо? Нямам представа дали значат нещо за будизма самите дати и числа.
Дали Калушев е търсил връзка с датата и начина на смъртта на Ботев? Мястото на смъртта и начина явно са свързани с Ботев. Каква връзка е смятал, че има с революционера? Честно казано с тия приказки "в минал живот - си бил ..." може да смята, че е преродения Ботев.



Няма как да има нещо около датите, тъй като първоначалните им планове са били да седят на морето още една седмица. Ако е имало план за самоубийство, то той е бил за седмица по-късно.
Относно Ботев и приятелят му Владо Йончев, и майка му твърдят, че Ботев и Калушев са две различни вселени и нямат никакви допирни точки. Според Йончев е искал да подскаже къде се намират, но защо- не знае. Но и на мен ми се струва, че прави доста, за да бъде намерен.

1. Изпраща съобщение на Деян и майка си малко преди събитията в Петрохан. Ами ако Деян или майка му веднага бяха звъннали на 112? Ако Деян се беше вдигнал веднага да ходи до хижата след като и тримата там не си вдигат телефоните?
2. Тръгва с кемпера, а не с джипа, та ако се може всички да забележат големият лъскав кемпер по пътя и да го запомнят и да нямат съмнение, че са го виждали да минава през селото/града
3. Публикува Ботев малко преди (уж) всички да започнат да го търсят. Ами или ще е Враца, или Калофер или Шипка?
4. Включва си старлинка на 2.2? Това е много лесно за проследяване пък вече установихме, че той не е тъп.
И въпреки всичко това, не успяха да ги намерят преди да умрат, това са 6-7 дни... Старлинка показвал твърде голям периметър. Добре, ама отново- търсиш КЕМПЕР, не тротинетка. Дрон, хеликоптер?!
Това не е доказано - че са “6-7 дни“. Преди да умрат.
От самото начало моята хипотеза е, че са били мъртви още преди тримата на Петрохан.
Това със старлинка се отхвърли доколкото знам.
Но дори и да не е, няма шанс да са били живи повече от ден.

И БТВ, и 24часа (https://www.24chasa.bg/bulgaria/article/22268071) съобщиха, че са локализирани във Врачанският Балкан, но периметърът е бил твърде голям. Също имаше лийкнати данни от аутопсиите, не от врачанският сайт, а пак от уж сериозни медии, че са починали 24-36 часа преди да бъдат намерени. Искам да кажа- това е официалната версия, предоставена от официални медии, не от брадва.бг или от сорта. При всички положения твърдят, че живи или мъртви те веднага са се насочили към Околчица, не са се отклонявали и не са ходили другаде след като са стигнали там (според камерите на АПИ).
Виж целия пост
# 21 887
Въпросът е, че след неуспешния първи изстрел е невъзможно да е хванал пистолет и отново да се прицели в главата.
Да, най-вероятно Дечо го е довършил, ако е бил последен.
Виж целия пост
# 21 888
Близките на загиналите на Околчица ще предадат телата за повторна аутопсия, от независими лекари.

И да се извърши такава, няма процесуална стойност. Най-много да се ползва като основа за доказателствени искания на пострадалите след предявяване на разследването. Дотогава пък телата ще са вероятно погребани и както казах, нови СМЕ ще могат да се правят само по писмени данни и фотоалбуми.

Цитат
Искам да кажа- това е официалната версия, предоставена от официални медии, не от брадва.бг или от сорта.
Ще ми се да знам какво точно се разбира под "официална" медия.
Виж целия пост
# 21 889
По-назад що-годе се опитах да обясня защо не е невъзможно да не умреш от първия изстрел в случая на Ивей с пушката. Ще добавя - при доста къси ръце едва стигащи до спусъка, в положение на пушката, обратно на проектираната ѝ позиция за стрелба, може да се получи прекалено опъване с напрежение на ръката, което да доведе до инстинктивно и неволно повдигане на брадата много нагоре. Един вид да се "намести" под дулото. Да, но така мозъкът остава назад и при изстрела куршумът не минава през него.
Има и доказани случаи на самоубийства с два пистолета в главата едновременно, не знам тук ако беше така какъв вой щеше да е как това е абсурд и е 1000% екзекуция.

Той е ловец. И най-много разбира от оръжия.

На 1-2-3 стрелят едновременно? Ивей не успява от раз и се самодовършва. Много малко вероятно по състоянието на ръцете му и нали Дечо помогнал или и това отпадна? Пък Дечо има проблем с очите и не стреля. Едва ли ще е изчакал. Или теглят чоп. Вторият се довършва като види, че първият е приключил. Третият след като види, че вторият е свършил. И третият е с най-сигурното оръжие и е най-добрият стрелец и най-хладнокръвен. Пламен?
Виж целия пост
# 21 890
Близките на загиналите на Околчица ще предадат телата за повторна аутопсия, от независими лекари.

И да се извърши такава, няма процесуална стойност. Най-много да се ползва като основа за доказателствени искания на пострадалите след предявяване на разследването. Дотогава пък телата ще са вероятно погребани и както казах, нови СМЕ ще могат да се правят само по писмени данни и фотоалбуми.
Поне в името на истината.
Виж целия пост
# 21 891
Добре. По-напред в темата беше споделен линк към публикация от страницата АКО ТЕ ИМА ЛЮБОВ.

https://www.facebook.com/photo/?fbid=1453952939432742&set=a.626388042189240

Ето го отново. Бързо са погребали хората от Петрохан - тоест, на властите всичко им е ясно, разбирам, има записи от камерите, да речем, видели са, че са били само тримата, сами си теглят куршумите и няма други хора.
 Ама за Околчица защо да няма повторни експертизи? Нека има, родителите явно могат да си го позволят. Не че нещо ще върне децата им.
Виж целия пост
# 21 892
Кой ли ще се съгласи да ги прави като се знае патоанатома на Беленски как го самообисиха....
Виж целия пост
# 21 893
Е, то за някои ще е истината, за други - не, но в този случай самите разследващи и прокуратура положиха всички усилия работата им да не се ползва с доверие. Не можеш да откажеш на лица с процесуално качество по делото запознаване с доказателства или поне част от тях (които са от значение за упражняване на правата им да искат събиране на доказателства чрез всички допустими по НПК способи, назначаване на експертизи, да правят възражения и т.н.), защото формално това става с предявяване на разследването след неговото приключване и много държиш да спазиш буквата на НПК и да покажеш, че спазваш правила,  а да ги предоставиш на парламент и медии. Този очеизваден двоен и дори циничен стандарт подхожда на мутри, не на разследващи органи и прокуратура. 
След приключване на разследването и предявяването му много от процесуалните действия вече не могат да бъдат извършени повторно, някои способи стават неприложими, а телата - вече погребани (когато се касае за дела с причиняване на смърт, не визирам само сегашните производства). В такъв случай трябва да се разчита на това, че всички действия по разследването са извършени прецизно, по правилата и с необходимата пълнота, безпристрастност и обективност. А за това е нужно всеки ден и по всяко производство разследващи и прокуратура да доказват, че работят именно по този начин, за да се ползват с доверие при всяко следващо. 
Виж целия пост
# 21 894
По-назад що-годе се опитах да обясня защо не е невъзможно да не умреш от първия изстрел в случая на Ивей с пушката. Ще добавя - при доста къси ръце едва стигащи до спусъка, в положение на пушката, обратно на проектираната ѝ позиция за стрелба, може да се получи прекалено опъване с напрежение на ръката, което да доведе до инстинктивно и неволно повдигане на брадата много нагоре. Един вид да се "намести" под дулото. Да, но така мозъкът остава назад и при изстрела куршумът не минава през него.
Има и доказани случаи на самоубийства с два пистолета в главата едновременно, не знам тук ако беше така какъв вой щеше да е как това е абсурд и е 1000% екзекуция.
Добре, дръпнал е главата много назад и по този начин не е засегнал мозъка и остава жив, после обаче идва сложното, в това си състояние, с липса на епидермис на ръцете, наранен четвърти пръст на лява ръка, в тъмното успява да намери пистолета и прави нов опит, този път отгоре - надолу, който според мен също е доста труден за изпълнение. Това мен ме навява на мисълта, че някой друг е направил втория изстрел.
Виж целия пост
# 21 895
Кой ли ще се съгласи да ги прави като се знае патоанатома на Беленски как го самообисиха....

У нас сигурно има не повече от 50 действащи патоанатоми. Голяма част сигурно се познават и да коментирали случая. Голяма част са на заплата в големите градове и сигурно не могат на частно да врътнат една аутопсия в държавната болница.

Колко частни морги смятате, че има?
Виж целия пост
# 21 896
Въпросът е, че след неуспешния първи изстрел е невъзможно да е хванал пистолет и отново да се прицели в главата.
Да, най-вероятно Дечо го е довършил, ако е бил последен.
Защо тогава казват, че на Петрохан са три самоубийства?
Виж целия пост
# 21 897
В чужбина може би има, ако е разрешено, разбира се.
Виж целия пост
# 21 898
Първо, не трябва патоанатом, а съдебен лекар. Второ и при погребани лица при някакви съмнения се прави ексхумация и повторна епикриза. С риск пак да ни докладват и заметат, щото явно трябва да пишем само за чай и боровинки.
Виж целия пост
# 21 899
Това с проблема със зрението на Дечо няколко пъти ми прави впечатление! Тълкуването - няма разрешително за оръжие, значи не е стрелял!
Дечо не вижда НА ДАЛЕКО, за това не шофира и не е участвал в стрелби. Но не е сляп, не е неориентиран, не е невиждащ или със затруднено зрение, че да не може  да хване пистолет и да застреля който и да е наблизо. Няма да улучи някой надалеко, но аргумента "не виждал, значи не е стрелял" в човека до него е нелогичен.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия