Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 490 963
  • 45 634
# 22 545
Ама чакайте ... дори да излезе ,че mafiata  ги е избила всичко до крак за да си сече дърва или да си бракониерстват лисици или там уотевър ...тази група е проблематична в самия си генезиз -трима -прислужващ персонал , някакъв рандъм лама , деца неходещи на училище ,неживеещи с родителите си, пребивават сами с мъже ,които нямат жени ,приятелки и са там щото са смели ,слънчеви и благородни и ще борят лошите ...абе ейййй ?! Хората да не са някакви шматки...
Държавата била виновна...
Виж целия пост
# 22 546
Чакайте сега, това че някой има определени политически пристрастия, не го прави сляп за всички нередности, на това място и от тези хора. Там смърди, във всяко едно отношение, а покриването им е било при различни
правителства и при управлението на различни политически сили.
Отделно, нито е законно да си оставиш малолетното дете на някакви, неясно какви, нито е законно то да не посещава училище. И пак всички правителства и политици широко са си затваряли очите.
Още по-фрапиращо е, че и до ден днешен няма реакция на държавата, срещу директорката на училището, която е покривала отсъствията на децата. Между другото, не чух реакция срещу действията ѝ, от нито една политическа партия, от нито един депутат, дори от тези които си правят сериозен ПР по училищата и в защита на децата.
И да, ако се бяха размърдали по сигнала на Валери, нещата може би щяха да изглеждат по друг начин. И щеше да е ясно, какво прави този човек с невръстните момченца. Аз съм много склонна да му вярвам на Валери, но за съжаление, вече няма как да бъде доказано.
Виж целия пост
# 22 547
Свидетел на престъпление, който има какво да крие и възпрепятства разследването става заподозрян. Пуска се да духне в чужбина, ако предварително се знае, че не е убиеца. Значи, или знаят кой е, или "знаят", че е самоубийство. Или и двете.

Г. Краули, OnDiNe_ много подробно ти е обяснила нещата, само искам да допълня някои неща. В наказателното производство няма процесуална фигура на "заподозрян", има "обвиняем". Забраната за напускане пределите на Република България е мярка за процесуална принуда, която се прилага спрямо обвиняемия.
За да стане един човек обвиняем, трябва да има събрани достатъчно доказателства, че е извършил престъпление. Съгласно действащия Наказателен кодекс, отказът да предоставиш телефона си не е престъпление, а за извършено такова от Деян явно не са били събрани доказателства към онзи момент, за да могат да го обвинят и наложат каквато и да било мярка.
А може службите просто да са го пратили на мексиканската мафия да се занимава с него, че тука целият наличен ресурс е ангажиран с прикриването на останалите мафиотски убийства и няма кой да прикрие още едно.

Бях пропуснала това участие на Ани Владимирова по случая:



Много добре обяснява елитарното мислене и поведение на родителите, което травмира и уврежда децата. Маса хора се опитват са се самоубедят, че са нещо повече, насаждат го и на децата си, вадят ги от системата и така ги погубват.

+1, страхотно включване на Ани Владимирова, мерси за споделянето.
Виж целия пост
# 22 548
Просто като оставим настрана , чадърите, кафетата, Шишита, Боковци,Кирчовци, няма как патоанатомите да си измислят резултатите от аутопсията такава каквато е , властта се сменя те си остават, то са и на изчезване в България , няма как да има чужда  Днк- те  да изнесат обратното: че няма, няма когато няма следи и намеса на външни лица те да кажат : ами има. Доказателствата  в случая наистина нямат нищо общо с политическата обстановка , това ако го вденете ще ви е по- лесно. А другите неща до екзитването да си се разследват по реда - замитането на сигналите за всичко свързано с тях, неглижиранито на децата и другите му неща , който е участвал и си е затварял очите да бъде подведен под отговорност. Никой от хората участващи в разследването няма да изнесе грешни факти и да си рискува всичко, образно казано. Политиците днеска ги има , утре ги няма.
Виж целия пост
# 22 549
Копирам последните три абзаца от Тони Николов. Нарочно не ги слагам в скрит текст.
-------------
По време на траур наш дълг е на първо място да проявим милост към загиналите и техните близки. Достатъчно кал и заклеймявания се изляха още първите дни.

Ако близките намерят сили да кажат, каквото знаят, редно е внимателно да ги чуем. Ако предпочитат да замълчат, това също е тяхно право.

„Истината е някъде там“. Но е срамно тази страшна трагедия да се политизира. Дано пълните записи от видеокамерите и документите по делото бъдат разсекретени и един ден да научим истината – колкото и зловеща да е тя.
Виж целия пост
# 22 550
Конспираторите я политизират  трагедията, а истината изобщо не е някъде там , а е ясна. Страшното е сектата или култа , и всичко и всички свързани с нея
Виж целия пост
# 22 551
И сега да се върнем на темата. Смятате ли, че на 6 човека, и отвреме навреме по още някое приходящо дете, са им необходими толкова много превозни средства - бус, кемпер, джипове,....,  моторни шейни, даже не знам колко са общо на брой. Като тия хора не ходят на работа, а двама от тях не са шофьори. Също и не става въпрос за колекционерство на коли.
За какво са им трябвали?
Виж целия пост
# 22 552
И сега да се върнем на темата. Смятате ли, че на 6 човека, и отвреме навреме по още някое приходящо дете, са им необходими толкова много превозни средства - бус, кемпер, джипове,....,  моторни шейни, даже не знам колко са общо на брой. Като тия хора не ходят на работа, а двама от тях не са шофьори. Също и не става въпрос за колекционерство на коли.
За какво са им трябвали?

Нали го работят като рейнджъри, може и да са им дали по някакви програми , като са източвали средства- къде европейски , къде народни. Кемпера са го ползвали за пътувания заедно, няма как такива хора да спят в мордорски  хотели.
Виж целия пост
# 22 553
Знаем ли нещо за политическите възгледи на Валери Андреев-баща? Защото за съпругата му и главен спонсор - знаем.
https://www.standartnews.com/balgariya-obshtestvo/maykata-koyato … pp-db-623742.html
Първата голяма финансова инжекция е дошла от Валери Андреев - старши, свързан с ДАНС.
Или си мислите, че богатите и умни мъже, които дават на жените си милиони за да ги пилеят по изчанчени хобита се ринат с лопата?
Без да съм фен на някоя партия, няма как да не отбележа, че ПП искаха разсекретяване, а кооой гласува против?
Е и това ако някой извърти, ще го призная.

Давайте де - кои партии подкрепяха и спонсорираха групата?
Точно това е вярно, колкото и да се опитвате да не признаете.
Виж целия пост
# 22 554
Те нищо не са работели. А НПО-то и школата за приключения  са били просто един параван. Зад този параван можеш да оправдаеш наличието на толкова много коли и оръжие. Дружествата им нямат дейност според подаваните финансови отчети, нали така. Имат само задължения. Не ясно по какви сметки отиват парите от дарителите и колко дарители има. И не е ясно как финансово си покриват разходите. Само поддръжката на тази огромна хижа е доста скъпа. Официални приходи през последните години тези хора освен Дечо нямат. Остава да имат приходи от други дейности - какви са те?
Виж целия пост
# 22 555
В последните страници говорите за политика и се чувствам "изгубена в превода". 😁
Сетих се нещо: добре де, в Мексико практикували "екстремни спортове", тоест гмуркали се, аз за друг екстремен спорт не съм чула. А в Петрохан? Какво са практикували тези деца? Николай бил много щастлив от гмуркането в Мексико и станал номер едно в света (според не помня вече коя кукувица, май София). А Александър? Той горкият какво е практикувал, от какво е бил щастлив и в какво е бил най-добър? Щом една диктовка не може да напише без грешка на 15 години, явно и в образованието не е блестял. Това ли е бил щастливият живот извън системата? Чашки, гърненца и молитви, а като супер забавление, игра с кучето и каране на колело в пущинака? Горкото дете. 😔
Виж целия пост
# 22 556
И сега да се върнем на темата. Смятате ли, че на 6 човека, и отвреме навреме по още някое приходящо дете, са им необходими толкова много превозни средства - бус, кемпер, джипове,....,  моторни шейни, даже не знам колко са общо на брой. Като тия хора не ходят на работа, а двама от тях не са шофьори. Също и не става въпрос за колекционерство на коли.
За какво са им трябвали?
"Харченето на дарени пари е въпрос на висок морал, отговорност и прозрачност".Затова са си купували скъпи МПС и пушкала.
Лежане и медитиране.
Виж целия пост
# 22 557
Той Калуша е държал всички , които са в сектата да правят  дарения, , а те не са малко тези хора,  те имат поддръжници и в чужбина. Сега как се е случвало това не знам и как са минавали парите. Софито може и в чували да ги е мъкнала към хижата.
Виж целия пост
# 22 558
Кой ли вече не се изказа по медии и соц.мрежи… И особено от един определен социален балон, който много държи да обяснява на тези извън него как да се държат и какво да мислят. Какво е редно да се прави по време на траур е валидно за частния траур. В случая става въпрос за точно такъв. За траур сред близките и приятелите на починалите. Но нека да не го пришиват и за колективен, макар и да имаше подобни несъстоятелни подмятания. За всички останали хора това е шокиращ, безпрецедентен криминален случай с обществено значение и колективен урок. Но да бъдат напъхвани в траура не е ок.

Копирам последните три абзаца от Тони Николов. Нарочно не ги слагам в скрит текст.
-------------
По време на траур наш дълг е на първо място да проявим милост към загиналите и техните близки. Достатъчно кал и заклеймявания се изляха още първите дни.

Ако близките намерят сили да кажат, каквото знаят, редно е внимателно да ги чуем. Ако предпочитат да замълчат, това също е тяхно право.

„Истината е някъде там“. Но е срамно тази страшна трагедия да се политизира. Дано пълните записи от видеокамерите и документите по делото бъдат разсекретени и един ден да научим истината – колкото и зловеща да е тя.
Виж целия пост
# 22 559
Да де, ама парите от СА са свършили, а май не са успели да излъжат много други балъци. А и не знаем с какви пари разполагат по лични сметки - най-вероятно не в България, разбира се.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия