Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 476 461
  • 45 243
# 2 445
Съобщението на Калушев до майка му показваше, че не смята да живее.

Да, абсолютно. И е знаел, че отзвукът ще е сериозен, но нищо нямало да е вярно- е, за съжаление, смъртта на 6 души , сред които и дете, е факт.
Но както казах онзи ден, той е написал смс-ът и поста във дб, и най-вероятно с е е отправил да довърши започнатото. Защо са тръгнали изобщо…не знам.
Виж целия пост
# 2 446
Теория?
Да застави трима мъже (приятели от години) да приберат кучетата, да запалят хижата, а после да коленичат и да бъдат разстреляни. С деца около себе си.
После да ги натовари в кемпера, да ги закара на Околчица и да се самоубият или поне той. Как се случва?
Виж целия пост
# 2 447
Аз изчетох 9-те страници в онзи форум, където обсъждат Лама Иво, та има доста ред флагове за него. Ето нещо, което той сам споделя за себе си:

“Regarding the mention of some of my personality flaws in this thread, I must say that these observations are, sadly, entirely accurate. I have others flaws too, which I can voluntarily add to the list upon request. My character is not very pleasing, my attitude is often rude with people, and on top of that my command of the English language is poor and what I write often actually comes out more strong than I intend. And I have little patience with nonsense.I do not think highly of myself, so I can understand very well anyone who does not like me.

Бил си е неуравновесен за мен. Ще видим какви подробности ще дадат.
Виж целия пост
# 2 448
Институциите, за съжаление, също имат и друга задача (освен оповестяване на случилото се): да не пречат на собственото си разследване, като напълно целенасочено често отклоняват вниманието или изразяват становища, които са противни на реалните. Смята се, че всяко публично изявление е ключово, ако се касае за такъв случай.

Подкрепям мнението на една дама тук, че е възможно да е имало напълно съзнателна кампания за идеализирането на Калушев от множество страни, ако хипотезата е била, че именно той е изпаднал в съмнително състояние на духа и първоначалната информация е, че е опасен.

Ако Тодор Тодоров е криминалният психолог по случая, това ще е жокер също, той по принцип е смятан за колос в преговорите. Но не знаем кой е и дали изобщо има такъв.

Никой не очаква през час да дават точни и конкретни сведения какво са намерили, къде търсят и т.н. Има си начини да дадат базова информация и да успокоят обществото, без да пречат на разследването.
Вместо това излезе главния прокорур, обясни ни как селяните се объркали за ДАНС, защото не разбират и не разпознават униформите, каза ни, че там са се вършили небогоугодни работи и той нищичко не знае за това (супер успокояващо, нали). Пуснаха слухове за педофилия и после нито дума по повод разследването. Това ли е отклоняване на вниманието?
Виж целия пост
# 2 449
Ако някой друг е организирал всичко това, явно е бил доста възвишен. Да постне стихотворението "Борба" от профила на Калушев, да изпрати загадъчен смс на майка му, да закара тримата до връх Околчица и да ги убие героично в знак на протест срещу тази кочина. Ако ще обвинявате мафията, не е мексиканската, не вярвам да имат чак такива дълбоки познания по българска история. Това си е ритуално убийство/самоубийство от всякъде. От къде време при професионалните килъри за такава емоционална подготовка на събитията.
Виж целия пост
# 2 450
Цитат
Няма никакъв начин да се случи това, освен ако не са били упоени/дрогирани.
Виж за това не се бях сетил. Това е единственият начин той да го е извършил. Но първо къде са останалите 4. Второ за чии, не е приключил всичко тогава, а влачи упоените деца до Околчица. Ох, сетих се причината, ама трябва да изгледам двучасовото видео с Калушев, да видя дали е откачен наистина, макар че може и последните години да е откачил, да направи масово убийство, и самоубийство, по начин по който да опита да изглежда всякаш, спасява децата, опитал се е да ги спаси, за това ги е закарал на друго място, и да си отиде като герой, а не като убиец и самоубиец. Но трябва да има психически причини за това. А и да има в кръвта на убитите упойващи вещества.
Виж целия пост
# 2 451
Не виждам нищо невъзможно в това Калушев да ликвидира тримата в хижата. Според мен те са се противопоставили на по-нататъшни “школи” и смахнати отношения с деца.
Виж целия пост
# 2 452
То сигурно и ние сме впрегнати да очерняме жертвите. Това, че някои пишат и се ровят в живота Калушев и другите, не означава че някой ги е впрегнал. Просто това в момента е най- актуалната тема и е нормално всеки да изразява мнение. За медиите пък да не говорим, това им е основната робота. Това,  че излязаха имена на политици, които са ги финансирали, допълнително налива масло в огъня и разделя обществото. Представям си ако Пеевски и Борисов са ги спонсорирали какво щеше да е.
Виж целия пост
# 2 453
Теория?
Да застави трима мъже (приятели от години) да приберат кучетата, да запалят хижата, а после да коленичат и да бъдат разстреляни. С деца около себе си.
После да ги натовари в кемпера, да ги закара на Околчица и да се самоубият или поне той. Как се случва?
С вътрешна убеденост, че това, което правиш, е единството правилно. Има много примери, как вярата в дадена кауза, изкривява възприятията до неузнаваемост.
Виж целия пост
# 2 454
Но защо не ликвидира всички наведнъж
Виж целия пост
# 2 455
Те не са били трима в хижата. 10 са били, липсват 4, за които никой нищо не казва.
Виж целия пост
# 2 456
Излезе материал за първите свидетелстващи младежи обаче:
https://glasove.com/na-fokus/mlad-mazh-e-svidetelstval-za-seksua … NQ-BbB1tktAHqqSbw


Ще си позволя да цитирам някои неща от тази статия:

Цитат
Младият мъж обяснил, че макар сексуалните отношения да са започнали, когато е бил още на около 15-годишна възраст, това се е случило доброволно и го е възприел като част от живота си в групата и неговото личностно развитие под менторството на Лама Ивайло Калушев. Обяснено му било, че мъжете са самодостатъчни и за да имат пълноценно израстване, нямало нужда от близки и интимни отношения с жени.

Цитат
Според източниците на "Гласове" бившият интимен партньор на „Лама Ивайло“ обяснил още, че напуснал Мексико, след като отношението към него започнало да се променя. Калушев отделял повече внимание на друго от малолетните и непълнолетни момчета, които били на продължително обучение в Централна Америка – Николай Златков.

Цитат
Бащата на Николай Златков опитал да го изведе от групата, но без успех. Той също е дал подробни показания. Мъжът бил силно притеснен за живота на сина си и разкрил множество информация за групата на Калушев, която е събрал през годините.
Виж целия пост
# 2 457
Бил си е неуравновесен за мен. Ще видим какви подробности ще дадат.
Един път се самоопределя като „великият учител”, друг път: „смъртен с много привички”. След това: „който се докосне до учението му, е привилегирован/специален”, накрая Ботев и „героичност” срещу някакво статукво, „кочина”?

Налудно от всички страни.
Виж целия пост
# 2 458
Ако някой друг е организирал всичко това, явно е бил доста възвишен. Да постне стихотворението "Борба" от профила на Калушев, да изпрати загадъчен смс на майка му, да закара тримата до връх Околчица и да ги убие героично в знак на протест срещу тази кочина. Ако ще обвинявате мафията, не е мексиканската, не вярвам да имат чак такива дълбоки познания по българска история. Това си е ритуално убийство/самоубийство от всякъде. От къде време при професионалните килъри за такава емоционална подготовка на събитията.
Не твърдя, че професионалните килъри са възвишени, но това не означава, че са пълни тъпаци. В крайна сметка, всеки средноинтелигентен човек е чел Ботев. А и когато "мишената" е важна, подготовката също е сериозна.
Виж целия пост
# 2 459
Мои спекулации: тримата в хижата са убити от другите трима. Държани са някак обезвредени.
После ламата уж да избага с децата, те са му имали пълно доверие, и ги разстрелва на Връх Ботев.
Къде е оня баща да ни съди за клевета.
Хем ми е жал за него, хем се чудя откъде тази увереност, че вс е наред.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия