Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 487 636
  • 45 552
# 2 505
Местен жител, с когото Иво повече си говорил в с. Българи, беше казал, че идвали с големи джипове и с тях се качвали в планината. Така, че както писах и по-рано, за мен в джиповете са били хората от хижата.
Виж целия пост
# 2 506
Поне това малко дете Л. не е било там.
Виж целия пост
# 2 507
Даже не каква да е жена,. а такава която е била близка с едната от жертвите спомена джиповете
Постът е във ФБ от 4-ти сутринта. Позната на Иво И пише хубави думи за него:
"В неделя привечер спряхме с  .... на чешмата на Петрохан на разходка и до нас преминаха 4 планински джипа към хижата и все се чудя дали той е бил в някой от тях - а часове по-късно душата му вече е пътувала нагоре от това същото място."
Нарочно не поствам линк.
Виж целия пост
# 2 508
И аз забелязвам именно трудността в това нормални хора (поне такива, които попадат в континуума на нормата) да си обяснят подобни „психо” действия. И това е напълно очаквано и човешко.

Само тези, работили или виждали отблизо хора със сериозни налудности, имат ясната представа, че такива личности вярват в реалност, която считат за напълно действителна и съществуваща, въпреки че нея я няма. „Подтикнати” от гласове, видения, референтни налудности, налудност за величие и за преследване, за съжаление, са опасни не само за себе си, но и за околните.

Тежък случай.
Дали се разбира?
Факт е, че полудял човек уби няколко човека и дете на 15 г.
Къде е този факт? Разбра ли се вече кой е и какво се е случило в кемпера?
Виж целия пост
# 2 509
Намеци?

Как ще си обясните сигналът, подаден от бабата и дядото на Леон? Каква цел може да имат двама възрастни души?
Ако прочетеш сигнала, ще видиш, че Калушев не е направил нищо 'нередно'. Бабата и дядото на детето са просто недоволни от решението на майка му да го прати да живее в хижата и да се обучава на рейнджърска работа и искат да си го върнат обратно. Лично аз не мога да разбера защо една майка ще даде сина си на чужд човек за отглеждане, но има и такива хора по света, които не искат да гледат децата си.
Виж целия пост
# 2 510
Само ще си изразя мнението, че бащата на едното дете, който включиха миналата сутрин по Нова тв беше с изключително странно поведение - първите 10 минути от разговора той не обели и  дума за това, че синът му всъщност е заедно с Калушев. За сметка на това чухме лавина от хвалебствия за Калушев.

Макулев буквално се опита да скрие, че детето му е с Калушев при първото му включване по Нова.

Друго, което ми направи лошо впечатление е официалното изявление на училище Космос, според което те нямат никаква връзка с Калушев и дейността му, освен, че веднъж миналото лято са излъчили и представили филма му на детски научен фестивал.
Това обаче противоречи на интервюто на директорката пред Телеграф няколко дни по-рано, която сама признава, че си е пращала и двете деца при Калушев.
Също така в сайта на НАКЗТ училището е споменато като партньор на рейнджърите.
Виж целия пост
# 2 511
Интересно ще е какъв час/ден на смъртта. Ако е отпреди 5 дни да речем, трудно е намирането. Но ако е от ден-два, това е провал на службите.
Виж целия пост
# 2 512
Нали се писа, че има много полиция на север, явно са имали подозрение къде може да е кемпера. А не по бургаско. Замотвали са новините. Обаче, ако е минавал по черни пътища, познавайки планините, нищо чудно да са ги пропуснали.
Виж целия пост
# 2 513
И аз забелязвам именно трудността в това нормални хора (поне такива, които попадат в континуума на нормата) да си обяснят подобни „психо” действия. И това е напълно очаквано и човешко.

Само тези, работили или виждали отблизо хора със сериозни налудности, имат ясната представа, че такива личности вярват в реалност, която считат за напълно действителна и съществуваща, въпреки че нея я няма. „Подтикнати” от гласове, видения, референтни налудности, налудност за величие и за преследване, за съжаление, са опасни не само за себе си, но и за околните.

Тежък случай.
Дали се разбира?
Факт е, че полудял човек уби няколко човека и дете на 15 г.
Все още няма никакви факти, не знаем дори колко трупа са открити, да не бързаме. 4 джипа за 4-ма възрастни, младеж и дете са твърде много. Освен ако не са отишли да се катерят в някоя пещера, и са им трябвали много джипове, за много въжета, катераческо оборудване, ама колко па място да са заемали тия въжета, за 6 души. По принцип хора които живеят заедно от години, на братски начала, не се разкарва всеки с отделна кола, като излизат на някъде, освен ако не отиват на съвсем различни места. За мен тия джипове, стават сериозно съмнение щом са били 4, а не 2, което е нормално за копмания от 4 възрастни, дете и младеж, да имат връзка със случая, което изключва извършителя да е Калушев. (Признавам, че не ми се иска да се окаже че е той, предпочитам да живея свят, в който и такова екстремно престъпление има своя логика и рационалност. Да е замесен трафик на мигранти, дрога, нещо друго, мафия да има замесена, а не ирационални действия на луд човек. Не че така би се придало смисъл на убийствата, но света става по логичен.)
Виж целия пост
# 2 514
https://www.24chasa.bg/bulgaria/article/22248186
Какво казва Слави Ангелов, аз му вярвам.
Виж целия пост
# 2 515
Има загинало дете, по кой знае какъв начин загинало. Има и младо момче, загинало и то не се знае как. Не се знае и как са живели и дали не са се спасили с тая смърт, грях ми е на душата. Има 3-ма други загинали. Обаче се продължава да се търсят "хубави думи" за човека, който е подал последната информация около тях, с едно налудничаво съобщение, било то и кодирано. Има значение дали е или не е педофил, но дори и да не е, дали е трябвало поне 2-ма млади човека така да приключат, единият от които е бил под опеката на Калушев? Дори и да е иманярство, наркотици или каквото и да е било, все в някакъв момент е можело това дете да бъде в по-сигурна среда, па била тя и лошата българска действителност. Светъл път на младите душици. Нормализирането на всичко ненормално е почва за още такива дейности.
Виж целия пост
# 2 516
Полицията обещава официална информация в 17 ч.
Виж целия пост
# 2 517
Намеци?

Как ще си обясните сигналът, подаден от бабата и дядото на Леон? Каква цел може да имат двама възрастни души?
Ако прочетеш сигнала, ще видиш, че Калушев не е направил нищо 'нередно'. Бабата и дядото на детето са просто недоволни от решението на майка му да го прати да живее в хижата и да се обучава на рейнджърска работа и искат да си го върнат обратно. Лично аз не мога да разбера защо една майка ще даде сина си на чужд човек за отглеждане, но има и такива хора по света, които не искат да гледат децата си.

Пълен абсурд. Бабата и дядото са изключително притеснени, не просто от решението, а от поведението на дъщеря им и детето. Сигналът им е зов за помощ.

https://trafficnews.bg/bulgaria/istoriiata-8-godishniia-leon-koi … -kalushev-368777/

Цитат
Макар Леон да е бил привързан изключително много към баба си и дядо си, двамата разкриват пред социалните, че след като детето е дадено на „рейнджърите“, момчето се променя. Става агресивно, затворено, отслабва и физически.

Цитат
По-малкото братче също преживява тежко раздялата с Леон, обяснявал, че батко му щял да остане завинаги в хижата в „Петрохан“.

Цитат
Самият Леон отсъствал от дома си с месеци, не бил вкъщи за Коледа, за Нова година, дори за рождения си ден на 11 февруари.

Колко по-зловещо може да бъде написаното?!
Виж целия пост
# 2 518
Най-вероятно вече никога няма да се разбере какво се е случило.
Виждам, че във фейсбук повечето хора се насочват към политическо/мафиотско вмешателство.
За мен продължава да няма външна намеса и всичко се е случило след някакъв вътрешен конфликт.
Просто не си представям как която и да било мафия иска да се замеси показно с 6ма убити, сред които и 15 годишно дете, за да може да се двигне шум до небесата в цялата държава.
Виж целия пост
# 2 519
https://www.24chasa.bg/bulgaria/article/22248186
Какво казва Слави Ангелов, аз му вярвам.

Това е материалът на психиатъра, когото цитира.

https://darik.bg/poredna-versia-za-troinoto-ubiistvo-krai-petrohan~515713.html

За разширеното меланхолно убийство не знам, но абсолютно точно описва това, което се случва във форума. И това е естествено, доколкото разбирам, колкото и зле да изглежда.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия