Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 518 300
  • 46 436
# 27 975
Колкото и някои да са се засегнали на "квадратни глави" и "Бай Ганьо" (даже не знам откъде тръгна и дали са автентични обидите), съгласете се, че разследване на престъпление не се води и в никакъв случай не би трябвало да се води на база колко са ни симпатични/неприятни жертвите, добри или лоши хора са били приживе.
 Първо-това е строго субективно- дори тук половината смятат Калушев за жив дявол, а другата половина-че е умишлено и пресилено демонизиран. Колкото и да се твърди, че някои го смятат за бял и добър-такова нещо тук не съм прочела. Не знам защо си мислите, че щом някой не е смятан за  п....л и убиец, значи  няма/не може да има други грехове/провинения.
И второ: за доброто на обществото всяко едно престъпление трябва да се води безпристрасно и по възможност да се достигне до истинския извършител, защото колкото и лоша да е жертвата, този, който го е убил е още по-лош и на свобода. Тоест е заплаха за обществото. За разлика от вече мъртвия сектант и пе.....ил, живеещ си охолно и без да работи с пари с неясен произход.
Аз виждам грубо  две направлвния:
--"Не съм като него, значи съм застрахован от това, което му се случи/респективно- не съм като ония майки, децата ми са защитени. Даже да ми се случи нещо, мен полицията и службите ще ме защитят, няма да претупат, защото и те са субективни, на добрите хора помагат с взе сили, а за лошите смятат, че не заслужават напъни и възмездие"
--"Ако той не е убиеца, убийците в момента са на свобода, безскрупулни са, няма да пожалят дори дете, няма гаранция, че в някакъв момент аз или мой близък няма да се изпречи на пътя им. А когато изискам адвкватност и професионализъм от рязследващите, няма да я получа, защото те толкова си могат. А едни хора ще следят изявите ми, ще броят въздишките и сълзите."
Виж целия пост
# 27 976
Не съм изненадана. Голяма глупост сътвориха Сарафов и компания.
Осветиха нещо, което не съм предполагала че е възможно у нас.
Защо не го осветиха преди да има 6 жертви?
Защото преди това, години наред, е бил отговорен с това да го държи на тъмно. "Голям" е незаконното и.ф.! Почти народен артист.

Краули, има и трето: може и да е, може и да не е убиец ИК. Има (не)преки аргументи и за двете, но няма убеждение и факти, че безпристрастно се работи да се докаже кое от двете е.
Както и има едно направление, което с обиди се опитва са се  самоубеди "аз не съм от тия, как' Сийке". Аз не съм лош родител, аз не съм луд, аз не съм...
Виж целия пост
# 27 977
Не съм изненадана. Голяма глупост сътвориха Сарафов и компания.
Осветиха нещо, което не съм предполагала че е възможно у нас.
Да, и не само.

На мен ми е изключително цинично да се нарича кочина държавата, която им е осигурила комфорт да вършат мръсни неща.
И друго, сега ние всичките, с четириъгълните глави, сме длъжни да четем всеки ден как ес- класата на България хули институциите, които с нашите пари разследват вече два месеца грозотиите, които са сътворили тези прекрасни хора. Охраняват хижи, кемпери, и работят, подложени на грозно отношение и презрение.
"Тази кочина" може да означава ситуация и среда също. Това, че масово кой ли не
нарича държавата си "кочина", не означава, че трябва да се приписва същото значение в случая.

'Четириъгълните глави' не знам, кой ги използва, но много обиди има и от перфектните, въпреки че не им се реагира всеки път.

Прокуратурата от самото начало демонстрира, че линията, която ще следва не е на безпристрастен участник в рамките на производството, което е силно притеснително по принцип за работата им и подава лоши сигнали на всеки, който би очаквал обективни резултати от компетентните органи.

Очевидно не са се отказали от експертизи, а и няма заключения, след като са погребани, а не са им дали разрешение да ги кремират. Върнати са в железни ковчези.

Виж целия пост
# 27 978
Цитат
Днес, в Централните софийски гробища, бе погребан Иво Калушев.

Новината дойде тихо. Почти деликатно. С променена дата, за да не се превърне прощаването в спектакъл. Около стотина души – близки, приятели, хора, които са го познавали истински – се събраха да го изпратят.

Погребението е било с променена дата. Хм, интересно. И изобщо не е било в тесен кръг, 100 човека не са никак малко. София очевидно са я излъгали за датата. Явно в някоя група е писала, но определението беше "фучи". Всички май са я изолирали. Защо ли?

Защото изнесе вътрешна информация за сектата и за това какво и е казал Валери за злоупотребите с него. И от нейното интервю последва това на Валери, от когото се разбра в първо лице за какво става дума.
Виж целия пост
# 27 979
Не знам защо се коментира, че разследването се води пристрастно и само в една посока. Някъде казаха, че освен огледи, екпертизи, са разпитани над 100 свидетели. За сега обаче няма данни за пряка външна намеса. Това е мащабно престъпление. Ако са ги убили, убийците трябва да са цял отряд. Не може да е извършено от един човек, който по някакъв начин е успял да не остави следи.
Виж целия пост
# 27 980
Краули, а каква е твоята теза?
Наистина ли смяташ, че те са били, както ги описват роднини и приятели, светли, бели, неопетнени едва ли не?
Че без искат са видели/заснели нещо и някой ги е ликвидирал?
Това е единствената версия, която оневинява Калушев и другите 3ма възрастни мъже.
Във всички други случая, същите са пряко или косвено виновни за загубата на момчетата.
И не, никой не ги демонизира. Даже съседите им в първите интервюта правиха коментари в стил "добри момчета бяха, поздравяваха и помагаха".
Факт е обаче, че имат много оръжия, скъпоструващи коли, кемпери, дронове, стотици хиляди преведени парични средства и вече занравих още какво.
Е, на мен ми светва червената лампа, че не са били толкова чисти, дори да не споменаваме секта и пе***лия.
Виж целия пост
# 27 981
Пример:
Убийство в тиха улица, посред нощ. Млад мъж с ...да кажем...един арест преди 8 години за притежание на марихуана.
По новините тенденциозно споменават този факт.
Полицаите вече го знаят. Налага се изводът и сред обществото: наркоманска свада. Ем..изтрепали са се, кво.
Никой не се напъва да разследва,  защото на никой не му пука-един наркоман по-малко.
Без значение е или не е наркоман. Този, който го е убил може да убие всеки друг.
НЕ Е НОРМАЛНО да се тръгва предубедено към жертвите. А още по-ненормално е умишлено да се манипулира обществото.

Не знам защо се коментира, че разследването се води пристрастно и само в една посока. Някъде казаха, че освен огледи, екпертизи, са разпитани над 100 свидетели. За сега обаче няма данни за пряка външна намеса. Това е мащабно престъпление. Ако са ги убили, убийците трябва да са цял отряд. Не може да е извършено от един човек, който по някакъв начин е успял да не остави следи.
Няма убийство, което да не се разследва.
Виж целия пост
# 27 982
Не, не смятам. А и кой иска да ги оневини изцяло? Разбира се, че има вина, че забъркал детето. Но АКО е само за това-първо е мъртъв и няма да навреди повече. Второ-убиецът/поръчителят е на свобода. Той може са навреди. На вас, на мен.

Краули, а каква е твоята теза?
Наистина ли смяташ, че те са били, както ги описват роднини и приятели, светли, бели, неопетнени едва ли не?
Че без искат са видели/заснели нещо и някой ги е ликвидирал?
Това е единствената версия, която оневинява Калушев и другите 3ма възрастни мъже.
Във всички други случая, същите са пряко или косвено виновни за загубата на момчетата.
И не, никой не ги демонизира. Даже съседите им в първите интервюта правиха коментари в стил "добри момчета бяха, поздравяваха и помагаха".
Факт е обаче, че имат много оръжия, скъпоструващи коли, кемпери, дронове, стотици хиляди преведени парични средства и вече занравих още какво.
Е, на мен ми светва червената лампа, че не са били толкова чисти, дори да не споменаваме секта и пе***лия.

212, не ми казвай, че в абсолютно всички убийства се влагат еднакви усилия/ресурси.
Виж целия пост
# 27 983
Краули, а каква е твоята теза?
Наистина ли смяташ, че те са били, както ги описват роднини и приятели, светли, бели, неопетнени едва ли не?
Че без искат са видели/заснели нещо и някой ги е ликвидирал?
Това е единствената версия, която оневинява Калушев и другите 3ма възрастни мъже.
Във всички други случая, същите са пряко или косвено виновни за загубата на момчетата.
И не, никой не ги демонизира. Даже съседите им в първите интервюта правиха коментари в стил "добри момчета бяха, поздравяваха и помагаха".
Факт е обаче, че имат много оръжия, скъпоструващи коли, кемпери, дронове, стотици хиляди преведени парични средства и вече занравих още какво.
Е, на мен ми светва червената лампа, че не са били толкова чисти, дори да не споменаваме секта и пе***лия.
И като не са чисти, са автоматични самоубийци?!
Нали за това говорим и е темата, а не за морална дисекция на непознати, която от каква позиция следва да я правим - на безгрешни съдници?!
Виж целия пост
# 27 984
Факт е обаче, че имат много оръжия, скъпоструващи коли, кемпери, дронове, стотици хиляди преведени парични средства и вече занравих още какво.

Айде сега, четейки непредубедено тези факти, с ръка на сърцето да си кажем: кое е по-вероятно за такива хора-да се самоубият всичките, или да бъдат избити?
Виж целия пост
# 27 985
И петимата са жертви на Калушев, пряко или косвено. Той е причината всички да са мъртви. Разбира се, че никой не е само черен или само бял, виждаме и много нюанси на жълтото, във всеки един смисъл.

Аз вярвам в официалната версия за самоубийство,  но това не ми пречи да съм искрено отвратена от снимката на пресния гроб на Калушев, която е  в доста сайтове от ранна сутрин.
Виж целия пост
# 27 986
Факт е обаче, че имат много оръжия, скъпоструващи коли, кемпери, дронове, стотици хиляди преведени парични средства и вече занравих още какво.

Айде сега, четейки непредубедено тези факти, с ръка на сърцето да си кажем: кое е по-вероятно за такива хора-да се самоубият всичките, или да бъдат избити?
Може да има следващ факт. Ако е предстояло ново разследване и изгубят тези неща, какво се случва?
Виж целия пост
# 27 987
Факт е обаче, че имат много оръжия, скъпоструващи коли, кемпери, дронове, стотици хиляди преведени парични средства и вече занравих още какво.

Айде сега, четейки непредубедено тези факти, с ръка на сърцето да си кажем: кое е по-вероятно за такива хора-да се самоубият всичките, или да бъдат избити?

Аз съм писала многократно какви са моите версии и те включват и незаконна дейност на групата. Но при всички версии, които са логични, ИК не е убит или не се е самоубил, защото е вършел добри дела за обществото. Може да е вършел единствено "добри" дела за себе си.
Виж целия пост
# 27 988
И нищо от това "предстоящо ново разследване" да не е излязло пресно-пресно,  на фона на цялото "осветяване", та да не се налага да претоплят манджи от 2022 г? Не мисля.
Малък процент са самоубилите се след фалит. Не знам дали в историята има и един случай на групово самоубийство след фалит.

Поне един щеше да си каже майната му, мама ще помага.  

Факт е обаче, че имат много оръжия, скъпоструващи коли, кемпери, дронове, стотици хиляди преведени парични средства и вече занравих още какво.

Айде сега, четейки непредубедено тези факти, с ръка на сърцето да си кажем: кое е по-вероятно за такива хора-да се самоубият всичките, или да бъдат избити?
Може да има следващ факт. Ако е предстояло ново разследване и изгубят тези неща, какво се случва?
Виж целия пост
# 27 989
Не знам този свят стабилен сън ли е, но безспорно някои хора тук желаят да живеят в такъв явно. Но пък средство за самозащита, може би? Както се знае /не е казано от мен/, всичко на този свят се връща рано или късно…
Та значи ,вярва се, че тези шепа мъже са можели на самостоятелни /сектантски!/ начала да притежават три заградени имота на  крачка от граници, да си охраняват и разпореждат без нареждане и чадър от държавата?Ясно е, че са агенти, вербувани, дали да следят за нещо ,дали да дават информация. Безспорно ИК не е преценил крайната ситуация добре за децата ,което показва ,че се е случило нещо бързо и изненадващо за групата. Иначе както виждате години Мексико-България ,гмуркане, пещери, не виждам да е имало проблеми. Тук се говори като че ли Калушев е вземал поколения деца като групите в детските градини и като пораснат-айде нови. Валери е бил набутан пряко сили, а като гледам паричките са  идвали от политици, не майки.
Не знам, темата се поизчерпва, едно и също дъвчем, но и като няма нова неманипулирана информация, така е.Ако не се пръкне някоя нова снимка изтървана от някъде или Ралица не се активира, това ще е.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия