Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 503 362
  • 45 969
# 35 775
Това интервю е старо, от първите дни. Много интересна е историята с убития човечец в Мексико. Никой не каза нищо повече за този случай. Някой беше коментирал, че е имало информация че се е скарал с Калушев. Опасна лама е бил тоя господин…
Виж целия пост
# 35 776
Amona, може ли да дадете дефиниция на изолация? Петима други постоянно живеещи, няколко приходящи и хора, които виждат инцидентно, нормален социален кръг ли е? Най-малко е бил изолиран от собственото си семейство - брат, сестра, майка и баща + разширеното семейство, ако има такова.
Виж целия пост
# 35 777
Това интервю е старо, от първите дни. Много интересна е историята с убития човечец в Мексико. Никой не каза нищо повече за този случай. Някой беше коментирал, че е имало информация че се е скарал с Калушев. Опасна лама е бил тоя господин…

Според мен по тази част медиите или по-скоро хората малко почнаха да си създават филми и да спекулират. Аз не мисля, че групата на Калушев или самия той са имали нещо общо със смъртта на този човек. Просто Калушев не е искал полицията да ходи в ранчото на място, защото ще види Ники и ще започне да задава въпроси. И за разлика от нашите полицаи, онези там може по-голям проблем да създадат и може да не се оправдаят с родителите не оказаха съпорт … (като нашите). В Мексико са по-скоро близо до САЩ в това отношение и хич няма да реагират добре на малко дете там.
Виж целия пост
# 35 778
Бе той Калушев ще се окаже че и там и тука е имал вземане даване с полицията.. по въпроса за безопасността при гмуркането, моят бивш мъж го е практикувал някога и се е отказал, поради това че няколко човека около него са пострадали. Това е огромен стрес за сърцето и за всички вътрешне органи.
Виж целия пост
# 35 779
Мисля си, да не би в основата на всичко да е момичето. Да са се скарали в групата заради нея. Ако някой е бил против в хижата да живее и момиче. Скарването да е ескалирало и да са се изпозастреляли. Но пък това означава, че Калушев е избягал с кемпера и Алекс. Ники е умрял от рикошет в хижата, затова има и обгорени места по тялото си. А Калушев го е взел със себе си в кемпера. И след няколко дни размисъл да е застрелял Алекс и после себе си. В смисъл цялото да е нещо тип битов скандал. Може Ники да е настоявал момичето да живее при тях, а другите да не са искали... нещо такова.
Това би обяснило подредените тела навън. Двама живи могат да ги изнесат и подредят, Калушев и Алекс.
Ама чак пък толкова да изперкат, че да стане такава трагедия...
Освен това как обясняваме спирането на тока. Не се връзва с битовия скандал.
Виж целия пост
# 35 780

Алекс не е бил изолиран,повтаряйки го не става ислина.
ето и нови лица се появиха ,които говорят за тях,едното момче е било в Мексико с тях
https://www.facebook.com/reel/898018333272559

Ако на 10 годинки те откъснат от майка ти и семейството ти, и не си с тях дори на рождените дни, а последната година (от 5, не от 1 месец!!!) не си виждал НИКОГА майка си, за мен няма нужда да се повтаря каквото и да било. Пределно ясно е, че детето е откъснато от света и изолирано, а сим картата му е била отнета от Калушев веднага, още при изпращането му там, за да не се свързват с него бивши съученици. На училище не е ходил, със семейството си не е бил, не е излизал никъде сам, навсякъде е бил само и единствено с Калушев! Хайде кажете, че да научим и ние, как се нарича това, ако не тотална изолация от близки, приятели и изобщо от околния свят?
Виж целия пост
# 35 781
Аз като проста майка-юрист,  да си кажа : вкарването на лице под 18 г. ( дете по смисъла на българския закон) в подземна наводнена пещера си е престъпление по Наказателния кодекс. За интересуващите се мога да посоча и текста.
Точка.
Всички извисявания, усъвършенствания и пр. да си ги правят с деца в безопасна среда.
Подводна пещера е всичко друго, но не безопасна среда.
И ако някой с тези си действия се хвали, а масата - ръкопляска, не отива обществото към добро.

За това не бях мислела. А как стои въпроса в закона. Трябва да има разрешение от родител или и това не е достатъчно и си е просто незаконно докато не са навършили 18?
Виж целия пост
# 35 782
Алекс е бил изолиран минимум от семейството си и няма защо да го повтаряме, за да стане истина.
Баща му даде тази информация в национален ефир.
Няма нужда да се казва за N- ти път кога последно е виждал майка си, сестра си, брат си и тнт.
Виж целия пост
# 35 783
Rocket, явно има. След като живееш в планината, не със семейството си, и си зависим от благоволението на петимата възрастни, за да се придвижиш където и да било, и това за някои не е изолация, ще трябва да се говори отново и отново. Докато не достигнем до някакво уеднаквено определение.
Виж целия пост
# 35 784
Аз не разбирам, защо е толкова трудно, да се подкрепя тезата, че имаме 6 убийства, без да се нормализират действията на Калушев и група?
Виж целия пост
# 35 785
Rocket, ей, това е и моето най-голямо чудене. Предполагам, че е свързано с "очернянето". Лутаме се от крайности в крайности.
Виж целия пост
# 35 786
Аз като проста майка-юрист,  да си кажа : вкарването на лице под 18 г. ( дете по смисъла на българския закон) в подземна наводнена пещера си е престъпление по Наказателния кодекс. За интересуващите се мога да посоча и текста.
Точка.
Всички извисявания, усъвършенствания и пр. да си ги правят с деца в безопасна среда.
Подводна пещера е всичко друго, но не безопасна среда.
И ако някой с тези си действия се хвали, а масата - ръкопляска, не отива обществото към добро.
Благодаря за това инфо, аз също бях сигурна, че има някакъв норматив, но не знаех, че дори се води като престъпление.
Това трябва да го чуе жълтата, защото навсякъде се хвали, че синът й на невръстна възраст е влизал в подводни пещери и достигал до 30м дълбочина.. Същия случай е и Валери, който имал-нямал 18г вече е бил инструктор с навъртян дъълъг стаж в гмурканията. Поредното престъпление от тяхна страна и то при положение, че единия е бил адвокат и би трябвало да е знаел кое е забранено...
Виж целия пост
# 35 787
Защото според мен хората реагират емоционално. Тези, които се припознават повече като нестандартно мислещи, извън матрицата, залитащи по източни философии и т.н. симпатизират на начина на живот на групата, по-склонни са да ги оправдават за децата и всичко казано против тях го приемат за очерняне.
Другата част хора разпознават Валери и децата като жертви и им светят червени флагове за групата.
Има и по средата, разбира се.
Аз не разбирам, защо е толкова трудно, да се подкрепя тезата, че имаме 6 убийства, без да се нормализират действията на Калушев и група?
Виж целия пост
# 35 788
Мене ако питате, всякак освен законово това е било семейството на Алекс и Ники.
Биологичните семейства може и да са имали някакви илюзии за положението, ама така им е било добре и са се сетили чак след смъртта им.

И така става ясно защо Калушев няма да ги върне на никого или остави някъде по пътя
Виж целия пост
# 35 789
Аз продължавам да разсъждавам върху версията убийства и самоубийства между тях си. Така и съобщението до майката на Калушев придобива смисъл. Със заимствания от разказа на Е. Алън По цитат. Разказ за лудница в гората, в която лудите са завзели лудницата и се преструват на персонал. Дали хижата не се е превърнала в подобна лудница онази вечер? И вече всичко е било необратимо объркано, затова Деян е посъветван да си ходи в Мексико. Кой кого е убил и как. Кои са били лудите и кои персоналът и как са си сменили местата...
Възможна ли е въобще подобна версия?
Нали знаете как един в семейството превърта и избива другите, накрая се самоубива. Често срещано в семейства с неразрешени конфликти и естествено лесен достъп до оръжие.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия