Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 502 324
  • 45 956
# 45 930
За кучетата съм убедена, че е злощастен инцидент и не са можели да ги изведат навън. Не биха ги оставили да се мъчат така.
И за какво толкова са бързали, че не са имали 2 минути да ги пуснат?

Не съм била в хижата и не знам разпределението на стаи и общи части, съответно не мога да докажа това, което имам предвид. А то е, че сигурно са нямали как и откъде да минат от мястото на пожара до стаята с кучетата. И другата възможност: пожарът да е излязъл от контрол и да са се паникьосали.
Във всеки случай не са оставили умишлено кучетата да се мъчат.

Bea_2022, за детето и Ники за себе си съм приела мотивацията, която neuromancer беше коментирал. Спиране на техните прераждания за сметка на кармата на Калушев.
Плюс последната капка с момичето, каквото и да е имал предвид Калушев.
Ако те сами умишлено са запалили хижата и после умишлено са се самоубили, биха пуснали кучетата, да. И нямаше да палят хижата докато не пуснат кучетата. Елементарна е логиката.
Виж целия пост
# 45 931
На тези хора не им е мигнало окото, когато през 5 години е идвал нов малък консорт, вие - кучетата им били скъпи...
И поне единият от тях е бил с Калушев, когато са убеждавали семействата  да си пускат момченцата без контрол от страна на родителите в незнайно каква къща, уж да ги учат на някакви неща... Спомнете си разказа за детето, чиито родители не са се съгласили.

Те са нормализирали всичко, което се е случвало с децата там, заради култа към личността на Калушев. И нямам предвид дали момчетата са участвали в ритуали със сексуален характер, нито дали сексуалността на Калушев е в основата, а практиките и учението са били неговата маскировка. Те са нормализирали трайното присъствие на момчетата в тяхната среда, споделяне на общ бит, занимания и възгледи. Ако не бяха ги приели за нормални, сигурно биха напуснали и не биха правили компромиси със съвестта си. Просто по техните убеждения съвестта им е била чиста. За самия Калушев обаче е друго, той е бил лидерът и двигателят на общия им живот.
Виж целия пост
# 45 932
Както казах по-горе, не може да смяташ, че разбираш тяхната логика. Отделно кой знае за какво мисли човек, когато е решил да се самоубива, може кучетата въобще да не са им минали през акъла, както и дали му е скъсан панталона.
Виж целия пост
# 45 933
Хората, които се самоубиват (изключвам тези в тежка депресия и с отклонения) не спират да си вършат всякакви ежедневни дейности, вкл. ходене на работа, спорт, защо не и боядисване в дома и т.н., не си личи, не казват, а защо да чистя сега домът си, като след 2 дни ще ме няма.

За мен случая е ясен - самоубийства в  религиозен култ.

Единствено ми е странно, защо Калушев е рискувал да сложат край няколко дни след другите, ако полицията ги беше намерила, нямаше да успее К. да изпълни плана си.
Виж целия пост
# 45 934
Вие съвсем невменяеми ги изкарахте от зор да защитите абсурдната скалъпена версия. За каквото няма доказателство - ами те са луди, не можем да ги разберем. Пълни глупости.
Имало е 3 пистолета според кмета плюс пушка, а са се застреляли с два плюс пушка. Там къде е логиката? Защо не са се гръмнали с 3 -те пистолета? И каква е тази 5-та гилза, след като са се убили с 4 изстрела?
Виж целия пост
# 45 935
За всяко дете ,най- нелепо е, като го срещне възрастен,  да го пита " как върви училището", за всеки възрастен- да се замисли над странна ситуация с дете!
Мисля си, тия деца нямали ли са никакъв,  ама съвсем никакъв контакт с хора извън тесният кръг на ламата!?
Как пък, са се опазили от любопитни очи!?

Нем може другите мъже, да са били тооолкова заслепени от ламската светлина, че да не знаят колко е нерегламентирано това.
Виж целия пост
# 45 936
За кучетата съм убедена, че е злощастен инцидент и не са можели да ги изведат навън. Не биха ги оставили да се мъчат така.
И за какво толкова са бързали, че не са имали 2 минути да ги пуснат?

Не съм била в хижата и не знам разпределението на стаи и общи части, съответно не мога да докажа това, което имам предвид. А то е, че сигурно са нямали как и откъде да минат от мястото на пожара до стаята с кучетата. И другата възможност: пожарът да е излязъл от контрол и да са се паникьосали.
Във всеки случай не са оставили умишлено кучетата да се мъчат.

Bea_2022, за детето и Ники за себе си съм приела мотивацията, която neuromancer беше коментирал. Спиране на техните прераждания за сметка на кармата на Калушев.
Плюс последната капка с момичето, каквото и да е имал предвид Калушев.
Ако те сами умишлено са запалили хижата и после умишлено са се самоубили, биха пуснали кучетата, да. И нямаше да палят хижата докато не пуснат кучетата. Елементарна е логиката.

Кучетата са ги изгорили умишлено, с цел да се видят и с тях на по-добро място.
Не са ги убили директно с куршуми, някъде назад имаше обяснение защо, нещо, че да не е от тяхната ръка отнет живота на животното, а уж като инцидент, пак във връзка с прераждания и т.н
Виж целия пост
# 45 937
Вие съвсем невменяеми ги изкарахте от зор да защитите абсурдната скалъпена версия. За каквото няма доказателство - ами те са луди, не можем да ги разберем. Пълни глупости.
Имало е 3 пистолета според кмета плюс пушка, а са се застреляли с два плюс пушка. Там къде е логиката? Защо не са се гръмнали с 3 -те пистолета? И каква е тази 5-та гилза, след като са се убили с 4 изстрела?

Има си винаги обяснение за всичко, най-често срещаната кметът не изглежда много адекватен, пиян и тн, Деян пък е в шок...чиста работа. Ако кметът не беше казал, каквото каза, още по-малко щеше да се знае за случая..Нещата с гилзата определно са скандални, защото един лъже. Дечев не каза просто брой гилзи, а подчерта, че липсата ѝ пораждала съмнение и объркване. Не е лапсус изобщо, никой обаче не счете за нужно да обясни, никой журналист не счете за нужно да попита и да се поразрови. Аз се учудвам, че има хора, и то доста в тази тема, така убедени и така вярващи на разследвнето...
Виж целия пост
# 45 938
Скрит текст:
Фалшивият герой на Ралица, който тя величае и е полубог в нейните очи , тя е забравила да спомене още едно негово важно качество, че си е падал и по малки момченца и това е в основата на всичките им проблеми и прераждания .Продължава  да наглее  с въпроса : Кой и защо ги уби? Много добре знае кой и защо .
 Пчелите са се използвали за точене на пари по програми и в момента са собственост на сестрата на Ивей.

Последно има или няма пчели? Тук вярващите на официалната версия се надпреварват да доказват, че нямало пчели, а този факт на кого са собственост напълно им противоречи на убедеността, че е нямало.
Виж целия пост
# 45 939
За всяко дете ,най- нелепо е, като го срещне възрастен,  да го пита " как върви училището", за всеки възрастен- да се замисли над странна ситуация с дете!
Мисля си, тия деца нямали ли са никакъв,  ама съвсем никакъв контакт с хора извън тесният кръг на ламата!?
Как пък, са се опазили от любопитни очи!?

Нем може другите мъже, да са били тооолкова заслепени от ламската светлина, че да не знаят колко е нерегламентирано това.

Много им пукало на тези зомбита , на гърба на чужди деца и сто тояги са малко. Да си бяха направили техни и да ги дават на чичковци в гората да им ги възпитават.
Пчели е имало със сигурност.
Виж целия пост
# 45 940
Скрит текст:
Хората, които се самоубиват (изключвам тези в тежка депресия и с отклонения) не спират да си вършат всякакви ежедневни дейности, вкл. ходене на работа, спорт, защо не и боядисване в дома и т.н., не си личи, не казват, а защо да чистя сега домът си, като след 2 дни ще ме няма.

За мен случая е ясен - самоубийства в  религиозен култ.

Единствено ми е странно, защо Калушев е рискувал да сложат край няколко дни след другите, ако полицията ги беше намерила, нямаше да успее К. да изпълни плана си.

А може да е търсил точно такава "героична" смърт, и то на Околчица. Обаче и в това не успял.
Виж целия пост
# 45 941
За всяко дете ,най- нелепо е, като го срещне възрастен,  да го пита " как върви училището", за всеки възрастен- да се замисли над странна ситуация с дете!
Мисля си, тия деца нямали ли са никакъв,  ама съвсем никакъв контакт с хора извън тесният кръг на ламата!?
Как пък, са се опазили от любопитни очи!?

Нем може другите мъже, да са били тооолкова заслепени от ламската светлина, че да не знаят колко е нерегламентирано това.

Лорд Ози, според мен хората от селото са знаели, че там има деца.
И какво от това?
Не ги е интересувало.
Аз колкото пъти гледам някакви интервюта с хора, които са свидетели на някакви странни случки, толкова пъти съм се втрещявала как е възможно толкова безразличие и безхаберие.
Никой не иска да се замесва, пък и в случая надали е щяло да има смисъл да се сигнализира, ако сигналите са потъвали някъде.
Мисля още, че начинът на живот на групата тотално е изкривил представите за реалност и нормалност.
Да не кажа, че тези представи може и изначално да са си били изкривени.
Размишлявам си...
Виж целия пост
# 45 942
Скрит текст:
За всяко дете ,най- нелепо е, като го срещне възрастен,  да го пита " как върви училището", за всеки възрастен- да се замисли над странна ситуация с дете!
Мисля си, тия деца нямали ли са никакъв,  ама съвсем никакъв контакт с хора извън тесният кръг на ламата!?
Как пък, са се опазили от любопитни очи!?

Нем може другите мъже, да са били тооолкова заслепени от ламската светлина, че да не знаят колко е нерегламентирано това.

Много им пукало на тези зомбита , на гърба на чужди деца и сто тояги са малко. Да си бяха направили техни и да ги дават на чичковци в гората да им ги възпитават.
Пчели е имало със сигурност.

А защо в темата многократно се твърди, че е нямало? Кое е вярно, обърквам се съвсем от толкова противоречия, внушения и дезинформация.
Виж целия пост
# 45 943
Покрай този случай непрекъснато се сещам за един цитат от Солженицин - "Идвам от страна, в която не се прави разлика между добро и зло". Та и тук така - пети месец се обяснява защо не е редно малки хензелчета и гретелчета да бъдат зарязвани в гората, и още има неразбрали.
Виж целия пост
# 45 944
Скрит текст:
За всяко дете ,най- нелепо е, като го срещне възрастен,  да го пита " как върви училището", за всеки възрастен- да се замисли над странна ситуация с дете!
Мисля си, тия деца нямали ли са никакъв,  ама съвсем никакъв контакт с хора извън тесният кръг на ламата!?
Как пък, са се опазили от любопитни очи!?

Нем може другите мъже, да са били тооолкова заслепени от ламската светлина, че да не знаят колко е нерегламентирано това.

Много им пукало на тези зомбита , на гърба на чужди деца и сто тояги са малко. Да си бяха направили техни и да ги дават на чичковци в гората да им ги възпитават.
Пчели е имало със сигурност.

А защо в темата многократно се твърди, че е нямало? Кое е вярно, обърквам се съвсем от толкова противоречия, внушения и дезинформация.
Пчели може и да няма, но кошери има със сигурност. Нали писаха, че някой ги посъветвал да поставят кошери, за да имат основание да заградят територията. Та кошери има, ама за пчели не е сигурно. То цялата им работа е Пунта-Мара и симулация. К'вото могат да използват от кочината. По далаверата са били.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия