Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 502 252
  • 45 953
# 21 765
Днес прибирайки зимни обувки и вадейки пролетни за цялото семейство се запитах как са живели тези 5 мъже + 1 момче като домакинство?
В общности като манастир или казарма винаги има домакин - пазаруване, снабдяване, отчети, домакински нужди са негова отговорност. Има касиер, има готвач и разбира се контрол. Как в тази хижа са разпределили задълженията?  А разходите? А доходите?
Ако всеки си прави каквото иска то хладилника ще е празен, няма дрехи, няма обувки, няма един аспирин там извън цивилизована местност. А повечето не изглеждаха измършавели и недохранени.
Тези деца, който са обгрижвали уж, са все пак деца и колкото и да не са боледували се е случвало - кой се е грижил за тях и как? Винаги има по някой здравословен проблем да се решава - ако щете кариес да е. Тези жени, когато са ходили не ми  се струва да а се впускали да шетат и чистят, да готвят и слугуват.
Кой е чистил? Кой е поддържал колите? Кой е мил прозорците ако щете и сменял чаршафите? Как са били разпределени задълженията? Всяко куче също иска грижа - ежедневна, редовна.
Имайки предвид Ковида наскоро - как родителите са ги оставили да са там, при наличие на такова сериозно предизвикателство?
Запитах се как са живели там, че и гости да посрещат.

Хем "можело да се окаже милиони" - хем се казват точно 8 милиона.
То не е толкова лесно да "сложиш ръка" на виртуалния портфейл. Флашката хич не е достатъчна, за да се случи това.
Виж целия пост
# 21 766
Bird бяха първи, които намериха Валери и направиха интервю с него.
Виж целия пост
# 21 767
Леле, не го оставихте на мира Валери. За неща, които са се случили като е бил непълнолетен. На иначе непрекъснато чистим реномето на Калушев. Сакън някой да не напише нещо лошо за него. И това със злоба от тези потребитерки, които най-много скачате срещу злобата!
Та какво е виновен Валери за тяхната смърт.
Щото Калушев е убиеца на Александър. Със сигурност. Дори да не е физическият убиец натистнал спусъка, той го е завел до смъртта и извинение няма.
Кубратова, пишеш неща и четеш някои закони като дявол евангелие. Да, не мисля, че в тази ситуация е разрешена кремацията.
Виж целия пост
# 21 768
Юруш на новата мистерия.
Някои тука ще я харесат.

Флашка с биткойни и други криптовалути на обща стойност 8 милиона евро, съхранявана от Ивайло Калушев или от дясната му ръка Ивайло Иванов – Ивей, е изчезнала безследно след масовата смърт на рейнджърите от хижа „Петрохан“, съобщава сензационно вестник „едикойси“, като се позовава на близки на загиналите.
Според тях МВР игнорира версията, че будисткият гуру лама Калушев, Ивайло Иванов – Ивей, Дечо Илиев, Пламен Статев, 22-годишният Николай Златков и 15-годишният Александър Макулев не са сложили сами край на живота си, а са били ликвидирани, като екзекуторите отнели насила от тях хадруерния портфейл.
Близки до рейнджърите твърдят, че в последните 5 години лама Клушев обръщал в криптовалута приходите на организацията и постъпилите дарения от богати съмишленици, които може да се окажат в размер на милиони.
Joy
Ама тя не е нова!
Чак се почувствах поласкана.
Когато следях редовно темата писах няколко пъти за несъответствието според мен в изминатите километри по маршрута на кемпера, официалния, който излезе – от Петрохан до Околчица.
В смисъл такъв, че едни и същи километри от т. А до т. Б веднъж се изминават за 5 минути, а следващия път от т. Б до т. В - за 17 минути. Нещо такова беше. Навързах го с проверките на МВР, които лично видях /и това писах/ в района на Бързия и Вършец, и тогава предположих /а и някъде го четох/, че за да има разлика в минутите кемпера  е спирал някъде, за да се скрие/зарови/ нещо. Blush
Ето, това са заровили. Blush
/и честно казано тази версия ми харесва повече от онази за “демона“ от Странджа, който...нали, излязъл от бутилката и ги преследвал до Враца.../
Виж целия пост
# 21 769
Днес прибирайки зимни обувки и вадейки пролетни за цялото семейство се запитах как са живели тези 5 мъже + 1 момче като домакинство?
В общности като манастир или казарма винаги има домакин - пазаруване, снабдяване, отчети, домакински нужди са негова отговорност. Има касиер, има готвач и разбира се контрол. Как в тази хижа са разпределили задълженията?  А разходите? А доходите?
Скрит текст:
Ако всеки си прави каквото иска то хладилника ще е празен, няма дрехи, няма обувки, няма един аспирин там извън цивилизована местност. А повечето не изглеждаха измършавели и недохранени.
Тези деца, който са обгрижвали уж, са все пак деца и колкото и да не са боледували се е случвало - кой се е грижил за тях и как? Винаги има по някой здравословен проблем да се решава - ако щете кариес да е. Тези жени, когато са ходили не ми  се струва да а се впускали да шетат и чистят, да готвят и слугуват.
Кой е чистил? Кой е поддържал колите? Кой е мил прозорците ако щете и сменял чаршафите? Как са били разпределени задълженията? Всяко куче също иска грижа - ежедневна, редовна.
Имайки предвид Ковида наскоро - как родителите са ги оставили да са там, при наличие на такова сериозно предизвикателство?
Запитах се как са живели там, че и гости да посрещат.

Хем "можело да се окаже милиони" - хем се казват точно 8 милиона.
То не е толкова лесно да "сложиш ръка" на виртуалния портфейл. Флашката хич не е достатъчна, за да се случи това.
Помня, че Пламен е чистел, а Ивей е готвел. Това мисля, че го знаем от София.Ники също е готвел според Ралица.
Иначе дрехите им се изчерпват с униформи, а другото вероятно са пазарували онлайн.
Виж целия пост
# 21 770
Цитат
Кубратова, пишеш неща и четеш някои закони като дявол евангелие. Да, не мисля, че в тази ситуация е разрешена кремацията.
Ти не мислиш, но законодателят е уредил разрешенията с двата текста, които цитирах (от НПК и Наредбата) и не е предвидил друг ред.
И не пиша аз някои закони, само ги цитирам. Харесването и нехаресването (аз също не харесвам много норми) - към издателите на съответните актове.
Хайде ти да ми разтълкуваш като ангел същите текстове. Ако смяташ, че има други извън тях, които да уреждат същата материя, нека ги видим.
Виж целия пост
# 21 771
Тримата от Петрохан са били обслужващ персонал на по- висшите в йерархията ,но мисля ,че стана ясно ,че са били многио дисциплинирани и сами са се грижили за изрядността на личните си вещи и по -принцип.Стана ми ясно от думите на Валери как той бил разпилян и мърляч ,т.е.имало е някакви организациинни и хигиенни изисквания ,които той явно не е покривал.
Общо взето си го представям като казармена организация битово.
Виж целия пост
# 21 772
Може да има забрана за кремация при висящо производство. Може би в тази връзка са и исканията на майката на Николай, но са неправилно поставени.
Веднъж освободи ли се тялото и се предаде на близките, те могат да го погребат/кремират според приетото от тях.
Т.е. няма и няма как да има последваща забрана.  Производството може да е висящо (понякога протича с години), но освобождаването на тялото означава, че вече не е необходимо за процесуално-следствени действия.
В изключителни случаи може да се наложи ексхумация, но какво е запазено и може да се установи в такъв случай, зависи какво се търси и има ли вероятност да е налично и годно за изследване. Времето и естествените процеси заличават много следи.
Имах предвид преди освобождаване на тялото, че може да има забрана. В случая, очевидно такава няма и майката се опитва да има повече гаранции, ако е решила кремация. Доколкото разбрах, няма или не е получила такива. Опитах се индиректно да напиша, какво се разбира от това освобождаване, за да изпадам в прекалено явни спекулации.
Виж целия пост
# 21 773
На мен Людмила Живкова и ДС ми хареса като нишка. Там в Странджата може да са търсили Бастет или Башар. Запушени пещери и опит. Твърдения, че са се гмуркали. Бургаската медия беше снимала, че лодките на гърба на къщата не са ползвани и няма логика в това лошо време да са ходили в морето. Удрям един палец на тази конспирация какво са правили в Българи. Тя девойката нали е била самодива. Разнообразно е - легенди, търсения, може някоя тайна карта да е разпъвал водача. На децата да им светят очите. Той да търси еднополовото извънземно, историята на света и двамата светии на скалата и... (нали правилно помня за Бастет?)

Това всичко е извън темата.

Бързат да оправят шахта с 2 деца и 1 младеж. И стоят дълго като за шахта и се гмуркат - къде не знам. После бързат да се прибират и да оставят едното дете, щото спешно. Почиват в София, нощуват, не бързат. После бързат да се изнесат от хижата и дори не дочакват младежа, щото пак спешно. После на Околчица почиват пак.

Шизофрения, тежка психоза? Объркани планове и срещи?

Аз лично не съм сигурна. Инвестирали в техника, ремонтирали, боядисвали. Хич не ми прилича на самоубийство. Хилят се на камерите, казват, че трябва пак да се показват. Прилича на театър с лека подигравка. Като "знаем, че сме снимани, ще рецитираме, ще палим, после ще се чупим и ще ви покажем среден пръст" - на мен така ми звучи от началото.

Но ако е било много тежко психическото състояние на Калушев и ги е манипулирал толкова силно, може да е всичко. Тогава е необясним фенобарбитала и убийствата. Ако е можел да въздейства на тримата дъртофели, е можел и на децата.

Психо линията ми е много интересна и непонятна. Криминалната също не ми е съвсем чиста.

Защо пазят хижата с полиция още след повече от месец, а кемперът го свалиха веднага? Защо една аутопсия на Околчица отнема месец? Какво изобщо може да правиш цял месец по едно тяло, гръмнато в главата?

За това как 100 човека извършат разследване и не можеш да ги купиш. Това е също нелепо. 100 служители на ниска заплата си подписват всеки своята част и не излизат с изводи и заключения. Единият - Оръжието влязло на 87 градуса и излязло на 84 (примерно). Другият - в стомаха се открива жлъчен сок и следи от обезводняване. Третият - ДНК по оръжията са на тримата (общо е ок, нищо че единият много не виждал и не стрелял нивгаш). Така 100 човека може да кажат всеки според каквото го питат. Ако аз видя смазана глава и ме питат с какъв цвят гащи е - ще кажа за цвета. Така че многото хора и как е възможно да се прикрие. Който обобщава и прави изводите. Той не е 100 човека.

Та за мен самоубийството е възможно, но не ми е убедително.
Виж целия пост
# 21 774
Да, още повече, че в кемпера говорят за убийство, а той беше свален бързо-бързо, и то на собствен ход, нямаше охрана, отцепване на район...Хижата обаче с трите самоубийства е строго охранявана по някаква причина.
Не си спомням, обсъдихме ли защо Деян е отишъл към хижата и се е върнал пак до колата, преди да отиде и открие труповете..това за да вземе малката брадвичка ли е било? Деян като цяло се е държал сякаш има опасност и в показанията на мексиканката ѝ казва да се затвори и да звъни при нужда на 112...
Виж целия пост
# 21 775
Хората са казали - няма случайни неща.
На трима замесени / един убит , друг в неизвестност .../  бащите са от ДС ,а наследник на ДС е ДАНС .
Виж целия пост
# 21 776
Как няма да я охраняват хижата? Вие представяте ли си колко шантав народ ще се втурне натам да рови, да кърти стени и подове и да влачи, каквото си иска ?
Виж целия пост
# 21 777
Ще откриват " нови доказателства", ще заравят " съкровища", ще търсят тунели, ще има опровержения на официалната версия от космически, будистки и всякакъв извънземен характер. Ще се намерят гилзи, пушки и предмети, може и някой фосил. 🙂

Според мен ще освободят хижата след окончателното приключване на разследването.
На наследниците хич не може да им се има доверие да им оставят хижата на отговорно пазене.
Виж целия пост
# 21 778
Това за хардуерния портфейл, който може да са притежавали, ако са копаели усиленото биткойн е интересно. Ако са имали и са криели частните ключове за много биткойн, това би било логичен мотив за жестоко убийство/принудително самоубийство. Не мога лично за мен да приема, че така са се самоубили тези мъже, заради измислено учение.
Виж целия пост
# 21 779
Ако е това, трябва да има сървъри, да са консумирали много ток, лесно може да се провери
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия