Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 481 708
  • 45 419
# 23 250
Simple Smile А, Окам го споменахме още в началото, още докато се говореше за дървената мафия и държавно убийство.
Виж целия пост
# 23 251
Гугъл ми дава поне още 1 тема за Калушев в будисткия форум, но май беше в затворен раздел.

П. С. Единственото, което ме кара да не вярвам докрай и да очаквам повече от официалната версия, са ДС връзките, чадъра и скъпите играчки. Но пак не в посока, че рейнджърите са бели и добри.
Виж целия пост
# 23 252
Не знаех, че трябва да питам някого дали да чета какво е публикувала Ралица в общодостъпния си профил във Фейсбук.


The One True King
и аз, като теб мислех, че Макулев - баща говори така по тв съгласувано с полицията, че ако случайно Калушев гледа да не причини нещо лошо на Алекс. Е, изненада ни и този човек - тотална липса на ясен ум.
Виж целия пост
# 23 253
Цитат на: The One True Kinglink=topic=1853871.msg50915674#msg50915674 date=1773306329
Наистина не можа да разбера, защо именно хората, които няматг никакво съмнение в официалната версия, която вероятно съвсем скоро ще запълни и белите петна и ще се подкрепи с експертизи, като ошашавени непрекъснато дебнат всеки пост на тая жена и се опияняват да го разнищват.
За себе си мога да кажа, че защото поведението на родителите ми е най-шокиращото, нарезбираемо и налудно в целия случай. Не сектата, педофилията и самоубийствата. Родителите са ми истинският Туин Пийкс.
Скрит текст:
От самото начало, когато не знаехме, че Калушев е заминал по-рано с кемпера и повечето смятаха, че е убил тримата в Петрохан, аз мислех, че самоубийствата са по-вероятният сценарий. Нищо в развитието на случая не ме изненада. Единственото, което разби представите ми, бяха онези включвания на Макулев. Убеден бях, че са съгласувани с органите, за да омилостивят Калушев. Не мога да проумея това поведение на родителите. През всичките тези години и особено сега.

Ами колкото и да се опитвате няма да го разберете. Както аз не разбирам как може хора да вярват в хомеопатията, регресията, ясновидците, врачките, децата индиго и семейните констелации, които съвсем мирно обитават дори нашия форум. Езотериката и бих казала, глупостта да затънеш в мистичното далеч не винаги водят до смъртни случаи и не е правилно  постоянно да се повтаря, как някой си бил дал децата на непознати мъже да ги убият. Нито са били непознати, нито са дори допускали, че може да ги убият.

Понякога хората вземат погрешни решения и други хора, дори невинни деца стават жертва на техните последици, това е. Цялото това "удивление" в случая представлява едно безплодно пхлюене в пазвата без никакъв смисъл.  Според мен.

Някой беше казал нагоре, че няма да си даде децата на някой гуру, окей. Надявам се, че ничии деца няма сами да потърсят такъв. Но не съм сигурна дори за моето, камо ли за чуждите.

Иначе не  съм против всеки да се терапевтира по начина , който намира за уместен. Тоест, точно същото, което прави и тази жена.

Сега, какво бихте казали за наличието на други хора, гравитиращи около известната ни група ивключени в техния  график за "обхождане на периметъра" - има ли такива, търсят ли ги...
Виж целия пост
# 23 254
Да върна малко към интервюто в врачанския журналист. Той споменава "секретен патрул" на разклона към Околчица. Колко е секретен като знае за него няма да коментирам, но се питам този патрул не е ли видял кемпера още когато се е качвал нагоре? Защо не са съобщили, когато кемпера е обявен за издирване?
Изнесена ли е някаква информация за този патрул?
Виж целия пост
# 23 255
Simple Smile А, Окам го споменахме още в началото, още докато се говореше за дървената мафия и държавно убийство.
А, съжалявам, изпуснала съм това. Поне тях ги отметнахме, надявам се.
Но, следвайки тази евристика, всяка една външна намеса, т.е убийство и на шестимата, би изисквала много повече допускания от хипотезата за самоубийства и убийствата от страна на Калушев.
Мисля си и че за много хора официалната версия изглежда твърде опростена и елементарна- и съответно съмнителна.
Виж целия пост
# 23 256
Илиан Василев досега не можа ли да разбере, че ДАНС на местопрестъплението не са били. От първия ден на случая едно си знае, едно си бае. И той криминалист голям - всичко му е ясно, ама детайлите си ги наглася, както си иска и работи с такива от медийни публикации.
Този отдавна не го чета, пропаганден "журналист", като Паунова, Янакиеви, Кънев.
Виж целия пост
# 23 257
Експертизите стъпват на всякакви похвати, особено тези, свързани с изготвяне на психичен профил.
Скрит текст:
И още нещо, по повод предния отговор към мен - никой не й рови в профила, но тя вече ‘излиза’ отвсякъде - препечатана в новини, споделяния на нейни последователи и тн.. Сама се показва, с две думи
Мдааа, пак огледалото се появява.
Ралица наистина прави услуга за предстоящата  експертиза.

Силно се надявам предстоящата експертиза да стъпва на по-професионални похвати.

За изготвяне на психопрофил на Ралица сигурно биха могли да ги използват, но лично аз ще бъда супер разочарована, ако  изготвящите официалните експертизи  на покойните мъже кредитират нейните писания като някаква база, която могат да използват, тъй като е очевидно, че достоверността им е  крайно съмнителна.
Виж целия пост
# 23 258
Да, няма смисъл да разследват МВР и прокуратурата, Илиан Василев звучи разумно, а те не, защото според него и друг път се било случвало. Ей, много го подценявате Калушев, аз също го мислех за шушумига, ама той бил скрита лимонка.
А вие много го надценявате. Но аз искрено се радвам, че има хора като вас. Не иронизирам!
Аз не вярвам да държавата. Мислех си, че повечето хора са като мен. А се оказва, че има интелигентни хора, които вярват на държавните институции. Сляпо при това. Малко ми се връща вярата в обществото, но в държавата няма шанс да повярвам.
Виж целия пост
# 23 259
Припомнете ми, Ники на колко е оставен при гуруто? Защо? Пак заради проблеми в училище ли? Или се бъркам с на Макулев сина. На колко е бил в болницата,че се налагало някой да седи до него за болки в гърба доколкото разбрах от падане? Прочетох , че бил щуро дете по РА и ИК  и му осигурявали забавления  в хижата и по света  чичковците. Това е странно. Странно ми се видя и че детето е искало да се прибере и веднага са тръгнали от болницата. Защо са се водили по това дете? И това неотлъчно бдене?
Няколко пъти е било моето по сериозни болници, включително неврохирургията на Пирогов след падане. Не позволяват родител да остане,
 освен ако детето не е неконтролируемо.
Не мога да си обясня просто защо са ги оставяли в хижата с години, като деца с проблеми, с които  не могат да се справят ни в училище,  ни никъде и там на воля да си щуреят както и да се водят на училище. Свободни , както Ралица казва, но пропуска удобно, че и тя се е освободила от не малка грижа евентуално. Даже си го казва де, не можела тя като Иво така неотлъчно да бди. Не мога да си обясня патоса и от едно обикновено готвене например или възмъжаване на детето и в тази странна среда. Поне СА обяснила на Валерко на 3, че не е ок да го пипат чичковци.  Но айде СА се вижда,че не е хич на център, ама на Ралица какъв и е проблема? На Макулеви? На Леон? Момичето добре ли е, все пак е голямо и чете.
 Интересно ми е къде ли е Леон сега и как се справя. Дано са осигурили спокойна среда на отървалити се и безопасна. А на тези родители няма ли някой да им търси отговорност, че са зарязяли така децата си при трети лица точно никакви за отглеждане постоянно? Някой журналист зададе ли тоя въпрос? За да не се случва това отново.
Виж целия пост
# 23 260
Вече съжалявам Ралица.
От тук разбирам, че е написала ода за убиеца на детето си.
Мерзко и подло е да величае убиец на две деца.
Има голям психически проблем.
Виж целия пост
# 23 261
Профайлърите, криминални и клинични психолози вземат предвид други неща. Не се тревожете за достоверността.. ясно е, че написаното от майката е пречупено през нейната призма

Експертизите стъпват на всякакви похвати, особено тези, свързани с изготвяне на психичен профил.
Скрит текст:
И още нещо, по повод предния отговор към мен - никой не й рови в профила, но тя вече ‘излиза’ отвсякъде - препечатана в новини, споделяния на нейни последователи и тн.. Сама се показва, с две думи
Мдааа, пак огледалото се появява.
Ралица наистина прави услуга за предстоящата  експертиза.

Силно се надявам предстоящата експертиза да стъпва на по-професионални похвати.

За изготвяне на психопрофил на Ралица сигурно биха могли да ги използват, но лично аз ще бъда супер разочарована, ако  изготвящите официалните експертизи  на покойните мъже кредитират нейните писания като някаква база, която могат да използват, тъй като е очевидно, че достоверността им е  крайно съмнителна.
Виж целия пост
# 23 262
Ма ...как търсите истината за такъв човек-вселенски космополит  у рандъм врачански журналист хаха 🤣😂🤣
Ето тука  човека  от форума още 2013 нахвърля.какво -що...
Виж целия пост
# 23 263

Ами колкото и да се опитвате няма да го разберете. Както аз не разбирам как може хора да вярват в хомеопатията, регресията, ясновидците, врачките, децата индиго и семейните констелации, които съвсем мирно обитават дори нашия форум. Езотериката и бих казала, глупостта да затънеш в мистичното далеч не винаги водят до смъртни случаи и не е правилно  постоянно да се повтаря, как някой си бил дал децата на непознати мъже да ги убият. Нито са били непознати, нито са дори допускали, че може да ги убият.

Понякога хората вземат погрешни решения и други хора, дори невинни деца стават жертва на техните последици, това е. Цялото това "удивление" в случая представлява едно безплодно пхлюене в пазвата без никакъв смисъл.  Според мен.

Някой беше казал нагоре, че няма да си даде децата на някой гуру, окей. Надявам се, че ничии деца няма сами да потърсят такъв. Но не съм сигурна дори за моето, камо ли за чуждите.

Иначе не  съм против всеки да се терапевтира по начина , който намира за уместен. Тоест, точно същото, което прави и тази жена.


Сложно е и точно затова е интересно да се дискутира.
Интересният въпрос е - къде е границата?
Аз нито съм голям фен на образователната система, нито имам нещо против алтернативни и духовни практики, харесвам алтернативния живот с катерене, гмуркане, пътуване по света, нови култури - много ог нас биха искали нещо подобно за момчетата си - да бъдат здрави, с умения, обща култура, духовно развити. НО без тоталното изкореняване от семейството, без тоталното изкореняване от системата и външния свят и без тази пагубна безкритичност към вожда. Тези жени са преминали от другата страна, от тъмната страна и те са част от тази екосистема, която е създал Калушев. А тя е зла, защото доведе до голямо зло. Именно затова ги коментираме, като част от цялото нещо, довело до злото. Безумна вяра в един лидер и всичко, което той реши, в едно по-добро място, в кочината, в която ние живеем и която иска да им навреди. Тоталното капсуловане и изолация. Майките не са някакви странични незамесени хора, те са в корена на това нещо. За едни са жертви на него, за други сами са си виновни, за мен нещата са смесени - също като тримата от Петрохан, само че живи.
Виж целия пост
# 23 264
Напротив, чудесни са думите на РА за изготвяне на версия относно мотивите. Все пак тя директно казва, че ИК е бил способен да ти отнеме смисъла за дни. Е, какъв точно е проблемът да е бил способен да ти го отнеме и завинаги? Крачката сигурно не е голяма. Това за онези, които се чудят що част от групата се самоубива.

За неговия мотив също помага - за да го разгадаят що за птица е и какви манипулации е използвал.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия