Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 498 398
  • 45 857
# 33 015
Деси, ама тук не говорим за това, че хората сме различни, със своите различни мнения и избори. Говорим, че родителят има отговорност за детето си. С тази своя отговорност той застава зад своите избори и действия. Изборите на тези хора са извън нормата - деца, дадени на чужди хора за дълготрайно отглеждане; оглеждани в среда, която не е съвсем педагогически издържана - не виждам някой да е бил с родителски капацитет измежду хората в Мексико и тея в Петрохан; деца, откъснати от биологичното си семейство, защото това семейство е взело този избор; деца, непосещаващи училище.
Виж целия пост
# 33 016
Ами някои хора разбират нещата така - първо аз като родител поемам цялата отговорност за грижата за психическото и физическото здраве и живот на детето си, а после ако мисля, че има чужда зловредна намеса, за която не съм знаел или неволно съдействал, търся отговорност от други лица и от институциите. Без първото не виждам как може да стана второто.
Само, че вашето разбиране за грижа и възпитание може да се различава от моета, това не означава, че някоя от нас греши. Това, което вие смятате за чужда зловредна намеса, за мен може да не е или обратното. Това завсиси от страшно много неща, всички сме израстнали по различен начин, възпитани по различен начин и всички сме с различни характери. Личен пример, аз имам сетстра, израснали сме и сме възпитани от нашите родители, но начина на живот, който е избрала да води тя за мен е неразбираем и аз никога не бих го водила, съответно тя не би водила моят начин на живот и не би направила много неща, които аз съм направила и тук не говорим за неща, които са в нарушение на закона.
Не работят така нещата, явно трябва да си обясняваме очевидни неща - възпитанието не е относително, при него релативизма (гледната точка) не важи в пълна степен и не бива да е на пиедестал. То е като доброто и злото, има си общовалидни норми за здравословно възпитание на едно дете, които са известни и наложени, спазваме ги, защото произлизат от здравия разум. Например детето трябва да расте в семейна среда, с двама родители, да има режим - сън-будуване, хранене, обучение, да получава любов и подкрепа, но и да има дисциплина, да ходи на медицински прегледи, да има ваксини, да социализира с връстници и т.н. Здравословна норма за едно дете.
Когато разбирането за възпитание съществено се отклони от това, тогава вече на детето се вреди и не можем просто да махнем с ръка и да величаем такива родители. Така че няма подобен филм - за мен е така, но за вас - друго. Утре някой ще реши да води дечица да живеят като Иван Рилски в някоя пещера, да медитират по 12 часа, без сън, без храна, без да се изкъпят. И ние пак ли ще ръкопляскаме?
Много се захласнахме по морален релативизъм, а оттам може само разпад да дойде, нищо друго.
Виж целия пост
# 33 017
Попрегледах диагонално доста страници, но ми се иска да коментирам отново телата в Петрохан, той като се появи съмнение за действията на Деян.
В едно от интервютата на Тодор Тодоров,  на въпрос за подреждането на телата и изгорелия панталон, той каза нещо като "ами представете си , че някой ги е изтеглил от горящата хижа, за да не изгорят" , тоест, намекна, че те не са загинали там където са.
Виж целия пост
# 33 018
Скрит текст:
Има няколко профила, които аз пропускам при четенето. Съветвам ви да правите същото.
Благодаря на мързеливка за истините, които споделя!
Аз не се ровя из профили и в мрежата, затова такива линкове са ми полезни.

Калушев е бил човек с кауза. Не го познавам, но разбирам, че е обожавал природата и му е било болно за безхаберното отношение към нея.

Ето едно мнение за тежковъоръжените до зъби/ според Куманов/ Smirk   които са спирали, тормозили и връщали туристи.


и още едно:

kaloyanv
Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 3024
Май ще пиша за последно понеже ми е интересно. 2024 на слизане от Ком срещнах Пламен Статев с още 3 с електрическите мотори. 2 момчета и едно момиче. И пак спряхме и говорихме, та аз ги взех че са нещо като скаути, точно някакво обучение им провежда и им показва района. 2023 пак срещнах, но само него по билото. Видяха ми се съвсем нормални и приятни хора. Даже тогава си мислех как е възможно тоя човек да "охранява" каквото и да е било и как би се справил с бандата мотористи които минаха от там с 10 мотора. Даже по - скоро се чудех, не е ли всъщност този човек в опастност изпълнявайки тази роля. ..
Виж целия пост
# 33 019
Попрегледах диагонално доста страници, но ми се иска да коментирам отново телата в Петрохан, той като се появи съмнение за действията на Деян.
В едно от интервютата на Тодор Тодоров,  на въпрос за подреждането на телата и изгорелия панталон, той каза нещо като "ами представете си , че някой ги е изтеглил от горящата хижа, за да не изгорят" , тоест, намекна, че те не са загинали там където са.

Не, нещо друго каза Тодоров във връзка с телата. Но дали беше само предположение, не знам. Нещо като - някой да е проявил грижа за тях. То грижа може да е и да завърти някой паднал по очи, за да види жив ли е. Понеже знам какъв шок е да намериш умрял човек без да очакваш, надали има нормална логика в евентуални действия на Деян при намирането на труповете.
Виж целия пост
# 33 020
На Булнюз вярваме ли? Групата имала 60 сметки в банка Сантандер. https://www.bulnews.bg/article/507132
За сметки в банка Сантандер се заговори още около 15-20 февруари.
Мисля, че дори Валери някъде в интервюто за Бърд, споменаваше че София е превеждала пари на групата по сметка в тази банка.
Виж целия пост
# 33 021
На Булнюз вярваме ли? Групата имала 60 сметки в банка Сантандер. https://www.bulnews.bg/article/507132
За сметки в банка Сантандер се заговори още около 15-20 февруари.
Мисля, че дори Валери някъде в интервюто за Бърд, споменаваше че София е превеждала пари на групата по сметка в тази банка.

Да, той каза, че Калушев му е помогнал да си отвори сметка там, като е навършил 18 години (това последното може и грешно да го помня). Вече после покрай това се заговори дали само Валери е имал сметка там или и другите от групата са имали сметки в тази банка. Но не мисля, че сме го чували официално от разследващи, че имат сметки там. Само бяха казали, че имали 44 сметки общо.
Виж целия пост
# 33 022
Разследващите не са. И понеже информационния поток към Бузов рязко е понамалял със сливането на двете дела в София, той пише, че не може да потвърди на 100%, че е истина.
Просто споменавам, че това съм го чувала отдавна.
Виж целия пост
# 33 023
На Булнюз вярваме ли? Групата имала 60 сметки в банка Сантандер. https://www.bulnews.bg/article/507132
Е как да не вярваме! Това е все едно да питаш дали на Ройтерс вярваме.

В поста на Ралица за плочата - "нямаме разрешение за поставянето, но няма и да искаме...". Щото, нали...

Добре де, всяка една държава се гради на нормативни правила и закони. Да разбирам ли, че те са принципно против всякакви правила и закони? Нещо като анархизъм?
Виж целия пост
# 33 024
Попрегледах диагонално доста страници, но ми се иска да коментирам отново телата в Петрохан, той като се появи съмнение за действията на Деян.
В едно от интервютата на Тодор Тодоров,  на въпрос за подреждането на телата и изгорелия панталон, той каза нещо като "ами представете си , че някой ги е изтеглил от горящата хижа, за да не изгорят" , тоест, намекна, че те не са загинали там където са.
И аз това мърморех тук, но всичко е хипотези.
Виж целия пост
# 33 025
Въпросът е какъв избор е имало което и да е дете, предадено на Калушев - на кого да каже, ако има проблеми, къде да се прибере, ако не иска да живее с чичовците.
 
Например НЗ, даден на 10-11 г., на друг континент - имал ли е избор дали да бъде с Калушев или не? Назад Изолде писа, че новият мъж на майка му не го е искал, биологичният му баща не знам какво. Имал ли е избор НЗ? Никакъв.

Имал е.
 Биологичният баща на Н.Златков, отива в Мексико, където детето живее с Ралица в имот, отделно от този на групата. „Успях да намеря къде живее майка му, като стоях наблизо и ги наблюдавах. Един ден един голям джип докара Ники пред дома на майка му, оставиха го и аз тръгнах след джипа, за да открия къде им е базата.
". До този момент си мислех, че са отвлечени или нещо такова, тъй като информацията, която постъпваше към мен по скайп и по имейли, беше абсурдна", допълва още бащата в показанията си.
 Детето, майката, а на другия ден и Ивайло Калушев обяснили на бащата, че всичко е доброволно, че синът му се чувства добре и можел да се прибере обратно в България, ако иска, но момчето не желаело. Бащата на Николай Златков се прибрал в София, където има второ семейство и две деца.

Пастрокът  на Н..Златков,  Свиленов е прекарал години с младежа и неговата майка Ралица Асенова в Тенерифе и Мексико.
"Ники бе много щастлив. Майка му наблюдаваше ситуацията отблизо и поддържаше близък контакт с всички и не сме имали поводи за притеснения. Ники се развиваше не само в спорта, учеше английски и много други предмети, лично съм разглеждал учебниците и други образователни материали, които Иво му бе подсигурил."
Виж целия пост
# 33 026
Ама този Бузов е много категоричен за криптопортфейла с милиони пари и за изчезването му в последствие. Май от него първо изтече снимката с телата.
Виж целия пост
# 33 027
Попрегледах диагонално доста страници, но ми се иска да коментирам отново телата в Петрохан, той като се появи съмнение за действията на Деян.
В едно от интервютата на Тодор Тодоров,  на въпрос за подреждането на телата и изгорелия панталон, той каза нещо като "ами представете си , че някой ги е изтеглил от горящата хижа, за да не изгорят" , тоест, намекна, че те не са загинали там където са.
Аз също имах такова предположение в първия ден, но на пресконференцията изрично се подчерта, че телата не са премествани. За липсата на натрупан сняг върху тях  най-вероятното е, че снежната буря е спряла и след 21:30 и не е имало (обилен) снеговалеж.
Виж целия пост
# 33 028
Изглеждат като хора с гражданска позиция, НАИСТИНА природолюбители и НАИСТИНА ангажирани.
По кой критерии изглеждат наистина природолюбители?
И аз съм природолюбител, но нито имам сметки с милиони долари, нито имам агенции със заблуждаващи имена, нито участвам в държавни схеми, нито имам арсенал от оръжия, нито ще изгоня туристи навестили частната ми хижа...  По нищо не отговарят на определението за природолюбители и природозащитници..
Не всички са природолюбители отстрани, някои наистина се занимават с това, става тяхна цел и професия, не сте ли виждали и чували за такива хора, това ли са първите, за които научавате?
Виж целия пост
# 33 029
Природозащитници, които гонят туристи с оръжие.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия