Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 487 609
  • 45 552
# 33 180
Ралица защо натъртва навсякъде името на Niki Vajra, ами защото са му промили  мозъка на детето от най- ранна възраст, че и на плочата го отбелязала. Сигурно я досърбаха  ръцете да напише и Лама (Гуру) Иво.

Пост , който обяснява ситуацията с Ваджрата:


Всъщност, един съвсем дребен на пръв поглед детайл може да ни подскаже дали тези хора са съставлявали секта.
Никнеймът на Ники Златков във фейсбук е niki.vajra. Какво е "vajra"? Ваджра е мощен духовен и ритуален символ в индуизма и будизма, който буквално означава както „диамант“, така и „мълния“. Ваджрата е митологично оръжие, най-мощното във Вселената, съчетаващо твърдостта на диаманта със съкрушителната сила на мълнията.
В духовен смисъл ваджра представлява просветлението, пустотата и състоянието на ума, което е свободно от заблуди.

Връзката между ваджра и преродените лами (известни като тулку) в тибетския будизъм е дълбоко символична и институционална. Тулку се считат за еманации на просветлени същества, чиято същност е „ваджрна“ – вечна и неподатлива на невежеството на самсара.
Много от най-известните преродени лами носят думата „Дорже“ (Ваджра) в имената си като знак за тяхната духовна власт и връзка с Ваджраяна традициите.
Често името се дава при разпознаването на детето като тулку, за да се подчертае неговата роля като пазител на „диамантеното учение“. Ваджра представлява централната ос на Ваджраяна (Диамантената колесница) – школата, в която системата на преродените лами е най-силно развита.

Т.е. по всяка вероятност Ники Златков е считал себе си за тулку или прероден лама, за да си сложи такова име, макар и дискретно. И ако в контекста на тибетския будизъм всичко това е приемливо и традиция от хилядолетия, то представете си го как стои в контекста на Петрохан.

Българският тулку, от гледна точка на тибетския будизъм, представлява ерес. Предполагам, че всички тук нямаме съмнение и сме на едно мнение поне по този въпрос, че Ники Златков и Алекс Макулев не са били никакви преродени лами и не се явяват пазители на никакви диамантени учения. Всичко това им е било втълпявано от Калушев в продължение на години, вероятно за постигане на някакви негови цели.

И докато Ваджраяна е хилядолетно учение в Тибет, в България това учение се изражда и започва убедително да придобива чертите на секта. Периодично се появят нови тулкувци, които обаче, когато пораснат, вече спират да са такива, и стават дясна ръка на Ламата (напр. Деян Илиев и Ники Златков), като отстъпват мястото си на нови поколения тулкувци. Деца, откъснати от семейната си среда, настройвани срещу родителите си, към които те са се отнасяли дори враждебно и дистанцирано.

Уродливите черти на изкривеното учение Ваджраяна, проличават и по други начини. Освен съмненията за педофилия, които поражда самия Лама, групата е разполагала с оръжия, обичала е да стреля в двора на хижата (нещо абсолютно забранено от закона), водили са доста луксозен начин на живот с неизвестно откъде средства, а Ламата е предсказвал бъдещето на богати благодетели. Към всичко това да добавим и самоубийствата накрая.

Всичко това е крайно чуждо и неприсъщо за традиционния тибетски будизъм - и педофилията, и оръжията, и лукса, и предсказването на бъдещото срещу финансови облаги, както и самите самоубийства в добавка. Защо самите вие не се съсредоточите върху тези детайли, които издават явно несъответствие между будисткото учение и начинът на живот на групата, а се занимавате със статии с голословни твърдения в тях, неподкрепени с никакви факти?
Виж целия пост
# 33 181
Май последната официална информация от разследването датира вече от почти месец :
https://www.mvr.bg/press/актуална-информация/актуална-информация/новини/89217

Към този момент обаче, до получавнето на нова информация, случаят „Петрохан“ стои между два тежки парадокса - две логики, които взаимно се подкопават.

Ако е самоубийство, защо изглежда като убийство?
Ако няколко души са посегнали на живота си, защо това е станало по толкова заплетен и противоречив начин, че оставя усещане за чужда намеса, преместване и инсценировка? Дори повече - сякаш самото действие е извършено така, че да накара обществото да го възприеме като убийство. Все едно самоубийството е направено с елементи, които наподобяват престъпление - нещо, което е изключително трудно за постигане и още по-трудно за обяснение. Самоубийството обикновено има проследими знаци и вътрешна логика, колкото и мрачна да е тя. Тук обаче логиката е разкъсана и започва да изглежда като сцена на убийство.

Ако е убийство, защо не изглежда като ясно убийство?
По-скоро прилича на опит да бъде представено като самоубийство - но неубедително и зле направено. И точно затова, вместо да внушава ясно самоубийство, сцената започва още повече да напомня на убийство. Ако някой е искал да прикрие престъпление, би трябвало инсценировката да е по-прецизна и чиста. Тук обаче имаме половинчато прикритие, което не разсейва съмнението, а го засилва.

Именно тук е същинската мистерия на случая:
-ако е самоубийство, защо е извършено по начин, който внушава убийство маскирано като самоубийство?
-ако е убийство, защо не е направено като ясно убийство, а като неуспешен опит да бъде представено за самоубийство?

Но ако оставим настрана сензациите и конспирациите, се очертава една версия, която към момента изглежда най-правдоподобна, макар и не окончателно доказана : Това е сценарият на внезапна вътрешна ескалация след външно отключващо събитие.

Най-вероятно е имало някакво натрупано напрежение - психологическо, морално, финансово и междуличностно, свързано със страх, вина, разобличение, заплаха, напрегнати лични отношения, конфликти с външни за групата хора, криза на доверие, породена от лъжа, съмнение, вътрешно предателство или силен емоционален конфликт като ревност. После през деня се е случило нещо конкретно: съобщение, новина, спор, разкритие или друг преломен момент, който е „прелял чашата“. Хората вероятно не са тръгнали сутринта с окончателно решение за край на живота си, но в рамките на часове ситуацията е преминала критичен праг и е започнала да се движи вече не по логиката на план, а по логиката на срив. След това идват тежки, хаотични, но свързани действия - стрелба, разделяне, връщане, пожар, самоубийство или убийство-самоубийство.

Тази версия обяснява защо денят първоначално не изглежда като организирана операция, а вечерта картината рязко се променя; защо не е нужно да се въвежда външен извършител; и защо изрази като „чашата преля“ звучат по-логично от версии за външна екзекуция. Същевременно тя е в синхрон и с официалната рамка: разследващите изглеждат относително уверени, че няма външен човек - камерите са проверени, движението е проследено, няма ясно засечено непознато лице или превозно средство. Но въпреки това все още не могат напълно да подредят какво точно се е случило вътре в самата група. Имаме тела, оръжия и пожар, но липсва ясна последователност - отделните действия се препокриват и взаимно замъгляват картината. Допълнително, проверката на финансови връзки и по-широка среда от контакти подсказва, че не се разглежда само едно събитие, а система от отношения и зависимости.

Най-трезвият извод засега е следният: не външен убиец, а вътрешен срив; не прецизно планирана акция, а натрупано напрежение, което след конкретно отключващо събитие е прераснало в хаос, безизходица, чувство за безпомощност и необратимост, насилие и опит да се прикрият или изтрият следите от случилото се.

Слабостта на тази версия е, че без пълна хронология, телефонни данни, ясен мотив и информация за преломния момент, тя остава психологически най-правдоподобната, но не окончателно доказана.
Виж целия пост
# 33 182

Знаем колко са опазени  горите от  държавните служители. Дето всеки  бракониер и "берач" на дърва може да ги пребие.

Не може самозванци да раздават правосъдие и да обикалят държавни гори с оръжия... със заглушители!  
Същия случай е и Динко от Ямбол, който също се беше вживял като рейнджър и хващаше, коляше и бесеше емигранти. Има си нормативи, закони и служби!
Виж целия пост
# 33 183
Имаше интервю с приятел на Дечо, който твърдеше за тези заплахи и също, че в последно време Дечо е казвал, че нещата са се успокоили. Имаше и човек от селото, който свидетелстваше, че освен изстрели е чул и приглушени викове и се чудел дали да не тръгне да провери има ли някой нужда от помощ. Нищо от двете не се доразви с времето...
Виж целия пост
# 33 184
Добре де, нали за кемпера имаше снимки по маршрута за Околчица. Вече хептен сценарии и научнофантастични разкази започнаха тук.
Виж целия пост
# 33 185
Всички мислят в посока спасяване на децата от Калушев на Околчица. Е толкова ли никой не помисли, че те бягат там, за да се скрият, ама не от мафията, а защото може пък за са извършили самите те престъпление? И да им се налага да носят отговорност за него например...
Виж целия пост
# 33 186
Имаше интервю с приятел на Дечо, който твърдеше за тези заплахи и също, че в последно време Дечо е казвал, че нещата са се успокоили. Имаше и човек от селото, който свидетелстваше, че освен изстрели е чул и приглушени викове и се чудел дали да не тръгне да провери има ли някой нужда от помощ. Нищо от двете не се доразви с времето...
А какво е разстоянието от хижата до селото? (това е във връзка с дочутите викове).
Виж целия пост
# 33 187
Всички мислят в посока спасяване на децата от Калушев на Околчица. Е толкова ли никой не помисли, че те бягат там, за да се скрият, ама не от мафията, а защото може пък за са извършили самите те престъпление? И да им се налага да носят отговорност за него например...

Да, имаше такива идеи в темата. По-скоро към Николай ги бяхме насочили.
И имаше подозрения, че е свързано с момичето.
Но Калушев вероятно не е мислел да ги крие на Околчица, защото друг е завършекът.
Виж целия пост
# 33 188
Всички мислят в посока спасяване на децата от Калушев на Околчица. Е толкова ли никой не помисли, че те бягат там, за да се скрият, ама не от мафията, а защото може пък за са извършили самите те престъпление? И да им се налага да носят отговорност за него например...

Да, и аз помня, че съвсем в началото, се коментираше първо Калушев като извършител на събитията в Петрохан.
После се коментираше, че може да е бил Ники, а Калушев да е пробвал да го измъкне, заедно с Алекс.
Но после се появиха записите и наклониха везните натам, че сякаш 3мата от Петрохан сами са се заличили.
Виж целия пост
# 33 189
Ако трябва и извънземни ще намесят, само и само да оправдаят ламата. Та те оправдание, за спането в едно легло с 9 годишно, което не му е дете, намериха...
Стига с това оправдаване. За теб е нормално да избият 6 души ей така? От които едва ли някой е извършил нещо, за което е оправдано старозаветно възмездие.

Точно това е основният въпрос в темата, дали  някой ги е избил или те са се самоизбили.
Виж целия пост
# 33 190
Ак пост с нечии размисли как са избити за няма нищо. Първо не е доказано, че шестимата са избити от външни хора. Второ, кои външни хора ще избият невинни хора.
Виж целия пост
# 33 191
Навлизаме в теориите на конспирацията, но замисляш ли се, че са имали някаква информация, заради която са станали неудобни. В такива случаи вчерашен съюзник днес вече ти е враг.
Не мога напълно да пренебрегна обвиненията за педофилия, обаче те не трябва да отклоняват вниманието от причината за смъртта.

По повод цитираното наскоро изказване на Христанов - добре ли разбирам, че той като директор на ИАГ не е искал сътрудничество с тях, но Сандов като министър го е прескочил? Или се случва в различно време?
Виж целия пост
# 33 192
Кой убива невинни хора?
Зависи на какво са станали свидетели.
На канал за фентанил. На трафик на хора. На компромат за корумпиран политик с огромна власт.
На някой, който иска да докопа хижата и парите им.
Толкова много варианти има, в които невинни хора умират.
Като засегнеш нечии големи интереси, си умираш като стой та гледай.
Определено не изглеждат като хора, които ще си затраят ако има нещо нередно.
Може би затова и са се изнесли толкова бързо от Мексико. Кой знае какво са видяли там, дето не трябва.
Виж целия пост
# 33 193
Навлизаме в теориите на конспирацията, но замисляш ли се, че са имали някаква информаци, заради която са станали неудобни. В такива случаи вчерашен съюзник днес вече ти е враг.
Не мога напълно да пренебрегна обвиненията за педофилия, обаче те не трябва да отклоняват вниманието от причината за смъртта.
Пари с неизвестни потоци, много, много пари. Неудобна за някой информация. Имоти на двете граници. Оръжия, вкл.заглушители. да се върнем пак, как така са толкова чисти и невинни...
Виж целия пост
# 33 194
Ако трябва и извънземни ще намесят, само и само да оправдаят ламата. Та те оправдание, за спането в едно легло с 9 годишно, което не му е дете, намериха...
Стига с това оправдаване. За теб е нормално да избият 6 души ей така? От които едва ли някой е извършил нещо, за което е оправдано старозаветно възмездие.

Никой не е казал такова нещо. По-скоро вървим в посока, че този човек не е толкова добър и е способен да извърши, това, което е извършил.
Защо не са търсили активно кемпера и как точно се е случило, чакаме разследващите да кажат.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия