Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 485 505
  • 45 514
# 33 645
Да, двама младежи са убити. И то не заради духовните си практики и живота далеч от родителите си. Затова трябва да разберем КОЙ ги уби? И защо?

Я пак? Двамата са били там именно заради духовните практики. По думите на семействата им те са взети защото са тулкувци, тоест именно заради духовните практики.
Те са взети, заради прераждането, и са се преродили.  He виждам нищо невероятно.
Ако отидеш на война, може да те убият. Ако си алпинист, може да паднеш от високо. Ако си водолаз, може да се удавиш. Кофти е, ама се случва. Тук е същото. Заиграли са се с грешния човек.
Казвам, че не са убити заради духовните практики, будизма, медитациите и пр. А не че не са били там заради тях.
Виж целия пост
# 33 646
Не знам кой и до каква степен е бил ловец от тях. Като интервюираха представител на Балканка той каза, че задължително се членува в ловна дружинка и има една дузина щуротии... Възможно е сигурно да е така, но обикновен ловец кой знае колко трудно получава  право на заглушител, а групата разполага с два...




Само въпросът за заглушителите да се изясни...пак ще се мине няколко крачки напред.  Това дори не е обикновено оръжие, дори не са 16 разрешителни, това е притежаване на нещо, което нито ловци, нито дори сътрудници на ДАНС  може би притежават по дефолт и нещо, което вероятно се разрешава с цел... Сякаш дори журналистите са твърде пасивни по този случай...

Вече отговорих на Боряна, затова просто ще копирам  и за вас.

Колко заглушители са имали? Два.
Знаете ли, че  е разрешено  ловците да използват заглушители/супресори/.
Когато ловецът стреля с оръжие без заглушител, силният шум може да стресне другите животни в района и да ги накара да избягат.
Има  варел в двора на хижата, целият надупчен от изстрели, защото е служил за мишена .
Нали не очакваме  в тази планинска местност  в "Натура 2000"  да гърмят като на селска сватба, докато се упражняват.
Питахте защо са им заглушители .
 Отговорих.
 Пак не сте доволни Simple Smile 
Имали са ловни пушки.

P.S. Заглушители се продават, отдавна е минало времето на първите филми за Джеймс Бонд и заблудата, че само страшни шпиони и убийци  имат заглушители.
https://moskovhunt.com/supresori-za-lovno-orazhie-%E2%80%93-nama … otkata-moskovhunt
Намат право да стрелят ловците по варели. Стига сте го писали, като нещо едва ли не нормално. Плюс това оръжията са персонални. Не може всички да са имали ловни пушки, защото доколкото разбрах само Ивайло Иванов е бил ловец.
Виж целия пост
# 33 647
Да, двама младежи са убити. И то не заради духовните си практики и живота далеч от родителите си. Затова трябва да разберем КОЙ ги уби? И защо?

Я пак? Двамата са били там именно заради духовните практики. По думите на семействата им те са взети защото са тулкувци, тоест именно заради духовните практики.
Те са взети, заради прераждането, и са се преродили.  He виждам нищо невероятно.
Ако отидеш на война, може да те убият. Ако си алпинист, може да паднеш от високо. Ако си водолаз, може да се удавиш. Кофти е, ама се случва. Тук е същото. Заиграли са се с грешния човек.
Казвам, че не са убити заради духовните практики, будизма, медитациите и пр. А не че не са били там заради тях.

Ами това си е твое мнение, което аз не споделям. На мен ми изглежда, като да са се преродили принудително. Явно и на много други хора.
Виж целия пост
# 33 648
Много по-логично е хора, които са познавали засегнатите, да се изказват за/против тях и тяхната дейност, отколкото хора, които никога не са ги виждали преди, да нападат майките им.
Виж целия пост
# 33 649
Засега ламата ги е застрелял.

Най-вероятно така и ще си остане. Не виждам потенциал за разкриване на друго. Дано поне открият убедителен мотив, но и в това се съмнявам.

Аз не мисля, че темата навъртя токова странци, защото са замесени деца. За съжаление това не е единствения случай на убити деца, нито пък на такива, убити от родител/ настойник/отглеждащ. Една част от интереса се поддържа от нездравия гъдел за сексуални подробности, а другата, от криминалната загадка.

Мен лично ме интересува втория аспект, тъй като не вярвам в особената вероятност на първото. Разбира се, може и да се лъжа и Калушев да е бил страстен педофил, тримата воайори, а Ралица и Макулеви сводници, ама едва ли.
Виж целия пост
# 33 650
Да, двама младежи са убити. И то не заради духовните си практики и живота далеч от родителите си. Затова трябва да разберем КОЙ ги уби? И защо?

Я пак? Двамата са били там именно заради духовните практики. По думите на семействата им те са взети защото са тулкувци, тоест именно заради духовните практики.
Те са взети, заради прераждането, и са се преродили.  He виждам нищо невероятно.
Ако отидеш на война, може да те убият. Ако си алпинист, може да паднеш от високо. Ако си водолаз, може да се удавиш. Кофти е, ама се случва. Тук е същото. Заиграли са се с грешния човек.
Точно в целта! Заиграли са се с грешния "човек".
Виж целия пост
# 33 651
Много по-логично е хора, които са познавали засегнатите, да се изказват за/против тях и тяхната дейност, отколкото хора, които никога не са ги виждали преди, да нападат майките им.
Ами хайде тези дето са им приятели и познати да отговорят от какво са се издържали.
Отговора за  заглушителите също е прах в очите, егати и природозащитниците, дето са ловци  и чак и заглушители.
Гонененето на нежелани туристи и загражденията в планината също не се вписват в образа на човека планинар.
Виж целия пост
# 33 652
Тоест, трябва да се доверим на преценката на родителите, които са отдали децата си за отглеждане от група мъже в планината, защото малките са тулку?
Лично аз имам известни задръжки да се доверя в случая.
Виж целия пост
# 33 653
Да, двама младежи са убити. И то не заради духовните си практики и живота далеч от родителите си. Затова трябва да разберем КОЙ ги уби? И защо?

Я пак? Двамата са били там именно заради духовните практики. По думите на семействата им те са взети защото са тулкувци, тоест именно заради духовните практики.
Те са взети, заради прераждането, и са се преродили.  He виждам нищо невероятно.
Ако отидеш на война, може да те убият. Ако си алпинист, може да паднеш от високо. Ако си водолаз, може да се удавиш. Кофти е, ама се случва. Тук е същото. Заиграли са се с грешния човек.
Казвам, че не са убити заради духовните практики, будизма, медитациите и пр. А не че не са били там заради тях.
И опираме пак до въпроса: Защо ИК не ги е изпратил някъде другаде, за да ги спаси? Нали духовните хора правят така?
Виж целия пост
# 33 654
Ех, били са сводници на собствените си деца... наистина ли няма някакви граници, които да не се прескачат.
Виж целия пост
# 33 655

desi.slava, той Калушев с лопата ги е ринал тези тулкута. Не знам как по нашите ширини, в училище Космос е намерил цели две момчета (Алекс и Леон). Пък и Ники, как така случайно все на тулку попада.
Ще рече човек, че използва тази будистка концепция, за да оправдае интереса си към тези деца.
Хубаво е, че се интересуваш от будизма преди да коментираш. Ако напишеш "tulku budhism sexual abuse" също ще ти излезне доста информация. Излиза, че такива случаи изобщо не липсват.

Ако човек потърси горните думи в интернет, излизат неща от които косата може да ти се изправи...

Белгийски журналист пише следното през 2022 :
https://tibetdoc.org/index.php/religion/bouddhisme-tibetain-dans … la-loi-du-silence
„В моята малка книга "ДхармаИзмами : Маските падат" завърших главата, посветена на омертата около сексуалните скандали, извършвани в будистки центрове, със следните думи:
« Когато – това неизбежно ще се случи един ден – истински разследващи журналисти се заемат с проучването на сексуалните злоупотреби, извършвани от лами, те ще трябва да признаят, че самият тибетски будизъм, силно повлиян от тантризма, допуска някои крайни сексуални практики като привилегирован път към Просветлението. Кога най-сетне ще има мащабно разследване по тази тема табу? »
Ами, ето: това се случи. Истинските разследващи журналисти, каквито сте вие, направихте мащабното разследване, за което аз копнеех. Вашите разследвания продължиха повече от десет години. Събрахте множество свидетелства на жертви, чийто живот е бил опетнен от насилници в красиви одежди; някои от тези свидетелства са с ужасаващо откровеност.“


В статията става дума за филм, който е излъчен по телевизия ARTE :
https://www.youtube.com/watch?v=7CxUq9hWjGA

„Сексуални злоупотреби, психическа манипулация и присвояване на средства: тибетският будизъм е разтърсен от сериозни скандали. Задълбочено разследване, което хвърля светлина върху скритите, често пренебрегвани и не толкова духовни аспекти на религия, възприемана в Европа като източник на мъдрост и духовност.“

Филмът разказва за случаи като Рикардо Мендес, който още в ранна възраст преживява истински кошмар в будистка общност в Кастелан, далеч от идеала за мъдрост, проповядван от нейния основател Робер Спац. Днес, в търсене на справедливост и в качеството си на граждански ищец по съдебно дело, Рикардо разказва как белгийският лама е насърчавал последователите си да му поверяват децата си, оставяйки му пълна свобода на действие. Физическо насилие, лишаване от храна и свобода, както и изнасилвания над момичета са били част от ежедневието на деца, лишени от защита.

Тези злоупотреби обаче съвсем не са изолирани случаи: откакто тибетският будизъм се утвърждава като модно явление през 60-те години на XX век, особено в Европа, сексуалните и финансовите скандали се множат, докато неговите духовни учители в изгнание процъфтяват. Като международна фигура с огромно влияние, Далай-лама дълго време е прикривал действията на онези, които са допринасяли за разпространението на религията му: при модел, основан на дарения, тя се стреми да избягва прекалено шумни скандали.

Лама Согял Ринпоче, оглавил истинска империя след излизането на бестселъра си „Тибетската книга за живота и смъртта“, в крайна сметка е изобличен от множество жертви заради прекомерния си стремеж към лукс, насилствения си авторитаризъм и сексуалните си злоупотреби. Така той се превръща в олицетворение на това, което Далай-лама предпазливо определя като „етични проблеми“.“

„В скритите стаи на манастирите : Хората често бъркат харизмата с духовно качество.“

Благодарение на своите разкрития и на високото ниво на събеседниците си, този разтърсващ документален филм допринася за това западният, наивно идеализиран поглед към екзотичния тибетски будизъм най-сетне да бъде отрезвен. Филмът по-специално напомня, че тази религия изисква от ученика пълна преданост, като той трябва да даде на своя учител обещание да пази в тайна посвещенията, на които е подложен. Това създава идеална среда, в която злоупотреби от всякакъв характер могат да бъдат прикривани под похлупака на мълчанието.

Разследванията, проведени от журналистката Елоди Емери и документалиста Уандрий Ланос, дават по-нюансирана и по-точна представа за тази духовност, която обича да се представя като носител на множество добродетели, сред които и бедността. Защото будизмът, превърнал се в истинска мултинационална структура, се разгръща със своите водещи фигури, производни продукти — сред които и медитацията, свои разклонения — като будистките центрове за заможна публика, комуникационни стратегии и дори агенции, специализирани в овладяването на кризи.

Подкрепен от множество свидетелства — включително на изследователи и на последователи, станали жертва на злоупотреби, които разказват какво се крие зад фасадата — този задълбочен разказ повдига завесата над измамите и фалша в будизма, толкова високо ценен на Запад именно заради... обещанието си за вътрешен мир.“

У нас беше публикувана информация, че в Мексико, Калушев се е обявил за „тертон“ – тибетски откривател на духовни съкровища.

Проверка в Уикипедия какво значи тертон показва неща, които явно не само той е практикувал, но и много други лами по света практикуват и са публично известни :
https://en.wikipedia.org/wiki/Tert%C3%B6n

Практики на тертоните

Съпруги или партньорки, с които те практикуват сексуална йога или Kармамудра с цел да ускорят и задълбочат способността си за духовна реализация, се считат за особено важни за тертоните.

„Едно от специфичните условия за откриването на терми (тайни учения/духовни съкровища) е вдъхновението на женския принцип, също както той е бил необходим и при тяхното скриване. По-голямата част от тертоните са били мъже и обикновено са били придружавани от своите съпруги или женски спътнички (които не е задължително да имат сексуална връзка с тях). Алтернативно, трябва да присъства нещо, което олицетворява допълващата енергия на тертона — независимо дали мъжка или женска.“

Макар автентичността и стойността на дадена терма да могат да бъдат поставяни под въпрос или обсъждани, самите тертони не подлежат на оценка въз основа на тяхното поведение и начин на живот. Гуру Ринпоче предупреждава, че „скритите просветлени същества се проявяват в неопределена форма“, докато, обратно, „заблуждаващите измамници са велики лицемерни имитатори на практикуващите дхарма“.
Виж целия пост
# 33 656
Не знам кой и до каква степен е бил ловец от тях. Като интервюираха представител на Балканка той каза, че задължително се членува в ловна дружинка и има една дузина щуротии... Възможно е сигурно да е така, но обикновен ловец кой знае колко трудно получава  право на заглушител, а групата разполага с два...




Само въпросът за заглушителите да се изясни...пак ще се мине няколко крачки напред.  Това дори не е обикновено оръжие, дори не са 16 разрешителни, това е притежаване на нещо, което нито ловци, нито дори сътрудници на ДАНС  може би притежават по дефолт и нещо, което вероятно се разрешава с цел... Сякаш дори журналистите са твърде пасивни по този случай...

Вече отговорих на Боряна, затова просто ще копирам  и за вас.

Колко заглушители са имали? Два.
Знаете ли, че  е разрешено  ловците да използват заглушители/супресори/.
Когато ловецът стреля с оръжие без заглушител, силният шум може да стресне другите животни в района и да ги накара да избягат.
Има  варел в двора на хижата, целият надупчен от изстрели, защото е служил за мишена .
Нали не очакваме  в тази планинска местност  в "Натура 2000"  да гърмят като на селска сватба, докато се упражняват.
Питахте защо са им заглушители .
 Отговорих.
 Пак не сте доволни Simple Smile 
Имали са ловни пушки.

P.S. Заглушители се продават, отдавна е минало времето на първите филми за Джеймс Бонд и заблудата, че само страшни шпиони и убийци  имат заглушители.
https://moskovhunt.com/supresori-za-lovno-orazhie-%E2%80%93-nama … otkata-moskovhunt
Намат право да стрелят ловците по варели. Стига сте го писали, като нещо едва ли не нормално. Плюс това оръжията са персонални. Не може всички да са имали ловни пушки, защото доколкото разбрах само Ивайло Иванов е бил ловец.

Оффф... пак ли ще търсим под вола теле. Не зная кой е бил ловец, кой не . Зная, че са имали  7 ловни пушки.Притежаването на супресор (заглушител) в България е законно и е факт от  години .
Виж целия пост
# 33 657
Много по-логично е хора, които са познавали засегнатите, да се изказват за/против тях и тяхната дейност, отколкото хора, които никога не са ги виждали преди, да нападат майките им.

На мен ми прави впечатление, че "хилядите" деца, които е обучил и техните родители не казват нищо конкретно. Нищичко. Има 5 човека на кръст, които разказаха нещо. Единият съседа по хижа. Явно предпочитат да не коментират. Защото ги е страх? Едва ли.

Защо рояк бивши щастливи пещернячета с мама и татко не излязоха с лицата си да кажат:

"Вие сте луди! Пиехме чай от лайка, ходехме на училище, никога с пръст не ни е пипнал, не е имало никакви писмени бележки, нищо не ни е забранявал"

Може би тези хиляди са всъщност 10? Може би се досещат, че има истина в педофилията и мълчат?

Но е пълно с жълти сърца - жени на 50+ години, които не работят или са психоложки. Къде са хилядите щастливи обучени момчета? Защо не разказват, не го бранят?

Една дори някъде из ФБ заяви, че в момента, в който ги видяла на снимка разбрала, че са светли и чисти.

Утре е Великден. Аз съм смотан атеист. Но хората искат чудеса, месии, да са различни, нестандартни, да счупят системата и се чудят какви неща да подкрепят... Съвет от мен - копайте, сейте храна, месете хляб, обичайте се!

Аман от зомбирани в тюрлю гювечи! Да, и според мен са убити (или силно подтикнати, изнудени, подпомогнати да се самоубият). Но това е защото са настъпвали мотиката от много време.

Ама аз не ги познавам? И родителите им не са ги познавали истински. Тези хора са живели изолирано.
Виж целия пост
# 33 658
Ех, били са сводници на собствените си деца... наистина ли няма някакви граници, които да не се прескачат.
Не само на своите. На чужди също. Пращалите децата си там не им скимвало току така, като са се събуждали сутрин. Някой е препоръчвал, насочвал. Примерно някой психолог, влюбен в жълтия цвят.
Виж целия пост
# 33 659
Отвреме-навреме сериозно се прекалява, може и постоянно да е, а аз да идвам след изметеното.

Ирис, ужасно си праеа, някои ще излязат от тази тема още по-объркани, отколкото са влезли.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия