Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 495 943
  • 45 759
# 35 910
Според мен не са ходили да се гмуркат в най-големия студ, а да вземат нещо от къщата в селото, което е трябвало по някаква причина да бъде прибрано.
Виж целия пост
# 35 911
За мен е странно тялото да остане в позата при смъртта. Особено що се отнася до ръцете...Ако е легнал, ако е естествена смърт-да...
Виж целия пост
# 35 912
И според мен не са се гмуркали в този студ.
Виж целия пост
# 35 913
Според мен не са ходили да се гмуркат в най-големия студ, а да вземат нещо от къщата в селото, което е трябвало по някаква причина да бъде прибрано.

Тъкмо щях да се включа с питане към гмуркачите - в такъв студ подходящо ли е да се практикува и неопреновия костюм всъщност изолира ли тялото от студ?
Спомням си, че по време на трагедията в началото на февруари бяхме на почивка покрай ваканцията на детето и си беше доста студеничко, макар че бяхме на юг.
Виж целия пост
# 35 914

Тъкмо щях да се включа с питане към гмуркачите - в такъв студ подходящо ли е да се практикува и неопреновия костюм всъщност изолира ли тялото от студ?
Да, това е и основната му функция. Дори и в топло време, на по-голяма дълбочина си е доста студена водата.
Виж целия пост
# 35 915
Според мен не са ходили да се гмуркат в най-големия студ, а да вземат нещо от къщата в селото, което е трябвало по някаква причина да бъде прибрано.

Тъкмо щях да се включа с питане към гмуркачите - в такъв студ подходящо ли е да се практикува и неопреновия костюм всъщност изолира ли тялото от студ?
Спомням си, че по време на трагедията в началото на февруари бяхме на почивка покрай ваканцията на детето и си беше доста студеничко, макар че бяхме на юг.
По спомени имаше и някаква информация от огледа ли, от съседи ли, че лодките зад/до къщата не са пипани.
Виж целия пост
# 35 916
Показанията на момичето бяха "изтекли" за престоя в селото.

Мнението ми за един от основните източници за сектантските внушения, взе да се затвърждава.
Виж целия пост
# 35 917
Може би Алекс не е бил вързан, а НЗ да му е държал ръцете, а Калушев да го е застрелял в гръб. Куршумът минава през главата на АМ и се забива в челото на НЗ. Затова и не е излязъл, а заседнал.. вече не е имал тази сила.
Виж целия пост
# 35 918
Не са се гмуркали, това беше първото предположение защо са тръгнали. После излезе инфо, че лодките зад къщата не са местени.
Имаше и сведения, че са им се обадили, че някаква врата по спомен е отворена или беше нещо за крана, който са поправяли... вече не си спомням тази хронология.
Виж целия пост
# 35 919
Може би Алекс не е бил вързан, а НЗ да му е държал ръцете, а Калушев да го е застрелял в гръб. Куршумът минава през главата на АМ и се забива в челото на НЗ. Затова и не е излязъл, а заседнал.. вече не е имал тази сила.

Моята теория е малко по-различна.
Смятам, че до последно момчетата не са били наясно с нещата.
Ники в някакъв момент разбира какво се случва и в опит да защити себе си и Алекс, се конфронтира с Калушев.
Затова и изстрела при него е фронтален.
Не мисля, че Калушев го е планирал така, просто е нямал избор.
След това вече Алекс е нямал шанс.
Виж целия пост
# 35 920
И моята теория е същата като на Рокет. Ако са знаели какво ги очаква, всички заедно щяха да се приключат пред хижата. А шефа ги е дръпнал на фиктивно пътуване, за да не стават свидетели и след това лично ги е "спасил" от тоя жесток свят..
Виж целия пост
# 35 921
Все едно, че не е можел да ги "спаси" по което и да е време и по какъвто и да е начин..., ако иска.
Виж целия пост
# 35 922
Ако е теорията, която се спряга уж официално (понеже няма точно официална), че Калушев е убил Ники и Алекс и после се е самоубил, аз не изключвам и факта и самия той да се е колебаел и да му отнело време да събере кураж.

Първо като цяло да вземеш решение да се самоубиеш не е лесно. Рядко е нещо, което решаваш и правиш за 5 минути. Има си много вътрешна емоционална борба. Някои дни го искаш, други не. Отнема ти време. Да планираш пък да убиеш и други хора, при това млади хора, хора, които си отглеждал е още по-трудно. Не е като да не знаем случаи на баща убили децата си, така че да случва се, но отнема време дори за тях да стигнат до този момент и да изпълнят плана си. Ако е знаел вече, че другите трима са го направили (в тази версия нали и при тях е някаква комбинация от убийства и самоубийства) то може след това да е осъзнал какво е станало.

Това бавене може и да е знак на колебание. Не казвам, че е, казвам, че може да не е така хладнокръвно както се говори.
Виж целия пост
# 35 923
Да вметна само , че за гмуркане при минусови температури има така наречените "сухи костюми", които са доста по-различни от общо известния неопрен
Виж целия пост
# 35 924
И като се е колебаел, като заложници ли ги е държал в кемпера?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия