Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 517 765
  • 46 430
# 37 725
Тръгнах да проверявам докога ИИ е работил като адвокат и кога може да се е превърнал от успешен адвокат в оператор на верига и попаднах на клюкарска статия за него, няколко дни след смъртта му. https://intrigi.bg/%D1%82%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%8A%D1 … %B0%D0%BD-%D0%B8/

Доста информация има около цитираната Свилена Петрова Димитрова и то интересна.
Виж целия пост
# 37 726
Скрит текст:
Колкото и отчаяно да се иронизират заплетените връзки с множество вископоставени хора и служби на групата, това е доказано с безброй факти и следи. Ивей освен всичко друго е работил и в Министерство на финансите като данъчен експерт, знае японски и още куп езици, Дечо е свързан също с много влиятелни фирми и хора през счетоводната си къща, Калушев освен спелеолог, водолаз, парапланерист има черен колан 5-и дан по таекуон-до и силен интерес и умения в различни бойни изкуства.. И ги наричате случайни..Вие как точно си представяте агентите?
Защо никой и дума не обелва за дроновете, записи, сървъри, компютри, телефони, трафични данни?
Отделно един куп специалисти по национална сигурност, консултанти по сигурност и други хора с родители агенти, които познават системата на ДАНС, ДС и службите отвътре казаха, че според тях това са убийства и нито един не каза - може да са се самоубили, да.. но някои хора предпочитат да вярват на Карбовски и подобни псевдо журналисти, или каквото кажат по телевизията, която всички знаем колко е зависима и ограничена в това, което излъчва..
На записите не се виждали първи ДАНС? Вие сериозно ли очаквате да пуснат записи с ДАНС от хижата? Те на закрито заседание отказаха да дадат отговор на парламента по поставените им въпроси, вие наивно очаквате видео. А, че отряда полицаи играха театър е напълно вярно. Не бяха първите отишли там и това си личеше от нескопосаната им актьорска игра за пред камерите.

Така е, те всички, даже цялата държава играят театър заради Калушев и сие, след като сами са ги ликвидирали.
Аз продължавам да се чудя, след като се налага още от началото на случая да лъжеш и да мажеш в такива огромни мащаби, защо заданието е било толкова сложно. Едните застреляни на Петрохан, другите на Околчица, пък ги нагласяли, пък пожар палили, пък Ботев публикували, пък прощални писма писали.
Защо не ги ликвидираха и изчезнаха завинаги?
Това е въпрос, на който още не се е намерил смислен отговор, въпреки че аз периодично го задавам от началото на темата.

Да не забравяме, че са търсили и кучетата да ги затворят в стаята и да ги задушат,  написали смс за сбогом на Деян и му препоръчали да се връща в Мексико... Тия килъри са били много шашави,  имали са обсесивно-компулсивно разстройство, щом са подредили всичко така...и трупове и смс-и и све..
Виж целия пост
# 37 727
Скрит текст:
Колкото и отчаяно да се иронизират заплетените връзки с множество вископоставени хора и служби на групата, това е доказано с безброй факти и следи. Ивей освен всичко друго е работил и в Министерство на финансите като данъчен експерт, знае японски и още куп езици, Дечо е свързан също с много влиятелни фирми и хора през счетоводната си къща, Калушев освен спелеолог, водолаз, парапланерист има черен колан 5-и дан по таекуон-до и силен интерес и умения в различни бойни изкуства.. И ги наричате случайни..Вие как точно си представяте агентите?
Защо никой и дума не обелва за дроновете, записи, сървъри, компютри, телефони, трафични данни?
Отделно един куп специалисти по национална сигурност, консултанти по сигурност и други хора с родители агенти, които познават системата на ДАНС, ДС и службите отвътре казаха, че според тях това са убийства и нито един не каза - може да са се самоубили, да.. но някои хора предпочитат да вярват на Карбовски и подобни псевдо журналисти, или каквото кажат по телевизията, която всички знаем колко е зависима и ограничена в това, което излъчва..
На записите не се виждали първи ДАНС? Вие сериозно ли очаквате да пуснат записи с ДАНС от хижата? Те на закрито заседание отказаха да дадат отговор на парламента по поставените им въпроси, вие наивно очаквате видео. А, че отряда полицаи играха театър е напълно вярно. Не бяха първите отишли там и това си личеше от нескопосаната им актьорска игра за пред камерите.

Така е, те всички, даже цялата държава играят театър заради Калушев и сие, след като сами са ги ликвидирали.
Аз продължавам да се чудя, след като се налага още от началото на случая да лъжеш и да мажеш в такива огромни мащаби, защо заданието е било толкова сложно. Едните застреляни на Петрохан, другите на Околчица, пък ги нагласяли, пък пожар палили, пък Ботев публикували, пък прощални писма писали.
Защо не ги ликвидираха и изчезнаха завинаги?
Това е въпрос, на който още не се е намерил смислен отговор, въпреки че аз периодично го задавам от началото на темата.

Да не забравяме, че са търсили и кучетата да ги затворят в стаята и да ги задушат,  написали смс за сбогом на Деян и му препоръчали да се връща в Мексико... Тия килъри са били много шашави,  имали са обсесивно-компулсивно разстройство, щом са подредили всичко така...и трупове и смс-и и све..
Ами ако напишете в гугъл Homicides disguised as staged suicides, ще се изненадате колко обсесивно компулсивни доказани килъри са осъществили убийства, като са опитали да ги маскират като самоубийства... и това са само доказаните! Most Common Methods: Staged suicides frequently involve firearms (56.3%), followed by hanging (18.8%) or manual strangulation.
Виж целия пост
# 37 728
Скрит текст:
Така е, те всички, даже цялата държава играят театър заради Калушев и сие, след като сами са ги ликвидирали.
Аз продължавам да се чудя, след като се налага още от началото на случая да лъжеш и да мажеш в такива огромни мащаби, защо заданието е било толкова сложно. Едните застреляни на Петрохан, другите на Околчица, пък ги нагласяли, пък пожар палили, пък Ботев публикували, пък прощални писма писали.
Защо не ги ликвидираха и изчезнаха завинаги?
Това е въпрос, на който още не се е намерил смислен отговор, въпреки че аз периодично го задавам от началото на темата.

Ами те са ги ликвидирали явно.
Театъра не се играе заради жертвите, а за да се спаси разклатения баланс между общество и институции, държавност.

Заданието е сложно вероятно поради естеството на замесените хора и информацията, с която са разполагали и която не се знае на колко и какви места са укривали.

Вие мислите, че е много лесно да се убият хора, внедрени в службите и обучени да оцеляват във всякакви условия и под заплаха ли? Да не забравяме, че са правели съвместни обучения с МВР, което официално се призна. Да не мислите, че МВР е обучавало тях? Май обратното.

Най-вероятно са убити от хора също замесени в някакви служби, затова няма следи (или и да е имало някакви останали са ги замели с втори пожар, собствен ход на кемпера, пазене месец на труповете и т.н.).
 
Защо според вас не отговарят на логични и смислени въпроси разследващите?
А на последния брифинг - на никакви направо за по-сигурно, че да не се изцепят пак нещо тъпо като онова с поклоните, с което се издадоха, че имат записи с всички 'гости' месеци назад..
Защо журналистите отказват да задават адекватни въпроси установяващи обективната истина?

Никой от обществеността все още не знае какво реално се е случило в моментите, в които загиват и тези на Петрохан, и тези на Околчица. Те много добре знаят всичко точно как се е случило вече.
Прокуратурата подхвърли само някакви безумни изказвания и единствена версия от ден първи, неподкрепени с неоспорими доказателства, дори още преди да има експертизи готови и това е - до тук..

Да не мислите, че пазиха хижата от полицията, заради тази пета гилза толкова месеци?
Или че претърсваха повторно къщата в Българи, за да търсят тефтери със записки на Калушев?
Има толкова много въпроси, но дюшеш им дойде на Ралица активността и темите да се въртят около нея, дори не си правят труда да се правят, че нещо правят..
Виж целия пост
# 37 729
Ама какво оцеляване във всякакви условия - тримата готвели, чистели и диктували по цял ден, Калушев пиел чай с отбрани гости и се съветвал с "колегите" как да изкрънка поредното приношение, а Ники карал с бясна скорост мотор из гората, която иначе пазели от набезите на АТВ-та. През свободното си време всички медитирали по 5+ часа. За активностите на Калушев с деца даже няма да споменавам, защото нали щом няма видеозаписи, значи не се е случило.
Съвместното обучение с МВР се изразява в предоставяне на еърсофт оборудване.
Скрит текст:
Обучението е проведено на 3 май 2023 г. в изоставената сграда на т.нар. "Хирургичен блок" в Монтана, като е направен контакт с представители на НАКЗТ за предоставяне на AIRSOFT оборудване. Същото е предоставено от лицата И.К., И.И. и Н.З.
Източник
Ако това са убийства, те трябва да са извършени от хора със специални потребности, не със специални умения. Иначе браво на целокупното българско общество, че всичко разкри и не може да бъде заблудено.
Виж целия пост
# 37 730
Защо пазиха хижата - ами защото ще се напълни с инфлуенсъри и аматьор-детективи снимащи тик ток клипчета в момента, в който няма охрана там. И панаирът ще стане пълен. Няма конспирация.
Виж целия пост
# 37 731
София има интересни коментари в ФБ ,че тя е единствения останал жив действащ член на групата.Питат я -а ,Ралица ? -тя отговаря ,че Ралица е родител ,това е отделен статут.


Виж целия пост
# 37 732
Не стана ли вече ясен и неоспорим факта, че загиналите лица са или самите те агенти и/или техни роднини са. И все още някой смята, че причината за смъртта са будистки вярвания и това е будистки осъществено с пистолет и пушка?Хайде стига ,това няма да го повярват и децата пред блока само ако знаеха какво е ДС. ШОК много добре попита -мислите ли, че лесно се убиват такива лица и се замитат подобни следи и се пелтечи нещо пред обществото. Изтърсиха някоя и друга глупост и им спряха изявите. Хора,те имат месеци наред записи,месеци денонощно записи. Ако имаше и 5 секунди които можеха да ги уличат във греховете с деца, които им се приписват тук те щяха да са изнесени на секундата. Защо не ни показаха и върволицата политици към хижичката, колите които са ги посещавали ?Къде са коментарите на властта за стотиците хиляди левове и защо по дяволите са били превеждани по сметките им, заради “харизмата” на ИК 😁?.
А  онази статия за Ивей не ми изглежда баш като най -зле списаните жълти статии и съдържа имена и факти, които може да са неслучайни.
И между другото и аз професионално се занимавам в една от сферите, които описваш ,ендорфин , не съм баячка или врачка , ама в “официалната версия” не вярвам ,така, че да не правим подобни заключения.
Виж целия пост
# 37 733
Ивка смайл -а как си обясняваш финалните писма на Калушев до майка си и Деан като си толкова наясно с всичко ,за разлика от нас наивниците ...и кое е това другото място ,където отиват да служат по -по-добър начин .Тези неща поне са абсолютни факти ,никой не ги оспорва.
Виж целия пост
# 37 734
Само че, едното не изключва другото. Връзката с ДС я има, но това не значи автоматично, че са убити. Аз също мисля, че има нещо друго около тях и не е само сектата, което е свързано трагедията. Но просто, според мен, данните натежават повече в посока да няма други убийци.
Редактирам се за добавя, че записите са от външната страна на къщата. Ако е имало злоупотреба с деца е била вътре и едва ли са снимали. Освен ако не са ползвали записите с користна цел, ама това пак отива към наистина огромна спекулация, така че по-скоро не е вероятно.
Виж целия пост
# 37 735
Няма финално писмо до Деян, има някакъв смс ,който е изчезнал. За мен - под натиск, така мога да си го обясня за момента. Защо останалите трима от Петрохан нямат и ред написан. Ако Калушев си е мислил, че може да избяга някъде и повече да не може да бъде намерен така обяснявам прощалните редове към майката. Като не ни казват какъв багаж е намерен реално с тях в кемпера ,изглежда ли като да е събран за заминаване или не, телефони ,документи ,смс-и. Макар и да е имало багаж ако са намерени и убити и багажа няма да е бил това, което е. Държавата разполага с техните контакти ,телефони ,знаят всичко-да кажат.
Виж целия пост
# 37 736
Веднага ми идва на ум най - очевидният отговор: защото нещата са се объркали. За мен много по-- вероятно ми е нещо да се обърка при убийства, дори и планирани такива, отколкото при планирано самоубийство. Какво пък толкова може да обърка при едно планирано самоубийство, за да изглежда толкова хаотично и на моменти с противоречащи си, както и нелогични действия. Докато, ако искаш да ликвидараш цяла група от мъже, колкото и да я наблюдаваш и познаваш, това са хора, могат да те изненадат с ответни действия, самозащита, +.Фактора време, който тук също изглежда е бил много важен.
Имаш обект, който в едни момент започва да се държи много изненадващо, извън обичайният си ритъм и график ( прибирането от Българе, спешното оставяне на момичето). Или пък дори времето да те притиска по субективни, външни причини и фактори, и да трябва да действаш моментално, тогава се получава такъв хаос. Обекта може да е решип да подготвя бягство, да иска да разкрие нещо. При планирано самоубийство обаче такъв хаос заради фактор време не може да има в случая, защото на Околчица са чакали цели 5 дни. Значи не са бързали толкова " самоубийците" , за да е толкова хаотично всичко. И в крайна сметка, ако са външни килъри, то те доста прилично са си свършили работа, защото така изглеждат като група педофили, толкова отвратени от себе си и дейността, че са се самоубили. И всички останали въпроси остават на заден план, ако изобщо има такива. Много по удобно е. Освен това, в противен случай, щяха да са и жертви, което съвсем щеше да обърне посоката на разследване и на въпросите около групата в съвсем друга светлина. Нямаше да са педофили, щяха да са борци за нещо си, жертви. И щеше да се търсят съвсем различни отговори.
И друго се питам.  Пише се, че никакви сигнали не се подавали никъде. Мисля че това дойде от някоя от пресконференциите. Но не мога точно да намеря как е формулирано изречението. Не са подаване до прокуратура ли, не са подавани до гранична полиция ли, до горското, до районото, как? Или изрично е казано, че не са подавани до нито една държавна иституция, защото иначе би било доста манипулативно. Кой е проверил лист по лист, за толкова кратко време това. Или файл по файл. И друго: ако искаш да подадеш сигнали срещу хора, които са свързани с държавни органи на реда, къде ги подаваш? Въпросът ми е риторичен. Аз просто бих ги събирала и в някакъв момент бих ги пратила до някоя преса. Иначе рискувам да ме само/убият набързо, ако попаднат сигналите в неподходящи ръце и после се потулят. Разбира се трябва да е нещо значимо за тези усилия.
И аз бях чела някъде, че са правили обучения в Монтана с някакви еърсофт оръжия. Значи права е била РА, като говореше за пейнтбол, тя така си ги интерпретира нещата.
Виж целия пост
# 37 737
За да връщат и оставят багаж на момиче , а не само самото момиче / ако ни е казано правилно, де/, означава, че я връщат за дълъг период от време / окончателно? / понеже заминават за някъде ? Спекулирам. Ами къде са показанията на самото момиче, аз не искам името й, но тя какво е казала, голяма и адекватна трябва да е. Тя е била там направо в последният ден, ще знае доста неща. Защо я връщат по спешност , какви са обясненията. Е,хайде де, да не се правим, че и това не се знае.
Виж целия пост
# 37 738
Хората навсякъде по света се самоубиват логично, спретнато и съвсем спокойно си подреждат действията, та да е ясно за всички - защо, как и какво.

За момичето се знае, от когото трябва, тоест от разследващите. Ние не сме в качеството си на такива и няма да ни уведомят нито за това, нито за други детайли.
Виж целия пост
# 37 739
Никой няма да се занимава да инсценира самоубийство. Всички нарочени за убийци и поръчители са над закона в нашата мила родина и са абсолютно наясно с това. Щяха да си ги очистят и да се приключи. И да настръхне обществото, много важно. Отделно, толкова много хора работят по случая, че ако имаше нещо друго щеше да се разбере.
Депутатите също нямаше да си мълчат, ако имаше и намек за убийство.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия