Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 492 889
  • 45 742
# 45 660

Всъщност това, че ИК е спал в едно легло с Л., тогава на 7-8 г., е от изтеклите показания на детето. Валери също говори за сексуалните си контакти с ИК, по времето, когато е бил тотално зависим от него тийн. Има и журналистически разследвания.


Е, да но това не е желаната "истина" на част от потребителите. За съжаление, обаче това се е случвало. Остава да го изкарат официално. И пак съм сигурна, че същите тези ще се тръшкат, че е манипулация и няма как да е така.
Но все пак, очаквам от прокуратурата да изнесат официална информация, за случвалото се.
Виж целия пост
# 45 661
Нека не забравяме как Валери е опитвал да изнудва и родният си баща / ако помните “тъка-тъка/, а също така и се е преместил в хижата на 15 годишна възраст. 15 годишен тийн не може да бъде заставен по никой начин и да бъде затворен на някоя хижа категорично. После по собствено желание и без никой да го спира е напуснал групата.
Ами те всички деца са убеждавани от Калушев, че бащите им са изроди и са ги изнасилвани като са били малки. Светът е едно ужасно място, както пише Леон.
Виж целия пост
# 45 662
Нека не забравяме как Валери е опитвал да изнудва и родният си баща / ако помните “тъка-тъка/, а също така и се е преместил в хижата на 15 годишна възраст. 15 годишен тийн не може да бъде заставен по никой начин и да бъде затворен на някоя хижа категорично. После по собствено желание и без никой да го спира е напуснал групата.
Удобно ли забравяш КОГА Валери е изнудвал баща си! След няколко годинки под влиянието на вездесъщия лама ...
Виж целия пост
# 45 663
Аз даже допускам ,че Валери е упражнявал сексуално насилие над ламата,а може и да ги е убил какъвто е интригант нищо чудно да е организирал уж самоубийството с другия предател Русев ли беше.... Stuck Out Tongue Closed Eyes хехе
Виж целия пост
# 45 664
Ох, пак Валери! Какво общо има Валери с убийствата. Защо постоянно се обсъжда това момче. Какъвто и да е бил, каквото и да е казал, това няма нищо общо със случая. Освен ако не смятате, че той ги е убил.
Виж целия пост
# 45 665
Скрит текст:
Вчера между другото, ми се появи някакъв пост, че горе на хижата пак имало полиция (майче пишеше един полицай) и един цивилен следовател.
И съответно се мрънкаше, какво още изследват след 4 месеца.
Като цяло ако се работи по случая се мрънка, ако не се работи, също.
Не става въпрос дали се работи, или не се работи. То е ясно, че трябва да се работи.
Но е важно най-вече качеството на тази работа. Такова липсва дотук.
И накрая  след  дълго и неясно колко качествено  разследване, да не стане така, че да бъде приложен чл. 24, ал. 1 точка 4 от НПК,:
"24 (ал.1) Не се образува наказателно производство, а образуваното се прекратява, когато:
... 4. деецът е починал."
Виж целия пост
# 45 666
Валери и родителката му хвърлиха много светлина върху сектата, това не могат да им простят феновете на ламата....
Защо иначе СА е низвергната от групичката на РА...щото не си е синхронизирала приказките Simple Smile
Виж целия пост
# 45 667
Много отдавна имаше идея да се разделят темите и се надявам наистина да стане. Омръзна ми от цинични подигравки, ехидни подмятания и откровена агресия, идващи от подкрепящите версията.
Досадно е много от сутрин до вечер да четеш едно и също - секти, култ, чичаци, неудачници, кълки и сайтове от 15 години.
Аз разбирам тази самоувереност на подкрепящите версията, все пак официално е наложена, но пък е пълна с противоречия и неясноти, странно е за мен, че се толерира толкова настървено, като доказателства засега няма.
Много хора, търсещи отговори не в унисон с официала се отказаха да пишат, забелязвам. Опитите за заглушаване са брутални.
Та, накратко, ако са две темите ще са доста по-полезни. Поне няма да ги има непрестанните заяжданки и изопачаване, които раздуват изкуствено обема.
Виж целия пост
# 45 668
И накрая  след  дълго и неясно колко качествено  разследване, да не стане така, че да бъде приложен чл. 24, ал. 1 точка 4 от НПК,:
"24 (ал.1) Не се образува наказателно производство, а образуваното се прекратява, когато:
... 4. деецът е починал."

Най-вероятно така ще стане,  бих се изненадала, ако приключи по различен начин.
То от първия ден единствено в такава насока се полагат усилия, независимо дали говориха за убийства или самоубийства. Но да се надяваме, че пострадалите ще обжалват това решение и все пак ще мине разследването през съд. Там е по-вероятно да се изясни колко 'професионално' са разследвали, въпреки, че зависи кой ще поеме разглеждането, ако има такова.
И все пак не смеят както се вижда нищо повече да обявят след жалките си брифинги, в които обясняваха на хората, какво трябва да си мислят и в какво да вярват, защото така.
Виж целия пост
# 45 669
Ако се говореше с нормални факти и се спореше адекватно - щеше да е интересно и полезно...а то е вой до небесата как се очерня убиец..и нон стоп едни и същи реплики - институции виновни, държава виновна, всеки виновен, калуша бял.
Виж целия пост
# 45 670
Аз даже допускам ,че Валери е упражнявал сексуално насилие над ламата,а може и да ги е убил какъвто е интригант нищо чудно да е организирал уж самоубийството с другия предател Русев ли беше.... Stuck Out Tongue Closed Eyes хехе
Недей, че тук преди 200-тина страници, някой верно се опита съвсем сериозно да каже, че Валери може да ги е убил. Май поради ревност, че е бил заместен от Ники, нещо такова беше.
Виж целия пост
# 45 671
Ще изпратя, Баба.
Прекалено много уважавам форума и модерацията и съм дългогодишен участник. Това, което се случва тук, ме плаши.
Просто за втора тема , според мен, трябва да искаме разрешение , за да не я заключат.
Искам сериозно да се отгранича от това, което ежедневно се позволява тук по толкова ужасен казус.
Подкрепям и моляь да ми пишите и на мен.
Вчера се загледах в един филм. Не мога да забравя това:
„Това, което пазим, ни определя. Което браним.“

Тук в моменти си задавах и аз въпроса кое браним, кое пазим?
Ще чакам да кажат истината. Може и да не е на 100 пр, но искав да я чуя.
Виж целия пост
# 45 672
Нека не забравяме как Валери е опитвал да изнудва и родният си баща / ако помните “тъка-тъка/, а също така и се е преместил в хижата на 15 годишна възраст. 15 годишен тийн не може да бъде заставен по никой начин и да бъде затворен на някоя хижа категорично. После по собствено желание и без никой да го спира е напуснал групата.
Ами те всички деца са убеждавани от Калушев, че бащите им са изроди и са ги изнасилвани като са били малки. Светът е едно ужасно място, както пише Леон.
Нали знаеш, че при медитации и регресии ли беше виждаш различни за себе си неща...
Виж целия пост
# 45 673
Ох, пак Валери! Какво общо има Валери с убийствата. Защо постоянно се обсъжда това момче. Какъвто и да е бил, каквото и да е казал, това няма нищо общо със случая. Освен ако не смятате, че той ги е убил.
Тук не искат да се обсъждат убийствата, а да се докажат самоубийства. В този ред на мисли интервюто на Валери беше пусковият механизъм за това какво ИК бил правил с деца.
А че е спал с Леон в едно легло доказателство за какво е? Не ми обяснявайте за невръстно детенце и чичаци, аз питам доказателство за какво е?
Относно” светът е чудовищно място “, моят син също би могъл да напише нещо подобно,  гледа и чете за чудовища . Вижда се, че детето е писало азбуката , а има на лист това изречение с почерка на Калушев . Детето просто го е преписало.
И отново. Темата е убийство или самоубийство. Нещата,които желаете да обсъждате за секти,култове , педофилия , наследства не са пряко по темата.
Виж целия пост
# 45 674
И аз подкрепям разделянето на 2 теми. Предлагам заглавия:
1. Петрохан/Околчица - поддръжници на единствената официална версия за секта, 4 самоубийства и 2 убийства

2. Петрохан/Околчица - обсъждане на различни хипотези и на различни причини, довели до трагедията.

Точно заради постоянните обиди се бях отказала да чета темата. Почнах отново и вече е станало по-страшно.

И последно: как решавата коя медия/журналист пишат истината и кои лъжат? Никой не е бил свидетел.

Ако цитират "вътрешен източник" и "неофициални мнения на разследващи", как сте сигурни, че медиите изобщо имат вътрешни източници? Плямпалото подлежи на наказание. И второ, как сте сигурни, че източниците не лъжат?

   
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия