Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 497 079
  • 45 814
# 45 705
Никога не е толкова лесно, или толкова еднозначно.

Имаме деца, оставени за отглеждане на Калушев, което не е ок.
Имаме някакъв сигнал от Валери, който е мотан три години.

Или тогава Данс и полицията не са си свършили работата, и са виновни, или сега лъжат за наличието на следи от педофилия.

Нямаше нормално издирване, защото полицията е търсела заподозрени, което спрямо непълнолетния е нарушение.

Аз лично и сега не знам защо и Деян и Ралица Асенова са пратили полицията на морето.

Което е забавило издирването с поне ден, или два.

За мен бягането на Деян е съмнително, за мен той е поне отчасти наясно, за мен е странно, че защитата му се поема още по време на разпита от кантората на Лулчева.

Сред починалите няма агенти на Данс. Остават Деян и  съпругата му.

Не мисля че момичето Теа знае нещо, или нещо се е случило с нея, но мисля , че бащата на момичето е вероятно наясно, за да си я прибере.

Заглушители не се разрешават на граждански лица. Има такива за лов, но не разбирам достатъчно какви заглушители са им били разрешени.
Ивайло Иванов има и в момента на името си кантора на улица Гладстон в София, на който адрес са регистрирани поне 10 фирми на чужденци, основно от Холандия.

Има неясноти в огледите, има неща, които нямат смисъл.

Нито Калушев е такъв ангел- справка поставянето на непълнолетен в рискова ситуация, нито разследването в началото е било на 100% ок.
Под това се подписвам с две ръце!

Че Деян и Ралица са пратили полицията за зелен хайвер в Българи го написах преди много страници.
Ама нали съм от неудобните в темата, не ме слушате много много.

Калушев не е ангел, изобщо даже... човек, който умее така добре да измъква пари от хората, за да си спонсорира скъпите хобита, няма как да е ангел. И това съм го писала.. ама пак се водя поклонничка на ИК. Simple Smile
Виж целия пост
# 45 706
Никога не е толкова лесно, или толкова еднозначно.

Имаме деца, оставени за отглеждане на Калушев, което не е ок.
Имаме някакъв сигнал от Валери, който е мотан три години.

Или тогава Данс и полицията не са си свършили работата, и са виновни, или сега лъжат за наличието на следи от педофилия.

Нямаше нормално издирване, защото полицията е търсела заподозрени, което спрямо непълнолетния е нарушение.

Аз лично и сега не знам защо и Деян и Ралица Асенова са пратили полицията на морето.

Което е забавило издирването с поне ден, или два.

За мен бягането на Деян е съмнително, за мен той е поне отчасти наясно, за мен е странно, че защитата му се поема още по време на разпита от кантората на Лулчева.

Сред починалите няма агенти на Данс. Остават Деян и  съпругата му.

Не мисля че момичето Теа знае нещо, или нещо се е случило с нея, но мисля , че бащата на момичето е вероятно наясно, за да си я прибере.

Заглушители не се разрешават на граждански лица. Има такива за лов, но не разбирам достатъчно какви заглушители са им били разрешени.
Ивайло Иванов има и в момента на името си кантора на улица Гладстон в София, на който адрес са регистрирани поне 10 фирми на чужденци, основно от Холандия.

Има неясноти в огледите, има неща, които нямат смисъл.

Нито Калушев е такъв ангел- справка поставянето на непълнолетен в рискова ситуация, нито разследването в началото е било на 100% ок.

Мисля, че имам отговор на въпроса защо Ралица и Деян са изпратили полицията да търси около морето. Просто никой от тях не е знаел за плановете на Калушев да отиде на Околчица. Или го е решил в последния момент, или го е пазил в тайна от тях.
Виж целия пост
# 45 707
Ралица е ясна, че не е знаела нищо
Деян, предвид реакцията му при откриването на телата и ако считаме съобщението за истинско, също
Виж целия пост
# 45 708
Може за друг план да е знаел.
Виж целия пост
# 45 709
Деян направо си я смотва  Ралица-нито и казва ,че са простреляни ,нито  за прощалния смс от Калушев .Дава си показанията с адвокат ,според мен сключва сделка и го пускат за Мексико като той не търси контакт с никой от роднините ,даже го избягва.Така ли постъпват хора с близки ,едва ли не семейство ,че и загубили децата си ?!
Виж целия пост
# 45 710
Не знам за Деян, но Макулев, за да запази такова самообладание и до последно да има вяра на Калушев, според мен е знаел за някакъв план. Дори да е бил подвеждащ. Доколкото помня семейството беше отказало да обяви Алекс за издирване.
Това на мен ми говори, че до последно са имали доверие на Калушев, дори след 3 трупа на Петрохан.
Виж целия пост
# 45 711
Макулев няма друг избор освен да запази самообладание -детето е дадено преди години ,реално Сашо вече не е негов син ,според мен е имало известно забавяне полицията да разбере изобщо ,че Александър е постоянно пребиваващ на хижата и че е с Калушев -просто няма кой да го обяви за изчезнал и да бие камбаната ,той до последно отказва  да го обяви за издирване ,даже по телевизията не каза ,че синът му е там.Казвам ви на всички им хлопа дъската  и не са на център .
Разпадна им се цялата конструкция -Деян -мина no contact с другите ,Ралица се групира със Стела ,Макулев е сам .Невена не се появява  никаква .София е в пълна немилост .
Виж целия пост
# 45 712
Мисля си, че е имало някаква по-сериозна причина родителите масово да си оставят децата на отглеждане при Калушев. Няма как да е било заради лечението на Валери само, нито пък защото Ралица толкова е харесала гмуркането и пещерите като начин на живот за сина си. Знаем ли Леон защо е бил оставен на Калушев?
Мисълта ми е, че или родителите ни послъгват, и са имали съвсем друго предвид-например това, че вярват, че децата им са преродени бъдещи лами и съответно да са били самите те много навътре в евентуалната секта, или Калушев е бил най-изкусния лъжец и е успявал някак си да убеди толкова хора да му дадат децата си по различни причини за всяко дете. По-скоро клоня към първия вариант.
Виж целия пост
# 45 713
Какви “преродени бъдещи лами”. Дори самата София каза, че ИК никога не е казвал нещо подобно. Това са трактовки на София.
Виж целия пост
# 45 714
Макулев не е знаел абсолютно нищо, но е наясно единствено с факта, че детето му е просто дадено за отглеждане някъде и не е добре да си пъхат носа институции.
Това,че е отказал да го пусне за издирване не означава, че полицията не си следва протокола и не го издирва, но пък и точно заради това няма амбър алърт.
А каква е дейността на кантората на Ивайло Иванов? Изобщо има ли дейност последните години?
Виж целия пост
# 45 715
Мисля си че е възможно да е притежавал умения подобно на може би Вяра Кучовска, Ванга и прочее личности и това да е повлиявало на обкръжението му -да му се доверява толкова лесно.
Виж целия пост
# 45 716
Мисля си, че е имало някаква по-сериозна причина родителите масово да си оставят децата на отглеждане при Калушев. Няма как да е било заради лечението на Валери само, нито пък защото Ралица толкова е харесала гмуркането и пещерите като начин на живот за сина си. Знаем ли Леон защо е бил оставен на Калушев?
Мисълта ми е, че или родителите ни послъгват, и са имали съвсем друго предвид-например това, че вярват, че децата им са преродени бъдещи лами и съответно да са били самите те много навътре в евентуалната секта, или Калушев е бил най-изкусния лъжец и е успявал някак си да убеди толкова хора да му дадат децата си по различни причини за всяко дете. По-скоро клоня към първия вариант.

Има и трети вариант, който защитниците на Калушев налагаха в началото - децата са били категоризирани като трудни от самите родители, а Калушев се е представял за много богат (спомнете си, че и Вл. Йончев намери за необходимо да наблегне на това) филантроп и било съвсем естествено да му дадат децата си.


Според мен всичко изброено е било част от голямото уравнение.
Виж целия пост
# 45 717
Според мене, нито Деян, нито Ралица са знаели, че Калушев и момчетата са се върнали изобщо от морето, затова казват на полицията да ги търси в Българи.
Виж целия пост
# 45 718
Често проблемни деца, включително залитащи към наркотици, е добре да бъдат изолирани от средата си, която им влияе зле и да започнат някакъв спорт, занимания сред природата и подобни. Това правят и в комуните... изолация, дисциплина, спорт.
Най-вероятно това е правил и Калушев за децата. Остава да разберем имало ли е или не и педофилия. Но и сред толкова оръжия не е добре да има деца.
Виж целия пост
# 45 719
А какво значение има дали е пускан бгалърт, или не ...? Системата оповестява. Полицията издирва.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия