Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 497 318
  • 45 820
# 45 795
Деян уж казал, че са убити, Майсторова казала как синът ѝ е добър човек, София обявила Валери за морален убиец - да закриваме случая, няма нужда да се троши държавна пара, всичко е ясно.
Виж целия пост
# 45 796
Тоест, и на онзи свят ще го тормози теча, и овреме е взел мерки за него?
А тези в хижата и те  съвестни- боядисали коридора.
Виж целия пост
# 45 797
РА кога отива до с.Българи, нещо като дата имаме ли? Защо си мисля, че беше ден преди да ги открият на Околчица,  но може и да греша..
Виж целия пост
# 45 798
Ето откъс от статията в 168 часа, от която пуснах линк днес.
Скрит текст:
"Сутринта на 27 януари с кемпера към къща в село Българи заминават Ивайло Калушев, Николай Златков и Александър Макулев. Придружава ги и Теа - момичето, за което Калушев обяснява в прощалния есемес до майка си.
Коя е Теа? Родена е през 2011 г. Родителите ѝ се развеждат, като майката остава в Пловдив, а Теа се мести с баща си в София. Детето обаче тежко преживява раздялата на родителите си, започва да бяга от дома си, има проблеми и в училище. Баща ѝ се познава с Иво Калушев и решава да оставя от време на време дъщеря си при него.
За мен там беше като на лагер”, разказва по-късно в показанията си пред разследващите Теа. В хижата “Петрохан” тя общува най-активно с най-младите - Николай и Александър.
Поводът за посещението в село Българи са ремонтни работи по къщата. Четиримата пристигат привечер в Царево, пазаруват храна и чак вечерта отиват в селото. В следващите 3 денонощия всички заедно се гмуркат в морето, карат моноколела, взимат пратка от офис на “Еконт” в Царево и се занимават с дребни ремонти в къщата. Първоначалната идея е била да останат по-дълго, но се прибират заради ангажимент на Теа.
Тръгват обратно за София сутринта на 30 януари. Правят с кемпера само една отбивка по пътя. Спират край брега в района на Царево, като Теа остава вътре, а Калушев, Николай и Александър отиват за кратък ритуал до брега на морето. Следващата им спирка е на самата магистрала “Тракия” - на бензиностанцията на “Лукойл” в района на Ихтиман. Там зареждат догоре резервоара на кемпера “Мерцедес” и около 12 часа вече са в София. Оставят Теа при баща ѝ, преспиват в столицата и на следващия ден потеглят към хижата.
Камера на АПИ ги засича да влизат в прохода Петрохан в 13,53 часа. В 14 часа и 1 минута кемперът вече е в обсега на камерите, разположени около хижата. Записите от охранителните камери показват, че в този ден те тримата, както и останалите - Ивайло Иванов, Пламен Статев и Дечо Василев, не напускат базата си. Не се случва нищо необичайно. Не посрещат и гости.
На 1 февруари рано сутринта Николай Златков се качва в сивия джип Тойота” и заминава сам за София (джипът напуска района на хижата в 7,12 часа). Задачата му е да занесе дрехи и вещи на Теа, които са останали в хижата. Николай не губи никакво време в столицата и още в 9,43 часа вече е на бензиностанцията на “Шел” на северната тангента - сниман е вътре на касата от охранителните камери. "

Има няколко неща в този текст. В случая обръщам внимание на момента с връщането на багажа, което става едва на следващия ден. Най-вероятно когато са оставили Теа, "защото е имала ангажимент", все още не е било ясно, че тя няма да се върне на хижата след "ангажимента". Вероятно отказът да се върне е дошъл по-късно.
Виж целия пост
# 45 799
Според Деян също са убити, да не забравяме и този факт. Най-ясно си личи на живо какво е ставало. Той не е вчерашен и може да различи убити ли са, не са ли.
Според мен Деян е силно притиснат от разследващите да си извърти показанията. Поне на първият разпит. После вече с адвоката са сключили някакъв вид сделка. Той се е подписал на каквото трябва, за да им пасне единствената версия, те го пускат да ходи където си иска.
Какво означава, че не е вчерашен? Какъв е бил той? Полицай, военен, криминален  психолог? Не, просто човек, броящ идващите коли.
Виж целия пост
# 45 800
Според Деян също са убити, да не забравяме и този факт. Най-ясно си личи на живо какво е ставало. Той не е вчерашен и може да различи убити ли са, не са ли.
Според мен Деян е силно притиснат от разследващите да си извърти показанията. Поне на първият разпит. После вече с адвоката са сключили някакъв вид сделка. Той се е подписал на каквото трябва, за да им пасне единствената версия, те го пускат да ходи където си иска.

Не  ми се струва Деян да е подписал  нещо, с което да им пасне на сарафовската версия.
Сделката е да не разгласява нищо и да си мълчи, за да го пуснат да се махне.
Пълно мълчание  срещу свободата да се махне от тази уникална държава.
С останалото съм съгласна.
Виж целия пост
# 45 801
Във всеки случай за страдащ приятел на самоубити, Деян изчезна скорострелно бързо. Бяхме уверени, че прокуратурата няма изисквания към него, знае къде е и всичко е супер  точно, а после се обявява, че го търсят,...което създава усещане, че не го намират баш веднага. Пак се връщам на думата лапсус може би на Демерджиев..."изпратен" в държава, с която нямаме спогодби, каквото и да означава това...Ако видиш самоубити приятели, ще казваш ли на прителката си да се заключи и да звъни на 112. Това, което Деян е видял, връщането за брадвата...на мен хич не ми прилича да е видял ритуалното самоубийство.
Виж целия пост
# 45 802
Според Деян също са убити, да не забравяме и този факт. Най-ясно си личи на живо какво е ставало. Той не е вчерашен и може да различи убити ли са, не са ли.
Според мен Деян е силно притиснат от разследващите да си извърти показанията. Поне на първият разпит. После вече с адвоката са сключили някакъв вид сделка. Той се е подписал на каквото трябва, за да им пасне единствената версия, те го пускат да ходи където си иска.

Не  ми се струва Деян да е подписал  нещо, с което да им пасне на сарафовската версия.
Сделката е да не разгласява нищо и да си мълчи, за да го пуснат да се махне.
Пълно мълчание  срещу свободата да се махне от тази уникална държава.
С останалото съм съгласна.


Той не е бил обвинен, можел е да си излезе когато поиска. Ако е бил, адвокат като Лулчева ще го извади за 2 минути
В тая България човек осъден за убийство беше пуснат да излезе в чужбина, какво остава за обикновен свидетел.
"Сделка" значи, че е участвал е нещо противозаконно и в замяна на признанията няма да го обвиняват. Ако не е участвал, те няма какво да предложат за сделката.
Виж целия пост
# 45 803
Естествено, че няма как и двете да са верни - че Деян не ги е виждал от 2 седмици (уж от показанията) и че ги е видял "вчера" (от Ралица).  Въпросът е кой лъже. Ралица според мен не лъже, защото беше видимо разтревожена за Деян и емоционална. Остава въпроса Деян ли лъже и кого или тези дето ни показват показания нещо са ги модифицирали.

Това му звучи като, че Деян не ги е виждал от две седмици, обаче на 01.02 са си писали съобщенията.
Виж целия пост
# 45 804
Ето откъс от статията в 168 часа, от която пуснах линк днес.
Скрит текст:
"Сутринта на 27 януари с кемпера към къща в село Българи заминават Ивайло Калушев, Николай Златков и Александър Макулев. Придружава ги и Теа - момичето, за което Калушев обяснява в прощалния есемес до майка си.
Коя е Теа? Родена е през 2011 г. Родителите ѝ се развеждат, като майката остава в Пловдив, а Теа се мести с баща си в София. Детето обаче тежко преживява раздялата на родителите си, започва да бяга от дома си, има проблеми и в училище. Баща ѝ се познава с Иво Калушев и решава да оставя от време на време дъщеря си при него.
За мен там беше като на лагер”, разказва по-късно в показанията си пред разследващите Теа. В хижата “Петрохан” тя общува най-активно с най-младите - Николай и Александър.
Поводът за посещението в село Българи са ремонтни работи по къщата. Четиримата пристигат привечер в Царево, пазаруват храна и чак вечерта отиват в селото. В следващите 3 денонощия всички заедно се гмуркат в морето, карат моноколела, взимат пратка от офис на “Еконт” в Царево и се занимават с дребни ремонти в къщата. Първоначалната идея е била да останат по-дълго, но се прибират заради ангажимент на Теа.
Тръгват обратно за София сутринта на 30 януари. Правят с кемпера само една отбивка по пътя. Спират край брега в района на Царево, като Теа остава вътре, а Калушев, Николай и Александър отиват за кратък ритуал до брега на морето. Следващата им спирка е на самата магистрала “Тракия” - на бензиностанцията на “Лукойл” в района на Ихтиман. Там зареждат догоре резервоара на кемпера “Мерцедес” и около 12 часа вече са в София. Оставят Теа при баща ѝ, преспиват в столицата и на следващия ден потеглят към хижата.
Камера на АПИ ги засича да влизат в прохода Петрохан в 13,53 часа. В 14 часа и 1 минута кемперът вече е в обсега на камерите, разположени около хижата. Записите от охранителните камери показват, че в този ден те тримата, както и останалите - Ивайло Иванов, Пламен Статев и Дечо Василев, не напускат базата си. Не се случва нищо необичайно. Не посрещат и гости.
На 1 февруари рано сутринта Николай Златков се качва в сивия джип Тойота” и заминава сам за София (джипът напуска района на хижата в 7,12 часа). Задачата му е да занесе дрехи и вещи на Теа, които са останали в хижата. Николай не губи никакво време в столицата и още в 9,43 часа вече е на бензиностанцията на “Шел” на северната тангента - сниман е вътре на касата от охранителните камери. "

Има няколко неща в този текст. В случая обръщам внимание на момента с връщането на багажа, което става едва на следващия ден. Най-вероятно когато са оставили Теа, "защото е имала ангажимент", все още не е било ясно, че тя няма да се върне на хижата след "ангажимента". Вероятно отказът да се върне е дошъл по-късно.
На мен пък друго ми направи впечатление. Стана ясно, че не са се гмуркали и лодките не са използвани. Аз винаги съм смятала, че са отишли да вземат нещо от къщата (оставено или скрито там), което (сега като прочетох за ритуала край морето), може да са изхвърлили в морето . Друг вариант е да са го дали на някого вечерта в София или да е оставено на хижата и унищожено при пожара.
Виж целия пост
# 45 805
РА няма задръжки да лъже, както се видя и чу по въпросите за камерите, джиповете, оръжията и разни други подобни.
Виж целия пост
# 45 806
Деян в показанията си казва, че не е виждал групата и не е ходил до хижата от близо 2 седмици преди трагедията - от средата на януари. Обаче РА твърди, че при разговора с него, той е казал, че е бил там на 01.02 и е видял трите жертви - Дечо, Пламен и Ивей. Някой от двамата лъже. Кой и защо?
Деян, ако е наистина е бил там, значи следствието крие тази информация, но има логика да е бил наистина, и точно заради това да е бил заподозрян. Обаче как така после му позволяват да пише лъжа в показанията си? Освен ако не са сключили някакъв вид сделка с разследващите? И все пак е много странно това противоречие.
Деян има камери на къщата си, би трябвало да го има и на записи от камерите на хижата, ако е ходил.
В същото време е бил в селото да ги предупреди за АТВ-тата. Кога е ходил, ако е ходил? След обяд или сутринта?
Много въпросителни има около Деян. И на жена му показанията са много скалъпени.

Деян лъже.

Няма и съмнение.

Но защо ?

Възможните обяснения, които ми идват на ум, не са добри
Виж целия пост
# 45 807
РА няма задръжки да лъже, както се видя и чу по въпросите за камерите, джиповете, оръжията и разни други подобни.
Първо се пробва да хвърля мръсотия върху Ивей, сега вече и върху Деян и жена му. Само и само някой да не опетни името на убиеца на сина й.
Виж целия пост
# 45 808
Във всеки случай за страдащ приятел на самоубити, Деян изчезна скорострелно бързо. Бяхме уверени, че прокуратурата няма изисквания към него, знае къде е и всичко е супер  точно, а после се обявява, че го търсят,...което създава усещане, че не го намират баш веднага. Пак се връщам на думата лапсус може би на Демерджиев..."изпратен" в държава, с която нямаме спогодби, каквото и да означава това...Ако видиш самоубити приятели, ще казваш ли на прителката си да се заключи и да звъни на 112. Това, което Деян е видял, връщането за брадвата...на мен хич не ми прилича да е видял ритуалното самоубийство.

Деян от кого точно е изпратен в Мексико? От Калушев. И тук е интересно как Калушев го е предупредил/посъветвал да се върне в Мексико, знаейки, че или за него ще има проблеми в България, или за да не притиснат Деян да разкаже неща за тях пред властите. Според мен Калушев е искал да предпази Деян, или себе си и своето име. И Деян го е послушал. Изобщо не са случайни тези две действия и показват много за тази група хора. Калушев е решавал кой, как и къде ще живее. Деян и досега се е съобразявал с това. След като той е имал дом в Гинци и е живеел от години в него с жена си, съвсем не е толкова лесно просто така, без причина да замине на другия край на света.
Но вярвам, че Деян не е бил в групата на шестимата, и не е знаел какво ще правят на 01.02.
Виж целия пост
# 45 809
РА няма задръжки да лъже, както се видя и чу по въпросите за камерите, джиповете, оръжията и разни други подобни.
И то много, и нагло. Пушки за пейнтбол, моля ви се...
Тази ще направи всичко, за да оневини себе си.
Не знам има ли що годе нормален човек да и се вързва .
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия