Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 499 484
  • 45 884
# 45 810
Скрит текст:
Кой казва, че всички останали не са живи?
Живи са трите майки на годината, останалите родители, братя, сестри, последователите извън ядрото. Да не говорим за спонсорите и големите клечки.
Интересно как никой от тях не е заплашван или убит след това?!?
Отговорът е изключително прост и логичен - не са били свидетели на това, на което убитите са били, нито са знаели жертвите на какво точно са били свидетели.
Виж целия пост
# 45 811
А защо Д е скрит? Нали всички останали не са живи? Кой би го преследвал ако остане тук?

Не е нужно да го преследва някой.
Всички виждаме какво става с Валери, който е прекъснал връзка с групата преди години.
Представям си каква ще е реакцията срещу Деян, който до последно е бил свързан с Калушев, особено ако се потвърди официалната версия.
И изобщо, кой след подобен скандал би предпочел да остане, ако има къде да се "скрие" и да "избяга"?
От него не се чу абсолютно нищо и много ме съмнява да е, защото е заплашен от службите/МВР/някой друг. Смятам, че е негово лично решение са се дистанцира максимално, защото не иска да бъде обвързван нито с групата, нито със случая.
Виж целия пост
# 45 812
А защо Д е скрит? Нали всички останали не са живи? Кой би го преследвал ако остане тук?

Не е нужно да го преследва някой.
Всички виждаме какво става с Валери, който е прекъснал връзка с групата преди години.
Представям си каква ще е реакцията срещу Деян, който до последно е бил свързан с Калушев, особено ако се потвърди официалната версия.
И изобщо, кой след подобен скандал би предпочел да остане, ако има къде да се "скрие" и да "избяга"?
От него не се чу абсолютно нищо и много ме съмнява да е, защото е заплашен от службите/МВР/някой друг. Смятам, че е негово лично решение са се дистанцира максимално, защото не иска да бъде обвързван нито с групата, нито със случая.

Да но ще се повторя, достатъчно му е да е далече, ан е скрит.
Виж целия пост
# 45 813
Кой казва, че всички останали не са живи?
Живи са трите майки на годината, останалите родители, братя, сестри, последователите извън ядрото. Да не говорим за спонсорите и големите клечки.
Интересно как никой от тях не е заплашван или убит след това?!?
Откъде знаете, дали някой е бил заплашван? Откъде знаете, че Деян изобщо е жив? Що за изказване?!
Виж целия пост
# 45 814
На много неща ми се губи логиката , но едно нещо е супер странно.
Решил си да се "самоубиеш" , склонил си и другите към " самоубийство"- от какъв зор ще ходиш да си оправяш течовете на селската къща в Странджа?

Той е взел решението за самоубийство буквално на 1-ви, или вечерта на 31-ви.
Значи, според Вас ИК е взел решението, знаел е също така, че приятелите му са взели същото решение. Още на 02.02 гръмнаха медиите, че ИК е издирван за убийство. Значи, ИК очаква всеки момент да бъде открит и децата да бъдат спасени, но въпреки това се бави още 6-7 дена, преди да изпълни пъкления си план? Какъв късмет, че хвърлиха толкова усилия да го търсят под дърво и камък, пък той въпреки всичко успя. Какъв гений!
P. S. Последните две изречения съдържат ирония.

Не. ИК взима това решение и казва на 3-мата в хижата да се самоубият вечерта. Той отива с кемпера на Околчица, гледа на камерите всичко, и след като се убеждава че онези тримката са мъртви, убива момчетата и после себе си.  Това е, просто е. Не знаем какво е предизвикало това решение точно в този момент, но останалото е доста ясно.

П.С. И не, не е чакал 6-7 дни. Самоубил се е на 2-ри вечерта или на 3-ти рано.
Виж целия пост
# 45 815
За мен Деян не е тук защото е наясно, че има натиск от високо ниво да не се разкрива всичко около трагедията. И понеже за него не се знае доколко е бил запознат с информацията, с която убитите са били, най-безопасно е да се скрие извън държавата, някъде където няма договор за екстрадиция. Явно щом толкова подробно са го разпитвали, задържали и правили обиск на къщата му, го подозират, че знае повече отколкото казва.
Виж целия пост
# 45 816
На много неща ми се губи логиката , но едно нещо е супер странно.
Решил си да се "самоубиеш" , склонил си и другите към " самоубийство"- от какъв зор ще ходиш да си оправяш течовете на селската къща в Странджа?

Той е взел решението за самоубийство буквално на 1-ви, или вечерта на 31-ви.
Значи, според Вас ИК е взел решението, знаел е също така, че приятелите му са взели същото решение. Още на 02.02 гръмнаха медиите, че ИК е издирван за убийство. Значи, ИК очаква всеки момент да бъде открит и децата да бъдат спасени, но въпреки това се бави още 6-7 дена, преди да изпълни пъкления си план? Какъв късмет, че хвърлиха толкова усилия да го търсят под дърво и камък, пък той въпреки всичко успя. Какъв гений!
P. S. Последните две изречения съдържат ирония.

Калушев е решавал съдбата на всички.
Неслучайно са били с изключени телефони на Околчица, и това не е защото е искал някой да ги открие и спаси. Отишъл е на това затънтено място неслучайно.
Виж целия пост
# 45 817
Е точно де, решил е, но в същото време е знаел, че го издирват под дърво и камък. Нали вероятността планът му да бъде провален расте с всеки час? Защо чака цяла седмица?
Виж целия пост
# 45 818
Откъде е тази информация за 2 или 3 февруари? Единственото, което се спомена от Ралица  от експертизата, която и е дадена , е 24-36 часа преди намирането, т.е 5-6 февруари.

На много неща ми се губи логиката , но едно нещо е супер странно.
Решил си да се "самоубиеш" , склонил си и другите към " самоубийство"- от какъв зор ще ходиш да си оправяш течовете на селската къща в Странджа?

Той е взел решението за самоубийство буквално на 1-ви, или вечерта на 31-ви.
Значи, според Вас ИК е взел решението, знаел е също така, че приятелите му са взели същото решение. Още на 02.02 гръмнаха медиите, че ИК е издирван за убийство. Значи, ИК очаква всеки момент да бъде открит и децата да бъдат спасени, но въпреки това се бави още 6-7 дена, преди да изпълни пъкления си план? Какъв късмет, че хвърлиха толкова усилия да го търсят под дърво и камък, пък той въпреки всичко успя. Какъв гений!
P. S. Последните две изречения съдържат ирония.

Не. ИК взима това решение и казва на 3-мата в хижата да се самоубият вечерта. Той отива с кемпера на Околчица, гледа на камерите всичко, и след като се убеждава че онези тримката са мъртви, убива момчетата и после себе си.  Това е, просто е. Не знаем какво е предизвикало това решение точно в този момент, но останалото е доста ясно.

П.С. И не, не е чакал 6-7 дни. Самоубил се е на 2-ри вечерта или на 3-ти рано.
Виж целия пост
# 45 819
Скрит текст:
А защо Д е скрит? Нали всички останали не са живи? Кой би го преследвал ако остане тук?

Не е нужно да го преследва някой.
Всички виждаме какво става с Валери, който е прекъснал връзка с групата преди години.
Представям си каква ще е реакцията срещу Деян, който до последно е бил свързан с Калушев, особено ако се потвърди официалната версия.
И изобщо, кой след подобен скандал би предпочел да остане, ако има къде да се "скрие" и да "избяга"?
От него не се чу абсолютно нищо и много ме съмнява да е, защото е заплашен от службите/МВР/някой друг. Смятам, че е негово лично решение са се дистанцира максимално, защото не иска да бъде обвързван нито с групата, нито със случая.

Да но ще се повторя, достатъчно му е да е далече, ан е скрит.

И аз ще се повторя.
Ако властите са нямали претенции към него, като например да не напуска държавата, е негово право да отиде в дън гори и да не си покаже носът.
И за мен това е абсолютно негово решение, да се сниши някъде и да запази мълчание.

По същия начин мълчание запазва Невена, която беше публикувала 2 реда във Фейсбук за сбогуване. Мисля, че имаше още един мъж, който е бил с тях, от който също има само мълчание.

Нито един от тези толкова близки до тях хора, не излезне да ги защити.
Вариантите са общо взето два:
1. Страхуват се от някой и не искат да взимат от ошение.
2. Знаят какво ще излезне в крайна сметка и не искат да се асоциират с групата.
Виж целия пост
# 45 820
Кой казва, че всички останали не са живи?
Живи са трите майки на годината, останалите родители, братя, сестри, последователите извън ядрото. Да не говорим за спонсорите и големите клечки.


Не мисля, че би се крил от тях, може би ще му е достатъчно да е далече.

Прекъснал контакт с всички от сектата, те го търсят, той не вдига телефона, закрива си профилите, звънят на майка му, тя им затваря... Явно не му е достатъчно просто да е далеч от всички от сектата, спонсорите, политиците.
Виж целия пост
# 45 821
На много неща ми се губи логиката , но едно нещо е супер странно.
Решил си да се "самоубиеш" , склонил си и другите към " самоубийство"- от какъв зор ще ходиш да си оправяш течовете на селската къща в Странджа?

Той е взел решението за самоубийство буквално на 1-ви, или вечерта на 31-ви.
Значи, според Вас ИК е взел решението, знаел е също така, че приятелите му са взели същото решение. Още на 02.02 гръмнаха медиите, че ИК е издирван за убийство. Значи, ИК очаква всеки момент да бъде открит и децата да бъдат спасени, но въпреки това се бави още 6-7 дена, преди да изпълни пъкления си план? Какъв късмет, че хвърлиха толкова усилия да го търсят под дърво и камък, пък той въпреки всичко успя. Какъв гений!
P. S. Последните две изречения съдържат ирония.

Не. ИК взима това решение и казва на 3-мата в хижата да се самоубият вечерта. Той отива с кемпера на Околчица, гледа на камерите всичко, и след като се убеждава че онези тримката са мъртви, убива момчетата и после себе си.  Това е, просто е. Не знаем какво е предизвикало това решение точно в този момент, но останалото е доста ясно.

П.С. И не, не е чакал 6-7 дни. Самоубил се е на 2-ри вечерта или на 3-ти рано.
И откъде знаете, че всичко се случва на 2-3ти?  Имате достъп до експертизите?
Виж целия пост
# 45 822
Скрит текст:
А защо Д е скрит? Нали всички останали не са живи? Кой би го преследвал ако остане тук?

Не е нужно да го преследва някой.
Всички виждаме какво става с Валери, който е прекъснал връзка с групата преди години.
Представям си каква ще е реакцията срещу Деян, който до последно е бил свързан с Калушев, особено ако се потвърди официалната версия.
И изобщо, кой след подобен скандал би предпочел да остане, ако има къде да се "скрие" и да "избяга"?
От него не се чу абсолютно нищо и много ме съмнява да е, защото е заплашен от службите/МВР/някой друг. Смятам, че е негово лично решение са се дистанцира максимално, защото не иска да бъде обвързван нито с групата, нито със случая.

Да но ще се повторя, достатъчно му е да е далече, ан е скрит.

И аз ще се повторя.
Ако властите са нямали претенции към него, като например да не напуска държавата, е негово право да отиде в дън гори и да не си покаже носът.
И за мен това е абсолютно негово решение, да се сниши някъде и да запази мълчание.

По същия начин мълчание запазва Невена, която беше публикувала 2 реда във Фейсбук за сбогуване. Мисля, че имаше още един мъж, който е бил с тях, от който също има само мълчание.

Нито един от тези толкова близки до тях хора, не излезне да ги защити.
Вариантите са общо взето два:
1. Страхуват се от някой и не искат да взимат от ошение.
2. Знаят какво ще излезне в крайна сметка и не искат да се асоциират с групата.

Според мен се страхува. Беше написал, че не е предател преди да изтрие профила си. Но кой е трябвало да го прочете?
Виж целия пост
# 45 823
Скрит текст:
На много неща ми се губи логиката , но едно нещо е супер странно.
Решил си да се "самоубиеш" , склонил си и другите към " самоубийство"- от какъв зор ще ходиш да си оправяш течовете на селската къща в Странджа?
Той е взел решението за самоубийство буквално на 1-ви, или вечерта на 31-ви.
Значи, според Вас ИК е взел решението, знаел е също така, че приятелите му са взели същото решение. Още на 02.02 гръмнаха медиите, че ИК е издирван за убийство. Значи, ИК очаква всеки момент да бъде открит и децата да бъдат спасени, но въпреки това се бави още 6-7 дена, преди да изпълни пъкления си план? Какъв късмет, че хвърлиха толкова усилия да го търсят под дърво и камък, пък той въпреки всичко успя. Какъв гений!
P. S. Последните две изречения съдържат ирония.
[/spoiler]

Не. ИК взима това решение и казва на 3-мата в хижата да се самоубият вечерта. Той отива с кемпера на Околчица, гледа на камерите всичко, и след като се убеждава че онези тримката са мъртви, убива момчетата и после себе си.  Това е, просто е. Не знаем какво е предизвикало това решение точно в този момент, но останалото е доста ясно.

П.С. И не, не е чакал 6-7 дни. Самоубил се е на 2-ри вечерта или на 3-ти рано.
Казва на 3-мата в хижата да се самоубият вечерта... те нямат нищо напротив, но  за да са по-сигурни в точният час го питат-  преди да спре тока в хижата или след  това.
Виж целия пост
# 45 824
Изолде, я дай детайли на "кантората" на ИИ, искам да видя къде е тази действаща кантора без юриста в нея. От Петрохан е управлявал цял екип, така ли?
ИИ няма кантора, не е практикувал като адвокат в бг никога и не е бил вписван в адв. колегия. Дечо е работил в счетоводна кантора, управлявана от друг човек.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия