Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 519 737
  • 46 485
# 46 350
Пак ли Деян нарочвате за убиец? Не се ли изтърка вече?
Виж целия пост
# 46 351
Пак ли Деян нарочвате за убиец? Не се ли изтърка вече?

Няма да се изтърка.
Ако не може да се докаже външна намеса, вината трябва да се прехвърли върху някой от групата - Ивей и Деян са най-лесните избори.
Важното е да се отклони вниманието от Калушев.
Виж целия пост
# 46 352
Shockkk, добрата манипулация зависи и от двете страни.
Що хора хвърляха последните си спестявания, бижута и ценности от терасата или ги оставяха по кофите за смет. Най-вече възрастни, станали жертва на телефонни измами. И това продължава да се случва въпреки огромния отзвук, който има и постоянните предупреждения. Неслучайно жертвите са масово хора на възраст, защото очевадно те са по-податливи и доверчиви на този тип манипулация.
С Калушев е същото. Той е бил добър манипулатор за тези, които са били податливи на типа му манипулация. Ако загледаш профила на Ралица, на майката на Леон, на директорката учителите в училище Космос, все ще откриеш приликите.

Аз не говоря само за родителите, а за НАКЗТ-то, което е подписало при министър Сандов нали? Ами кмета на София, съосновател на Телерик, много умен човек според мен, тяхен основен спонсор? Ами другите интелигентни хора, които са били там? Хайде сега, не ме засмивайте с бабите където хвърляли пари от терасата ли ги сравнявате? Ако е било така, както се твърди в основната теза е бил не само добър манипулатор, велик манипулатор е бил ИК(добър или зъл). Изгледайте му само кратката изява в Духлата там като участва в спасяването на децата. На злодей ли ви прилича, или на благ човек?? Ако е първото, значи се е прикривал и е страшно добър в манипулацията.
Виж целия пост
# 46 353
Лола според мен точно за алиби е отишла с Деян. Какво по добро алиби от жена ти. Само че, как така е предполагал, че ще му трябва алиби, без да знае уж какво точно се е случило?
Все пак са му взимали натривки, правили са обиск на дома му. Явно, че първоначално са тръгнали да го проверяват като обвиняем, не просто като свиетел.

"Лола описва подробно как двамата с Деян тръгнали към хижата на 2 февруари след притеснителните съобщения от Иво Калушев - до майка му и до Деян Илиев. Стигайки трудно до хижата с колата, Деян оставя съпругата си в автомобила, спрян пред бариерата от вериги. След минути се върнал в състояние на шок - казал, че хижата гори и че трябва да се върне да огледа. Заръчал на жената да се заключи в колата и да не отваря на никого. След като се върнал вторият път - вече видял загиналите си приятели - плачел и треперел. Свързал се с полицията, едва говорейки. Закарал жена си в къщата им и отново ѝ казал да се заключи и да поддържа постоянна връзка с баща му. След това отишъл да даде показания. Жената прекарала нощта сама в страх."

Съмнявам се, че Лола би останала в къщата сама, след като са имали притеснения  какво се  случва... и аз да съм и аз не бих останала сама.
Виж целия пост
# 46 354

Няма да се изтърка.
Ако не може да се докаже външна намеса, вината трябва да се прехвърли върху някой от групата - Ивей и Деян са най-лесните избори.
Важното е да се отклони вниманието от Калушев.

Това обаче не им решава проблема с убийството на децата и самоубийството на ИК.

Пък и сам човек, как точно ще самоубие 3ма, с тяхното оръжие. И мяма да остави следи?
Виж целия пост
# 46 355
Лола според мен точно за алиби е отишла с Деян. Какво по добро алиби от жена ти. Само че, как така е предполагал, че ще му трябва алиби, без да знае уж какво точно се е случило?
Все пак са му взимали натривки, правили са обиск на дома му. Явно, че първоначално са тръгнали да го проверяват като обвиняем, не просто като свиетел.
Не мисля, че става дума за алиби - алиби за какво? За убийства? За времето, в което е пребивавал в хижата?
Пък и как точно се осигурява алиби от човек, който си е стоял в колата, не е идвал до хижата и няма преки възприятия? Човек, ако ще крие каквото и да било, първо ще се огледа за камери или знаейки, че има, ще се покрие подобаващо, така че да не бъде разпознат, няма да чака на жена си в колата да свидетелства.
А и точно съпругите обичайно не са най-доброто алиби, напротив - могат дори да откажат да свидетелстват, а ако свидетелстват в полза на съпрузите си, показанията им се гледат твърде критично с оглед евентуална заинтересованост.
Ако ще си търси човек алиби, би избрал формално незаинтересован и не толкова близък човек.
П.П. Това последното не е съвет.
Виж целия пост
# 46 356
Скрит текст:
Shockkk, добрата манипулация зависи и от двете страни.
Що хора хвърляха последните си спестявания, бижута и ценности от терасата или ги оставяха по кофите за смет. Най-вече възрастни, станали жертва на телефонни измами. И това продължава да се случва въпреки огромния отзвук, който има и постоянните предупреждения. Неслучайно жертвите са масово хора на възраст, защото очевадно те са по-податливи и доверчиви на този тип манипулация.
С Калушев е същото. Той е бил добър манипулатор за тези, които са били податливи на типа му манипулация. Ако загледаш профила на Ралица, на майката на Леон, на директорката учителите в училище Космос, все ще откриеш приликите.
Аз не говоря само за родителите, а за НАКЗТ-то, което е подписало при министър Сандов нали? Ами кмета на София, съосновател на Телерик, много умен човек според мен, тяхен основен спонсор? Ами другите интелигентни хора, които са били там? Хайде сега, не ме засмивайте с бабите където хвърляли пари от терасата ли ги сравнявате? Ако е било така, както се твърди в основната теза е бил не само добър манипулатор, велик манипулатор е бил ИК(добър или зъл). Изгледайте му само кратката изява в Духлата там като участва в спасяването на децата. На злодей ли ви прилича, или на благ човек?? Ако е първото, значи се е прикривал и е страшно добър в манипулацията.

Ако не можеш да направиш разликата между сравнение и аналогия е малко безсмислен разговорът.
Виж целия пост
# 46 357
И друг път съм писала, че за мен сценария се е отклонил от предварително планираното. Може би са стигнали до сделка, споразумение или някакво взаимно съгласие относно това, с което са се занимавали и заради което са имали стабилно рамо от държавата чрез няколко нейни инстанции.
Близките не може да не са знаели, поне отчасти за дейността им.
Планирано е било може би преустановяване, оттегляне ли, преместване ли, изсветляване дори. Именно затова и близките не са предприели нищо, защото са били убедени, че нещата ще се разрешат. Затова и Калушев не е оставил Алекс навреме. Нещо/някой променя ситуацията, обаче.
Затова и много ходове са нелогични, странни, при която и да е версия. То пожар, то спиране на ток, липса на покритие, скъсани дрехи , разхвърляни гилзи. От странни, по-странни съвпадения, изключения..
А хода на разследването и комуникирането с обществото пък съвсем насочват, че нещата не са такива, каквито ни ги представят.
И не съм защитник на Калушев, че е непременно бял и добър. Изрично го подчертавам, че явно има нужда.
Виж целия пост
# 46 358
Скрит текст:
Shockkk, добрата манипулация зависи и от двете страни.
Що хора хвърляха последните си спестявания, бижута и ценности от терасата или ги оставяха по кофите за смет. Най-вече възрастни, станали жертва на телефонни измами. И това продължава да се случва въпреки огромния отзвук, който има и постоянните предупреждения. Неслучайно жертвите са масово хора на възраст, защото очевадно те са по-податливи и доверчиви на този тип манипулация.
С Калушев е същото. Той е бил добър манипулатор за тези, които са били податливи на типа му манипулация. Ако загледаш профила на Ралица, на майката на Леон, на директорката учителите в училище Космос, все ще откриеш приликите.
Аз не говоря само за родителите, а за НАКЗТ-то, което е подписало при министър Сандов нали? Ами кмета на София, съосновател на Телерик, много умен човек според мен, тяхен основен спонсор? Ами другите интелигентни хора, които са били там? Хайде сега, не ме засмивайте с бабите където хвърляли пари от терасата ли ги сравнявате? Ако е било така, както се твърди в основната теза е бил не само добър манипулатор, велик манипулатор е бил ИК(добър или зъл). Изгледайте му само кратката изява в Духлата там като участва в спасяването на децата. На злодей ли ви прилича, или на благ човек?? Ако е първото, значи се е прикривал и е страшно добър в манипулацията.

Ако не можеш да направиш разликата между сравнение и аналогия е малко безсмислен разговорът.

Факт ли са връзките и спонсорството с гореизброените личности? Факт са. Вашите теории тип "той е бил тинтири минтири, не е бил добър и способен, необразован бил" са свободни съчинения. За стотен път, ако официалната теза отговаря на истината, той е бил изключително добър манипулатор(нещо такова казва и там за пред бърд Валери, мисля).
Виж целия пост
# 46 359
Защо Деян е взел Лола? Защото ако нещо се случи с него в хижата, да има кой да се обади веднага за помощ.

За Духлата.. там Калушев ми прави впечатление на стеснителен, свит човек, който не обича да бъде център на внимание. Интроверт. Разбирам защо е избрал будизма... екстроверт и будизъм са несъвместими неща. Будизмът те учи как да постигаш мир и спокойствие в душата си въпреки човешката какафония наоколо.

Каква е ролята на умен човек като Терзиев в хижата ... това е интересен въпрос, но очевидно има вето и върху това.
Виж целия пост
# 46 360
Shockkk, добрата манипулация зависи и от двете страни.
Що хора хвърляха последните си спестявания, бижута и ценности от терасата или ги оставяха по кофите за смет. Най-вече възрастни, станали жертва на телефонни измами. И това продължава да се случва въпреки огромния отзвук, който има и постоянните предупреждения. Неслучайно жертвите са масово хора на възраст, защото очевадно те са по-податливи и доверчиви на този тип манипулация.
С Калушев е същото. Той е бил добър манипулатор за тези, които са били податливи на типа му манипулация. Ако загледаш профила на Ралица, на майката на Леон, на директорката учителите в училище Космос, все ще откриеш приликите.

Аз не говоря само за родителите, а за НАКЗТ-то, което е подписало при министър Сандов нали? Ами кмета на София, съосновател на Телерик, много умен човек според мен, тяхен основен спонсор? Ами другите интелигентни хора, които са били там? Хайде сега, не ме засмивайте с бабите където хвърляли пари от терасата ли ги сравнявате? Ако е било така, както се твърди в основната теза е бил не само добър манипулатор, велик манипулатор е бил ИК(добър или зъл). Изгледайте му само кратката изява в Духлата там като участва в спасяването на децата. На злодей ли ви прилича, или на благ човек?? Ако е първото, значи се е прикривал и е страшно добър в манипулацията.
Пропускате собственикът и управител на "ВИП Секюрити"  и още десетина- двайсет   други фирми.
Той също е един от големите спонсори...ама  никой в медиите не смее да го спомене.
Виж целия пост
# 46 361
Очевидно, че е бил добър манипулатор. И това обяснява всичко около него, както и самоубийството на групата.
Жалко за децата. Дано не са разбрали, какво става.
Виж целия пост
# 46 362
Shockkk, добрата манипулация зависи и от двете страни.
Що хора хвърляха последните си спестявания, бижута и ценности от терасата или ги оставяха по кофите за смет. Най-вече възрастни, станали жертва на телефонни измами. И това продължава да се случва въпреки огромния отзвук, който има и постоянните предупреждения. Неслучайно жертвите са масово хора на възраст, защото очевадно те са по-податливи и доверчиви на този тип манипулация.
С Калушев е същото. Той е бил добър манипулатор за тези, които са били податливи на типа му манипулация. Ако загледаш профила на Ралица, на майката на Леон, на директорката учителите в училище Космос, все ще откриеш приликите.

Аз не говоря само за родителите, а за НАКЗТ-то, което е подписало при министър Сандов нали? Ами кмета на София, съосновател на Телерик, много умен човек според мен, тяхен основен спонсор? Ами другите интелигентни хора, които са били там? Хайде сега, не ме засмивайте с бабите където хвърляли пари от терасата ли ги сравнявате? Ако е било така, както се твърди в основната теза е бил не само добър манипулатор, велик манипулатор е бил ИК(добър или зъл). Изгледайте му само кратката изява в Духлата там като участва в спасяването на децата. На злодей ли ви прилича, или на благ човек?? Ако е първото, значи се е прикривал и е страшно добър в манипулацията.
Пропускате собственикът и управител на "ВИП Секюрити"  и още десетина- двайсет   други фирми.
Той също е един от големите спонсори...ама  никой в медиите не смее да го спомене.
Има си хас да става дума за война между охранителни фирми, е това вече ще е пълен шок. Simple Smile
Виж целия пост
# 46 363
Очевидно, че е бил добър манипулатор. И това обяснява всичко около него, както и самоубийството на групата.
Жалко за децата. Дано не са разбрали, какво става.

И какво, спасил е децата, след като той е предизвикал ситуацията? И после се е показал, колко е "добър"? Дали и това не е един добре режисиран момент? С камери и интервюта. Идеално за привличане на деца за лагери. И на спонсори.
Виж целия пост
# 46 364
Съвсем не мисля, че Деян има нещо общо с убийствата. Но е знаел, че ако нещо лошо се е случило, могат да го обвинят, както и се е случило явно след като са му взимали натривки и са правили обиск. Нормално да вземеш със себе си, най-доверения си и близък човек - жена си.
Но защо тъси Калушев там на втория етаж?
Нали уж мисли, че са на морето още?
 Също така, кое е името, което са скрили от показанията за обяда в Майсторова? Казва, че преди две седмици дошли на обяд Калушев, детето, Пламен и още някой, чието име е махнато от показанията. Ако е било момичето, защо ще пише после за нея в съобщението, след като вече ги е запознал? Ако не е момичето, кой е бил?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия