Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 576 779
  • 48 046
# 48 015
Атанас Русев каза един път, не помня къде, май на фейсбук, че е нямало за какво да краде карта на пещера, която познава много добре и му я е дал сам Калушев. Аз познавам Атанас Русев от млади години, когато се занимавах с пещерно дело. И Атанас Чобанов също по тая линия. И те двамата се познават от това време и по тая линия. И двамата са специалисти по Духлата. Конфликтът му с Калушев е свързан със сифона на Попов извор на Боснек.
Та мога да ви уверя поне, че Русев не е гей, има си жена, ако това ви вълнува. Но мисля, че търсим под вола теле, не Атанас Русев е стрелял.
Проблемът им с Духлата е стар,след това се сдобряват и по късно Русев заминава за Мексико при Калушев .
Цялата пещерна гилдия знае за проблемът им с източването на данни от компютъра.
Не са имали проблем с Духлата, а с Попов извор. Калушев е изследвал сифона, след като се е върнал от Мексико, което Русев е счел за некоректно. От друга страна, сифонът не е собственост на Русев, всеки може да си ходи там без да му докладва. Но това наистина няма значение за февруарските събития.

Има значение за същността на конфликта, особено когато са намесени пари и Его
тогава картинката става различна
и честно казано от поведението на Русев вече се чудя в какво не е намесен


Тъдъ дъ дъ дам имал жена не бил гей
тук всяко второ изречение е сексуалната ориентация.....пфф
а иначе и Калушев е имал жена, но никой от двамата май не е с брак и деца, което не ги разделя със сигурност и не за това е темата
при толкова братя в семействата и рождени и сродни души, при толкова общи интереси и какво ли не са имали всички предпоставки да бъдат приятели
Виж целия пост
# 48 016
Скрит текст:
Цитат
Искате да кажете, че изказването на Росен Йорданов не е професионално и необосновано и изградено на общи съждения??? Та той е запознат с цялата фактология, експертизи, показания и т.н. А той казва, че има неоспорими доказателства и нови, които излизат и потвърждават версията убийства и самоубийства, та дори и преференциална педофилия и че няма да позволи и да мълчи, ако всичко тръгне да се замита.

Няма да го прочета въпросният и не защото се инатя, а защото действително е непрофесионално в хода на текущо разследване да се изявява по медиите, ако действително е вещо лице по производството.
В общия случай имаш ли представа какво се случва с такива вещи лица? Отвеждат се и им се търси отговорност. Не им е работа на вещите лица да дават изявления по неприключило разследване - по същите причини, по които всички останали лица с достъп до материалите са ограничени в това - едно, че се пречи на разследването (влияе върху други евентуално привлечени впоследствие вещи лица, на показанията на свидетели) и второ, че по неприключило разследване недопустимо се формира обществено мнение, което на свой ред оказва извънпроцесуален натиск на разследването или съда - проблемът важи и за двете фази.
Да не говорим, че само ръководещият процеса орган преценява дали да кредитира или не дадена експертиза или части от нея и то при съпоставяне с всички останали доказателства; Че в масовия случай се назначават още и още експертизи по едни и същи въпроси и вещите лица често (особено в сферата на психологически и психиатрични изследвания) са на противоположни позиции, което налага или изчистване на противоречията или приемане на една от експертизите по преценка на органа (относно обоснованост, пълнота и обективност) - това може да са отделни заключения от различните експертизи, не само в цялост и т.н. и т.н.
Та, няма как да приема за професионалист човек, който в нарушение на задълженията си и законовите правила си прави медийна реклама. Все някакъв мотив зад това има.    
Не може да сте с толкова очевидно двоен аршин - за едни спазването на закона (какъвто и който и да е), за други - може всякак, щом обслужват предварително заетата теза.
Изобщо не е давал изявление. Имаше интервю с него по съвсем друг въпрос, накрая водещият попита нещо за случая и той изобщо не е давал подробности. Каза, че излизат все повече нови доказателства и той няма да мълчи, ако случая се замете. А както се вижда той вече се замита, според мен, а и не само. Точно 1 изречение каза, но веднага било непрофесионално и го заклеймихте.
Това не е вярно. Дори прави скалъпени псевдонаучни изявления на 4-я ден след откриване на жертвите от Околчица. Толкова за "професионалното" му мнение "стъпило на доказателства".
https://www.youtube.com/watch?v=lSrNN4TP66I&t=2254s
Нито един от тези   специалисти по всичко, които наводниха медиите първите дни, не са част от разследващите екипи.
Но явно е имало нужда от  сериозни предизборни внушения .Къде ги сега въпросните, още ли  ги канят да ни обясняват за секти, педофилия и липса на външна намеса ?
Виж целия пост
# 48 017
Каква жена е имал Калушев ?! 🤣😂🤣
Виж целия пост
# 48 018
Каква жена е имал Калушев ?! 🤣😂🤣
Нали излезе една претендентка и разказва надълго и на широко във фейса как са правили секс с калушев. Може нея да имат предвид 😂🤣🤣
Виж целия пост
# 48 019
ХИТРИТЕ ДЕЙСТВИЯТА НА УБИЙЦИТЕ С ЕСЕМЕСИТЕ
Целта на есемесите е била да предизвикат по-бърза реакция с намирането на труповете!
ЗАЩО им е било важно труповете да бъдат открити бързо?
Защото, ако случайни граждани ги бяха открили първи, щеше да има ОЩЕ неизвестно колко НЕУДОБНИ СВИДЕТЕЛИ, които можеше да видят и дори да снимат неща, които след това нямаше как да бъдат заличени и/или обяснени в контекста на някакво “ритуално самоубийство“.
Аргументи:
1.Есемесът със странни послания към майката и към приятеля е целял да предизвика очаквана реакция - получателите да започнат да звънят на хората!
Тогава те ще разберат, че телефоните са изключени, ще се разтревожат още повече и ще се опитат да направят контакт с тях.
...
Фактите, с които досега разполагаме красноречиво говорят за планирани и координирани действия на поръчители, убийци и заличители!

повече

https://www.facebook.com/photo/?fbid=10163060710513546&set=gm.13 … =1298535742133111
Виж целия пост
# 48 020
Каква жена е имал Калушев ?! 🤣😂🤣
Нали излезе една претендентка и разказва надълго и на широко във фейса как са правили секс с калушев. Може нея да имат предвид 😂🤣🤣
Преди 30 години?! 😆
Виж целия пост
# 48 021
Че то има ли неиказал се професионалист или непрофесионалист по този случай? Тя и Лулчева даде заключения още съвсем в началото за какви хора са били и как не можело да се самоубият, ама не е професионалист точно такива становища да дава. Разбирам, че хич не ви се иска някой да е прав, но някак не е много обективно и вашето мнение. Но пък ше се радвам да дадете име на някой професионалист на когото вярвате Simple Smile
Виж целия пост
# 48 022

голямата любов може да продължи цял живот.

пък и девойката е била много красива




и нещо от днес
Според криминалистът Иван Савов майката на починалия Ивайло Калушев, вече половин година не може да влезе във владение на имотите, тъй като те продължават да се охраняват от полицията без логично обяснение.
"Дали няма, колкото и абсурдно да звучи, тази жена да си получи имотите на шпакловка и замазка? Т.е. всичко да бъде изстъргано буквално отвътре, изчистено, за да не може да види нищо. Самото обстоятелство, че това в момента продължава да се случва, трябва да ни говори недвусмислено, че има какво да се крие. И това не е спекулация - всеки един, който не вярва, може да се разходи до Петрохан и ще види“, заяви експертът.

Според него скритите следи могат да бъдат от престрелка, пребиваване на други хора или съхранение на забранени субстанции. Той категорично е на мнение, че официалната версия за случилото се съдържа сериозни противоречия и става въпрос за ликвидиране на свидетели.

"Директно ви казвам, много отдавна съм спрял да се занимавам с подробности по този случай. Аз съм на мнение, че става въпрос за ликвидиране на свидетели. До каква степен - първите трима със сигурност са убити, да, така е. За вторите трима - там излизат много противоречиви обстоятелства. Това, което се чу и което аз разбрах по мои си канали е, че по телата им е имало следи от връзване."

По думите му броят на намерените гилзи не съответства на броя на обявените официално изстрели.

"Имаше една смешна история, трагикомична, с това, че човек можел да си пръсне черепа два пъти с пистолет сам. Аз твърдя, че това е абсолютно невъзможно. Така че според мен става въпрос просто за екзекуция, за съжаление, на хора, които са били свидетели или са участвали в нещо много, много сериозно, и то най-вероятно международно", заключи Савов.
Виж целия пост
# 48 023
ХИТРИТЕ ДЕЙСТВИЯТА НА УБИЙЦИТЕ С ЕСЕМЕСИТЕ
Целта на есемесите е била да предизвикат по-бърза реакция с намирането на труповете!
ЗАЩО им е било важно труповете да бъдат открити бързо?
Защото, ако случайни граждани ги бяха открили първи, щеше да има ОЩЕ неизвестно колко НЕУДОБНИ СВИДЕТЕЛИ, които можеше да видят и дори да снимат неща, които след това нямаше как да бъдат заличени и/или обяснени в контекста на някакво “ритуално самоубийство“.
Аргументи:
1.Есемесът със странни послания към майката и към приятеля е целял да предизвика очаквана реакция - получателите да започнат да звънят на хората!
Тогава те ще разберат, че телефоните са изключени, ще се разтревожат още повече и ще се опитат да направят контакт с тях.
...
Фактите, с които досега разполагаме красноречиво говорят за планирани и координирани действия на поръчители, убийци и заличители!

повече

https://www.facebook.com/photo/?fbid=10163060710513546&set=gm.13 … =1298535742133111

това е абсолютно нелогично
убийците не могат да си нагласят местопресъплението както искат, та трябва прокуратурата да им ги замита после, и то задължително бързо, че случайни граждани от уликите може да разберат какво е станало преди прокуратурата...
Виж целия пост
# 48 024
Че то има ли неиказал се професионалист или непрофесионалист по този случай? Тя и Лулчева даде заключения още съвсем в началото за какви хора са били и как не можело да се самоубият, ама не е професионалист точно такива становища да дава. Разбирам, че хич не ви се иска някой да е прав, но някак не е много обективно и вашето мнение. Но пък ше се радвам да дадете име на някой професионалист на когото вярвате Simple Smile

Аз лично повярвах на анализите на криминалиста Иван Савов, а също и на  Бойко Найденов.
Виж целия пост
# 48 025
Супер тъпа теория. На практика ги открива Деян и той вижда пръв всичко.
Сега остава да напишат и че той е в кюпа със заговора за убийството и замазването на уликите. Да не се вижда на камерите колко е разстроен разбирам, да се пишат подобни хипотези, но това няма да се върже никой разумен човек.
Все по - нелогични и безумни теории.
Виж целия пост
# 48 026
Не знам, Изолде, позоваващите се на коментарите му твърдят, че работел като вещо лице в производството и затова информацията му била пълна и достоверна, ерго - заключенията също могат да се ползват с доверие.
Затова и съм писала "ако действително е вещо лице", не мога да знам.
Ако пък не е вещо лице, то трябва ли да задам въпроса откъде в такъв случай разполага с тази пълна информация, както се твърди в коментирания от мен пост?
Прокуратурата била ограничила информацията на МВР (очевидно без пряко ангажираните разследващи), ама не е взела мерки да ограничи такива като въпросния експерт. Що така?   


Първо, прокурорите имат достатъчно работа, за да следят кой какво казва.
Съответно всеки може да говори каквото си иска, да споделя свои виждания и т.н.
Второ, ако дадено вещо лице е ангажирани в някое досъдебно производство, то няма как да споделя публично данни, без съответното разрешение от наблюдаващия прокурор.
Трето, възможно е този човек да е вещо лице, и да има разрешение от прокурорите, тогава изводът е че се вади вода през девет планини, само и само да не се задават въпросите за Данс, което не говори добре за никого.
Четвърто, предвид факта, че прокуратурата е ограничила достъпа даже на МВР, дълбоко ме съмнява да оставят някакъв психолог, експерт по трудова психология да изнася данни от следствието.

Съответно според мен, човекът си ползва петте минути слава, вероятно някои от участията са и платени.
Виж целия пост
# 48 027
Криминалиста Савов, споделя, че според негови канали за информация по телата на тримата от Околчица е имало следи от връзване.
Поставя като въпрос и какво толкова охраняват в хижата и в село Българи все още?
За първите жертви е категоричен, че става дума за убийство.
Виж целия пост
# 48 028
    Скрит текст:
    Атанас Русев каза един път, не помня къде, май на фейсбук, че е нямало за какво да краде карта на пещера, която познава много добре и му я е дал сам Калушев. Аз познавам Атанас Русев от млади години, когато се занимавах с пещерно дело. И Атанас Чобанов също по тая линия. И те двамата се познават от това време и по тая линия. И двамата са специалисти по Духлата. Конфликтът му с Калушев е свързан със сифона на Попов извор на Боснек.
    Та мога да ви уверя поне, че Русев не е гей, има си жена, ако това ви вълнува. Но мисля, че търсим под вола теле, не Атанас Русев е стрелял.

    [list
    Скрит текст:
    ]Проблемът им с Духлата е стар,след това се сдобряват и по късно Русев заминава за Мексико при Калушев .
    Цялата пещерна гилдия знае за проблемът им с източването на данни от компютъра.
    Скрит текст:
    Не са имали проблем с Духлата, а с Попов извор. Калушев е изследвал сифона, след като се е върнал от Мексико, което Русев е счел за некоректно. От друга страна, сифонът не е собственост на Русев, всеки може да си ходи там без да му докладва. Но това наистина няма значение за февруарските събития.
    [/list]
    Има значение за същността на конфликта, особено когато са намесени пари и Его
    тогава картинката става различна
    и честно казано от поведението на Русев вече се чудя в какво не е намесен


    Скрит текст:
    Тъдъ дъ дъ дам имал жена не бил гей
    тук всяко второ изречение е сексуалната ориентация.....пфф
    а иначе и Калушев е имал жена, но никой от двамата май не е с брак и деца, което не ги разделя със сигурност и не за това е темата
    при толкова братя в семействата и рождени и сродни души, при толкова общи интереси и какво ли не са имали всички предпоставки да бъдат приятели
    Атанас Русев много се изложи тогава с водата за Перник и парите , които поиска да му платят-340 000 лв.
    "Национална асоциация "Българско Черноморие" ще обжалва пред компетентните органи разрушаването и източването на карстовите пещери в Природен парк "Витоша", съобщават от организацията. Според тях планът за спасяването на Перник от безводието се прави от "самозвания хидролог" Атанас Русев без екологична оценка, което е нарушение на Плана за управление на парк "Витоша".
    Един от водачите на „природозащитниците“ и учредител на партията „Да България“ има „иновативна“ идея за пълнене на язовир „Студена“ с карстови води от Югозападната част на Природен парк „Витоша“. Тази „иновативна“ идея струвала според създателя й 340 000 лева. „Зеленият“ активист и „природозащитник“ формулира спасяването на перничани от водната криза чрез бърникане във водният баланс на пещерите на ПП „Витоша“ и промяна на речните корита на витошките потоци и реки, спускащи се от югозападните склонове на планината. Незнайно защо, завършилият биотехнология в софийския университет Русев, се титулува напоследък от някой сайтове за инжинер, хидролог и т.н"
    Виж целия пост
    # 48 029
    Ще се разбере накрая кои са лошите и кои добрите. Истината е като водата, както по-рано написа някой, винаги си проправя път.
    Ще се разбере и кой на кого е пречел и защо.
    Виж целия пост

    Започнете да пишете...

    Страница 1 от 1

    Общи условия