Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 793 387
  • 54 706
# 54 570
Анонимис, възможностите са две на първо четене - или грешка в датата (поредна) или каша (пак  поредна).
Все пак не изключвам да е първото - случват се и такива лапсуси, но ако датата се повтори и от друг източник или от същия, но повече от веднъж, вече се поставя въпрос за втория вариант.
Виж целия пост
# 54 571
Така де, то е ясно, че е едно от двете. Но за мен и двете са тревожни сигнали.
Ако е второто, каква е гаранцията, че няма да се направят, че е първото?
Ако пък е първото, как се очаква да се вярва на разследване при толкова съществени грешки в изказванията?
Виж целия пост
# 54 572
Кой знае вече … Прободни рани , гилзи, бройки, дати, автомобили , оръжия, ДАНС, къде няма несъответствия? И от 03.02 до 08.02 какво са търсили точно?
Относно отпечатъците. Никъде в никой брифинг не са потвърдили отпечатъци по оръжията на лицата.
Виж целия пост
# 54 573
Не, няма смисъл, anonymiss.
Повечето тук си режисират собствен филм и имат сценарий за събитието,  Демерджиев тупа топката и нищо не се случва, а шест човека изгниха, уж ритуално самоубити.
Какъв собствен филм? Филмът един-в хижата са се самоубили, а Калушев е убил момчетата в кемпера. Външни убийци няма. Не го ли разбрахте вече?
Виж целия пост
# 54 574
Няколко объркани  дати и лапсуси няма как да обърнат цялото разследване и да докажат наличието на външни убийци.
Виж целия пост
# 54 575
На 01.02 от ГДБОП , Кибепрестъпност достъпват до фейсбук профила на Калушев по молба на Национална полиция,
Скрит текст:
за да установят, че в 16:07 е публикувал стихотворението и моментално е направено запитване към Фейсбук, за да локализират местоположението му, и имат отговор, че е през айпи на старлинк .Последно било влизано на 03.02. около 9 часа.
Веднага след това на 03.02 правят запитване към Старлинк, които казват, че чинията се намира в района на пещера Леденика.
Нямало официално подадени жалби при тях(ГДБОП) за сдружението.


МОЛЯ?!

Нали ги откриха на 02.02?
Как така на 01.02 са достъпили профила на Калушев?
Били ги помолили от Национална полиция -отдел убийства. Кога точно ги помолиха?
Преди да умрат жертвите на Петрохан, или след това?
По думите им излиза, че е преди това.
Скрит текст:
Оппаа. Излиза, че на 1.02. търсят къде е Калушев за да го приключат. Локализирали са го по публикуването стихотворение.
Виж целия пост
# 54 576
А на 03.02 като им върнали информация от Старлинка,казали че сигнала е от района на Пещера Леденика,Враца и образно казано представлявал правилен хексагона района,ама много бил голям -целия Балкан обхващал. Това служителят го изрече с голям смут. Вижте най-долу в поста ми справката със скрийншот.Една потребителка тук беше направила разбор на това къде е видян по камери да се движи кемпера и тогава се заключи, че хич не са били толкова големи възможностите кой път да хване кемпера. А в добавка със стихотворението на Ботев като подсказка всичките криминални психолози, теолози, оперативни работници го виждам в тази ситуация в не добра светлина, да не кажа друго. С всички сили и средства е търсен кемпера, вижда се.
Това с 01.02 направо е… Сигурно и в стенограмата е така,Рокет беше намерила стенограмата от този ден.
Слагам AI справка със засаден въпрос от мен
Значи на един най -обикновен телефон може да се определи с точност местоположението а Старлинка из целия Балкан?
И Starlink изрично посочва, че може да предава лична информация на държавни и правоохранителни органи, когато това се изисква от закона или е необходимо за предотвратяване на смърт или тежко телесно увреждане.
https://starlink.com/legal/documents/DOC-1000-41799-67?utm_source=chatgpt.com
Виж целия пост
# 54 577
Не знам защо се учудвате. Не е първата податка, че групата е била наблюдавана от службите.
/НЕ приключена, а наблюдавана. Да не влизаме в обяснителен режим/
Виж целия пост
# 54 578
От невключването на амбър алърт  и изобщо от целия случай плашещото е, че държавата не  изпълнява основна нейна функция - да гарантира живота на гражданите си.
Виж целия пост
# 54 579
Писмото не може да означава еднозначно самоубийство но се разчита категорично като 1.Окончателно сбогуване с майката след конкретен тригер " то беше само нещото,което преля чашата"  и психическа умора от битието като цяло " кочината"
2.Абсолютна убеденост в окончателна физическа раздяла и инструкции за овладяване на щетите които ще бъдат нанесени на психиката на майката :
-"Насочи погледа си към мен и ще ме намериш"
-"Нищо от това което ще чуеш не е истина"
Колкото по -скоро го превъзмогнеш по-добре
Това писмо само по-себе си не е доказателство ,но заедно с факта ,че са намерени застреляни ,че има клип как се сбогуват помежду си ,че са говорили за смъртта последната година ,че са имали проблеми както финансови ,така и институционални ,вкл.отнемане на лиценз
,краткото писмо до Деян,цялата информация от сваления сайт ,която води до убеждението,че по-добър и по -достоен свят съществува за тях специално "достойните" отвъд смъртта, самозапалването на хижата ,
липсата на външни следи ,собственото оръжие със следи само на тяхно ДНК.
Дори показанията на майката -"Те го направиха това в знак на протест срещу..." и думите на София от интервюто как децата са тулковци и нейният син бил моралния убиец на групата ,т.е. предизвикал е физическото им самоубийство.
Мълчанието на другите членове на групата -Деян свидетелства и си тръгна ,не се свърза с родителите ,не каза цялата истина на Ралица и нито дума ,че не са го направили.
Другата жена дето е живяла 10 години с тях само написа -Летете ,бъдете свободни! Вие сте светлина !
Не ви знам какви юристи и пишман следователи сте ,но очевидно или имате проблем с анализиране , комплектоване и разбиране  на информацията или просто за спорта спорите.
Виж целия пост
# 54 580
Може да сме предубедени или пропуснали. Затова, ако обичаш, припомни ни какви са били обидите?
Виж целия пост
# 54 581
От невключването на амбър алърт  и изобщо от целия случай плашещото е, че държавата не  изпълнява основна нейна функция - да гарантира живота на гражданите си.
Преди държавата е семейството, което гарантира някои неща.
Виж целия пост
# 54 582
Не знам защо се учудвате. Не е първата податка, че групата е била наблюдавана от службите.
/НЕ приключена, а наблюдавана. Да не влизаме в обяснителен режим/

Ама то това, че са били наблюдавани много потребители тук го предполагаме от много време.
Даже една потребителка, която вече по-рядко се включва, за мен много правилно каза, че службите са знаели какво представлява групата, просто не са очаквали да направят това, което направиха.
Виж целия пост
# 54 583
От невключването на амбър алърт  и изобщо от целия случай плашещото е, че държавата не  изпълнява основна нейна функция - да гарантира живота на гражданите си.
Преди държавата е семейството, което гарантира някои неща.

Съгласна съм, а съгласна ли сте  с това:
............
 2. Законът за закрила на детето дава право на държавата да действа служебно
Според българското законодателство, когато има данни, че родителят не може, не иска или е възпрепятстван да защити детето си (а в този случай бащата "буквално саботираше разследването", както каза Сарафов), държавата в лицето на МВР и Социалните служби е длъжна да влезе в ролята на настойник.
Държавата имаше пълното законово право да заобиколи "промития мозък" на бащата и да обяви детето за общодържавно издирване с най-висока степен на тревога.
Виж целия пост
# 54 584
Може ли с две -три думи да поясните кои са фактите при които има очевидни разминавания .Благодаря !
Аз никога не съм коментирала жълти факти ,статии и т.н.Бузов не съм го гледала даже ,мненията които го коментират директно пропускам като обидна за интелекта загуба на време.
Коментирах единствено ТТ в Дневен ред и то негативно въпреки,че е защитник на основната версия  ,тъй като даде заявка ,че е поне запознат с разследването - еми ..оказа се ,че не е и е категорично неподготвен .
За сексуалните взаимоотношения никога не коментирам освен показанията на Валери и то от презюмпцията за  съмнение в истинността на показанията му.
Ще изчакам да излезе повече информация.
За мен дори записките с инструкции за самозадоволяване  не са убедително доказателство за нещо нередно ,просто инструкции за саморазтоварване на сексуално напрежение ,което е нормално за млади момчета ,били те будисти или вещери
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия