ПИД, PGD\PGS - Предимплантационна диагностика на ембриони- тема 3

  • 3 368
  • 89
# 75
Аз нямам опит с размразяване, но бих го изследвала. Може пък точно то да се окаже късметчето ви.
Виж целия пост
# 76
Believe23,

Да споделя за нашия опит точно с ембрион 2ВВ. От стимулацията ми през януари направихме 8 ембриона, трансферираха ми един "супер на вид" 4АВ-нямаше имплантация. Изследвахме преди замразяване само два отново 4АВ-един здрав, един не. И като видяхме резултатите от най-красивите решихме, че просто размразяваме останалите 5 и ги изследваме всичките, без значение от рискове и тн. Бяха с различни оценки, но с 3 отпред. Имахме и едничко 2ВВ, за което бяхме много скептични. Е, от всичките 5 размразени, само 1 излезе балансирано и после разглеждах докладите цифра по цифра, за да видя кое е здраво. Оказа се точно 2ВВ, което стана даже 3ВВ преди повторното замразяване междувременно. Осъзнахме,  че тези оценки повече няма да ги гледаме изобщо, изненадата беше голяма. През април ми направиха ЗЕТ с един от двата балансирани, като даже не знаех кой ще изберат,  проверих по документите после, избрали са този малък боец, който беше 2ВВ. За щастие, до момента има добро развитие, влязох в 10 седмица. Ще видим натам, надявам се на щастлив край.
Така че съветвам да не ги отписвате, докато не видите черно на бяло дали е читаво или не ембриончето. Успех желая!

На същата тема съм и аз Lovely. Един ден си мисля, че донорска е решението, после се разубеждавам. И аз имам 3 ПИД-а, от 6 ембриона само единия беше балансиран, другите са с различни отклонения. Все си мисля, че има шанс и с мои, но въпросът е на кой цикъл ще е късметлийския ембрион...
Да попитам момичетата с опит, имам един неизследван 2ВВ ембрион, според вас струва ли си да го размразявам и изследвам. Предвид историята ми си мисля, че по-скоро ще е анеуплоден и ще са излишни средства.
Виж целия пост
# 77
А някакви изследвания правихте ли след свежия трансфер? Аз направих хистероскопия плюс CD138 месецът преди стимулацията. Всичко е наред, но на свежия чхг беше абсолютна 0.. И сега направо ме е страх да върнем балансирания..
Виж целия пост
# 78
Не знам в коя болница си и какво предлагат там - аз съм в Надежда и направих биопсиите им плюс CD138, а няколко месеца преди това бях правила хистероскопия. Иначе пуснах за свое собствено спокойствие отделно пакет полово-предавани болести, защото уреаплазмата сме я лекували два пъти, последно края на 2025. От тогава правих няколко контроли, понеже ме гони параноята, бяха за щастие отрицателни. Дано така си остане.
Виж целия пост
# 79
И аз съм в Надежда. Бях правила само цветна снимка, останалите ми кръвни изследвания бяха всички в норма. След неуспешния свеж трансфер правихме всичките видове маточни биопсии, като нямаше нищо притеснително, даже ми казаха, че имунологичната като резултат е идеален (кръв за имунологични изследвания не съм пускала). И неуспеха на свежия трансфер го отдаваме на ембриона, който сигурно не е бил здрав и то сигурно с отклонения несъвместими с живота. Докато от останалите небалансирани имахме и със съвместими с живота отклонения, доста рових и четих кое какво значи. Така че сме много доволни, че изследвахме всичко, поне да знаем с какво разполагаме. И мен ме беше страх да върнем двете балансирани заедно, че да не вземе да не стане и ще изгубим и двете. С идеята, ако пак не стане, да настоявам да правим още каквото може като изследвания, например хистероскопия. Но не се наложи на този етап.
Определено за нашия случай ПИД имаше главна роля в картинката. Дори и да ни се наложи във времето пак да правим стимулация, задължително сме решили,  че изследваме всичките оцелели ембриони още преди замразяване(че процесът по размразяване и повторно замразяване също не е малка сума). Има двойки, при които всички ембриончета излизат здрави, което е чудесно, но пък там проблем явно има някъде другаде. Така че не се отказвайте,  търсете причини навсякъде, чудото ще се случи в най-правилния момент! Изтощително е и физически,  и психически,  но като се замислиш за какво се бориш...вдигаш глава и продължаваш напред до постигане на целта.

А някакви изследвания правихте ли след свежия трансфер? Аз направих хистероскопия плюс CD138 месецът преди стимулацията. Всичко е наред, но на свежия чхг беше абсолютна 0.. И сега направо ме е страх да върнем балансирания..
Виж целия пост
# 80
Важен си е ПИД-а, да отсее нездравите ембриони. Ако пък със здрав пак не стане, се знае да се рови другаде за проблем - така пак е полезно като информация. Аз бих дала шанс на 2ББ. Изобщо имаш ли ембрион - ползваш. Буквите не са най-показателни наистина.
Виж целия пост
# 81
И според докторката проблемът е в ембрионите. Аз просто имах дълга история с полипи и си мислех, че е там проблема.. но вече след 3 неуспешни, последната завършила извънматочна с пулс в тръбата и то от ин витро… съм в постоянен страх, че нещо ще се обърка…
Виж целия пост
# 82
Вероятността за извънматочна е всъщност по-високa при инвитро бременности отколкото при спонтанно забременяване - двойно по-високa мисля, дори. Много съжалявам, че ти се е случило, това е ужасно!
Виж целия пост
# 83
Warmsensation, благодаря ти за споделеният опит. Даваш ми малко кураж. Ще го тествам и дано да се окаже моето чудо.
Успех на теб с бременността,  да минава леко и без проблеми.
Виж целия пост
# 84
Believe23,

Много благодаря за пожеланията, силно се надявам всичко да е наред и занапред! Че притесненията не спират поне в моята глава 😀
А на теб се радвам, че съм успяла да вдъхна поне малко кураж и надежда. Искрено ти желая и твоето чудо да е с инициали 2ВВ! ☀️Никога не знаеш какво те чака, съдейки само по "опаковката". Тези оценки са ориентировъчни и не знаеш какво се крие всъщност в тях. Не, че и ПИД е 100% гаранция за напълно здраво ембрионче, но друго не можем да направим на такъв ранен етап...Стискам палци и на краката за хубав резултат!

Warmsensation, благодаря ти за споделеният опит. Даваш ми малко кураж. Ще го тествам и дано да се окаже моето чудо.
Успех на теб с бременността,  да минава леко и без проблеми.
Виж целия пост
# 85
Момичета, имали ли сте резултат Chaotic?
В описанието в самия документ с резултатите пише An embryo IS considered to be Chaotic when 6 or more aneuploidies are detected in the provided sample. The predictive value of the chaotic result may be reduced. Rebiopsy and retesting can be considered depending on blastocyst quality.

Обадиха ми се от клиниката да ми предложат повторна биопсия и тестване, като казаха, че не е изключено да излезе еуплоиден. Честно казано, нямам големи очаквания, но се съгласих, защото искам да му дам шанс, вместо да го унищожат.
Доста ме притеснява, че ще го размразяват и ще му взимат още клетки, но казаха, че може да се направи. Някой имал ли е такъв случай?
Виж целия пост
# 86
Не съм имала, но ми е странна концепцията. Как така има поне 6 анеуплоидии, пък можел да излезе еуплоиден? И те са съвсем мънички, не знам колко капацитет има да им се взимат толкова клетки за биопсия…
Виж целия пост
# 87
Разбирам го, че един вид толкова много анеуплоидии говори по-скоро за грешка. При разговора с клиниката използваха думата артефакти. Според чата Технически артефакт - Понякога качеството на ДНК в пробата не е идеално и анализът изглежда „хаотичен“, без ембрионът действително да е такъв.
Беше ми достатъчно да ми кажат, че има шансове да е еуплоиден. Даже и малки да са, сърце не ми даде да кажа отказвам се, унищожете го.
Виж целия пост
# 88
Щом така са обяснили, добре си направила Simple Smile
Попадал ми е терминът по американските форуми, потърси повече инфо в нета докато чакаш резултат. Дано имаш хубава изненада!
Виж целия пост
# 89
Благодаря, Semirra!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия