Боледуването на децата ни - тема 95

  • 13 424
  • 785
# 375
Frozen, нали нямаш проблемен зъб? Миналата зима се скъсах от синузити и секрети с гной, оказа се, че имам 2 гранулома в горни зъби до синусите...започнах лечение, имала съм хреми, но нищо общо.
Виж целия пост
# 376
Да, ходих на УНГ няколко пъти. От там са ми всички тия лекарства...
Точно когато се разболях ходих да си правя снимка на зъбите, по друг повод. Имам подозрения че там се заразих. Но мисля че нямам горе проблеми.
Виж целия пост
# 377
Frozen да не би двата АБ да са с една и съща активна съставка и за това да не ти действат?
Виж целия пост
# 378
Frozen,дано ти действат АБ и не си направила усложнения и от това да е тази кашлица и хрема.
I.R,Хоуп мораксела много трудно се мори.
На моя тя и Стрептокок пневмония му правят поразии и ми прави бронхити.
Виж целия пост
# 379
За Мораксела са пили Бисептол, че нямаше оттърване 2-3 месеца. Но това само веднъж се случи, иначе сме се справили и с капки. И кашляха доста от нея. Този път са им леко запушени носовете, даже сополите са им бистри, изобщо не е нещо страшно. Фармацевтката каза да пробвам с капките и за двете бактерии и ако видя, че няма ефект тогава с Мупироназал. Иначе не знам дали казах, че едната е и с конюнктивит, пренесла си е бактериите където може.
Виж целия пост
# 380
Незнам какво изкарах 2 дни гърлото ме спука от болка ,вчера едвам изкарах на работа втрисаше ме много ,днес нищо като нова съм ...
Виж целия пост
# 381
Frozen да не би двата АБ да са с една и съща активна съставка и за това да не ти действат?

Не, не са. Пеницилинов първо, после от флуорохинолони + локално лечение + кортикостероиден спрей + антихистамини и т.н.
Виж целия пост
# 382
На малкия който е на 3г и 7месеца му дадах повечко Ериус без да искам около 6мл,прочетох че не е фатално ама все пак се притесних,случвала ли ви се е такона нещо?По принцип съм си стриктна но не се усетих как дръпнах и директно му дадох
Виж целия пост
# 383
Да, ходих на УНГ няколко пъти. От там са ми всички тия лекарства...
Точно когато се разболях ходих да си правя снимка на зъбите, по друг повод. Имам подозрения че там се заразих. Но мисля че нямам горе проблеми.
Да не ти се е активирал Епщайн Бар вирус?
Или си изкарала ковид, кашлицата може да продължи месеци.
Виж целия пост
# 384
Хоуп,дано помогнат капките за бактериите и да не се налага АБ през устата.
Frozen,да минава скоро при теб.
Yezlem,с Ериус няма проблем,ако дадеш повече.Най-много да стане по-сънливо детето.
Моя вчера почти каза,че не е кашлял следобед.Но вечерта след физическа активност доста кашля.
Виж целия пост
# 385
Да, ходих на УНГ няколко пъти. От там са ми всички тия лекарства...
Точно когато се разболях ходих да си правя снимка на зъбите, по друг повод. Имам подозрения че там се заразих. Но мисля че нямам горе проблеми.
Да не ти се е активирал Епщайн Бар вирус?
Или си изкарала ковид, кашлицата може да продължи месеци.

Не беше ковид. Тествах се няколк пъти. Кашлицата ми намаля, но синусовите проблеми продължат.

В листовката на ериус пише, че единично не се очакват реакции. Няма да успи.
Виж целия пост
# 386
Фроузън, моят мъж след 2 изпити АБ през последните 2 месеца още се кашля, но рядко. Започна сироп за кашлица Тусирол и снощи сефте не е кашлял. Но този сироп е силен. Дават го без рецепта. Гаден е на вкус, но помага.

Аз мразя сиропи (гади ми се от тях и имам пориви за повръщане) и само веднъж съм го пила, но наистина помага.
Виж целия пост
# 387
Frozen,а да не е синузит при теб?
Емилия,този сироп е много силен.Аз веднъж го пих и пресече кашлицата от раз.
Виж целия пост
# 388
Мерси, Емилия. За сега ще се въздържа, че като му гледам състава може и да не е подходящ за мен (алергии). Иначе не ме бърка какво ще пия, колко е гадно и тн. Тя кашлицата ми е по-добре. Поне това.

Дани, да комбинираха се 1 синузит > бронхит > 2ри синузит. Второто според мен се случи от ново вирусче от детето, докато още оздравявах.
Виж целия пост
# 389
Frozen, аз и преди съм писала, като ученичка правих много синузити и всеки месец бях на АБ. Чак пункция искаха да ми правят. Накрая майка ми откри една рецепта за инхалации с босилек и започнах само така да се лекувам. Всичко от синусите излиза. Ако ти се пробва мога да ти я кажа, не знам дали ще ти помогне, но няма да навреди.
Даже да на една колежка казах и тя взе че си засади босилек в двора да си гледа, че на мъжа и много му помагаше.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия