Относно дискусията за кучето, не смятах да се включвам, ама наистина коментарите как е характерно за селата да се гледа куче на синджир, са в повече..
Живея в град, ама и тук все още хората си гледат кучета на двора, кога вързани, кога не. Дали са пазачи или другари на семейството, всеки си знае.
Аз самата имам домашно куче, ама не заклеймявам хората, които гледат кучета на двора.. Въпрос на избор и възможности.
Баба и дядо цял живот гледаха дворно куче. И не на село, а в града. И не беше просто пазач, защото имане нямаха, а беше част от семейството. Не го гледаха вътре, защото живееха в 2 малки стаи, но въпреки това, нито кучето е било неглижирано, нито те бяха лоши или неморални хора, защото са гледали куче на синджир..
Та грижата за животно на двор, на синджир, на етажа или където и да е, си е избор на човек. А това как и къде го гледа, не го прави задължително лош човек. Гледа го според възможностите си.
